vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

301 επισκέπτες, 8 χρήστες
Stedorian93, Tem, AK47, Buliwyf, maprix, lounik, athmichalop, tibolaso

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος filam

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2490 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 14:35 »
Καλησπέρα, μετά από λίγο ψάξιμο, υπάρχουν πολλά επώνυμα και μη στην αγορά. Προσωπικά αγόρασα για δώρο σε κάποιον δικό μου άνθρωπο αυτό εδώ. Νομίζω ότι ήταν η καλύτερη επιλογή καθώς ερχόταν με πιστοποίηση από τον FDA και αναλογικά με τις τιμές έξω είχε και 24 φυσιγκια νικοτίνης το οποίο μπορούσε να προσφέρει επιλογή γευσης στον χρήστη μόνο με 23€. Τώρα είναι και λίγο προσωπικό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2491 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 16:26 »
Ξεπερασμένο και χωρίς λεπτομέρειες για τα περιεχόμενα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2492 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 16:29 »
Επιπλέον, υπάρχει αλήθεια περίπτωση να είναι εγκεκριμένο από τον FDA?

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2493 στις: Μαρτίου 14, 2015, 19:40 »
Πως βλέπετε για αρχη το ζευγαρι Mini Nautilus καί VISION SPINNER II;
Θα πάω και για δευτερο για την γυναικα μου, οπότε σε κάποιον από τους δυο πιστευω θα κάτσει.
Με την αγορά τους τι προτείνετε να τα συνοδεύσουν από ανταλλακτικά που ισως χρειαστω;
Επειδή εδω δεν υπάρχει η ευκολια της δοκιμης γευσεων, σκεφτομαι να πάρω λιγα μικρα σε όγκο, καπνικα, από καποια γνωστή εταιρία, με σχετικα μεγαλη αποδοχή, και μεγαλη περιεκτικότητα νικοτίνης.
Τα πάω καλα;
Δωστε λιγη βοήθεια στον τυφλό, δεν εχω καθόλου εμπειρία.

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2494 στις: Μαρτίου 14, 2015, 19:52 »
Εχω και το μικρο ναυτιλο και τη vision spinner ii. Αλλα τη vision την αγορασα λογω προσφορας (18€) και την εχω για εφεδρικη.
Με τα ρευματα που θελει ο ναυτιλακος η spinner βγαζει 1 μερα με το ζορι, εκτος κι αν ατμιζεις λιγο. Προτιμοτερο ειναι να αγορασεις ενα box mod σαν το istick η το cloupor.  Ετσι θα εχεις περισσοτερη αυτονομια και μικροτερο μεγεθος.
Απο υγρα μπορεις να δεις την flavourart, liqua, wanted η τη halo η οποια (αδυναμια μου) εχει πολυ ωραια καπνικα.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2495 στις: Μαρτίου 14, 2015, 19:52 »
Τα πάω καλα;

Αριστα τα πας. :thumpup:
Ο mini Naytilus ειναι μια απο τις καλυτερες επιλογες για εργοστασιακο ατμοποιητη.
Η spinner πολυ καλη μπαταρια, με δυνατοτητα ρυθμισης τασης. Εναλλακτικα θα μπορουσες να κοιταξεις για καποιο απο τα μικρα ηλεκτρονικα κουτακια που εχουν γινει μοδα.
Ανταλλακτικα θα χρειαστεις μονο μερικες κεφαλες για τον Naytilus για αρχη και τιποτα αλλο. Αλλαγμα καθε 30ml, στο περιπου.
Υγρα οπως ακριβως τα ειπες, αρκετα διαφορετικα για δοκιμες, καπνικα κατα προτιμηση και σχετικα υψηλης περιεκτικοτητας σε νικοτινη (12 - 18mg/ml).
Με το διαβασμα που φαινεται πως εχεις κανει πριν καν ξεκινησεις, θα τα πας περιφημα σαν ατμιστης, μην αγχωνεσαι για τιποτα.
Καλο ξεκινησμα και για οτι αλλο χρειαστεις, εδω ειμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2496 στις: Μαρτίου 14, 2015, 19:58 »
Spinner & Nautilus καλά είναι, δεν ξέρω εμφανισιακά πως θα ταιριάξουν σαν σετ.
Ανταλλακτικές κεφαλές για τον ατμοποιητή σου οπωσδήποτε και από υγρό 12άρι ή 18άρι Liqua Virginia ή Turkish ή American.
Καλή αρχή

Αποσυνδεδεμένος xenyxths

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2497 στις: Μαρτίου 14, 2015, 21:05 »
Μιμις μια χαρα ειναι η επιλογη σου. ο ναυτιλος ειναι σουπερ! αλλα για μπαταρια θα συμφωνησω και εγω με τα παιδια ποιο πανω για ενα istick ωστε να εχεις και μεγαλυτερη αυτονομια

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2498 στις: Μαρτίου 14, 2015, 21:22 »
Τωρα που πήρα ενα χαρακα και ειδα το μάκρος του Spinner, αυτο θα ειναι σαν φλογέρα.
Οπότε.. πάμε για άλλη μπαταρία..
Προσωπικο μηνυμα δεν μπορω να στείλω απο ότι καταλαβα..

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2499 στις: Μαρτίου 14, 2015, 21:36 »
Μακαρι να μου χαν πει κι εμενα στην αρχη για Ναυτιλο μινι και ιστικ...Ειναι συνδιασμος που σιγουρα θα βοηθησει στη διακοπη του κ.τ και θα εθισει ενδεχομενως στη η.τ! Θα ειχα γλιτωσει αρκετα χρηματα!

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2500 στις: Μαρτίου 14, 2015, 21:41 »
@Zer0cooL: Ναι πρωτη φορα μου ειναι.
Βασικα η σχέση μου μεχρι τωρα ειναι που ειδα καποιον να το χρησιμοποιεί, πριν 4-5 χρόνια.
Βρε παιδια, πάμε στην κατοστάρα για πλάκα έτσι. Αρχιζει και σοβαρευει.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2501 στις: Μαρτίου 14, 2015, 21:52 »
mimi μπορεις να παρεις αρχικο πακετο σχετικα φθηνο με μια απλη μπαταρια ego 650 η 900mah και εναν ατμοποιητη με κανα 30αρι ευρω αν θες. Απλα αν εισαι αποφασισμενος να το κοψεις πρεπει να παρεις καλυτερα πραγματα,απροβληματιστα που θα σε κρατησουν μακρια αποτο κ.τ. Δεν ειπε κανεις οτι η ενασχοληση με το η.τ δεν εχει εξοδα ιδιως στην αρχη που δεν ξερεις τι θα σε καλυψει και τι οχι...Απλα σε βαθος χρονου θα γινει πιο οικονομικο οταν θα χεις κατασταλαξει σε εξοπλισμο και ενδεχομενως σε DIY υγρα...

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2502 στις: Μαρτίου 14, 2015, 22:11 »
Εντάξει, απλά σκεφτηκα να δωσω τα χρήματα ενος μηνα τσιγάρων. Αυτό με τον όγκο των μπαταριών ήταν ενα σοκ.


Αποσυνδεδεμένος teo46

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • No Half Measures
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2503 στις: Μαρτίου 14, 2015, 22:18 »
εγω θα σου ελεγα να κοιταξεις και αυτο που νομιζω ειναι πολυ καλη επιλογη..


https://www.replacesmoke.com/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/joyetech-evic/joyetech-ego-one-2200mah-detail.html


 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2504 στις: Μαρτίου 14, 2015, 22:19 »
@Zer0cooL: Ναι πρωτη φορα μου ειναι.
Βασικα η σχέση μου μεχρι τωρα ειναι που ειδα καποιον να το χρησιμοποιεί, πριν 4-5 χρόνια.
Βρε παιδια, πάμε στην κατοστάρα για πλάκα έτσι. Αρχιζει και σοβαρευει.
Θα σου απαντήσω mimis με την μικρή μου εμπειρία σαν ατμιστής.
Φυσικά και σοβαρεύει το πράγμα όταν ενδιαφερόμαστε για την υγεία μας.
Αν θέλεις να μείνεις στο ητ και να μειώσεις τις εκατοντάδες πιθανότητες αρρώστιας από το κτ
η ταπεινή μου γνώμη είναι να πάρεις απο την αρχή καλό και σχετικά ακριβό εξοπλισμό.
Λύσεις τύπου spinner και σβούρας κλπ απλά είναι πεταμένα λεφτά.
Η ελάχιστη αποδεκτή λύση (προσωπική μου γνώμη) είναι ένας ατμοποιητής τύπου ναυτιλου
και μια μπαταριοθήκη με τσιπάκι τουλάχιστον DNA 20.
Φυσικά όχι κλώνος και κατά προτίμηση από φυσικό κατάστημα.
Όταν αποφασίσεις να μείνεις στο ητ έρχεται η σειρά των πολύ αξιόλογων ιντερνετικών ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ καταστημάτων.
Τα 200-300 ευρώ (για σένα και την γυναίκα σου) που ίσως ξοδέψεις θα είναι μια επένδυση ζωής.
Και για τους γκρινάρηδες  :)
3,5 ευρώ/πακέτο επί 2 άτομα επί 30 ημέρες ίσον 200 ευρώ τον μήνα...









 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34234 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537663 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238336 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16505 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136717 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35680 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12