vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

307 επισκέπτες, 5 χρήστες
mathimatikos1966, Jorge, nipapa, manoslykos, zamc

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2475 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 00:59 »
Θελω να ανανεωσω τις συσκευες μου.
Χρησιμοποιω αυτη τη στιγμη μπαταρια spinner 1300mah και ατμοποιητη gemini mini και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος και απο τα 2.

Για μπαταρια εχω ψιλοκαταληξει. Θα παω στο istick mini.


Για ατμοποιητη εχω ενδοιασμους. Σας αναφερω τι σκεφτομαι να με βοηθησετε.
Ο ναυτιλος διαβαζω ειναι καλος αλλα δεν μου αρεσει αισθητικα. Παει σε 2η μοιρα επομενως.
O Kanger aerotank mini μου αρεσει αισθητικα και διαβαζω ως ειναι πολυ καλος. Μειον η αλμυρουτσικη τιμη...
Ο Eleaf GS16S κουμπωνει καλα στο istick mini και ειναι και οικονομικος.
Επισης καλα λογια εχω διαβασει και για τον aspire K1.

Περισσοτερο ειμαι αναμεσα σε kanger aerotank mini και Eleaf GS16S.

Ακουω προτασεις, υπερ και κατα και αν αξιζει οντως να δωσω τριπλασια σχεδον λεφτα και να παω στον kanger.


Επισης κατι που με προβληματιζει μιας και ολοι οι ατμοποιητες που αναφερω ειναι bottom coil.
Ειχα δοκιμασει ενα evod bottom coil (ή αυτος ή αυτος ειναι) και τον εφαγαν οι αραχνες... Μου εβγαζε κρυο ατμο και δεν μου αρεσε καθολου σε σχεση με τον gemini mini π.χ.
Θα εχω το ιδιο προβλημα και με αυτους που αναφερω ή εχουν βελτιωθει τα πραγματα?


Τελος οσον αφορα τις τιμες. Η αγορα θα γινει απο ελληνικο καταστημα, μην μου βαζετε κινεζιες.

Εχω βρει το istick mini στο fabvape στα 28 ευρω με ενσωματωμενη την εκπτωση στο forum.
Ο Eleaf GS16S παιζει στο δεκαρικο παντου απο οτι εχω δει.
Τον Kanger aerotank mini τον εχω βρει (στο fabvape ειναι εξαντλημενο) στο 310.gr στα 24,95.

Παιζουν σε αλλο καταστημα καλυτερες τιμες?

ΥΓ. Το istick φορτιζει με τον φορτιστη που εχω για την spinner?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 28, 2015, 01:05 από cruskro »

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2476 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 01:14 »
Ο GS Air ειναι ενα καλος ατμο για τα λεφτα του,απο εκει κ περα οτι ατμο εχει την αντισταση κατω (ολοι πλεον) δεινουν κρυο ατμο.Οχι δεν φορτιζει με τον φορτιστη της σπιννερ,αν εχεις ομως κινητο με usb,μπορεις να χρησιμοποιησεις τον φορτιστη του.

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2477 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 01:21 »
O φορτιστής της spinner είναι (χωρίς τον wall charger) αυτός εδώ.

Για το istick χρειάζεσαι αυτά 1/2. Και με φορτιστή-καλώδιο usb-micro usb από smartphone κάνεις τη δουλειά σου.

Προσωπικά δεν πήρα τον φορτιστή του istick, χρησιμοποιώ έναν από κινητό

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2478 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 01:52 »
Ε τοτε θα παω μαλλον σε αυτο που εχει και καλωδιο usb
http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=18_62&product_id=1005

Αυτο το καλωδιο usb μπορω να το συνδεω με το wall charger που εχω για την spinner?

Μην εχουμε καμια εκρηξη...

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2479 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 01:55 »
Όχι δε μπορείς γιατί είναι Φιξ.Είπαμε αν εχεις κινητό με USB,χρησιμοποίησε εκείνο,διαφορετικά αγοραζεις το κιτ istick που έχει μέσα usb καλώδιο κ παίρνεις έξτρα ανταπτορα τοίχου που δεν συμπεριλαμβάνεται.

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2480 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 15:53 »
Αυτο το καλωδιο usb μπορω να το συνδεω με το wall charger που εχω για την spinner?

Ναι, μπορείς. Usb to micro usb + wall charger (κι απ ό,τι θυμάμαι είναι με Output ως 1A)

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2481 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 15:56 »
Εαν εχει τον κλασικο φορτιστη των ego μπαταριων τον παλιο,ειναι fix,υπαρχουν ομως τα μινι usb που ειναι αποσπομενα απο τους ανταπτορες τοιχου κ τοτε ναι μπαινει.

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2482 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 00:14 »
Λοιπον εχω αυτα.

Την spinner τη φορτιζω με αυτα.




Ο φορτιστης κινητου που εχω ειναι αυτος




Μπορω να φορτισω το istick στην πριζα με καποιο απο αυτα? Και με τα δυο μηπως?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2015, 00:20 από cruskro »

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2483 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 00:22 »
Κ με τα 2 μπορεις,απλα αν ειναι κατω του 1A τοτε θα φορτιζουν απλα πιο αργα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2484 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 10:30 »
Ένα μήνυμα που αφορούσε μπαταρία Spinner II, μεταφέρθηκε εδώ

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2485 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 15:16 »

Για ατμοποιητη εχω ενδοιασμους. Σας αναφερω τι σκεφτομαι να με βοηθησετε.

Ο ναυτιλος διαβαζω ειναι καλος αλλα δεν μου αρεσει αισθητικα. Παει σε 2η μοιρα επομενως.
O Kanger aerotank mini μου αρεσει αισθητικα και διαβαζω ως ειναι πολυ καλος. Μειον η αλμυρουτσικη τιμη...
Ο Eleaf GS16S κουμπωνει καλα στο istick mini και ειναι και οικονομικος.
Επισης καλα λογια εχω διαβασει και για τον aspire K1.

Εγώ σκέφτομαι να πάω για τον μεσαίο (σκέτο) genitank (τα μεγέθη πάνε: mini, σκέτο genitank και mega) για τα οποία είδα σε αυτό το review ότι δεν υστερούν σε απόδοση σε σχέση με τους aerotank, απλά έχουν φθηνότερα υλικά κατασκευής.

Review:  [youtube]zNs2kquRia4[/youtube][/font][/color]

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2486 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 15:29 »
ειναι και αυτο μια καλη λυση αν θελεις να γλιτωσεις χρηματα..οι kanger γενικα ειναι κορυφαιοι σε αποδοση (σειρα aerotank) αλλα και σε ποιοτητα,τον ναυτιλο δεν θα τον προτεινα,ο Κ1 αν και απο γυαλι ειναι ανθεκτικος και εχει αερατη τζουρα και αν βαλεις bvc αντισταση θελει υψηλα ρευματα για να αποδωσει χωρις υπερτροφοδοσια

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2487 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 16:48 »
Σαν κατοχος και Kangertech Aerotank Mega και Aspire Nautilus Tank Hallowed Edition θα σε πω ενα πραγμα.


Kangertech:


1) Δυνατος πανεμορφος αερατες τσουρες ουτε να σε πονεσουν τα πνευμονια ουτε τιποτα
2) Ωραια Γευση
3) Σπυρωματα φανταστικα
4) Φθηνες Αντιστασεις
5) Πολυ δυνατο ντουμανι


Aspire Nautilus:


1) Ο απλος δεν ειναι κατι το τρομερο με το Hallowed Edition ειναι πανεμορφος
2) Τσιγαρισιες τζουρες ακομη και στην πιο ανοικτη τρυπα θελει δυναμη
3) Ξεπερναει σε γευση κατα πολυ φτανει κοντα σε kayfun
4) Ακριβες αντιστασεις
5) Φυσιολογικο ντουμανι


Φυσικα ειναι συγκριση και γνωμη δικια μου. Τωρα απλα εχω εναν kayfun και δεν τον αλλαζω. !


Σε προτεινω ομως Kangertech Aerotank Mega 2.0ohm αντισταση και εισαι κουκλος :) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2488 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 17:03 »
Συμφωνω με τον harristopaloglou. Εχω κι εγω τον aerotank mega και τον nautilus mini.  Με δυο λογια ο  aerotank mega ειναι ντελικατος (σου αφηνει πιο βελουδινη αισθηση στο ατμισμα). Ο nautilus ειναι οντως τσιγαρισιος (με δυνατο χτυπημα στα pg υγρα).

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2489 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 20:49 »

@cruskro


Δεν ξερω εαν κατεληξες καπου, ηθελα να πω παντος οτι εαν θες κατι οικονομικο ο GS16s προσωπικα μου αρεσει πολυ και ειναι πολυ φθηνος. Εχω το ego one, ειμαι τελειως αρχαριος αλλα βρησκω τον ατμοποιητη του παρα πολυ δυνατο. Εκανα αρκετες πρσπαθειες αλλα παντα καταληγω να χρησιμοποιω τον GS16s. Μπορει να φταιει που εχω και υγρο με 9mg νικοτινη στον ατμοποιητη του one και μηδενικο στον GS16s. Οταν τελειωσει θα δοκιμασω και με μηδενικο αλλα σε καθε περιπτωση τον GS16s τον προτιμω ακομα και απο τον protank mini 2

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 41 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8757 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181233 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537766 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 712 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16548 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137672 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085809 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro