vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2445 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 00:51 »
Αν και νεος στο αθλημα, θα ηθελα να πω την εμπειρια μου...
Αφου ξεκινησα να ατμιζω με nemesis mod και μινι ναυτιλο (κατοπιν συμβουλης ενος φιλου) ειπε και η συζυγος να ακολουθησει...αλλά ηθελε κατι πιο απλο και ευχρηστο (δεν της αρεσε και το κουμπι στο Mod που είναι στη βαση και οχι πανω στο mod).
Μετα απο ψαξιμο και αφου ατμισα το Nobacco epsilon 1100 κατέληξα σε αυτό. Νομίζω ότι είναι πολύ καλό για κάποιον που θελει να ξεκινησει χωρις μπελαδες και πολλα στο κεφαλι του.
Μπαταρια που διαρκεί πολύ...και φορτίζει γρήγορα, ατμοποιητης απλός αλλα καλός με bdc κεφαλές...και το σετ σε ικανοποιητικη τιμη χωρίς εξτρα μπαταριες, φορτιστες κλπ. Πήρε και ενα nobacco virginia που της αρεσε και ειναι ακαπνη καμια εβδομαδα τωρα...
Σε καθε περιπτωση τα παραπανω δεν ειναι συμβουλη απλα μια γνωμη απο τη συντομη εμπειρια μου....

Αποσυνδεδεμένος stavros76

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2446 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 01:21 »
εγω προτινω να ξεκινισεται με κατι παρα πολυ οικονομικο στην αρχη να δειτε αν δεν σας πειραζουν τα υγρα και μετα στο καπακι αφου πιανουν τα χερια σας πατε αμεσα σε επισκευασιμο ατμοπ.. και ηλεκτρονικο μοντακι .
Στην πορεια να ασχολιθιται με τα υγρα μειωνοντας σταδιακα την νικοτινη .


αααααα και το συμαντικοτερο τησ πρωτες 3 μερες μην κανεται παρεα με καπνιστες

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2447 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 01:39 »
Αυτο που λέει ο Σταύρος ισχυει,μεγαλο θεμα οι καπνιστες στην παρεα...εμενα με κρατησε η υπεροχη γευση που ειχα στην αρχη και το ειχα πιπιλα

Συνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2448 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 01:40 »
εμενα με απωθει και δεν με επηρεαζει στο ελαχιστο με προσωπικη εμπειρια η επαφη με καπνιστες

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2449 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 02:06 »
Αναφερομαι στις πρωτες 3 μερες που ειπε ο Σταύρος 2ποστ πριν

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2450 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 07:45 »
Το παλικάρι έχει γράψει οτι θα χρησιμοποιει το ηδη υπάρχον σετ ως δεύτερο,οποτε η αυτονομία εξαλειφεται.Μια χαρά σετακι έχει διαλέξει,με τον καιρό κ διαβάζοντας εδώ μέσα,θα δει τι τον γεμίζει.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2451 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 08:37 »
Καλησπέρα στην παρέα. Καπνίζω εδώ και ενα μήνα Η.Τ και εχω της nobacco το σετ epsilon 650, απλά επειδή η μπαταρία δεν μου φτανει και εχω ρουφηξει και λιγα ml υγρου σκεφτομαι να παρω κατι καλυτερο και να κρατησω το παρών ως δεύτερο επειδη εχω χαμηλο budget εχω ψιλοκαταληξει εδω:


smok aro winder 2000 vv/vw
http://vape-spot.gr/index.php?route=product/product&path=257_129&product_id=277


aspire et-s bvc
http://vape-spot.gr/index.php?route=product/product&path=257_135_190&product_id=178


Με την μπαταρια πιστευω ειμαι καλυμμένος απο θεμα ατμοποιητή  ειμαι καλά?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :))


Περίμενε να πέσουν οι τιμές στα iStick και πάρε ένα τέτοιο,θα ξενοιάσεις τελείως απο το θέμα "μπαταρία".Όσο για
το budget,οι τιμές θα παίζουν απο αρκετά χαμηλά (αν είναι σωστά τα έως τώρα δεδομένα απο 20κάτι ευρώ) μέχρι
και τα 80€.


Στην συγκεκριμένη φάση ο συνδιασμός iStick + GSAir για μένα είναι ότι καλύτερο,αλλά βέβαια πας στο διπλάσιο budget.
Απο εκεί και πέρα,το τι καλύπτει τον καθένα είναι υποκειμενικό,οπότε αν έχεις την δυνατότητα να δοκιμάσεις πριν αγοράσεις
θα είσαι 99% καλυμμένος.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2452 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 09:32 »
smok aro winder 2000 vv/vw
http://vape-spot.gr/index.php?route=product/product&path=257_129&product_id=277
aspire et-s bvc
http://vape-spot.gr/index.php?route=product/product&path=257_135_190&product_id=178
Με την μπαταρια πιστευω ειμαι καλυμμένος απο θεμα ατμοποιητή  ειμαι καλά?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :))
Φίλε μου, η μπαταρία που έχεις επιλέξει είναι 12,8 εκ. σε μήκος, καμία σχέση με αυτή που έχεις τώρα. Εγώ θα περίμενα να έρθει το μίνι iStick και θα κρατούσα την 650 για εφεδρική. Ατμοποιητή σε αυτή την κατηγορία, δες και τον (mini) vivi nova s, παίρνει ίδιες κεφαλές με τον epsilon

Αποσυνδεδεμένος Μαριος81

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2453 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 18:34 »
Καλησπερα φιλοι μου...Το πηρα κ εγω αποφαση για 2η φορα να το κοψω.Ειχα ξεκινησει παλι το 12-13 δεν θυμαμαι επι καιρου Ovale elips το οποιο κ ειχα αγορασει  τοτε.Ατμιζα ατμιζα μεχρι που βαρεθηκα το γεμησε ξαναγεμησε φορτησε ξαναφορτησε κ κυριως οχι τη μια τραβα καμια τσουρα υγρο μες στο στομα την αλλη καμενες τζουρες μονιμα με χαρτοπετσετες στα χερια σκουπισε ξανασκουπισε για κανα 6-7μηνες.Τα σιχαθηκα κ πηγαν απευθειας καδο κ το εκοψα κ αυτο.Αλλο ενα 6μηνο ακαπνος κ ατμιστος κ ημουν μια χαρα μεχρι που με φαγανε οι γυναικες κ μιας κ τα αλλα ηταν στο καδο ξαναγυρησα στον καπνο.Δεν ειμαι κανενας τρελος καπνιστης 5-7 μερες ο 20αρης καπνος αναλογα με τις εξοδους μου. Κ στο σημερααααααα....Εχω μεινει εκπληκτος ..... Τοτε μοντακια κ αλλα τετοια ψαγμενα μονο οι πολυ ψαγμενοι ....Σημερα ολος ο κοσμος ... :respect:


Κ φτανω σε μενα .... Αφου εβγαλα τα ματια μου τωρα 3 μερες με τοση ποικιλια που υπαρχει , κ εχω αποφασισει να τα σκασω σε λογικα πλαισια που με παιρνουν , κατεληξα σε istick 30w σιγουρακι κ ατμοποιητη σε DELTA 19 η Nautilo mini .Για τον 2ο ομως διαβασα πολλα θεματακια/προβληματακια οποτε κλεινω προς DELTA 19 σαν ποιο αξιοπηστος αυτος κ οι αντιστασεις του... Αν καποιος εχει να μου προτεινει κατι αλλο σε αυτα τα πλαισια ευχαριστως να τον ακουσω.Δεν εχω ψωνισει ακομα περιμενω το Ecig να φερει το istck 30w την αλλη βδομαδα οπως μου ειπαν κ θα τα παρω ολα μαζι...Σας ευχαριστω κ ελπιζω να μην κουρασα γιατι απο τον ενθουσιαμο μου εγραψα αρκετα ....

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2454 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 18:52 »
Και κάποια εφεδρική μπατ. για το διαστημα που θα φορτίζεις το ιStick.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2455 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 19:24 »
Το istick 30 αν και καινουριο φρουτο (βεβαια αν αναλογιστει κανεις πως εχουν διορθωσει και τα κουσουρια του 20βατ που εγινε γρηγορα best seller) θεωρω πως ειναι εξαιρετικη επιλογη - οχι πως δεν υπαρχουν κι αλλες! Οσον αφορα την μπαταρια του ειναι υπεραρκετη για "νεο" ατμιστη...Αν θες και παραπανω πας στο 50βατ οπου εχει 2πλασια μπαταρια 4400!!! Και τα 2 passthrough οποτε δεν ξεμενεις ποτε...
Οσον αφορα τον ατμοποιητη προσωπικα την εχω καταβρει με Ναυτιλο και δεν σου κρυβω πως ημουν αναμεσα σε αυτον και τον Δελτα. Κατεληξα σε Ναυτιλο μινι και δεν μετανιωσα παρολο που ο Δελτα εχει και αυτος εξαιρετικα σχολια - μικροπροβληματα με υπερ η υποτροφοδισιες εχουν σχεδον ολοι ενιοτε αλλα τις περρισοτερες φορες οφειλονται σε δικα μας ¨λαθη" και οχι σε κατασκευαστικα λαθη - πλην αντιστασεων. Σε οποιον και να καταληξεις θα μεινεις ικανοποιημενος οποτε προχωρα αφοβα!

Αποσυνδεδεμένος Μαριος81

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2456 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 20:41 »
Όπως ανεφερα κ προηγουμένος δεν είμαι απο τους φανατικούς καπνιστές.Πιστεύω οτι με την αυτονομία που έχει το istick κ το οτι είναι passthrought δεν θα έχω κάποιο θέμα.Αν προκύψει κάτι τέτοιο το συζηταω για καβατζα μπαταρία...Παρόλου που είμαι κ γκατζετακιας είμαι κ συγκρατιμενος δεν προκειτε καθέ μήνα να τα σκαω για να δοκιναζω οτι καινουριο βγαίνει.Γιαυτό ψαχνομαι για κάτι καλο που θα κρατήσω για κάμποσο καιρό.

Όσο για ναυτίλο η δέλτα θα πάω μάλλον στον δέλτα γιατι με την εκπτωση του ecig ειναι αρκετα καλη η τιμη κ συναγωνιζεται τα κινεζομαγαζα.Οποτε αφηνουμε τα λεφτακια μας στην Ελλαδα .Μπραβο παντως στην ecig .... Ειμαι υπερ του να τα δινω σε ελληνες αλλα να μην μας πιανουν κ τον κ.... Λιγο ποιο ακριβα αλλα να ζυναγωνιζονται τα κινεζομαγαζα κ πιστεύω κανεις δεν θα ξαναασχοληθει με Κίνα μερια τους δυσκολους καιρους που παιρναμε.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2457 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 22:01 »
Έχεις κάνεις καλή επιλογή, με όποιον ατμοποιητή και να πας.
Θα προτείνω κι εγώ να έχεις κάτι για καβάτζα. Όχι ακριβό, ίσως μια μικρή VV μπαταρία έτσι ώστε αν κάποια στιγμή γίνει κάτι με το iStick να μην μείνεις ξεκρέμαστος.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2458 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 01:00 »
...Παρόλου που είμαι κ γκατζετακιας είμαι κ συγκρατιμενος δεν προκειτε καθέ μήνα να τα σκαω για να δοκιναζω οτι καινουριο βγαίνει.Γιαυτό ψαχνομαι για κάτι καλο που θα κρατήσω για κάμποσο καιρό.

Μεγάλο λογο είπες φιλε Μαριε... (Ειδικα αν εισαι γκατζετακιας)  :tongue_smilie:

Πολύ καλη η επιλογή σου. Το καλό με την αγορα αυτή την στιγμη είναι ότι με τα ιδια χρήματα που πρέπει να διαθέσει για αρχικο εξοπλισμό ενας αρχαριος ατμιστης, ανετα καλύπτεται σε απόδοση και ενας μεσος..

Αποσυνδεδεμένος Μαριος81

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2459 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 15:29 »
Καλησπερα κ παλι....


Αυτη τη στιγμη ατμιζω το istick μου με τον delta 19 κ ειμαι πολυ χαρουμενος.
Σας γραφω ομως για αλλο λογο....Χτες ελεγα μπραβο στο ecig σημερα θα κραξω λιγακι ....
Ειδα σημερα το πρωι οτι ηταν διαθεσιμο το istick κ πηγα στο μαγαζι να δω τα χρωματα κ να διαλεξω τι θα αγορασω (εν τελει μπηρα το μπλε) . Ειχα ξαναπαει πριν 2 μερες παλι για να το δω απο κοντα αλλα δεν ειχε ολα τα χρωματα.Τοτε με ειδε ο ανθρωπος εκει οτι κατι κατεχα κ οτι πηγα διαβασμενος κ μου ειπε απο μονος του για την εκπτωση 20% χωρις να του πω οτι το γνωριζα.Σημερα λοιπον μου ξεφουρνιζει οτι στο istick δεν ισχυει η εκπτωση  αλλα μονο στα υπολοιπα...Τελος παντων λεω να δω τι σουμα θα βγει κ βλεπω.Με ειδε οτι στραβωσα κ μου εκανε δωρο 1 δευτερο υγρο συνολο δηλ istick delta19 κ 2 υγρα 20μλ 75 ευρωπουλαααααα...Ενταξει μεχρι εκει υπολογιζα να δωσω.Τα χτυπαει στο κομπιουτερι του γραφει το ονομα μου τα βαζει στο σακουλακι κ γεια σας...
Σκαλωσα λιγο κ του λεω αποδειξη??????
Α ειναι χωρις αποδειξη μου λεει...
Τωρα τι να πω σκεφτικα για μια στιγμη να τα αφησω οπως ειναι κ φυγω αλλα ειπα αστο να παει...ειχα δωσει κ το χρημα κ δεν ειχα ορεξη για φασαρια ..
Εφυγα με λιγα νευρα αλλα μου περασαν με 4-5 τζουριτσες που εκανα με το καινουριο μου παιχνιδι ...
Αυτα τα λιγα κ ξαναλεω οτι δεν ισχυει η εκπτωση στο istick εκτος αν με επιασε κ εκει κοτσο ....
Φιλια...


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 49 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8760 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34292 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537775 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60241 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16550 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085819 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro