vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2415 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 22:59 »
Διάβασε σε παρακαλώ τα ποστ :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2416 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:05 »
Πρέπει να είναι λόγω των ημερών, αλλά υπάρχει μια τάση να ξεφεύγουμε!
Υπάρχει το κατάλληλο νήμα για να συζητήσουμε αν το egrip είναι εύκολο ή όχι.
Ας κρατήσουμε το παρόν για το σκοπό που άνοιξε, προτάσεις σε νέους ατμιστές.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2417 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:11 »
Δυσκολεύομαι να βρω πλέον να προτείνω σε νέο, ακόμα καπνιστή, κάτι από cigarrete look κατηγορία (οι ego ας πούμε είναι γκουμούτσες για αυτήν) καθώς όχι μόνο τα μοντέλα είναι ελάχιστα, αλλά και οι εταιρείες δεν στηρίζουν πλέον αυτήν την αγορά, και φοβάμαι το αποτέλεσμα αν ξαφνικά κοπούν όλα, χώρια την χαμηλή τους απόδοση. Και αυτό είναι ΜΕΓΑ λάθος για μένα! Πως θα έρθουν οι αμύητοι; Πως, χωρίς ένα προϊόν, που ακόμα κι αν το κρατήσουν δυο βδομάδες, θα τους δώσει τη συνήθεια που τόσα χρόνια είχαν;

Τέλος πάντων, ξεχάστηκα γράφοντας, παθών που θέλει να προτείνει κάτι από τα 4 τελευταία μοντέλα που έχουν απομείνει στην κατηγορία;

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2418 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 00:25 »
Για νέο ατμιστή,ιδίως για κάποιον που θέλει να ξαναγυρίσει,πρέπει να τον ανεβάσεις ένα σκαλοπάτι.Το λιγότερο
που θα πρότεινα είναι μια EGO μπαταρία (EGO V3/Vision Spinner II 1300mah το λιγότερο) και έναν ατμοποιητή
Aspire K1/Protank 3 Mini/Τ2 <---- και πιστεύω θα είναι οκ.


Ανάλογα το οικονομικό,θα τον πήγαινα και σε iStick.είναι περίπου +24€ στον παρόν εξοπλισμό,συν του ότι με
τους ατμοποιητές που ανέφερα,θα έχει διαφορά στο άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2419 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 01:22 »
καλημερα.θα ηθελα μια βοηθεια.εχω ασχοληθει στο παρελθον με ητ.βαρεθηκα με ολες τισ μπαταριες και σκεφτομαι να παρω ενα μηχανικο αλλα με χρηση nautilus σαν ατμοποιητη η aerotank.διαβασα οτι χρειαζεται συνεχης μετρηση της τασης.ισχυει το ιδιο για μη επισκευασιμο ατμο?υπαρχει περιπτωση να εχω θεμα?ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2420 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 01:59 »
Καλημερα φιλε μου.
Οχι, δεν προκειται να εχεις θεμα, απλα δε θα εχεις τη σταθερη αποδοση που θα εχεις με ενα ηλεκτρονικο.
Αν μεχρι τωρα ατμιζες με απλες τυπου eGo μπαταριες θα εχεις ενα παρομοιο ατμισμα.
Δε χρειαζεται να μετρας τιποτα, οσο αδειαζει η μπαταρια, τοσο πεφτει η αποδοση.
Απλα οταν νιωθεις οτι ειναι σχετικα χαμηλα η τασα της πρεπει να την αλλαζεις για να μην της προκαλεσεις ζημια.
Αυτο θα σου παρει λιγο καιρο να το συνηθισεις.
Τελος, με εργοστασιακο ατμοποιητη, προτιμησε οσο το δυνατον χαμηλοτερες αντιστασεις βρεις.

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2421 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 02:00 »
ευχαριστω

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2422 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 01:21 »
το δωρο μου σε νεα ατμιστρια ηταν

istick 20 Watts by Eleaf
http://www.atmosfaira.com/istick-20-watts-by-eleaf.html

Aspire BDC Vivi Nova set by Eigate
http://www.atmosfaira.com/aspire-bdc-vivi-nova-set-by-eigate.html

και την 1η βδομαδα τουλαχιστον εχει πετυχει τον σκοπο του. Μακαρι να συνεχιστει ετσι.

Ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη συγκριτικα με τα 30 ευρω που προτεινονται μερικες φορες για αρχικο πακετο, αλλα πιστευω οτι καλυτερα να δωσεις κατι παραπανω ωστε να ειναι κατι με καλη αποδοση που θα κρατησει τον νεο ατμιστη, παρα κατι μετριο που ισως τον απογοητευσει.

Και τελος καταλαβαινω οτι ειναι πολυ σημαντικο το υγρο. Πρεπει οπωσδηποτε αρχικα να επιλεξει ο ατμιστης κατι που του αρεσει/θυμιζει το κ.τ. που εκανε, γιατι αλλιως ισως το παρατησει το θεμα απο νωρις.

υγ. κι ενα ευχαριστω στον kongeo  :)  και φυσικα σε ολο το φορουμ του e-kapnisma

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2423 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 01:28 »
ωραιος ο thanos!

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2424 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 01:35 »
Αλλάζω την πρόταση του αρχικού πακέτου για νέο ατμιστή σε iStick+GS Air .-  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2425 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 02:35 »
Να'σαι καλα Θάνο. Μην το συζητας καθολου και για οτι αλλο θες εδω ειμαι/ειμαστε για να σου απαντησουμε :)
Ελπίζω να το απολαυσει και να μην ξαναγυρισει στο κανονικο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2426 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 23:30 »
Καλησπέρα στην παρέα. Καπνίζω εδώ και ενα μήνα Η.Τ και εχω της nobacco το σετ epsilon 650, απλά επειδή η μπαταρία δεν μου φτανει και εχω ρουφηξει και λιγα ml υγρου σκεφτομαι να παρω κατι καλυτερο και να κρατησω το παρών ως δεύτερο επειδη εχω χαμηλο budget εχω ψιλοκαταληξει εδω:


smok aro winder 2000 vv/vw
http://vape-spot.gr/index.php?route=product/product&path=257_129&product_id=277


aspire et-s bvc
http://vape-spot.gr/index.php?route=product/product&path=257_135_190&product_id=178


Με την μπαταρια πιστευω ειμαι καλυμμένος απο θεμα ατμοποιητή  ειμαι καλά?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :))

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2427 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 23:34 »
για το ξεκινημα σου ειναι μια χαρα ετσι ξεκινησα κι εγω,στη συνεχεια θα δεις θα δοκιμασεις και αλλα,απλα να ξερεις οτι το επιστομιο του δεν ειναι ατσαλι,λυνεται και πλενεται ευκολα και να προτιμησεις την ιδια εκδοση με γυαλινο tank ειναι πιο υγιεινο και ας μην ειναι τοσο ανθεκτικο οσο το πλαστικο αλλωστε εχει εξωτερικα προστασια,το πλαστικο θα αναγκαστεις να το αλλαξεις συντομα σχετικα λογω φθορας (για να μην περνα στα υγρα) και τα μεταλλικα σπειρωματα ειναι πιο ανθεκτικα,εγω θα προτεινα να κοιταξεις κατι με επιστομιο ατσαλινο (πιο υγιεινο)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2428 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 23:37 »
Φιλε καλα ειναι αυτα που θελεις να παρεις .. αλλα μια μπαταρια ισως ειναι θεμα για σενα για ολη την ημερα .. ισως θα χρειαστεις 2 για να εχεις μια για φορτιση και μια για να χρησιμοποιείς

σκεψου το αυτο.. αν εχεις χαμηλο  budget ισως παρε 2 μπαταριες 1300 ego απλες δεν ξερω γνωμη μου ειναι αυτο ...  πριν ξανα χρειαστείς  να πεσεις στο τρυπακι ΚΤ

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2429 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 23:40 »
Καλησπέρα στην παρέα. Καπνίζω εδώ και ενα μήνα Η.Τ και εχω της nobacco το σετ epsilon 650, απλά επειδή η μπαταρία δεν μου φτανει και εχω ρουφηξει και λιγα ml υγρου σκεφτομαι να παρω κατι καλυτερο και να κρατησω το παρών ως δεύτερο επειδη εχω χαμηλο budget εχω ψιλοκαταληξει εδω:


smok aro winder 2000 vv/vw
http://vape-spot.gr/index.php?route=product/product&path=257_129&product_id=277


aspire et-s bvc
http://vape-spot.gr/index.php?route=product/product&path=257_135_190&product_id=178


Με την μπαταρια πιστευω ειμαι καλυμμένος απο θεμα ατμοποιητή  ειμαι καλά?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :))

πλεων με τις επιλογες που υπαρχουν για εμενα οχι δεν ειναι μια χαρα αυτα που διαλεξες ..

μπορεις να διαθεσης 10-15 ευρω παραπανω και να παρεις απο ecig το e-box στα 47 ευρω  ( 20% εκπτωση) που θα εχεις πολυ καλη αυτονομια με το κουτακι και ενα delta 16  ...


με 60 ευρω εχεις ενα πακετο παρα πολυ καλο και δε θα χρειαστεις αλλο για πολυ καιρο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 26 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8747 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181216 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34266 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60218 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 709 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085785 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35706 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro