vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

316 επισκέπτες, 6 χρήστες
john67, camber, giorgos1999, Jorge, Βασίλης Γ, dkostas

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2325 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 20:32 »
Εγώ δεν προτείνω καν ρυθμιζόμενη eGo,
Είσαι πιο σκληροπυρηνικός κι από εμένα!  :))

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2326 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 20:42 »
αν δεν εχεις πειστει οτι θελεις να μεταβεις απο κτ σε ητ και απλα το ψαχνεις χωρις να εχεις αποφασισει .. θα εχεις πισωγυρισμα .. και ακομα και τα καλυτερα εργαλεια να εχεις παρει θα βρεις την δικαιολογια να τα βγαλεις σκαρτα ή οτι δεν εκαναν για εσενα ... αυτο το μηνημα ειναι γενικο σε ολους μας χωρις να προοριζεται σε κανενα ...

Συμβουλη .. αποφασισε ......παρε την αποφαση .... προχωρα με οτι απλο μπορεις να βρεις .... αποφασισε .., παρε την αποφαση ... προχωρα ενα βημα ακομα .... αποφασισε και ... καντο ..  μονο εσυ μπορεις να το κανεις οχι εγω για εσενα ... εσυ ... θα βρεις το καταλληλο μεσο να το κανεις ...

Τι ειπα παλι ο μπαγα*Ι&&*)()___ :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2327 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 20:50 »
Είμαστε πρόθυμοι να βοηθήσουμε να γίνει όσο το δυνατόν πιο εύκολο.
Αλλά αυτό:
Παράθεση
μονο εσυ μπορεις να το κανεις οχι εγω για εσενα ... εσυ ... θα βρεις το καταλληλο μεσο να το κανεις ...
είναι η αλήθεια (και) στο άτμισμα.
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2328 στις: Δεκεμβρίου 16, 2014, 21:39 »
Είναι σαν να ρωτάει ο άλλος σε φόρουμ,βγάζω δίπλωμα,τι αυτοκίνητο
να πάρω;


 ;D ;D ;D


Αυτό έγραφα και στο σεντόνι που έσβησα  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος giwrgosk

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2329 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 19:50 »
Χίλια ευχαριστώ, για άλλη μια φορά, για τις πληροφορίες και τις συμβουλές όλων. Ήταν πολύ χρήσιμες για να ένα ξεκαθάρισμα κάποιων πραγμάτων στο μυαλό μου και πιστεύω θα είναι και στη συνέχεια.

Τώρα, επειδή δεν είμαι ιδιαίτερα (έως καθόλου) αποφασιστικός τύπος και κοντεύουν 2-3 βδομάδες που είχα σταμπάρει το evod σετάκι χωρίς να το έχω παραγγείλει, τελικά το παρήγγειλα γιατί αν ήμουν μεταξύ 3-4 επιλογών δεν θα έπαιρνα η.τ. ούτε μέχρι το πάσχα! Τις προτάσεις όλων τις κρατάω στο συρτάρι για αργότερα που θα σκαμπάζω 2-3 πράγματα, και από τη στιγμή που δεν άκουσα κανένα αποτρεπτικό σχόλιο για το evod είπα να δοκιμάσω να ξεκινήσω με αυτό. Για το θέμα της μπαταρίας και της αυτονομίας, έβαλα τσόντα και μια μπαταρία 1100mAh (5€ έκανε, ελπίζω να μη γίνω φλαμπέ!) επειδή, ούτως ή άλλως, το ένα η.τ. μπορεί να το πασάρω στην κοπέλα μου που -αν και μη καπνίστρια- ενθουσιάστηκε με την ιδέα του η.τ.!! (άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.. :) )

Να είστε όλοι καλά για τη βοήθεια και καλές γιορτές!

έντιτ: σχετικά με τα υγρά, έχω σκοπό να το ψάξω αυτές τις μέρες, οπότε αν χρειαστώ βοήθεια (κι εκεί) θα επανέλθω εδώ ή σε αντίστοιχο θέμα, αν υπάρχει. ένα απ' αυτά που αναφέρθηκαν πριν (cigarillos από el toro νομίζω) ήταν από τα 2 που μου άρεσαν κάπως. απ' ό,τι κατάλαβα βέβαια, το θέμα του υγρού παίζει να είναι ακόμα πιο σημαντικο και, δυστυχώς, πιο μπλεγμένο από αυτό της "συσκευής"..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2014, 19:56 από giwrgosk »

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2330 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 20:14 »
Ανεξάρτητα  από ολες τις απόψεις που άκουσες βασικο για να ασχοληθείς, είναι αυτό που θα πάρεις να σε φτιάχνει. Καλά κάνες και ακολούθησες το γούστο σου.. Αλλά  αν η κοπέλα σου δεν είναι καπνίστρια  ΔΕΝ  εχει κανένα λογο να αρχίσει το η.τ. Απότρεψε την....
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2014, 22:22 από chzamp »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2331 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 20:52 »
Να είστε όλοι καλά για τη βοήθεια και καλές γιορτές!

έντιτ: σχετικά με τα υγρά, έχω σκοπό να το ψάξω αυτές τις μέρες, οπότε αν χρειαστώ βοήθεια (κι εκεί) θα επανέλθω εδώ ή σε αντίστοιχο θέμα, αν υπάρχει. ένα απ' αυτά που αναφέρθηκαν πριν (cigarillos από el toro νομίζω) ήταν από τα 2 που μου άρεσαν κάπως. απ' ό,τι κατάλαβα βέβαια, το θέμα του υγρού παίζει να είναι ακόμα πιο σημαντικο και, δυστυχώς, πιο μπλεγμένο από αυτό της "συσκευής"..
Να ξέρεις πως εκτός από τα έτοιμα υγρά με γεύσεις, έχεις και την επιλογή της σκέτης, έτοιμης, ατμιστικής βάσης (χωρίς άρωμα δηλαδή)
Υπέρ
1) οικονομία χρημάτων. 10ml έτοιμου υγρού - 5 ευρώ, 100ml έτοιμης βάσης - 10 ευρώ (και 2 ευρώ αν πρόκειται για μηδενική νικοτίνη)
2) μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της κεφαλής του ατμοποιητή (άρα πάλι οικονομία χρημάτων)
Κατά
Απουσία γεύσης/αρώματος
(με κάποια έτοιμα υγρά που κυκλοφορούν  :shock_sick_02: το κατά μετατρέπεται αυτόματα σε υπέρ)
Καλές γιορτές και σε σένα
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2014, 08:28 από Doubt »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2332 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 23:34 »
Τα υγρά είναι τελείως προσωπική υπόθεση. Το αγαπημένο του ενός μπορεί να φέρνει αηδία στον άλλο.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2333 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 16:19 »
Kαλησπερα παιδια, θελω να παρω δωρο στη συντροφο μου ΗΤ κι εδω κ δυο μερες ειμαι στο ψαξιμο. Κανει 10 στριφτα τη μερα (old holborn αρωματικο), κι οπως καταλαβαινετε δεν υπαρχει η επιλογη της δοκιμης μιας και θα ειναι δωρο. Δε με πειραζει να δωσω και 15 ευρω παραπανω αν ειναι να να παρω κατι πιο "καλο" το οποιο θα την κρατησει. Αφου ειδα κι αυτο το βιντεο απ τον Gewre εχω καταληξει σ αυτο, πως σας φαινεται;


http://www.atmosfaira.com/aspire-cf-vv-1600mah-black-set-clone.html

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2334 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 16:30 »
Τσεκαρε την Απάντηση #2318 στο παρον νημα...

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2335 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 16:30 »
Σε αυτα τα χρηματα εγω θα της επαιρνα αυτο: http://www.atmosfaira.com/istick-20-watts-by-eleaf.html σε φουξια με εναν ατμοποιητη και την εκπτωση του φορουμ και εισαι βασιλιας

Βεβαια δεδομενου οτι δεν θα παει χαμενο (εννοω δεν θα το παρατησει) και θα μεινει,αλλιως παρε μια vision spinner ii
Εγω τουλαχιστον αυτα θα εκανα δώρο

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2336 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 17:15 »
 φιιλε kongeo ενδιαφερον το istick, βεβαια παλι καλα που εχει κ επιλογη φουξια γιατι αλλιως θα ηταν λιγο "αντρικο". Θα μου πεις ετσι θα το σκεφτηκαν κ οι κατασκευαστες.


οποτε ισως το συνδυασω και με αυτον τον ατμοποιητη http://www.atmosfaira.com/aspire-bdc-vivi-nova-set-by-eigate.html κ με την εκπτωση παει συνολο 65. Συν βεβαια κανενα υγρο και ανταλλακτικη κεφαλη.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 20, 2014, 17:38 από thanos313 »

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2337 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 17:56 »
Νταξει τα χρωματα δεν τα θεωρω "αντρικα" ενταξει το φουξια ναι ειναι γυναικειο..μια χαρα και ο ατμο.βεβαια υγρο θα σου προτεινα να την παρεις μαζι να δοκιμασει γιατι ειναι πολυ υποκειμενικο αλλα αν βρεις κατι στα γουστα της.λογικα θα της αρεσει...Εννοω οτι πχ εγω ειμαι λατρης καρυδας αρα αν μου φερναν κατι με εντονη γευση καρυδας θα το ατμιζα (εκτος αν ηταν πολυ κακης ποιοτητας που θα ηταν αδυνατο να ατμιστει) λεμε τωρα..

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2338 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 18:34 »
ναι καταλαβαινω, θα δω πως θα το χειριστω λοιπον... σ ευχαριστω :)

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2339 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 19:05 »
Τιποτα :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 34 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8754 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181224 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537759 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238443 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16544 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137528 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085802 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35709 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro