vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

307 επισκέπτες, 9 χρήστες
AK47, Tem, Stedorian93, gfilip, Jorge, ΨΗΛΟΣ, manoslykos, Buliwyf, maprix

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2265 στις: Νοεμβρίου 23, 2014, 18:52 »
Πολύ σωστά. Ελπίζω σε μερικούς μήνες να μπορέσω κι εγώ να πάρω ένα mas (για την υποστήριξη nobacco) και να μην ξαναασχοληθώ με το θέμα μπαταρίες για πολύ καιρό

Σκέφτομαι να πάρω ένα σετ Μπαταρία Αspire CF VV 1600mah και Ατμοποιητή Aspire BDC 1.8 ohm
μάλλον εννοεί τον CE5

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2266 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 19:22 »
Ναι τον CE5 εννοώ.
Παιδιά αν σας πω ότι μπορώ να διαθέσω μέχρι 70-80 ευρώ για αρχή τι μπορώ να επιλέξω με αυτά τα χρήματα. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει?




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2014, 20:05 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2267 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 19:55 »
Έχεις δει τίποτα από κοντά, να το πιάσεις στο χέρι σου; Οι ρυθμιζόμενες eGo έχουν ένα υπολογίσιμο μήκος, μη σου προτείνουμε κάτι που θα ντρέπεσαι να το βγάλεις από την τσέπη (αν καταφέρεις να το βάλεις πρώτα, εννοείται :)) )
Πάντως για mas, 2 φθηνούς ατμοποιητές και υγρό, βγαίνει το κομπόδεμα  :))

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9583
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2268 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 20:01 »
............Παιδιά αν σας πω ότι μπορώ να διαθέσω μέχρι 70-80 ευρώ για αρχή τι μπορώ να επιλέξω με αυτά τα χρήματα. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει?

Ήδη έχεις πάρει μερικές προτάσεις. Και έχεις και κάτι κατά νού. Aν έχεις κάποιο ή κάποια καταστήματα ηλεκτρονικού τσιγάρου στην περιοχή σου θα σου πρότεινα να τα επισκεφτείς για να δεις και από κοντά τι σου ταιριάζει περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2269 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 20:05 »
Το πρόβλημα είναι ότι είμαι από επαρχία και δεν υπάρχει κάποιο κατάστημα. Έτσι πρέπει να παραγγείλω από κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα. Απλά θέλω με αυτά τα χρήματα να πάρω κάτι που να μου μείνει και να μην χρειαστεί να αλλάξω σε ένα με δυο μήνες για παράδειγμα συσκευή ( αν τελικά τα καταφέρω να κόψω το κανονικό τσιγάρο, ελπίζω πως ναι.)

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2014, 20:20 από Tem »

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9583
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2270 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 20:12 »
Τότε θα πρέπει να αποφασίσεις επίσης αν θέλεις κάτι σε cigarette look ή κάτι εντελώς διαφορετικό που μπορεί να είναι μια μπαταρία μεγάλων διαστάσεων ή ακόμα και ένα κουτί mod.

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2271 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 20:22 »
Δεν έχω πρόβλημα το πώς θα μοιάζει εξωτερικά. Είδα και το κουτάκι το itsick σε review στο youtube και μου άρεσε. Θα μπορούσα να τον συνδυάσω με οποιοδήποτε ατμοποιητή?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2014, 20:24 από Tem »

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9583
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2272 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 20:28 »
Ναι, είναι πολύ καλή επιλογή. Και μπορείς να το συνδυάσεις με πολλούς ατμοποιητές. Προσωπικά θα πρότεινα τον Delta 19 της Joyetech.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2273 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 20:36 »
Οι δυο τύποι σπειρώματος. Το iStick νομίζω έχει 510 πάνω και συνοδεύεται από eGo αντάπτορα.


Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2274 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 10:14 »
Προσωπικά θα πρότεινα τον Delta 19 της Joyetech.

Μεταξυ Δελτα 19 και Ναυτιλου μινι τι θα προτεινες? - σε συνδιασμο αν θελεις και με το istick...

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2275 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 11:26 »
Ναι τον CE5 εννοώ.
Παιδιά αν σας πω ότι μπορώ να διαθέσω μέχρι 70-80 ευρώ για αρχή τι μπορώ να επιλέξω με αυτά τα χρήματα. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει?




Διαγραφη αμεσης παραθεσης

Πρόταση:

Eleaf iStick & Erlprinz

Αποσυνδεδεμένος gkasta

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2276 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 22:27 »
Καλησπέρα κι απο μένα,
Θα σας πω και την δική μου εμπειρία μέχρις στιγμης μιας και είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις επιλογες που εκανα μετα απο αρκετό διάβασμα στο φόρουμ. Ατμιζα παράλληλα με κ.τ. εδώ και ενάμιση χρονο με νν ego και τον απλό ατμοποιητη ce4. Με 3-4 τσιγάρα τη μερα αλλά χωρίς ιδιαιτερη προσπαθεια. Ώσπου αγόρασα μια boge spinner iii με aspire bvc atmo και ενα vamo v6 μαζί με ενα ναυτίλο μικρο. Καμμία σχέση..εχω να καπνισω 9 μέρες χωρίς ιδιαίτερη προσπαθεια και επίσης μου βγήκε αρκετά οικονομικά, μιας και τα περισσότερα ήρθαν απο Κίνα. Το κακό είναι οτι ενθουσιαζομαι και ηδη παρήγγειλα και το istick. Αν και εν τέλει στο ατμισμα οι πολλές επιλογές είναι μονόδρομος στο να μείνεις σταθερός. Με ενα ηλεκτρονικο δύσκολο να μείνεις σταθερός...πιο σημαντικό ακόμα είναι η εύρεση υγρών που να σου ταιριάζουν..έχω κολλήσει με diy μήλο της ατμός και ψάχνω για δεύτερο φρουτενιο, το σπάω με ry69 και aunty beca  απο ατμοραμα αλλά χωρίς ενθουσιασμό αυτά..Αυτά τα ολίγα

Ps: σκέφτομαι να πάρω κι εναν joytech delta 19 η εναν αεροτανκ μίνι αλλά μάλλον θα είναι υπερβολικό...

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2277 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 23:40 »
Και εγώ στην ίδια φάση με εσένα είμαι,ξεκίνησα το ηλεκτρονικό πριν 2 εβδομάδες,πήρα το I cube της nobacco(μετάνιωσα που δε πήρα το I stick)άλλαξα τον ατμοποιητή με τον delta19,έχω πετάξει το πρώτο υγρό που πήρα(το ωραίο είναι ότι το δοκίμασα κιόλας πριν το πάρω) τα 2 της halo που πήρα μετά μου βγήκανε τζετ και τρωγόμουνα εδώ και 2 μέρες να πάρω ένα istick και έναν ναυτίλο μίνι να υπάρχει.Οχι ότι έχω πρόβλημα με το μοντ του icube απλά σε δουλειά να βρισκόμαστε  :idiot1: .Τελικά πήρα μια καρακινεζιά ego με 4600 μιλιαμπερ από fast tech(kάτι μου λέει ότι θα μου βγεί και πατάτα) απλά για να υπάρχει και ότι περίσσεψε παραγγελία βάσεις και υγρά να γλιτώσουμε και κανά φράγκο από τα έτοιμα.Απο εδώ και πέρα υπομονή και οικονομία για ένα πολύ καλό μόντ και κανέναν επισκευάσιμο,νομίζω αυτό είναι το σωστό!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2014, 11:33 από Dimitrisbo »

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2278 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 00:27 »
Καλησπερα σας.Δεν ειναι κ τοσο κακο να δωσεις ενα μετριο ποσο για ατμοποιητη κ μπαταρια (αν κ θα συνιστουσα ενα μοντ) σαν νεος ατμιστης αν σκεφτω οτι ειχα ξεκινησει με e-smoke κ τις καψουλες αναπληρωσης υγρου που αν δεν ειχες πραγματικα δυνατη θεληση την δευτερη κιολας μερα ειχες ξενερωσει κ περναν τον δρομο προς το ντουλαπι σου κ συ το δρομο προς το περιπτερο για τσιγαρα.Μετα απο τοσα χρονια βεβαια εχουν εξελιχθει τα παντα που ακομα κ ενας C4 που λεει ο λογος (υπαρχουν πλεον ανωτεροι στην κατηγορια τους βεβαια), με λιγο προσοχη κ ανοιχτα αυτια στις οδηγιες δεν θα ειχες κανενα προβλημα.Τωρα το να διαλεξεις κατι σαν αρχη νομιζω πως εχει να κανει μονο με εσενα κ τα γουστα σου κ τον λογο που θελεις να ξεκινησεις το ητ κ σαφος κ το οικονομικο.Αν ο λογος ειναι οτι απλα ειναι μια λυση ωστε να κοψεις το καπνισμα κ σε λιγο καιρο κ το ηλεκτρονικο, ψαχνεσε απλα σε απλες κατα μεσο ωρο φθηνες λυσεις κ σε κατι που θα σε γεμισει κ αν μου επιτρεπετε να πω, ωστε να μπορεσεις οσο το δυνατον μπορεις να εξαλιψεις τον εθισμο στην νικοτινη κ οτι αλλο συνεπαγετε με το καπνισμα κ μας κραταει εκει.Απο εκει κ περα κακα τα ψεματα οι ποιο πολλοι πλεον ναι μεν το ξεκινησαμε για να κοψουμε το τσιγαρο με γνωμονα οτι το ητ θα ειναι για μικρο διαστημα,κ αντι αυτου εχουμε εθιστει κ καθε μερα ψαχνομαστε για το τι καινουριο κυκλοφωρει κ κανουμε ονειρα πως θα το αποκτησουμε με αποτελεσμα (αν μεσα σε ολα αυτα ηταν κ το οικονομικο) να πληρωνουμε περισσοτερα στο ητ παρα στο κανονικο τσιγαρο (λεμε τωρα).Οποτε κατα την γνωμη μου χωρις να θελω να υποβιβασω το ητ,καλο θα ηταν πριν το αρχισουμε (που καλος το κανουμε) να σκεφτουμε πρωτα τους λογους που το ξεκιναμε κ τα βηματα μας για το οτιδηποτε να μην ειναι βιαστικα.Σαφος οπως προειπα ειμαι της γνωμης οτι απ την αρχη θα πρεπει να παρουμε κατι ουτε ακριβο αλλα ουτε κ φθηνο γιατι κ το να αλλαζεις ανα 3 μερες αντιστασεις κ να δινεις τα 4ευρα δεν ειναι κ οτι καλυτερο για την τσεπη κανενος που ισως καποια στιγμη ακομα κ αυτο να σε κανει να ξαναγυρισεις στο καπνισμα.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2279 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 01:37 »
Στο θέμα αυτό το τελευταίο που θα έπρεπε να σκέφτεται κάποιος είναι το οικονομικό.Ειδικά κάποιος που κάπνιζε πολύ θα δώσει κάτι παραπάνω στην αρχή γιατι χρειάζεται μια συσκευή που θα του δίνει και ένταση και μεγάλη αυτονομία!Απο εκεί και πέρα εχθρός του καλού είναι το καλύτερο!Δεν είναι κακό να το δεί κάποιος σαν χόμπι το όλο ζήτημα,ειδικά άμα είναι το χόμπι αυτό να τον κρατήσει μακριά από το κτ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34233 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537660 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238334 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16505 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136690 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35678 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10564 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12