vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος nassoulini

  • *
  • 30
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #360 στις: Αυγούστου 17, 2011, 15:31 »
Το ποσό το είπα στο περίπου νασουλίνι, δεν κοίταξα, σόρυ. Πάντως κάπου εκεί, λεφτά είναι!  :dontknow:
:thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #361 στις: Αυγούστου 17, 2011, 18:00 »
Όποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί μου για την αγορά πακέτου NOBACCO Hybrid με 3 μπαταρίες εκ των οποίων η μία σφραγισμένη, 3 καινούργιους ατμοποιητές και απόδειξη αγοράς από το κατάστημα στο Ηράκλειο Κρήτης με ημερομηνία 01/08/2011. Έχει χρησιμοποιηθεί περίπου για 3-4 ημέρες, σχετικά με τις μπαταρίες αναφέρομαι αφού όλα τα υπόλοιπα ειναι καινούργια. Τιμή: 50 Ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #362 στις: Αυγούστου 17, 2011, 19:26 »
Γεια σου Charas60 !!!  :bye:
Θα ειναι πιο αποτελεσματικο αν ανοιξεις θεμα με την αγγελια εδω :D

Αποσυνδεδεμένος sakis1709

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #363 στις: Αυγούστου 18, 2011, 10:04 »
Καλημερα ενας συναδελφος θελει να παρει ητ δεν θελει ουτε ego ουτε hybrid ειναι μεγαλα λεει το 510 t που του εδωσα δεν του αρεσει του ερχετε λεει υγρο στο στομα οποτε του ειπα να παρει να δοκιμασει το carto απο halo που εχει η njoy αλλα ελα μου που θελει να εχει στομιο σαν πιπακι (υπαρχει)? και επισεις πια carto απο funstore η αλλο καταστημα κανουν για το halo?

Αποσυνδεδεμένος apocalypse

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #364 στις: Αυγούστου 18, 2011, 11:22 »
Καλημερα ενας συναδελφος θελει να παρει ητ δεν θελει ουτε ego ουτε hybrid ειναι μεγαλα λεει το 510 t που του εδωσα δεν του αρεσει του ερχετε λεει υγρο στο στομα οποτε του ειπα να παρει να δοκιμασει το carto απο halo που εχει η njoy αλλα ελα μου που θελει να εχει στομιο σαν πιπακι (υπαρχει)? και επισεις πια carto απο funstore η αλλο καταστημα κανουν για το halo?

Το halo είναι kr808d, οπότε του κάνει οποιοδήποτε κάρτο kr808d και (μάλλον) όλοι οι 901 άτμο.
Ρίξε μια ματιά στα:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,725.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2797.0.html
Υπάρχει *τεράστια* διαφορά μεταξύ καινούριων και παλιών kr808d κάρτο.

Καινούρια (με 100% σιγουριά) είναι τα g6 από halocigs, τα maxx fusion από bloog, τα volt από smokeless image και τα v3 από jacvapour.
Ρίξε μια ματιά στα σχετικά site, γιατί ο κάθε ένας προσφέρει διαφορετικές επιλογές στα πακέτα.
Για παράδειγμα, δεν προσφέρουν όλοι ταμπακιέρα φορτιστή ή manual μπαταρίες.

Προσωπικά προτείνω το jacvapour, γιατί είναι ευρώπη και υπάρχει και κωδικός 20% έκπτωσης (ecr69).
36Ε για κομπλέ κιτ με ταμπακιέρα είναι πολύ καλή τιμή.
Τόσο καλή που πήρα ένα κιτ, αλλά το έχω μόνο μια μέρα οπότε δεν έχω πλήρη άποψη.

Πιπάκι εγώ έφτιαξα από cartridge 901.
Απλά βγάζεις το σφουγγαράκι και κόβεις με ένα κοπίδι το περισσευούμενο μήκος.

Αποσυνδεδεμένος kostasfmx

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
    • computermods
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #365 στις: Αυγούστου 22, 2011, 00:29 »
Με κάλυψες !

Αποσυνδεδεμένος titos

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #366 στις: Αυγούστου 22, 2011, 09:17 »
Κωστη θαρω πως εχεις παραγγειλει το kr808 , πολυ καλη επιλογη για αρχη!!!
Μια αναγνωση παλιων ποστ των φιλων συνατμιστων του σαιτ ε-καπνισμα θα σου λυσουν ολες τις απορεις ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #367 στις: Αυγούστου 22, 2011, 11:19 »
Το halo είναι kr808d, οπότε του κάνει οποιοδήποτε κάρτο kr808d και (μάλλον) όλοι οι 901 άτμο.

Προσοχή όμως !
Το halo της Νjoyhellas ( http://www.njoyhellas.gr/products/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%BF/electronic-cigarette/ )
είναι RN4081 , δηλαδή είναι συμβατό με τα παλαιά Njoy.
Eίναι καλό αλλά δεν έχει κάποια σχέση με τα KR808 της Halocigs. 

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #368 στις: Αυγούστου 23, 2011, 23:10 »
Καλησπέρα σε όλο τον κόσμο! Ξεκίνησα με ένα hybrid της nobacco περίπου ένα μήνα πριν (μισό - μισό με ένα συνάδελφο από τη δουλειά για δοκιμή) και εδώ και μια εβδομαδα είναι κάτοχος ενός egoT της ovale (με 1000 άρες μπταρίες και 2 αναπληρωματικές passthrough). Σήμερα επίσης παρέλαβα και δοκίμασα τους LR και Type B ατμοποιητές). Μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημενος, πειραματίζομαι ακόμη (ιδαίτερα με τις γεύσεις) αλλά με αρκετό ψάξιμο στο νετ και τη βοήθεια αυτού του forum (τις τελευταίες ημερες) βρίσκω το δρόμο μου.

Ο λόγος που ζητάω τα φώτα σας είναι ο εξής: ο πατέρας μου μετά από χθεσινή επίσκεψη σε πνευμονολόγο - καρδιολόγο λόγω μιας ενόχλησης που είχε, συμφώνησε να κόψει το Κ.Τ. κι επειδή στη βράση κολλάει το σίδεροπ, επείγομαι να βρώ ένα Η.Τ.
 
Το προφίλ του: Είναι ηλικιωμένος, χρόνιος καπνιστής και τακτικός θαμωνας καφενείου, άρα παρότι δεν θα τον ενδιέφερε η εμφάνιση, το σχημα και ο ογκος, παρόλα αυτά για να μην υπάρξει το σχετικό πείραγμα στο καφενείο ψάχνω κατι που να ταιριάζει αρκετά σε Κ.Τ.
Παραδοξως επίσης, δεν πολυκατεβάζει τον καπνό, άρα δεν μας ενδιαφέρει να έχει φοβερό "χτύπημα" (για μένα αυτο και η μεγάλη αυτονομία ήταν το πρώτα κριτηρια για επιλογή) . Τέλος, οποιοδήποτε μπλέξιμο με υγρά αναπλήρωσης, μπουκαλάκια κλπ κλπ φαντάζει εφιαλτικό λόγω ηλικίας (η φόρτιση μπαταρίας όχι και τόσο καθώς έχει μάθει να φορτίζει το κινητό του :-) ).

Κάθε βοήθεια / πρόταση / ιδέα, παραπάνω από ευπρόσδεκτη.

Αποσυνδεδεμένος kostasfmx

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
    • computermods
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #369 στις: Αυγούστου 23, 2011, 23:49 »
Αν και καινούργιος στο forum θα σου απαντήσω.Πιστεύω οτι η συσκευή που έχεις ειναι αρκετά καλή και για τον πατέρα σου λόγω αυτονομίας.Και θα πρότεινα γευσεις καπνιστικές με αρκετη νικοτινη για αρχή και οχι φραουλες και διαφορα άλλα  φρουτα του δάσους!
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2011, 01:33 από Atmos »

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #370 στις: Αυγούστου 24, 2011, 00:24 »
Αν και καινούργιος στο forum θα σου απαντήσω.Πιστεύω οτι η συσκευή που έχεις ειναι αρκετά καλή και για τον πατέρα σου λόγω αυτονομίας.Και θα πρότεινα γευσεις καπνιστικές με αρκετη νικοτινη για αρχή και οχι φραουλες και διαφορα άλλα  φρουτα του δάσους!

Καλησπέρα κι ευχαριστώ για την ανταπόκρισή σου. Ξέρεις τι με προβληματίζει? Μη γελάσεις, αλλά φοβάμαι μήπως "αγριευτεί" από το μέγεθος και το μαύρο χρώμα…. Ίσως άσπρη μπαταρία, έγχρωμο φιλτρακι, καταλαβαίνεις, δεν ζήτησε να μπει ο ίδιος σε αυτη τη διαδικασία, αναγκάζεται και το εχω πολύ αγχος αν θα προσαρμοστεί….Για τη γεύση συμφωνω 100%! Καπνιστικό υγρό με μπόλικη νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #371 στις: Αυγούστου 24, 2011, 01:12 »
Ίσως άσπρη μπαταρία, έγχρωμο φιλτρακι, καταλαβαίνεις, δεν ζήτησε να μπει ο ίδιος σε αυτη τη διαδικασία, αναγκάζεται και το εχω πολύ αγχος αν θα προσαρμοστεί….Για τη γεύση συμφωνω 100%! Καπνιστικό υγρό με μπόλικη νικοτίνη.
Φίλε μου καταρχήν εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον πατέρα σου.θα σου πρότεινα αυτό http://www.esmoke.gr/Esmoke_REvo.htm
Το δοκίμασα για κάποιες μέρες.Ο ατμό του είναι μικρογραφία του ego-t.Απίστευτο ντουμάνι και καλή διάρκεια μπαταρίας.Μειονέκτημα του θα έλεγα ότι δεν έχει και τόσο ικανοποιητικό χτύπημα.Νομίζω ότι ταιριάζει γάντι στον πατέρα σου για ξεκίνημα.Μέσα στο πακέτο έχει ειδικές θέσεις για να βάζει τις αμπουλίτσες, οπότε τις γεμίζει μια φορά το πρωί και έχει για όλη μέρα.Μπαίνουν κ βγαίνουν πανεύκολα.Νομίζω στην συσκευασία έχει 4-5 οπότε δεν θα έχει πρόβλημα.Να ξέρεις ότι το υγρό στο στάνταρ κιτ που είχα πάρει εγώ δεν είχε νικοτίνη.Μόνο vg με άρωμα
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2011, 01:18 από Kir Fanis »

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #372 στις: Αυγούστου 24, 2011, 22:43 »
Το τσέκαρα πριν από λίγο και φαίνεται καλή επιλογή γι αυτό που ψάχνω. Μάλλον ξεκινάμε με αυτό και βλέπουμε. Σε ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #373 στις: Αυγούστου 24, 2011, 23:05 »
Το τσέκαρα πριν από λίγο και φαίνεται καλή επιλογή γι αυτό που ψάχνω. Μάλλον ξεκινάμε με αυτό και βλέπουμε. Σε ευχαριστώ!
Τίποτα φίλε μου :).Μακάρι να του ταιριάξει κ να βολευτεί ο άνθρωπος

Αποσυνδεδεμένος Μενιος

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
  • ATMISTAS
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #374 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2011, 15:04 »
καλησπερα κυριες και κυριοι νεοι ατμιστες!θα παραθεσω οσο μπορω πιο συντομα την αποψη μου για τις πιο δημοφιλεις συσκευες ατμισματος(EGO T KAI HYBRID) προκειμενου να σας βοηθησω οσο μπορω για το τι θα επιλεξετε.θα πω οτι ατμιζω περιπου 5 μηνες και ειχα και το egot και το hybrid για τα οποια θα μιλησω μιας και οι περισοτεροι αυτα σκοπευεται ν αγορασετε.                                                                                                         Ξεκιναω λοιπον απο το EGOT(με κουμπι και αμπουλες )                                                                                          ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΠΡΩΤΑ   1. ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΗΣ ΓΕΥΣΗΣ   2.ΚΑΛΕΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ(μεγαλη διαρκεια ζωης και ωρων ατμισματος,μεχρι την τελευταια τζουρα αποδιδουν)                                                                                               ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ   1 ΔΙΑΡΡΟΕΣ   2.ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΥΓΡΟΥ(σε σχεση με  HYBRID) 3. ΠΡΕΠΕΙ Ν ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΕΣ ΚΑΙ ΑΜΠΟΥΛΕΣ(μεγαλυτερο κοστος)                                                                                            Παμε στο HYBRID                                                                                                                                              ΘΕΤΙΚΑ   1.ΔΕΝ ΠΑΤΑΣ ΚΟΥΜΠΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΖΟΥΡΑ  2.ΑΠΛΟΣ ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ ΜΕ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΙ ΜΕΣΑ(τερμα οι διαρροες)   3.ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΚΟΣΤΟΣ(7 ΕΥΡΩ ο ατμοποιητης)                                                                          ΑΡΝΗΤΙΚΑ  1.ΑΣΤΑΘΕΙΑ ΣΤΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ(δεν αποδιδουν το ιδιο απο την αρχη μεχρι την αποφωρτιση τους) 2.ΠΑΝΩ ΑΠΟ 6 ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΟΡΤΙΣΗ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ   3. ΔΕΝ ΑΠΟΔΙΔΕΙ ΤΗΝ ΓΕΥΣΗ ΤΩΝ ΥΓΡΩΝ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΟΣΟ ΤΟ EGOT(ΑΜΠΟΥΛΑ) 4.ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΕΣ ΟΙ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ(εγω προσωπικα εστειλα 2 φορες την ιδια μπαταρια μεσα σε μια βδομαδα για επισκευη,5 ατομα που το πηραμε μαζι στειλαμε ολοι τις μπαταριες για επισκευη η' ανταλλαγη).  5.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ Ν ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΓΕΥΣΕΙΣ(θελει 2 με 3 επαναγεμισεις)                                                                                                                                                          ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ   εγω μετα ολα αυτα επραξα το εξης  ΑΓΟΡΑΣΑ 2 ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΜΕ ΚΟΥΜΠΙ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΠΑΝΩ ΤΟΝ HYBRID E ΚΑΙ ΤΟΝ GIANT.Nομιζω προσωπικα οτι ειναι οτι καλυτερο για εναν νεο ατμιστη και εμπειροτερο που θελει η συσκευη του να χρειαζεται απλα μια φορτιση και ενα γεμισμα!                                                                                                                                                     
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2011, 02:59 από Βασίλης »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 23 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181214 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537728 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60213 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238402 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 709 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16533 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137241 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085775 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro