vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2085 στις: Αυγούστου 26, 2014, 21:34 »
Τελικά, καλύτερα να μην το πολυκαθυστερείς. Ξέρεις, ψάχνουμε το καλύτερο, αλλά είναι τόσα πολλά τα καλά, που το πιθανότερο είναι να δοκιμάσεις 10 και να σου αρέσουν και τα 10.
Μπορώ να σου παραθέσω πολλά:
Πολυβολτικές, που με τη σειρά τους είναι 4-5 εταιριών
μοντάκια από το παλιό v1, το κουτάκι mvp itaste, το svd, το vamo (αυτά τα οικονομικές λύσεις)
Μοντάκια πιο ακριβά, όπως αυτό που βρήκες, το supreme, ένα κουτάκι ή σωλήνα με dna πλακετα
Και μοντάκια ακόμη πιο ακριβά, όπως κάποια πιο πρεστιζάτα κουτάκια με dna πλακετα, το dani, το semovar, το provari.


Αν το έβαλες στόχο, όλα θα σου κάνουν δουλειά.
Μην ξεχνάς ότι πριν δυο χρόνια ξεκινούσαμε με απλές εγκο μπαταρίες κι ακόμη εδώ είμαστε.


Και για άτμο, λέμε για τον ναυτίλο ή αυτόν που επέλεξες, αλλά κι ένας aspire ή gemini mini των 6 ευρώ θα σου κάνουν δουλειά για κάποιον καιρό.


Πραγματικά όμως, δώσε μεγάλη βάση στα υγρά. Περιεκτικότητα νικοτίνης και γεύσεις. Υπάρχουν οι ατυχοι που δεν τους αρέσει τιποτα ή τους αρέσει κάτι τρελά για 48 ώρες και μετά ούτε να το μυρίσουν. Και υπάρχουν και οι τυχεροί που αν τους δώσεις να δοκιμάσουν 50 υγρά, θα λατρέψουν ες αεί τα 10 και θα ατμίζουν ευχάριστα άλλα 15 από τα 50. Ψάξτο λοιπον και σ΄αυτό τον τομέα.


Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2086 στις: Αυγούστου 26, 2014, 21:47 »
NOBACCO SET iCUBE
τον εχω 3 εβδομαδες κ τον προτεινω ανεπιφυλακτα!
το μονο του μειονεκτημα ειναι πως δεν ειναι "επισκευασιμος" ο ατμοποιητης να μπορεις να καθαρισεις το τανκακι καλα.
χτυπημα - παραωγη ατμου αψωγο! (στα 3,6 volt που εχει ρυθμισει τον εχω)
πυρεξ τανκακι
ρυθμισει volt
τηλεσκοπικο (με προεκταση που γινεται ενα σωμα με το υπολοιπο)
3,7 ml χωρητικοτητα ατμοποιητη.
πολυ καλη κατασκευη κ εμφανιση
14,2 χιλ υψος (18350)
passthrough φορτιση
ρυθμιση εισαγωγης αερα
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 26, 2014, 22:37 από antonishart »

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2087 στις: Αυγούστου 26, 2014, 22:10 »
Πράγματι φαίνεται ικανοποιητικό για νέο ατμιστή. Και η τιμή του,για τα ελληνικά δεδομένα δεν είναι απογορευτική.

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2088 στις: Αυγούστου 26, 2014, 22:17 »
Aπο γεύση τι λέει..??


Το είδα πρίν 2 εβδομάδες απο κοντά..Αν και αρκετά βαρύ θα έλεγα πώς είναι πολύ ωραίο.!!!

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2089 στις: Αυγούστου 26, 2014, 22:24 »
ατμιζω 4 μηνες κ εχω δοκιμασει 7-8 ατμοποιητες.
με αυτην την εμπειρια λοιπον εχω να πω μια λεξη "supreme"!
κ μαλλον φταιει η αντισταση που μου φενεται "τουμπανο",ατμιζω στα 3,6 volt οπως ειπα κ εχω πολυ πραμα απο γευση κ ατμο!

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2090 στις: Αυγούστου 26, 2014, 22:32 »
















Ps : Απ'όσο κοίταξα λιγάκι τις διαστάσεις του iCube, δεν το λες και μικρότερο του Evic Supreme εάν το δουλεύεις με μπαταρία 18650. Σωστά? Επίσης πέρα από την υπάρχουσα μπαταρία που έχει μέσα (Samsung 18650 2800mAh), θα μπορούσα να πάρω και μια Panasonic 3400mAh Li-Ion Battery? Φαντάζομαι πως μεγαλύτερη χωρητικότητα σημαίνει και μεγαλύτερη άνεση και αυτονομία για τον ατμιστή. Και τέλος θα ήθελα να ρωτήσω γιατί κάποιες μπαταρίες από δίπλα γράφουν protected?

Thanks!!!

 Φίλε Johnathan,

Μπαταρία παίρνεις οτι θέλεις, αν και η samsoung είναι καλή μπατ.Αλλο είναι το θέμα.Ρώτησε τη εγγυγση σου δίνουν για την οθόνη, η οποία λογικά θα έχει αναβαθμιστεί,γιατι εμενα στο eVic μετα απο ενα διμηνο απο την αγορά ,ενα μερος των πληροφορίων μου τα έδινε σε ασαφή ψηφιδωτή γραφή.

Protected είναι οι μπαταρίες με προστασία και χρησιμοποούνται αποκλειστικά στα μηχανικά   mod και στους φακούς.Ειναι ακατάληλες (αν χωράνε)για τα ηλεκτρονικά μοντ.
 




« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 26, 2014, 22:52 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος kapapa

  • **
  • 251
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2091 στις: Αυγούστου 26, 2014, 22:49 »
Στα συν του I cube μιας και το προτεινα, ειναι οτι σου μενει και ο ατμοποιητης (23mm)  εαν αργοτερα πας σε provari p3.

Sent from my Note 3 using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2092 στις: Αυγούστου 31, 2014, 23:43 »
Καλησπέρα!
αποφάσισα να κόψω το τσιγάρο και εδω και λίγες μέρες ψαχνω πληροφορίες αλλά έχω μπερδευτεί αρκετα!
καπνίζω εδώ και δέκα χρόνια, τα περισσότερα εκ των οποίων στριφτο τσιγάρο. Όταν κανω κανονικό τσιγάρο κινούμαι στο ένα πακέτο τη μέρα (νικοτίνη 0,6mg)
θέλω να πάρω ενα τσιγάρο , αλλά το μαυρο δε μου κάθεται καλά από άποψη αισθητικής  :-[ υπάρχει καποιο starter kit να μου προτείνετε;
τι ανταλλακτικα θα χρειαστω για αυτο; επίσης τα υγρά αναπλήρωσης στα ποσα mg nic να τα επιλεξω; τα 10mg υγρου σε πόσα πακέτα αντιστοιχούν χοντρικα;;
ευχαριστώ εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2093 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 00:00 »
Θέλεις να αγοράσεις απο εδω , η , απ έξω?

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2094 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 00:07 »
Καλησπέρα!
αποφάσισα να κόψω το τσιγάρο και εδω και λίγες μέρες ψαχνω πληροφορίες αλλά έχω μπερδευτεί αρκετα!
καπνίζω εδώ και δέκα χρόνια, τα περισσότερα εκ των οποίων στριφτο τσιγάρο. Όταν κανω κανονικό τσιγάρο κινούμαι στο ένα πακέτο τη μέρα (νικοτίνη 0,6mg)
θέλω να πάρω ενα τσιγάρο , αλλά το μαυρο δε μου κάθεται καλά από άποψη αισθητικής  :-[ υπάρχει καποιο starter kit να μου προτείνετε;
τι ανταλλακτικα θα χρειαστω για αυτο; επίσης τα υγρά αναπλήρωσης στα ποσα mg nic να τα επιλεξω; τα 10mg υγρου σε πόσα πακέτα αντιστοιχούν χοντρικα;;
ευχαριστώ εκ των προτερων


http://www.310.gr/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/starter-kits/kanger-protank-mini-2-blister-kit




http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&path=59&product_id=488




http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&path=59&product_id=350




το υγρο θα το διαλεξεις μονη σου........πολλα μαγαζια πλεον εχουν δοκιμαστικα!!!!!!
ριξε μια ματια στα καταστηματα που εχουν εδω πινακα........και δες ποιο ειναι κοντα σου


http://e-kapnisma.gr/index.php/board,22.0.html

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2095 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 00:17 »
χρειάζεται και κάποιος φορτιστής τοίχου και usb καλώδιο

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2096 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 00:19 »
σωστος.. ;) αλλα τωρα με τα κινητα ειναι ολα ιδια......

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2097 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 00:25 »
ευχαριστω πολύ για την γρήγορη απαντηση. κατι διαβασα ομως για αντιστασεις..οτι χρειαζονται αλλαγη κτλ...
γι αυτο ρωτησα αν θα χρειαστω και κατι ακομα. πιστεύετε ότι για πρώτη φορα ειναι καλύτερο να επισκεφτώ ενα φυσικό κατάστημα;

 
Θέλεις να αγοράσεις απο εδω , η , απ έξω?
πιστεύω για πρώτες αγορες, καλύτερα από Ελλαδα. και απο άποψη ταχύτητας παράδοσης .   :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2098 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 00:30 »
Φυσικά και είναι καλύτερα να πας για αρχή σε ένα κατάστημα εσύ η ίδια για να σου εξηγήσουν κιόλας 5 βασικά πράγματα στην χρήση και για να δοκιμάσεις και μερικά υγρά ώστενα δεις ποιο σου αρέσει περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2099 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 00:33 »
Καλησπέρα!
αποφάσισα να κόψω το τσιγάρο και εδω και λίγες μέρες ψαχνω πληροφορίες αλλά έχω μπερδευτεί αρκετα!
καπνίζω εδώ και δέκα χρόνια, τα περισσότερα εκ των οποίων στριφτο τσιγάρο. Όταν κανω κανονικό τσιγάρο κινούμαι στο ένα πακέτο τη μέρα (νικοτίνη 0,6mg)
θέλω να πάρω ενα τσιγάρο , αλλά το μαυρο δε μου κάθεται καλά από άποψη αισθητικής  :-[ υπάρχει καποιο starter kit να μου προτείνετε;
τι ανταλλακτικα θα χρειαστω για αυτο; επίσης τα υγρά αναπλήρωσης στα ποσα mg nic να τα επιλεξω; τα 10mg υγρου σε πόσα πακέτα αντιστοιχούν χοντρικα;;
ευχαριστώ εκ των προτερων

Kαλησπερα και καλωσορισες στην παρεα μας. :bye:

Για να μην τα ξαναγραφω, μιας και ειχαμε κανει μια προταση πριν απο τρεις μερες, διαβασε εδω το ποστ αυτο και το απο κατω του.
Περιληπτικα, η προταση μου ειναι 2 μπαταριες vision spinner 900mah (βγαινουν και σε χρωματακια, μπλε κοκκινο, μωβ, ροζ),
1 ατμοποιητη kanger aerotank mini ή GEMINI MINI dual coil ή Mini Protank, ενα καλωδιο φορτισης eGo και 2-3 υγρα με νικοτινη 12-18mg/ml.
Αναλυτικα ολα αυτα θα τα βρεις στο λινκ που σου εδειξα παραπανω.

Καλο ξεκινημα κι οποια αλλη απορια εχεις, εδω ειμαστε. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 17 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8740 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181203 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34259 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60211 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238386 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 705 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16527 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137137 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085758 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro