vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

313 επισκέπτες, 7 χρήστες
Jorge, dkostas, Ducati.Jimakos, manoslykos, ZoeM, kourlis, mathimatikos1966

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2025 στις: Ιουλίου 13, 2014, 23:32 »
Γειά σου Γιάννη..


Πραγματικά πολύ ενδιαφέρον σετ αλλά λιιιιιιίγο μεγάλη μου φάνηκε η μπαταρία..Βέβαια μπορεί να είναι και ιδέα μου.




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 13, 2014, 23:47 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2026 στις: Ιουλίου 14, 2014, 00:24 »
Δεν είναι η ιδέα σου.
Έχει μήκος 12.5 εκατοστά. Αν θες κάτι με παρόμοιες δυνατότητες και μικρότερο κοίτα τη vision spinner 1 στα 900mah.

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2027 στις: Ιουλίου 14, 2014, 00:38 »
Θέλει πολύ ψάξιμο. Η delirium 900 μου έχει γυαλίσει. Τι λέτε?


Απλά για ατμοποιητή θέλω κατα προτίμηση δροσερό ατμό.


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2014, 00:42 από joyeman »

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2028 στις: Ιουλίου 14, 2014, 00:41 »
Εδω διπλα στο svd & davide...
Eμενα παντως με βολεψε αρκετα για την δουλεια που το θελω,και αποδιδει αψογα!!



Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2029 στις: Ιουλίου 14, 2014, 00:59 »
Τελικά το ΙΝΟΧ αξίζει τέζα..!!

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2030 στις: Ιουλίου 14, 2014, 19:25 »
Mετά από πολύ σκέψη και ψάξιμο προσανατολίζομαι σε Kanger Protank Mini 3 με μπαταρία Kanger Evod VV 1000mah με διακόπτη περιστροφής.


Σας αρέσει..?? Διαφωνείτε..??  :)

Επίσης θα χρειαστώ αντάπτορα για μπαταρία και ατμοποιητή..??

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2031 στις: Ιουλίου 14, 2014, 19:58 »
Με πιο υγρό αναπλήρωσης θα τα συνδιασεις?

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2032 στις: Ιουλίου 14, 2014, 20:10 »
Mε υγρά της νατούρα σε γεύσεις φρούτων κατα προτίμηση. Θα έχει καλή απόδoση θεωρείς..??


Από το συντoνισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης.
Μην κάνετε κατάχρηση της "Παράθεσης"
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2014, 22:57 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2033 στις: Ιουλίου 14, 2014, 20:21 »
Δεν τα έχω δοκιμάσει

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2034 στις: Ιουλίου 14, 2014, 22:37 »
Μια χαρά είναι οι επιλογές σου. :thumpup:
Ανταπτορα δε θα χρειαστείς, συνδυάζονται μια χαρά ατμοποιητης-μπαταρια.
Ρίξε και με ματιά στον aerotank mini. Δεν τον έχω δοκιμάσει προσωπικά, αλλά διαβάζω τα καλύτερα.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2035 στις: Ιουλίου 15, 2014, 01:10 »
Πολυ καλη η επιλογη σου για τον Kanger Protank Mini 3,αν προσεξες στην φωτο που ανεβασα τον εχω και εγω.
Πολυ καλο χτυπημα,ντουμανι,αλλα "καει" αρκετα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2036 στις: Ιουλίου 15, 2014, 06:15 »
Mετά από πολύ σκέψη και ψάξιμο προσανατολίζομαι σε Kanger Protank Mini 3 με μπαταρία Kanger Evod VV 1000mah με διακόπτη περιστροφής.


Σας αρέσει..?? Διαφωνείτε..??  :)...................

Η Kanger Evod VV 1000mah έχει μήκος 13,3 cm. Aπό την άποψη αυτή δεν είναι και η μικρότερη  ;)

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2037 στις: Ιουλίου 15, 2014, 10:17 »
Χμμμμ...  Σε ένα βίντεο είδα πως ήταν 10 εκατοστά αλλα τελικά έκανα λάθος. Πήρα τηλ να μου βάλουν την spinner.. Εν αναμονή λοιπόν..!! :)



Κομπλέ και με την μπαταρία. Spinner 1600!on the way..!!!! :)

Δεν θα χρειαστεί αντάπτορας σωστά..;;

Sent from my iPhone using Tapatalk


Διαγραφή άμεσης παράθεσης.
Συγχώνευση συνεχόμενων δημοσιεύσεων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2014, 19:33 από Nemesis_rds »

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2038 στις: Ιουλίου 15, 2014, 17:51 »
Με ego ατμοποιητη οχι,δεν θα χρειαστεις. Απλα προσεξε μην σφιγγεις μεχρι τερμα τον ατμοποιητη,γιατι μπορει να καταβασει τον πολο της μπαταριας. Με τον protank 3 αυτο επαθα την πρωτη μερα.Να το σφιξεις μεχρι εκει που κανει επαφη και περνει ρευμα.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2039 στις: Ιουλίου 22, 2014, 16:06 »
Καλησπέρα
Ξεκίνησα να ενημερώνομαι για το ε.τ. μόλις προχθες αλλα οφείλω να ομολογήσω οτι έχω σχεδόν ζαλιστεί με όλα τα αρθρα τις πληροφορίες και τα βίντεο που είδα αυτές τις 48 ώρες !
Το καλό είναι πάντως ότι έχω βάλει τα βασικά σε μια σειρά όποτε θα ήθελα τη γνώμη των ειδικών σε κάποια ερωτήματα η απορίες τις οποίες θα εκφράσω .

Πρόλογος
Είμαι καπνιστής εδώ και 32 περίπου χρόνια με μέσο όρο 2 πακέτα την ημέρα . Τα τελευταία 2 χρόνια καπνίζω στριφτό περίπου 25-20 γρ. ημερησίως .
Λόγω κάποιου χόμπι που έχω στο βουνό τελευταία δυσκολεύομαι στο περπάτημα το σκαρφάλωμα και γενικώς με τη μετακίνηση μου αν το έδαφος δεν είναι ισότοπο ( ιδρώνω κοκκινίζω κουράζομαι λαχανιάζω κλπ) κ έτσι σκέφτηκα τη λύση του ε.τ.

Κυρίως θέμα
Απ όσα έχω δει και έχω διαβάσει μέχρι τώρα σκέφτομαι να πηδήξω τα starter kits και να ξεκινήσω με κάποιο Mod (XL tanks XL batteries και τα ρέστα)  κυρίως λόγω διότι πολλές φορές χρειάζεται να μείνω στο δάσος (εκτός πολιτισμού από 8 - 16 - μέχρι και 48 ώρες) , πράγμα που σημαίνει οτι χρειάζομαι αρκετά μεγάλη αυτοδυναμία σε μπαταρία , υγρά και φυσικά θα πρέπει να υποστηρίζομαι αρχικά από ένα αξιόπιστο εργαλείο . Τα mods απ ότι έχω διαβάσει μέχρι στιγμής δε βλέπω να συστήνονται για αρχαρίους ( γιατί άραγε ; )
Απο οικονομικής πλευράς και με γνώμονα  ότι έχω διαβάσει μέχρι τώρα σκοπεύω να διαθέσω αρχικά το ποσό των 50 - 100 ευρώ περίπου
Μέσα απο πολλά μοντέλα που πρόλαβα να δω τις 2 αυτές ημέρες μπορώ να πω οτι συμπάθησα τα εξής
α) itaste SVD xpress kit
b) itaste 134 (mini)
και τα 2 της ίδιας εταιρείας , Αν και το δεύτερο μοντέλο συγκινησιακά και οπτικά με τραβάει περισσότερο  ;D
βέβαια είδα και σκέτους ατμοποιητές απο 16-30 ευρά οι οποίοι διαθέτουν καλές κριτικές όπως ακόμη ένα κάρο μπαταρίες , σωλήνες , υγρά κλπ με αποτέλεσμα να πήξω ανεπανόρθωτα τουλάχιστον για 2 ημέρες .. οπότε σήμερα θα πάρω ρεπό απο το ψάξιμο και θα επικεντρωθώ ευλαβικά στις τυχόν απαντήσεις σας .

Ερωτήσεις επίλογος
Επειδή ξεκίνησα να διαβάζω ορισμένα θέματα για αρχάριους στο φόρουμ τα οποία όμως απ ότι βλέπω είναι κάπως αρχαία ( 4-5 η και παραπάνω ετών) και ίσως απο τότε να έχουν αλλάξει κάποια πράγματα και για το λόγο της αποφυγής περισσότερης ζαλάδας μέσα απο τις δεκάδες σελίδες του φόρουμ θα ήθελα ΑΝ κάποιος συμφορουμίτης  έχει κάποια σύγχρονη πρόταση express η ακόμη καλύτερα αν δε βαριέται να γράφει αναλυτικά ας κανει κάποια σχετική πρόταση αγοράς  βάσει του προλόγου μου .

υγ : Σήμερα το πρωί επισκέφθηκα ένα ατμομάγαζο στη γειτονιά μου ώστε να τραβήξω 2-3 τζούρες ατμού και να μπω περισσότερο στο νόημα από πληροφοριακή άποψη αλλά η στάση των ιδιοκτητών δε μου φάνηκε απολύτως ντόμπρα αφού προσπάθησαν να μου πλασάρουν ένα εργαλείο με extra μπαταρία το οποίο δε μου καλοάρεσε καταρχάς οπτικά αλλά κυρίως γιατί τα κουμπάκια του δεν ήταν σταθερά και καλοβαλμένα (αν και άσχετος ήταν το πρώτο που παρατήρησα ) ευτυχώς αν και ανεβάσταγος κρατήθηκα και δε ψώνισα ...

υγ2 : Μέσα απ όσα εχω διαβάσει μέχρι στιγμής η βασική μου απορία είναι η διαφορά μεταξύ wat και volt και ποιά η ουσιαστική λειτουργία χρησιμότητα η διαφορά τους (αν υπάρχει κάποιο σχετικό άρθρο θα ήθελα κάποιο Link)

Ελπίζω να σας κούρασα λιγάκι γιατί φαντάζομαι οτι θα γουστάρετε  ;)
και ευελπιστώ να σας κουράσω αλλά και να σας βοηθήσω περισσότερο στο μέλλον αφότου ξεκινήσω τον ατμό

Κανονίστε τη πορεία σας μέχρι το Σάββατο θα ατμίζω οπότε προλάβετε με μην υποπέσω σε σφάλμα και άσκοπο πέταμα χρημάτων  :wall:

Διατελώ
Lux




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 80 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537826 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238523 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35731 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro