vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #285 στις: Ιουνίου 28, 2011, 16:55 »
Χμ... Επίσης θα μπορούσα να πάρω και κάποιο ego-t (tank type) το οποίο αν δεν με βολέψει, συνεχίζω με hybrid-e.... με μπέρδεψε και με βόλεψε ταυτόχρονα αυτό το νέο προιόν...

Τελευταία ερώτηση ελπίζω:

Αγοράζοντας ένα ego, υπάρχει τρόπος να γίνει tank style? Υπάρχουν δηλαδή συμβατοί ατμοποιητές?
Αν γίνεται και αυτό τότε απλά αγοράζοντας το πρώτο σετ (είτε ego είτε ego-t) μπορεί κάποιος να το τροποποιήσει όπως θέλει,
αφού ουσιαστικά μόνο οι μπαταρίες έχουν μεγάλη διάρκεια, τα φίλτρα και οι ατμοποιητές θα αλλαχτούν αρκετές φορές στην πορεία!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #286 στις: Ιουνίου 28, 2011, 16:59 »
Έτσι.
Βασικά η ονομασία eGo πάει στην μπαταρία η οποία έχει σπείρωμα 510 και μπορεί να δεχτεί όλους τους ατμοποιητές (510, eGo-T κτλ.) και τα καρτομάιζερ (510 D, Nobacco Hybrid-e) που έχουν το ανάλογο σπείρωμα.
Με αντάπτορες βέβαια μπορείς να βάλεις ό,τι τραβάει η ψυχή σου αλλά το οπτικό αποτέλεσμα συνήθως είναι χάλια.

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #287 στις: Ιουνίου 28, 2011, 17:02 »
ωραία, τις επόμενες ώρες θα καταλήξω και θα παραγγείλω, ώστε να αλλάξω αυτή την συνήθεια...
Πλέον δεν θα καπνίζω αλλά θα ατμίζω!

Ευχαριστώ όλους για τις πολύτιμες συμβουλές και διευκρινήσεις!

Αποσυνδεδεμένος LeonGR

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #288 στις: Ιουλίου 05, 2011, 03:17 »
Μετά από κάτι παραπάνω από 2 εβδομάδες χωρίς κανονικό τσιγάρο και πάντα παρέα με το ego-t με ατμο τύπου B - LR λέω να πάω ένα βήμα παραπέρα μιας και όπως δείχνουν τα πράγματα μου ταιριάζει σαν συνήθεια και σαν αντικατάσταση του κτ το οποίο δε μου έλειψε καθόλου αυτό το διάστημα.
Το ζήτημα μου είναι το εξής, δουλεύω κάμποσες ώρες την ημέρα και γενικά μ' αρέσει να είμαι ανεξάρτητος, όσο γίνετε, από φορτίσεις ακριβές μπαταρίες κλπ κλπ.
Μια λύση βλέπω είναι να πάρω ένα pass through και να ατμίζω καρφωμένος στην πρίζα αλλά δεν είναι του τύπου μου, στο σπίτι ίσως ναι, αλλά στη δουλειά όχι.
Σκεφτόμουν να πάω σε κάτι με πιο κοινές μπαταρίες χωρίς να με νοιάζει τόσο το μέγεθος ή η εμφάνιση, αυτά που με ενδιαφέρουν πρωτίστως είναι η απόδοση, η αντοχή και η αυτονομία/οικονομία.
Από την γεύση και την αίσθηση του ego-t με LR ατμο είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά κάτι με δυνατότερη απόδοση ή περισσότερα ντουμάνια και χτύπημα δε θα με χάλαγε καθόλου, έχω διαβάσει για GG, iaty, spark-plugs κλπ κλπ και έχω χαθεί σε νούμερα, μεγέθη τύπους ατμοποιητών κλπ και γενικά δεν βρήκα άκρη μέχρι στιγμής.
Για να μη σας κουράζω άλλο, που το έκανα ήδη δηλαδή, θέλω τα παρακάτω από ένα ητ:
1. Αντοχή. Να μη σκέφτομαι ότι μπορεί να χαλάσει κάτι στην επόμενη ρουφηξιά και στην καλύτερη να πρέπει να πετάξω ένα 10ευρο ή να πρέπει να μείνω άκαπνος γιατί δεν μπορώ να κουβαλάω ολόκληρη συλλογή μαζί μου.
2. Αυτονομία χωρίς να πρέπει να αγοράζω 2-3 πανάκριβες μπαταρίες που θα χαλάσουν σε 2-3 μήνες.
3. Δυνατή γεύση με καλό χτύπημα και κάμποσο καπνό, στα μέτρα του δυνατού αναλόγως υγρού κλπ, και σε σχέση με τον LR του ego-t που χρησιμοποιώ τώρα.

Όπως έγραψα και παραπάνω η εμφάνιση και το μέγεθος καθώς και το κόστος δεν με προβληματίζουν ιδιαίτερα αρκεί να χωράει στο RS μου χωρίς μπαγκαζιέρα και να μη μου κόβει καμιά 20χλμ τελική :P
Επίσης γενικά με τα τεχνικά θέματα τα πάω πάρα πολύ καλά οπότε οτιδήποτε χρειάζεται σε συντήρηση ή επισκευές, αν παίρνει, δεν έχουμε πρόβλημα.
Και κάτι τελευταίο, το dripping (αν το λέω σωστά) δεν είναι για μένα, τουλάχιστον όχι στη δουλειά.
Οποιαδήποτε πρόταση ευπρόσδεκτη και με το παραπάνω.
Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #289 στις: Ιουλίου 05, 2011, 03:48 »
Αν κ απο mods δεν εχω ακομη δοκιμασει καποιο,αν κ συντομα θα παρω καποιο για καποιους απ τους λογους που ανεφερες,θα προτεινα με επιφυλαξη παντα κ αν δεν σε νοιαζει το θεμα του κοστους της innovapor alpha apex.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #290 στις: Ιουλίου 05, 2011, 08:11 »
Μετά από κάτι παραπάνω από 2 εβδομάδες χωρίς κανονικό τσιγάρο και πάντα παρέα με το ego-t με ατμο τύπου B - LR λέω να πάω ένα βήμα παραπέρα μιας και όπως δείχνουν τα πράγματα μου ταιριάζει σαν συνήθεια και σαν αντικατάσταση του κτ το οποίο δε μου έλειψε καθόλου αυτό το διάστημα.
Το ζήτημα μου είναι το εξής, δουλεύω κάμποσες ώρες την ημέρα και γενικά μ' αρέσει να είμαι ανεξάρτητος, όσο γίνετε, από φορτίσεις ακριβές μπαταρίες κλπ κλπ.
Μια λύση βλέπω είναι να πάρω ένα pass through και να ατμίζω καρφωμένος στην πρίζα αλλά δεν είναι του τύπου μου, στο σπίτι ίσως ναι, αλλά στη δουλειά όχι.
Σκεφτόμουν να πάω σε κάτι με πιο κοινές μπαταρίες χωρίς να με νοιάζει τόσο το μέγεθος ή η εμφάνιση, αυτά που με ενδιαφέρουν πρωτίστως είναι η απόδοση, η αντοχή και η αυτονομία/οικονομία.
Από την γεύση και την αίσθηση του ego-t με LR ατμο είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά κάτι με δυνατότερη απόδοση ή περισσότερα ντουμάνια και χτύπημα δε θα με χάλαγε καθόλου, έχω διαβάσει για GG, iaty, spark-plugs κλπ κλπ και έχω χαθεί σε νούμερα, μεγέθη τύπους ατμοποιητών κλπ και γενικά δεν βρήκα άκρη μέχρι στιγμής.
Για να μη σας κουράζω άλλο, που το έκανα ήδη δηλαδή, θέλω τα παρακάτω από ένα ητ:
1. Αντοχή. Να μη σκέφτομαι ότι μπορεί να χαλάσει κάτι στην επόμενη ρουφηξιά και στην καλύτερη να πρέπει να πετάξω ένα 10ευρο ή να πρέπει να μείνω άκαπνος γιατί δεν μπορώ να κουβαλάω ολόκληρη συλλογή μαζί μου.
2. Αυτονομία χωρίς να πρέπει να αγοράζω 2-3 πανάκριβες μπαταρίες που θα χαλάσουν σε 2-3 μήνες.
3. Δυνατή γεύση με καλό χτύπημα και κάμποσο καπνό, στα μέτρα του δυνατού αναλόγως υγρού κλπ, και σε σχέση με τον LR του ego-t που χρησιμοποιώ τώρα.

Όπως έγραψα και παραπάνω η εμφάνιση και το μέγεθος καθώς και το κόστος δεν με προβληματίζουν ιδιαίτερα αρκεί να χωράει στο RS μου χωρίς μπαγκαζιέρα και να μη μου κόβει καμιά 20χλμ τελική :P
Επίσης γενικά με τα τεχνικά θέματα τα πάω πάρα πολύ καλά οπότε οτιδήποτε χρειάζεται σε συντήρηση ή επισκευές, αν παίρνει, δεν έχουμε πρόβλημα.
Και κάτι τελευταίο, το dripping (αν το λέω σωστά) δεν είναι για μένα, τουλάχιστον όχι στη δουλειά.
Οποιαδήποτε πρόταση ευπρόσδεκτη και με το παραπάνω.
Ευχαριστώ προκαταβολικά.


Εφόσον σε ενδιαφέρει κάτι με ανοχές και αντοχές χωρίς να σε ενοχλεί το μέγεθος μπορείς να επενδύσεις επάνω σε A2 ή/και iatty ατμοποιητές και μπαταρίες variable voltage με σπείρωμα 510. Θα πρέπει ταυτόχρονα να εξοπλιστείς με κάμποσα μέτρα φυτίλι και αγώγιμο σύρμα με ωμική αντίσταση. Να οπλιστείς με υπομονή και καλά e-liquids και ένας νέος κόσμος ανοίγεται μπροστά σου.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #291 στις: Ιουλίου 05, 2011, 13:37 »
GGTS + iATTY + Halo Freedom = O τέλειος συνδυασμός κατά τα δικά μου δεδομένα.

Αποσυνδεδεμένος ggreg75

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #292 στις: Ιουλίου 08, 2011, 18:29 »
Καλησπέρα σας,
Εάν κάποιος ενδιαφέρεται για μία κασετίνα σφραγισμένη Ovale με 70€ (αντί 85€) παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου με μήνυμα.
Η κασετίνα προοριζόταν για έναν φίλο ο οποίος τελικά δεν πείσθηκε να κόψει το κάπνισμα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 09, 2011, 11:43 από ggreg75 »

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #293 στις: Ιουλίου 08, 2011, 19:37 »
φίλε, ξεκίνησε από http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html για να συστηθείς.
Επίσης, για πωλήσεις, πρέπει να πας http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html
και σβήσε το κινητό σου τηλέφωνο, εάν το θέλει κάποιος, θα σου στείλει μήνυμα

Αποσυνδεδεμένος apostles

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #294 στις: Ιουλίου 13, 2011, 22:51 »
vape4life kr808d-1 kai coolcarts! δουλευει καλα.

Αποσυνδεδεμένος xray2201

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #295 στις: Ιουλίου 15, 2011, 22:51 »
Καλησπέρα παιδιά ειμαι καινούριο μέλος και σκέφτομαι φυσικά την αντικατάσταση του ΚΤ με το ΗΤ.Μετά από ψάξιμο είμαι ανάμεσα στο Hybrid και στο eGo-T.Τι μου προτείνετε για πρώτο ΗΤ;
Hybrid-e ,eGo-T , eGo-T (B) LR , eGo-T (B) τι είναι καλύτερο να προτιμήσω;Βοήθηστε με παιδιά να δω και γω λίγο ατμό γιατί ζαλίστηκα από το πολύ ψάξιμο.
 

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #296 στις: Ιουλίου 15, 2011, 22:55 »
eGo-T (B) LR  το  καλύτερο απλό  ,  για νέο  ,   για  εμένα  .  Αλλοι θα  πουν hybrid  αλλά  δεν συγκρίνονται σε απόδοση. 

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #297 στις: Ιουλίου 15, 2011, 23:09 »
eGo-T (B) LR  το  καλύτερο απλό  ,  για νέο  ,   για  εμένα  .  Αλλοι θα  πουν hybrid  αλλά  δεν συγκρίνονται σε απόδοση.
:thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #298 στις: Ιουλίου 15, 2011, 23:21 »
Ένα ακόμα πλεονέκτημα του eGo είναι ότι μπορείς να δοκιμάσεις και τους ατμοποιητές του Hybrid, οπότε είναι σαν να έχεις και τα δυο μοντέλα. Και τα δυο φαίνονται πάντως καλή επιλογή για έναν αρχάριο.  :thumpup:

Καλώς ήρθες στην παρέα  :)

Αποσυνδεδεμένος xray2201

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #299 στις: Ιουλίου 15, 2011, 23:27 »
Ευχαριστώ παιδιά καλώς σας βρήκα.
 Υπάρχει σε συσκευασία ΗΤ με eGo-T (B) LR ή αγόραζω eGo-T και παίρνω eGo-T (B) LR atomizer;

Μέχρι στιγμής βρήκα με eGo-T (B) στο atomizer.gr

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 79 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537819 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138169 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro