vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1695 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2013, 03:16 »
Ναι , αυτη που σου έστειλα φορτίζει και στο pc. Εχε και πιο μεγάλη αν ψάξεις . 900 και 1100 mah
https://www.fasttech.com/products/0/10004043/1422502-ego-vv-1100mah-rechargeable-variable-voltage-e
[/size]
[/size]https://www.fasttech.com/products/0/10004043/1422503-ego-vv-900mah-rechargeable-variable-voltage-e
[/size]Αν δεν έχεις πρόβλημα με το μεγάλο μέγεθος..

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1696 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2013, 03:21 »
οκ, μάλλον θα παραγγείλω αυτήν αντί για την άλλη :)
Με αυτά τα κινεζομάγαζα μπαίνεις να πάρεις 1-2 πράματα και καταλήγεις με 10 τελικά.. Τώρα ανακάλυψα και μπουκαλάκια γεμίσματος με βελόνα μπροστά, οπότε θα τσιμπήσω και από αυτά..


Τώρα είδα για τα υγρά.. Θα παραγγείλω και ένα 30ml cigar με 18 νικοτίνη για δοκιμή..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 14, 2013, 03:35 από kostastnt »

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1697 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2013, 03:41 »
Πρόσεχε, γιατι η φτήνια τρώει τον παρά :laugh1:
Οπότε διάβασε και δυο τρεις σελίδες απο αυτο το νήμα πριν κάνεις παραγγελία
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,15099.0.html

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1698 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2013, 20:33 »
Το διαβασα ολο.. Δε νομιζω οτι 2 μπαταριες ειναι υπερβολη :)

Και αμαρτια ειναι να μην δοκιμασω και κανα 2-3 ατμοποιητες της ταξης των 1-2€ :)

Ας κοπει το κτ και ολα τα αλλα δεν με νοιαζουν!


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1699 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2013, 20:34 »
μακρια απο το κ.τ.
και ας ατμίζεις με φακό

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1700 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2013, 20:40 »
Το διαβασα ολο.. Δε νομιζω οτι 2 μπαταριες ειναι υπερβολη :)

Και αμαρτια ειναι να μην δοκιμασω και κανα 2-3 ατμοποιητες της ταξης των 1-2€ :)

Ας κοπει το κτ και ολα τα αλλα δεν με νοιαζουν!


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Όχι βέβαια, δεν είναι υπερβολή. Απλά σου είπα να το διαβάσεις για να μη μαζέψεις ένα κάρο πράγματα τα οποία δεν θα χρησιμοποιείς . Όπως έκανα εγω την πρώτη φορα το 2011 ;D

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1701 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 12:43 »
Η αληθεια ειναι οτι οταν εισα ετοιμος να κοψεις το κανονικο τσιγαρο μεσω του ηλεκτρονικου, μεσα στην "χαρα σου", "λαχταρα σου" να βρεις κατι που να σε βοηθησει πραγματικα, κανεις πολλες λαθος επιλογες, ομως ολες αυτες οι λαθος επιλογες οπως υγρα, μπαταριες, ατμοποιητες κτλ σε οδηγουν στο να ξεχασεις τελειως το κανονικο τσιγαρο και αργα ή γρηγορα θα καταληξεις σε καποιον συνδιασμο που θα σου καθετε καλυτερα, οποτε ειναι θεμα χρονου, απλα οσο αργεις να καταληξεις καπου τοσο θα πετας τα λεφτα σου δεξια και αριστερα, αλλα δεν βαριεσαι χαλάλιιιι :thumpup:


Ααα και για να μην ξεχνιομαστε, η δικη μου προταση:


Ξεκινα με υγρα HALO σε συνδιασμο με ενα απλο γκατσετακι EPCILON (νομιζω οτι θα σε βαλει στο πνευμα)


*Λεω HALO γιατι ειναι αρκετα ποιοτικα και EPCILON γιατι εχουν ατμοποιητη CE5 που ειναι πολυ βολικος για να αρχισεις το ηλεκτρονικο με μια μπαταρια 1100mah γιατι στην αρχη θα ξεχνιεσαι να την φορτιζεις οποτε ας κραταει και λιγο παραπανω)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 12:49 από micron »

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1702 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 16:22 »
Παιδια το εχω κουρασει το θεμα και ρωταω τα ιδια συνεχεια αλλα δεν εχω παρει ακομα απαντηση.

Εχω απο ατμοποιητες τους gemini mini και crystal thor. Απο μπαταρια εχω την spiner VV

Θελω μπαταρια μικρη σε μεγεθος για να ειναι πιο διακριτικη οταν βγαινω εξω.

Οπως ειπε η Petra πριν με αυτους τους ατμοποιητες δυσκολα να ανταπεξελθει μικρη μπαταρια. Δεν εχω προβλημα να αλλαξω και ατμοποιητη.

Θελω να μου προτεινει καποιος ενα σετακι με μπαταρια και ατμοποιητη μικρο σε μεγεθος μονο για εξοδους. Ολοι με πολυβολα βγαινετε εξω  ;D ? Δεν εχετε κατι πιο διακριτικο?
Παιδια με link οι προτασεις αν ειναι δυνατον και καταστηματα απο ελλαδα.


Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1703 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 17:05 »
εγω εχω παρει 2 τετοια http://www.replacesmoke.com/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%B1/variable-voltage/vision-slip-18350-mod-detail.html
και ειναι πολυ καλα και διακριτικα, 7 εκατοστα ειναι με σταθερα 3,7 volt

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1704 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 17:25 »
Ολοι με πολυβολα βγαινετε εξω  ;D ? Δεν εχετε κατι πιο διακριτικο?


Ότι έχουμε για μέσα το ίδιο και για έξω.

Όταν κάπνιζες είχες άλλα τσιγάρα για μέσα και άλλα για έξω?

Βγάλε απο το μυαλό σου το ''πιο διακριτικο''...

Είναι μνήμες από το τσιγάρο αυτές και καλό θα είναι να τις αποβάλλεις γρήγορα

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1705 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 17:54 »
Ευχαριστω για την προταση tengu. Αλλα αυτη που προτεινεις ειναι mod. Εχω ακουσει μερικα ασχημα για αυτα εκρηξεις κλπ (δεν ξερω αν ισχυουν). Προτιμω καποια απο τις κανονικες.

Παιδια κηρυγμα δεν θελω. Η ερωτηση που εκανα ειναι συγκεκριμενη. Αν εχετε καποια προταση στην ερωτηση που εκανα ειναι καλοδεχουμενη. Τα ξεπερασε το και βγαλτο απο μυαλο σου κλπ ειναι αχρηστα...

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1706 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 18:09 »
Αλλα αυτη που προτεινεις ειναι mod. Εχω ακουσει μερικα ασχημα για αυτα εκρηξεις κλπ (δεν ξερω αν ισχυουν). Προτιμω καποια απο τις κανονικες.

φιλε μου εχει ολες τις προστασιες και δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα, ειναι πολυ ασφαλες και πολυ καλο,
οτι προτιμας. :D

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1707 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 18:26 »
Μη φοβάσαι mod σαν αυτά που αναφέρει ο tengu. Αν επιλέξεις σωστές μπαταρίες, είναι πολύ ασφαλέστερα και δυνατά από οποιαδήποτε ego.

Μπορείς να δεις κι αυτά αν σε ενδιαφέρουν διακριτικά τσιγάρα για εξόδους:
Joyetech eRoll
Nobacco Mini & More

Μοιάζουν περισσότερο με κανονικό τσιγάρο (ιδιαίτερα το eRoll). Το eRoll είναι πιο μικρό, σύγχρονο και φυσικά ακριβότερο.


Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1708 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 19:20 »
Ευχαριστώ παιδιά.
Η αλήθεια είναι πως θα έπαιρνα το mini&more αλλά πήρα στην nobacco τηλ και μου είπαν πως δεν υπαρχει διαθέσιμο και πως περιμενουν σε 2 εβδομάδες περιπου αλλά πακέτα που θα είναι με clearomizer.
Τοeroll μου φαίνεται λίγο ακριβο...
Το θέμα είναι πως έχω μόνο μια μπαταρία αυτή τη στιγμη και κάποιες φορές μένω με αποτέλεσμα... ξέρετε...
Απλά δεν θέλω να πάρω πάλι μεγάλη σε μεγεθος γιατί και αυτήν δεν με βολεύει σε εξόδους και πέφτω πάλι στο κανονικο.
Ατμοποιητη δεν έχω πρόβλημα να πάρω και άλλο αν λειτουργεί καλύτερα με μια μικρότερη μπαταρία...
 
Τώρα όσον αφορά τα mod  δεν το έχω ψάξει το θέμα αλλά μετά θα μπω πάλι σε διαδικασία ψαξιματος για καλές και αξιόπιστες μπαταρίες κλπ. Άντε πάλι ερωτήσεις από την αρχή δηλαδή...

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1709 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 19:46 »
Ευχαριστω για την προταση tengu. Αλλα αυτη που προτεινεις ειναι mod. Εχω ακουσει μερικα ασχημα για αυτα εκρηξεις κλπ (δεν ξερω αν ισχυουν). Προτιμω καποια απο τις κανονικες.

Παιδια κηρυγμα δεν θελω. Η ερωτηση που εκανα ειναι συγκεκριμενη. Αν εχετε καποια προταση στην ερωτηση που εκανα ειναι καλοδεχουμενη. Τα ξεπερασε το και βγαλτο απο μυαλο σου κλπ ειναι αχρηστα...

φιλε μου αυτο με τις εκρηξεις ξεχασε το
ισχυει αλλα φταινε οι χρηστες οχι τα μοντακια

εγω θα σου προτεινα Piccolo πακετακι με spheroid...αλλα δε σ αρεσουν τα μοντ
αλλιως πηγαινε σε 350αρα μπαταρια απλη ego(παρε 5-6 να χεις μαζι σου οταν βγαινεις)
με ενα τζεμινι απο πανω η μινι προτανκ και θα σε ''καλα''
παντως για εξω εγω χρησιμοποιω μινι προβαρι με καιφουν...και δε με νοιαζει τι λεει ο κοσμος
τιμω την επιλογη μου και αδιαφορω για τη δικη τους

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537663 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60184 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16506 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35680 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12