vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

314 επισκέπτες, 8 χρήστες
Mimhsdr, dkostas, manoslykos, JohnDag, treloneritis, lounik, Aoratix, summarZiplE

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1665 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 02:16 »
Οι 650 και οι 900αρες, έχουν καλές κριτικές;

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1666 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 02:28 »
Πάνω δεξιά κάτω από τον τίτλο βλέπεις τις κριτικές (φυσικά αν υπάρχουν)...

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1667 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 03:03 »
Από fasttech γιατί απο εδώ τα πιο φθηνά ξεκινάνε απο 30+€..

Με αυτο το σετ που προτεινες τι παραπανω κερδιζω σε σχεση με το πρωτο σετ που εχει μεσα 2 η.τ. ;

Ειμαι και λιγο τσαπατσουλης οποτε θα προτιμουσα τα 2 ειναι η αληθεια σε περιπτωση που αρχισω το η.τ. αν καταφερω να ελλατωσω το κ.τ!


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1668 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 03:17 »
2 μπαταριες των 1300 mAh μήκους μόλις 87 mm με πολύ καλές κριτικές στα ~ 12 € και οι δύο...
Αν θες και δεύτερο ατμοποιητή πρόσθεσε και αυτόν: http://www.fasttech.com/products/1411/10004691/1363501 με 2.65 $ (~ 2 €)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 03:22 από zacharis1955 »

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1669 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 03:20 »
Τωρα ειδα και τις αλλες απαντησεις! Εχω αποφασισει να το κοψω αλλα οχι μαχαιρι και να ειμαι στη τσιτα ειδικα τετοια εποχη.. Χαλαρα και οπου βγει..

Οσο για το θεμα κινα προτιμω να αγοραζω απο την πηγη ωστε να μαθω και το fasttech μιας και ηδη αγοραζω σχεδον τα παντα απο κινα απο διαφορα σαιτ.. Και προτιμω να εχω ποικιλια γιατι επαθα πλακα με το ποσα μπλιμπλικια υπαρχουν για τα η.τ!!

Τωρα χαζευα κατι μπαταριες με led που ρυθμθζεις volt! Ανταλλακτικα coil με 1€-1.5$! Και απο τιμες και απο ποικιλια δεν παιζεται το σαιτ!


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1670 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 04:09 »
Από τις μπαταρίες που σου πρότεινε ο Ζαχαρίας , κερδίζεις σε αυτονομία. Έχεις όμως μεγαλύτερο όγκο απο τις άλλες που ανέβασες εσύ. Το πρώτο πακέτο. Αν είσαι ώρες σε υπολογιστή ,καλύτερα  πάρε μια ego VV, που φορτίζει και με USB ενώ ατμίζεις και μια απλη 650 για τις εξόδους . Αν όχι, καλύτερα μια μεγάλη για αυτονομία (ειτε VV ειτε απλή 1300)και μια μικρή για τις εξόδους . Για να δεις και ποιά θα σε βολέψει.
Εκτός και αν δε Θες να μπλέξεις με ξεχωριστές επιλογές ( μη μπερδευτείς και πάρεις άλλα αντι άλλων ) , τότε πάρε το πρώτο πακέτο .
Σου ξαναλέω όμως , αν το έχεις πάρει απόφαση, δεν συμφέρει απο έξω. Απο εξωτερικό για να πάρεις , πρέπει να έχεις πρώτα μια κάβα. Εκτός και αν δεν είσαι σίγουρος πως θα μείνεις στο ηλεκτρονικό τσιγάρο, και Θες απλά να δοκιμάσεις ,όπως είπες.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1671 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 05:56 »
Καλώς σας βρήκα :)
Σκέφτομαι να κάνω μια δοκιμή με η.τ. μπας κόψω το κτ...
Θα ήθελα κάτι απλό για αρχή και χωρίς πολλά έξοδα απλά για να δοκιμάσω πως είναι.. Δεν θέλω δοκιμή σε κατάστημα επειδή σιχαίνομαι (σόρρυ για το κόλλημα) οπότε σκέφτομαι να πάρω αυτό
EGO-EVOD 6-in-1
ή αυτό EGO-EVOD 5-in-1
καθαρά και μόνο για να δοκιμάσω..
Διάβασα πολλά θέματα και ελπίζω να κάνω σωστή επιλογή με τις άπειρες επιλογές που υπάρχουν στο η.τ!
Τέλος εκτός από το σετ το μόνο που χρειάζομαι είναι υγρό από κάποιο κατάστημα.. Σωστά?
Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Στα links που δίνεις ο φορτιστής δεν κάνει για Ευρώπη, θές αυτό το πακέτο :

EGO-EVOD 6-in-1 EU plug adapter



Η τιμή του είναι καλή, η καλύτερη θα έλεγα, όμως θα πρέπει να γνωρίζεις πως αν πέσεις σε ελαττωματική συσκευή και όχι σκόπιμα από την Fasttech, τότε θα ξοδέψεις άλλα τόσα να ξαναπαραγγείλεις ή να πρέπει να πας σε δικό μας κατάστημα και να αγοράσεις από την αρχή ξοδεύοντας πλέον υπερδιπλάσια χρήματα.

Δεν στο λέω για να μην παραγγείλεις από τη Κίνα. Στο λέω γιατί είσαι νέος ατμιστής και πολύ πιθανόν τα ερωτήματα που θα σου προκύψουν αν δεν μπορέσεις να τα λύσεις με την βοήθεια των μελών ή από κάποιον πιο έμπειρο ατμιστή, θα καταφύγεις σε κάποιο κατάστημα. Ακόμα και για κεφαλές που θα χρειαστείς σε κατάστημα θα πηγαίνεις.

Επίσης να λάβεις σοβαρά υπ όψιν πως θα πρέπει να δοκιμάσεις υγρά και μάλιστα αρκετά μέχρι να βρεις τη γεύση που θα σου ταιριάζει. Σε αυτό πάλι αν δεν σε βοηθήσουν μέλη που έχουν απόθεμα , τότε κατάστημα με δοκιμαστήριο είναι μονόδρομος.

Καλή αρχή και καλή δύναμη και επιτυχία.  :)


Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1672 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 12:09 »
Καλώς σας βρήκα :)
Σκέφτομαι να κάνω μια δοκιμή με η.τ. μπας κόψω το κτ...
Θα ήθελα κάτι απλό για αρχή και χωρίς πολλά έξοδα απλά για να δοκιμάσω πως είναι.. Δεν θέλω δοκιμή σε κατάστημα επειδή σιχαίνομαι (σόρρυ για το κόλλημα) οπότε σκέφτομαι να πάρω αυτό
http://www.fasttech.com/products/1411/10004766/1411215


ή αυτό


http://www.fasttech.com/products/1411/10004766/1368501-ego-evod-5-in-1-rechargeable-1100mah-electronic


καθαρά και μόνο για να δοκιμάσω..





Ευχαριστώ προκαταβολικά!!


Επίσης να προσθέσω εγώ ότι δεν ξέρω αν το είδες, αλλά ο μετασχηματιστής της πρίζας είναι ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ. Ρώτα να δεις αν έρχεται με ευρωπαϊκού τύπου γιατί με το USB θα περιμένεις πολλέέέέέέέέέές ώρες


(διόρθωση)... Όπα. Ο Giannis Pap το πρόσεξε κι αυτός. Σόρρυ που το ξαναλέω

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1673 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 12:32 »
Με 23.25$ εδώ, παίρνεις μόνο μια μπαταρία ego. Πάρε το πακέτο EU πού σου έδειξε ο Giannis Pap και αλλους δυο ατμοποιητες CE 4. Νομιζω ,στα λοιπά θα βρεις βοήθεια στο Φόρουμ

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1674 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 12:33 »
Για τον φορτιστη δεν υπαρχει θεμα :)

Εχω δεκαδες φορτιστες, μετατροπεις κτλ.. Ενας απλος 5v 0.5a ειναι..

Οπως ειπα απλα θελω κατι για δοκιμη ας πουμε αλλα αν μου αρεσει να μου βγαλει κανα μηνα μεχρι να ερθει παραγγελια μεγαλυτερη που θα βαλω!

Να δω καταρχην αν μου αρεσει, αν με βολευει πρακτικα οταν ειμαι εξω, οταν κινουμαι, οταν αραζω σπιτι κτλ..

Αν φυσικα δεν κανω παραλληλα και κ.τ. Και απεξαρτηθω απο αυτο τοτε θα παρω κατι καλο σε η.τ!

Ευχαριστω και παλι!!


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1675 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 12:51 »


Αν φυσικα δεν κανω παραλληλα και κ.τ. Και απεξαρτηθω απο αυτο τοτε θα παρω κατι καλο σε η.τ!

Ε


Κοίτα να δεις. Δεν ξέρω τι εννοείς απεξάρτηση. Αν εννοείς από τη νικοτίνη, έτσι και πάρεις υγρό με νικοτίνη δεν πρόκειται να απεξαρτηθείς
Αν εννοείς από το κ.τ. είναι στο χέρι σου. Εμένα προσωπικά τον πρώτο μήνα κάπνιζα και κ.τ. όταν έβγαινα (πάντα στην τράκα :-[ [size=78%]). Πλέον δεν μ' αρέσει τόσο αλλά είναι off topic. [/size]


Το θέμα είναι ότι πρόκειται να κάνεις μια επένδυση. Αυτή η επένδυση μπορεί να αλλάξει τη ζωή σου. Εγώ δε θα διακινδύνευα να κάνω δώρο τα λεφτά μου στους Κινέζους. Θεωρώ καλύτερα να δώσεις μερικά χρήματα παραπάνω (λίγα. Οι διαφορές στην τιμή είναι μικρές) σε ένα κατάστημα ντόπιο γιατί με την προσωπική σχέση θα σου δώσει και συμβουλές και θα σε βοηθήσει να επιλέξεις και το πρώτο σου ατμιστικό υγρό. Εμένα τουλάχιστον ο δικός μου μου έδωσε και μύρισα μπόλικα πριν ξεκινήσω. Όσα και να γράφουμε στο φόρουμ για τις γεύσεις, το θέμα θα παραμείνει ΠΑΝΤΑ υποκειμενικό.


Επίσης ο πωλητής σου θα σου εξηγήσει αρκετά πράγματα για τη σωστή συντήρησή του, συμβουλές άτμισης και πως να το γεμίζεις. Θα σου δείξει κοινό troubleshooting σύνηθες φαινόμενο σε νέους ατμιστές όπως εσύ και εγώ. Μην το γελάς. Τα η.τ. είναι αρκετά ευαίσθητοι μηχανισμοί και στην αρχή όλο νόμιζα ότι κάτι έπαθε το η.τ. μου, ότι μου πούλησε σκάρτο πράγμα κλπ κλπ. Όταν πήγαινα στον πωλητή μου, συζητούσαμε το πρόβλημα και τελικά βρίσκαμε ότι ΠΑΝΤΑ (εκτός από μια περίπτωση ελατωματικού εξαρτήματος που μου το αντικατέστησε) είχα κάνει κάποια βλακεία. Μου έδειχνε πως να λύνω τα προβλήματα και έκτοτε όλα κυλάνε ομαλά. Αυτό το πράγμα δεν θα το έχεις. Στο πρώτο πρόβλημα (για το οποίο μπορεί να ευθύνεσαι χωρίς να το ξέρεις) θα εκνευριστείς και θα το πετάξεις. Και πάνε τα λεφτουδάκια σου


Σόρυ αν σε έπρηξα. Φιλικά

Αποσυνδεδεμένος alex66

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1676 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 16:15 »
το σετακι με τον evod ειναι οτι καλυτερο για αρχη.
χαρτομαντηλο απαραιτητο παντα!

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1677 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2013, 16:43 »
Δεν τιθεται θεμα πρηξιματος φυσικα!!

Καθε συμβουλη χρησιμη ειναι!

Με πεισατε και θα περασω απο δευτερα απο 2-3 μαγαζια που εχω σταμπαρει να δω τι παιζει!

Απεξαρτηση εννοω απο το κτ την μυρωδια, οτι λερωνω το αμαξι (κανω στριφτο) αλλα και απο θεμα υγειας μιας και πλεον προσεχω και το φαι αλλα θα αρχισω και τρεξιμο (καποια στιγμη ;) )

Ευχαριστω και παλι!


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1678 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2013, 15:42 »
Η καλύτερη λύση πάρε ένα από εδώ, δοκίμασε το, και αν δεις ότι σου αρέσει , μετά μπορείς να παραγγείλεις από όπου θες. Το λέω αυτό γιατί όταν μας μπει η ιδέα για το Η.Τ. θεωρώ πως πρέπει να το πάρουμε αμέσως.  :thumpup:

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1679 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2013, 02:07 »
το σετακι με τον evo έχει διαρροές;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 1 64 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:35
από Ηρακλης
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8765 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181245 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34300 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60257 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 716 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138028 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085835 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35726 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro