vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1605 στις: Αυγούστου 30, 2013, 11:36 »
Δεν είπα να πάει σε Κινέζικο, να πάει σε εγχώριο κατάστημα είπα και για να δοκιμάσει και υγρά.
Όμως το μέλος δίνει link από Κίνα και μάλιστα στο link είναι κάποιο πακέτο με ce4+

Αν λοιπόν έχει αποφασίσει να πάρει ντε και καλά από το εξωτερικό, καλύτερα να πάρει αυτό που
του προτείνω με eVod και φθηνότερο κατά 4 € και δεν έχει μεταφορικά.
Όσον αφορά την ποιότητα των δυο πακέτων δεν έχω άποψη όπως και με ότι άλλο αναλώσιμο
παρτίδων κυκλοφορεί από οπουδήποτε

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1606 στις: Αυγούστου 30, 2013, 11:48 »
Ολοι οι clearomizer CΕ4+ Crystal ανεξάρτητα πως τους ονομάζει ο κάθε κατασκευαστής (Thor ή Thunder ή Epsilon ή Redux κλπ) είναι πλέον οι ίδιοι με ελάχιστες μικροδιαφορές και πρακτικά στο μόνο που διαφέρουν -λίγο- είναι μόνο η τιμή...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 30, 2013, 11:56 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1607 στις: Αυγούστου 30, 2013, 11:59 »
Η εμπειρία μου διαφωνεί κάθετα μαζί σου
Εκτός του εψιλον με διπλή αντίσταση που έχω ακούσει καλά λόγια χωρίς να τον δοκιμάσω, έχω δοκιμάσει πολλούς και τους πέταξα όλους. Μόνο οι thor αξίζουν και μάλιστα με μεγάλη διαφορά.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1608 στις: Αυγούστου 30, 2013, 14:11 »
Μου φαίνεται  ότι τον στείλαμε αδιάβαστο. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Και συ βρε Ζαχαρή τα δίνης από 7 και πάνω  τα λίνκ.Καινούργιος είναι άντε να βγάλει άκρη. :bye: :bye:


Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1609 στις: Αυγούστου 30, 2013, 14:25 »
Ναι βρε παδιά, αλλά εγώ, όταν βαριόμουνα να το ψάξω είχα 2 αποτυχημένες προσπάθειες στο η.τ.. Μόλις στρώθηκα, η τρίτη ήταν η καλή, γι αυτό και κοντεύω χρόνο ατσίγαρος. Καλώς ή κακώς δεν είναι μασημένη τροφή. Θέλει να ασχοληθεί κάποιος, ειδικά στην αρχή.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1610 στις: Αυγούστου 30, 2013, 14:53 »
Πολύ σωστά αυτα πού υποδεικνύονται να πάρεις απ έξω.Μέ 20$- 25$ καθάρισες
για πράγματα που εδώ θα σου ζητάνε κανα 60άρι ευρω ....

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1611 στις: Αυγούστου 30, 2013, 15:03 »
Δεν είναι τόσο μεγάλες οι διαφορές. :nope: :nope:

Αλλά για έναν αρχάριο που θέλει να αρχίσει με απλά εργαλεία καλίτερα από τα εδώ καταστήματα γιατί αν κάτι
του πάει στραβα θα έχει κάπου να απευθυνθεί.
Μόλις γίνει καλός με το άθλημα και μάθει να ξεχωρίζει το ένα από το άλλο μπορεί να ψωνίζει όπου θέλει.
 

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1612 στις: Αυγούστου 30, 2013, 15:07 »
Αν κάποιος παίρνει την πρώτη συσκευή και εχει αποφασίσει να το κόψει, δεν συμφέρει ούτε οικονομικά η αγορα του  απο εξωτερικό.. Ένα πακέτο τσιγάρα εχει απο 3,5 ευρω και πάνω. Απο έξω θα κάνει 15 μέρες να έρθει. Ως τότε θα έχεις καπνίσει τσιγάρα για 50 ευρω τουλάχιστον. Ίσως και παραπάνω, ανάλογα με την τιμή του πακέτου και την ποσότητα που καπνίζει. Η διαφορά τιμής στα αρχικά πακέτα, κυρίως τα φτηνά, δεν είναι τόσο μεγάλη όσο τα χρήματα που θα δώσεις για τσιγάρα αυτές τις 15 μέρες .
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 30, 2013, 15:17 από ROD »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1613 στις: Αυγούστου 30, 2013, 17:05 »
Μια καλη περιπτωση ειναι να παει καποιος που τωρα ξεκινα σε μια συναντηση ατμιστων και  θα δει και ego kai box και mod και VV και VW,διαφορους ατμοποιητες (εμποριου και επισ/μους),για να μπορεσει να εχει καποια πρωτη εικονα του τι υπαρχει,να του πουνε τι ειναι το ενα ,τι ειναι το αλλο και γενικα να δει με τα ματακια του πανω κατω τι ειναι το η.τ. απο καποιους που το κατεχουν το σπορ για να εχει μια πιο σωστη (τα ματακια του και τα χερακια του) εμπειρια.

Μαλλον θα γινουν πιο ευκολα για εκεινον τα πραγματα μετα απο μια συναντηση με αλλους ατμιστες......νομιζω. :)

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1614 στις: Αυγούστου 30, 2013, 17:20 »
Πολύ καλή η ιδέα σου!Ετσι θα μάθει πως έχουν τα πράγματα και θα βοηθηθή στς δυσκολίες  που αντιμετωπίζει!

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1615 στις: Αυγούστου 30, 2013, 17:26 »
δεν το νομίζω
συνήθως σε συναντήσεις κυκλοφορούν τα καλύτερα του είδους
όπου τα απλά Set Η.Τ θεωρούνται απαρχαιωμενα με αποτέλεσμα να μπερδευτεί χειρότερα

καλύτερα ο καινούργιος ατμιστής να ξεκινάει με μια απλή ego μπαταρία και ενα αξιόπιστο clearo
γιατί ακόμα και αν του χάριζαν ενα πολύ καλό VV και έναν απο τους κορυφαίους επισκευάσιμους
το πιο πιθανο θα ήταν μετα απο μερικές ώρες απελπισίας( δοκιμές, καμμένο, τροφοδοσία κλπ)  και @*#&@#*
θα πήγαινε περιπτερο

προσωπική μου άποψη

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1616 στις: Αυγούστου 30, 2013, 18:17 »
Η εμπειρία μου διαφωνεί κάθετα μαζί σου...Εκτός του εψιλον με διπλή αντίσταση που έχω ακούσει καλά λόγια χωρίς να τον δοκιμάσω, έχω δοκιμάσει πολλούς και τους πέταξα όλους...
Ολους τους CE4+ που αναφέρω  στο post #1600 τους έχω στην κατοχή μου και -εκτός του Crystal XL- είναι ακριβώς οι ίδιοι σε όλα, δεν διαφέρουν σε τίποτα & δεν έχω πετάξει κανέναν...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 30, 2013, 18:24 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1617 στις: Αυγούστου 30, 2013, 18:46 »
Γιατι βρε Χρηστο,στις συναντησεις δεν εχεις δει ego,ce4,ce4+,ce4+V2/V3,vivi nova,apolloe,elips,ego-c κλπ. κλπ.

Δλδ δεν εχουμε και απλα η.τ.,εχουμε μονο mod ολοι μας;  Δλδ πλεον εχουμε απαρνηθει ολα τα Κινεζικα και ατμιζουμε μονο mod;

Εστω και ενα δυο πραγματακια να δει ενας καινουριος,θα ειναι καλυτερα απο το καθολου. Συγνωμη κιολας,δεν κανω επιθεση,απλα λεω οτι δεν μπορει....ολοι μας κατι θα εχουμε. Αν οχι ολοι,καποιος θα εχει κατι και το θεμα δεν ειναι τι εχει ο καθενας. Εγω ειπα οτι θα δει,θα πιασει με τα χερια του καποιο η.τ.,θα ρωτησει,θα του πουνε καποια πραγματα,θα νοιωσει τον παλμο του θεματος η.τ. απο κοντα.Αυτο εχει σημασια.Τωρα πλεον,εγω,εσυ,ο οπιοσδηποτε,μπορει να βρει μεγαλες διαφορες αναμεσα σε εναν evod και εναν ce4+v3,τετοιες που να μπορει να πει μην παρεις τον evod,παρε τον ce4,γιατι ο evod ειναι κακος σε αυτο και σε εκεινο το σημειο.....;;;   ΟΧΙ
Ολοι μας θα τονησουμε τα καλα στοιχεια των ατμοποιητων,γιατι τα μελανα ειναι τοσο λιγα και μικρα πλεον που δεν αξιζει ουτε να τα αναφερεις.  Εχουν γινει πολυ καλα τα ''απλα'' η.τ. πλεον και ειναι το ιδιο αποτελεσματικα και καλα,σχεδον ολα.

Το θεμα ειναι να ερθει απο κοντα σε επαφη για να μπορεσει να θεσει καποια στανταρτς ωστε να ξεκηνησει με κατι που θα του αρεσει και θα τον ικανοποιει.

Ολα αυτα βεβαια ειναι γνωμη μου.Ο καθενας εχει τα δικα του θελω και πρεπει.

Συγνωμη για την παρλα   
 ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1618 στις: Αυγούστου 30, 2013, 19:18 »
Θα μάθει απο που να τα πάρει και πως να τα χρησιμοποιεί καί σε τυχον πρόβλημα τι να κάνει

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1619 στις: Αυγούστου 30, 2013, 19:35 »
Η επιλογή που έχεις κάνει είναι καλή, θα σου συνιστούσα όμως κι εγώ να αγοράσεις από τοπικό μαγαζί για να σου λύσει κάποιες απορίες που θα έχεις.
Όπως πολύ σωστά είπε ο rod πιο φθηνά θα σου έρθει η άμεση αγορά από Ελλάδα παρά να περιμένεις να σου έρθει από το εξωτερικό και στο ενδιάμεσο να καπνίζεις κ.τ.

Σαν 1ο η.τ. θα σου συμβούλευα να δεις κι αυτά:
Joyetech eRoll
Nobacco Mini & More

Μοιάζουν περισσότερο με κανονικό τσιγάρο (ιδιαίτερα το eRoll) για την αρχική μετάβαση. Αν δεν έχεις πρόβλημα με την εμφάνιση τότε προχωράς σε κάποιο πακέτο ανάλογο με αυτό που ανέφερες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181181 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34233 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537659 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238332 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136665 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35677 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10563 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12