vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #270 στις: Ιουνίου 26, 2011, 16:29 »
To κακό είναι ότι ενώ κατέληξα στο riva ego, δεν υπάρχει stock, τουλάχιστον στο funstore.
έχει κάποιος υπόψιν άλλο e-shop ή κατάστημα στην Θεσ/νίκη?

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #271 στις: Ιουνίου 26, 2011, 18:08 »
υπολόγιζε 3-4 ml τη μερα. εγώ κανω 2,5. αρα τα 12ml θα σου κρατανε 3-4 μέρες. μπορεί και παραπάνω μερες τουλαχιστον στην αρχή.. αλλά θα δεις κι ολας πως δεν είναι δυσκολο να φτιαξεις υγρά πολύ πιο φθηνά!

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #272 στις: Ιουνίου 27, 2011, 00:37 »
Φιλτράκια κάθε πότε αλλάζουμε? ισχύει το ότι ξαναγεμίζουν?

Τελικώς τι θα πρέπει να παραγγείλω σε πρώτη φάση, για να ξεκινήσω και να μην χρειαστώ έξτρα σε 1 βδομάδα?

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #273 στις: Ιουνίου 27, 2011, 00:54 »
εγω παντως ατμιζω λιγοτερο απο 1 μλ την μερα κ ας ειμαι ολη την ωρα με το ητ στο χερι...
τα φιλτρακια ναι μπορεις να τα ξαναγεμισεις

Αποσυνδεδεμένος xristosxat

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι του φανει του λολοστεφανη....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #274 στις: Ιουνίου 27, 2011, 10:59 »
Hybrid και ξερω ψωμι. χαχα
Το γεμιζω απλα και μονο επειδη δεν εχω τι να κανω και οχι επειδη εχει τελειωσει. Πολυ οικονομικο στα υγρα του. Και απο οτι φαινετε και στα υπολοιπα αναλωσιμα αφου αν δε πεσεις σε καποιο ελλατωματικο κρατανε πολυ τα cartomizer. Το μονο ισως που με ενοχλει ειναι οτι αργει πολυ η φορτιση του. Αλλα με δυο μπαταριες δυσκολα εχεις προβλημα. Παρα μονο αν ξεχασεις να φορτισεις για 2 μερες...

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #275 στις: Ιουνίου 27, 2011, 12:09 »
Παντως ενα πακετο ειναι περιπου 1+μλ υγρου.
:nope: :nope:

Σορρυ, αλλα θα διαφωνισω. Δηλαδη στα 5ml 18mg που ατμιζω εγω, ( καθως και οι περισοτεροι +- 5ml ατμιζουν) η αντιστιχοια ειναι 5 πακετα;; Ε τοτε καήκαμε φιλε μου.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #276 στις: Ιουνίου 27, 2011, 12:25 »
:nope: :nope:

Σορρυ, αλλα θα διαφωνισω. Δηλαδη στα 5ml 18mg που ατμιζω εγω, ( καθως και οι περισοτεροι +- 5ml ατμιζουν) η αντιστιχοια ειναι 5 πακετα;; Ε τοτε καήκαμε φιλε μου.
Ένα στριφτό τσιγάρο σλιμ 6mm έχει περίπου 6-7mg νικοτίνης.
Εσύ κάνεις 5ml επί 18mg/ml= 90mg νικοτίνης ημερισίως. Δλδ 90/7= 13 στριφτά σλιμ περίπου (σε νικοτίνη, γιατί όλα τα υπόλοιπα τα γλιτώνεις).

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #277 στις: Ιουνίου 27, 2011, 12:50 »
Ένα στριφτό τσιγάρο σλιμ 6mm έχει περίπου 6-7mg νικοτίνης.
Αυτό πρώτη φορά το ακούω, Οπότε μου φαίνεται λογικό πλέον, το ότι ατμίζω 3-4 ml 18-24mg την ημέρα... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #278 στις: Ιουνίου 27, 2011, 12:54 »
Αυτό πρώτη φορά το ακούω, Οπότε μου φαίνεται λογικό πλέον, το ότι ατμίζω 3-4 ml 18-24mg την ημέρα... :hmmm:
Φίλε cobolt, το έγραφε η συσκευασία του καπνού Samson που κάπνιζα, αλλά τώρα που το έκοψα δεν έχω διαθέσιμο να βγάλω φωτό να την αναρτήσω  :laugh1:
Πάντως είναι γεγονός, το έγραφε και μάλιστα έδινε και άλλες περιεκτικότητες σε πίσσα για διαφορετικού τύπου χαρτάκια!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #279 στις: Ιουνίου 27, 2011, 12:58 »
Hybrid και ξερω ψωμι. χαχα
Το γεμιζω απλα και μονο επειδη δεν εχω τι να κανω και οχι επειδη εχει τελειωσει. Πολυ οικονομικο στα υγρα του. Και απο οτι φαινετε και στα υπολοιπα αναλωσιμα αφου αν δε πεσεις σε καποιο ελλατωματικο κρατανε πολυ τα cartomizer. Το μονο ισως που με ενοχλει ειναι οτι αργει πολυ η φορτιση του. Αλλα με δυο μπαταριες δυσκολα εχεις προβλημα. Παρα μονο αν ξεχασεις να φορτισεις για 2 μερες...

Συμφωνω απολυτα.Το μονο προβληματακι που αντιμετοπιζω ειναι στην εναλλαγη γευσης στο καρτο αλλα καποια λυση θα βρω απ αυτα που μου πε ο Βαγγος!  8)

Αποσυνδεδεμένος xristosxat

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι του φανει του λολοστεφανη....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #280 στις: Ιουνίου 27, 2011, 13:08 »
Εγω δεν εχω κανενα θεμα με τις αλλαγες υγρου. Εχθες μου τελειωσε η μια γευση και εβαλα την αλλη χωρις πλυσιμο χωρις τιποτα γιατι το ειχα πλυνει πριν δυο μερες και ολα καλα. Βεβαια η γευση που εβαλα τωρα ειναι πολυ εντονη και ισως υπερκαλυπτε τη προηγουμενη. Ιδωμεν....

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #281 στις: Ιουνίου 27, 2011, 20:41 »
Συνέχεια των ερωτήσεων:

Σε ερώτηση που έκανα σε έμπορο για την εγγύηση που δίνει στο riva ego, μου απάντησε εκτός των άλλων πως καλύτερα να κοιτάξω κάτι σε ego-t, καθώς η διαφορά τιμής δεν είναι μεγάλη, αλλά έχει σαφώς καλύτερη απόδοση!

Ισχύει κάτι τέτοιο? Ποιες οι διαφορές μεταξύ του tank-system και του απλού? Υπέρ/κατά που έχετε παρατηρήσει?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #282 στις: Ιουνίου 28, 2011, 15:10 »
Συνέχεια των ερωτήσεων:

Σε ερώτηση που έκανα σε έμπορο για την εγγύηση που δίνει στο riva ego, μου απάντησε εκτός των άλλων πως καλύτερα να κοιτάξω κάτι σε ego-t, καθώς η διαφορά τιμής δεν είναι μεγάλη, αλλά έχει σαφώς καλύτερη απόδοση!

Ισχύει κάτι τέτοιο? Ποιες οι διαφορές μεταξύ του tank-system και του απλού? Υπέρ/κατά που έχετε παρατηρήσει?

Προφανως η πρωτη κ συμαντικη τους διαφορα ειναι πως το ενα χρησιμοποιει ατμο με αμπουλα για τροφοδοσια ενω το αλλο cartidges(φιλτρακια) που γεμιζεις ριχνοντας 5-10μεγιστο σταγονες συχνα-πυκνα.Η αποδοση εξαρταται απ την ποιοτητα του ατμο αλλα σαφως σε χτυπημα το tank συστημα ειναι πιο δυνατο.Στα υπερ του ego-T ειναι πως γεμιζεις μια φορα την αμπουλα κ περνας ωρες(αναλογα το ποσο ατμιζει ο καθενας).Στα κατα του ειναι καποιες μικροδιαρροες(οχι παντα αλλα σχεδον τις περισσοτερες φορες,αλλα μπορει να οφειλεται κ σε μη καλη τοποθετηση της αμπουλας).Το ego-T ειναι πιο ευκολο στη χρηση απ το κλασσικο ego.Αλλο 1 κακο του ego-T ειναι πως αντεχει λιγοτερο(αλλα αυτο εξαρταται απ τη χρηση κ την "τυχη").

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #283 στις: Ιουνίου 28, 2011, 16:35 »
Νομίζω ότι έχω καταλήξει:

Σκέφτομαι να παραγγείλω ένα φθηνό ego, γιατί αυτή την στιγμή δεν υπάρχει ρευστό και στην συνέχεια να δοκιμάσω τον hybrid-e cartomizer, ώστε να έχω μεγαλύτερη ποσότητα υγρού και να μην χρειάζεται να γεμίζω φιλτράκια!
Εφόσον το μοντέλο που θα παραγγείλω έχει ατμοποιητή τύπου 510, με βάση τα χαρακτηριστικά του το hybrid-e θα ταιριάζει σωστα?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #284 στις: Ιουνίου 28, 2011, 16:42 »
Ναι,αν η ενωση ειναι για 510 τοτε κανει κ το Hybrid-e.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 26 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8747 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181216 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34265 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60218 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 709 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085783 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro