vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

310 επισκέπτες, 10 χρήστες
manoslykos, dkostas, djfloor, grag, Thankin, Stedorian93, Mimhsdr, giorgos1999, Jorge, lounik

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1545 στις: Ιουνίου 18, 2013, 12:18 »
Μα δεν εχει κανει κατι λαθος ο φιλος.
Το οτι μπορει να υπαρχουν καποιες επιλογες που ηταν ενα τσικ καλυτερες απο αυτες που εκανε
δεν αναιρει το γεγονος οτι τα προιοντα που επελεξε ειναι απο τα καλυτερα για εναν νεο ατμιστη.
Δε χρειαζεται να αποπερνουμε και να απογοητευουμε με το παραμικρο εναν νεο ατμιστη,
ουτε να του "τη λεμε" με την πρωτη χαζη ερωτηση ή ενεργεια που κανει.
Με αυτο τον τροπο εμεις δεν κερδιζουμε κατι ομως η ατμιστικη κοινοτητα χανει ενα υποψηφιο μελος.
Υποστηριξη και συμπαρασταση θελει, ειδικα στα νεα μελη.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1546 στις: Ιουνίου 18, 2013, 12:36 »
Chi chiede può essere stupido per cinque minuti... Chi non chiede è stupido per tutta la vita...
Όποιος ρωτά μπορεί να φαίνεται / είναι ανόητος για πέντε λεπτά... Όποιος δεν ρωτά είναι / θα μείνει ανόητος για όλη του τη ζωή...
Κινέζικη παροιμία...

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1547 στις: Ιουνίου 18, 2013, 13:06 »
Δε χρειαζεται να αποπερνουμε και να απογοητευουμε με το παραμικρο εναν νεο ατμιστη,
ουτε να του "τη λεμε" με την πρωτη χαζη ερωτηση ή ενεργεια που κανει.

Κανένας δεν αποπήρε κανέναν... :nope:

Εκτός αν εννοείς αυτό...
Να προσθέσω πως δεν συμφωνώ επίσης με την αγορά πρώτου η.τ. από κινέζικο κατάστημα, ειδικά το συγκεκριμένο που:

Το οποίο είναι πάρα πολύ σωστό - σωστότατο και συμφωνώ 100%

Αποσυνδεδεμένος HliasKorin

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1548 στις: Ιουνίου 18, 2013, 13:13 »
primero, κ η μπαταρια ειναι κομψη ομορφη κ καλη κ ο ατμοποιητης αρκετα καλος, μπουκαρης σε ενα μαγαζι που εχει nobbaco προιοντα κ εισαι οκ, να μην μπλεκης κ πελαγώνεις  στην πορεια την ψαχνεις περισσοτερο!!!!!!  ;) 

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1549 στις: Ιουνίου 18, 2013, 14:25 »
Μου δωσατε λιγο θαρρος τωρα...
τα περιμενω πως και πως να τα χαρω...


την επομενη φορα θα ειμαι πιο υποψιασμενος και φυσικα πιο διαβασμενος με το φορουμ και την καλη παρεα σας.




Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1550 στις: Ιουνίου 18, 2013, 15:03 »
Φίλε μου, όλο το θέμα είναι να το δεις ζεστά και με ανοιχτό μυαλό. Αν το δεις προκατειλημένα και με κακό μάτι, ότι εργαλείο και να πιάσεις στα χέρια σου θα σε απογοητεύσει.
Αν από την άλλη το δεις ως μια ενδιαφέρουσα προσπάθεια, τότε σχεδόν τα πάντα θα σε κρατήσουν και θα σου προσφέρουν ευχαρίστηση.

Μην ανησυχείς για την παραγγελία σου, κάτσε να παραλάβεις, να δοκιμάσεις, να συνηθίσεις και μόνος σου μετά το απαραίτητο ψάξιμο θα καταλάβεις πότε και αν είσαι έτοιμος για κάτι πιο advanced.

Καλή αρχή!

Αποσυνδεδεμένος sab_atmo

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1551 στις: Ιουνίου 18, 2013, 15:07 »
φιλε kinhtomania, θεωρώ κι εγω τον εαυτό μου ακόμα σχετικά νεο ατμιστη (στον 5ο μηνα). Οι επιλογές σου ειναι μια χαρά. Εγω ξεκίνησα με nobacco mini&more, μετα πέρασα σε Ego1000Mah με CE4+ (λόγω αυτονομίας μπαταρίας) όπου και θα μπορούσα άνετα να ειχα μείνει (με μόνη διαφορά τις κεφαλές των CE4+ που θα τις έπαιρνα πλέον αυστηρά στα 1.8Ω) εαν δεν ήμουν περίεργος και δεν είχα κατα καιρούς την οικονομικη άνεση να δοκιμάζω κατι καινούριο.

Το παν είναι να αποφασίσεις να το κόψεις, και οτιδήποτε δίνει γεύση, δεν δινει καμμένο κι έχει χτύπημα ειναι μια χαρά. Αυτή τη δουλειά την κάνουν καλά και οι CE4+, και οι Vivi, και οι EVOD.

Νομίζω είναι μεγα λάθος να προτείνονται σε νέους ατμιστές ακριβα VV και επισκευάσιμοι, τη στιγμή που δεν ξέρουν ποιό ποσοστό νικοτίνης και ποιά γεύση παίζει να τους καλύψει.

Σκεφτείτε πόσο πελαγωμένοι, προβληματισμένοι, επιφυλακτικοί ακόμα και χαρμανιασμένοι υπήρξαμε όλοι τον πρώτο καιρό ως ατμιστές. Επίσης σκεφτείτε πόσος κόσμος (υπέρπολλαπλάσιος πληθυσμός απ τους ατμιστές) έκοψε το τσιγάρο χωρίς κανένα υποκατάστατο.

Από κάποιο σημείο και μετά το ΗΤ αντιμετωπίζεται (καλώς ή κακώς) σαν gadget. Ας μην τρελαίνουμε ανθρώπους που σε πρώτη φάση έχουν την πρόθεση να το δοκιμάσουν και που αγωνιωδώς ζητούν συμβουλές από ένα πληκτρολόγιο μ' ένα τσιγάρο στο χέρι....

Αυστηρά προσωπική μου άποψη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 18, 2013, 15:13 από sab_atmo »

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1552 στις: Ιουνίου 18, 2013, 16:07 »
Ότι πήρες είναι μια χαρά, θα το απολαύσεις το ατμισμα, αργοτερα εαν βγει κατι αλλο θα το δεις και θα αποφασισεις τι θες απο τον ατμο σου :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1553 στις: Ιουνίου 19, 2013, 03:35 »
Μου δωσατε λιγο θαρρος τωρα...
τα περιμενω πως και πως να τα χαρω...


την επομενη φορα θα ειμαι πιο υποψιασμενος και φυσικα πιο διαβασμενος με το φορουμ και την καλη παρεα σας.
Kανενας δεν γεννηθηκε και να τα ξέρει όλα.Τα μάθαμε στην πορεια κάνοντας και λάθη.
Θέλει υπομονή πάντως και πολύ διάβασμα (όχι υπερβολικό) και βεβαια ψάξιμο. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1554 στις: Ιουνίου 22, 2013, 01:33 »
Καλησπερα παιδια...
δεν χαθηκα αλλα δεν με αφηνει το fasttech να γινω ενεργο μελος της παρεας σας!


Εκανα παραγγελια την Δευτερα.... και ξημερωνει Σαββατο και ακομα δεν εγινε καν αποστολη της παραγγελιας.
Αντε ανυπομονω και ολο με πανω πισω!

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1555 στις: Ιουνίου 22, 2013, 01:53 »
κανε υπομονη,και μερικα τελευταια τσιγαρα ;D και ολα μια χαρα θα ειναι,αν το παρεις ζεστα και με 1 ωριτσα ενημερωση εδω θα πετας σε 3 μηνες,θα στριβεις αντισταση στο σκοταδι

Αποσυνδεδεμένος sab_atmo

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1556 στις: Ιουνίου 22, 2013, 01:57 »
Δες στα προιοντα που έχεις παραγγείλει στο πεδίο που γράφει την τιμή τους για το τι στοκ υπάρχει.
Αν είναι ετοιμοπαράδοτο θα σου γράφει "in stock". Αν όχι, γράφει "ships in xxx days". Αυτά που δεν ειναι in stock προφανώς σου κρατάνε πίσω την παραγγελία. Μπορείς να αφαιρέσεις προιοντα οσο ειναι ακόμα in process αλλά παίζει να φανε κι άλλες μέρες για την τροποίηση της παραγγελίας.

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1557 στις: Ιουνίου 22, 2013, 20:44 »
και ναι...
ειμαι ενα βημα πιο κοντα στο να γινω μελος της οικογενειας σας!
οχι οτι δεν ειμαι... αλλα αν δεν ατμισω δεν ειναι το ιδιο!


εχω πλεον tracking number απο την αποστολη
ανυπομονω να ατμισω

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1558 στις: Ιουνίου 22, 2013, 22:11 »
τελικη ευθεια εισαι λεμε..... ;D

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1559 στις: Ιουνίου 23, 2013, 00:03 »
..ΔΕΝ..υπαρχει ηλεκτρονικο τσιγαρο...οποιος νομιζει οτι το ατμισμα πλησιαζει η εχει σχεση με το καπνισμα δεν θα γινει ποτε ατμιστης!!!!
απλα ..ειναι ενας διαφορετικος τροπος που ξεκινωντας καποιος εχει να κανει μονο με οικονομικα κριτηρια..να ικανοποιησει τη συνηθεια του με κατι τελειως αλλο....κανωντας ομως τις σωστες επιλογες..πραγματικα..θα καταλαβει τι παει να πει απολαυστικο ΑΤΜΙΣΜΑ!!!!..
οσο αφορα για προτασεις [για να μην ξαναγυρισει καποιος στο καπνισμα
]..δυστυχως πρεπει να δωσει καποια χρηματα σε ''κινεζιες'' ωστε να σιγα-σιγα..να παει σε επισκευασιμους και συγκεκριμενα σε ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ...που ειναι οι περισσοτεροι..καταπληκτικοι..για ολα ομως χρειαζεται πολυ υπομονη και προπαντων ΕΠΙΜΟΝΗ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 28 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8751 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60220 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238421 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16535 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085787 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35707 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro