vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

312 επισκέπτες, 4 χρήστες
nipapa, manoslykos, zamc, camber

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1500 στις: Ιουνίου 14, 2013, 19:09 »
Με κάθε μπαταρία τύπου eGo, δες και το ολοκληρωμένο πακέτο (ίδιο μαγαζί που σου πρότειναν παραπάνω):
delirium-69

Επίσης, μπορείς να δοκιμάσεις και την eGo με VV:
joyetech-twist

Σχετικό νήμα του φόρουμ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11207.0.html
κι εδώ:http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,13161.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2013, 19:16 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος Torque56

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1501 στις: Ιουνίου 15, 2013, 05:56 »
@kinhtomania Αν δεν πάρεις passthrough μπαταρία προτίμησε 1000mah. Εμένα η χιλιάρα με βγάζει μια μέρα η 650 όχι.


Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1503 στις: Ιουνίου 15, 2013, 10:12 »
Αυτο που καταλαβα με τα λινκ που μου δινεις (εισαι απιστευτος τελικα σε αυτο το θεμα) οτι εδω στην ελλαδα μας πιανουν λιγο τον πισινο σε τιμες. Ολα αυτα τα λινκ ειναι πολυ πιο φτηνα αποσο μπορω να βρω μπαταριες και ατμοποιητες. Η ισως δεν ειμαι καλος στο να ψαχνω εδω στην Ελλαδα.


Τελικα καυεληξα οτι πρεπει να αγορασω μια μπαταρια που να μπορω να δοκιμασω κανα 2/3 διαφορετικους ατμοποιητες. Κατεληξα οτι η πιο κοινη ειναι η e-go (αυτη δεν ειναι? ).


το θεμα ειναι οτι εχει ego-t, ego-c, ego-τηςπαναγιαςταματια! Ποια ειναι η πιο κοινη? Η πλα ειναι το ιδιο σπιρωμα και απλα αλλαζει το μεγεθος?

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1504 στις: Ιουνίου 15, 2013, 10:34 »
Το σπείρωμα είναι πάντα ίδιο, λέγεται eGo.

Το μέγεθος εξαρτάται από τα mAh της μπαταρίας, όσο πιο πολλά τόσο πιο μεγάλη σε μέγεθος.
Με τα mAh (μιλιαμπέρ ανά ώρα) προσδιορίζουμε κυρίως τη διάρκεια της μπαταρίας
σε χρήση από πλήρες φόρτιση έως πλήρες αποφόρτιση.

Το T-C-W δείχνει τον τύπο του ατμοποιητή για την eGo, οι C έχουν καθώς πέφτει η τάση τους
ένδειξη αλλάζοντας το χρώμα του κουμπιού ενεργοποίησης σε 3 διαβαθμίσεις του μπλέ.

Η πιο κοινή μπαταρία είναι η eGo 650 mAh αλλά έχει και μικρή διάρκεια χρήσης.
Ανάλογα βέβαια με το πως ατμίζεις μπορεί να σε κρατήσει και όλη μέρα, αν κάνεις ας πούμε 2 ml
Για παραπάνω χρήση προτίμησε μεγαλύτερη σε mAh μπαταρία.

Ο eVod ταιριάζει σε διάμετρο και σε σπείρωμα σε όλες τις eGo μπαταρίες και εμφανισιακά.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1505 στις: Ιουνίου 15, 2013, 11:48 »
Aν σε νοιαζει το μειωμενο μεγεθος τοτε καλυτερα προτιμησε να παρεις δυο eGo C μπαταριες 650mah
που ειναι αρκετα μικρες και να τις χρησιμοποιεις εναλλαξ.
Ετσι παρολο της περιορισμενης διαρκειας χρησης που εχουν ανα φορτιση
(γυρω στα 2ml με ατμοποιητη 1,8ωμ μου επιτρεπει να ατμισω η καθε μια απο πληρη φορτιση)
δε θα ξεμεινεις ποτε απο μπαταρια.

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1506 στις: Ιουνίου 15, 2013, 12:20 »
ευχαριστω ξανα...
μια τελευταια ερωτηση και υποσχομαι να μην ξαναρωτησω τιποτα γιατι σας ζαλισα....


ολες οι e-go εχουν ιδιο σπειρωμα ε?
ειτε ειναι C ειτε T ειτε twisted που λεει...


απλα διαλεγω και περνω οτι με βολευει σε μιλιαμπερ και εμφανιση και μετα κολαω απο πανω οποιον ατμοποιητη θελω




σωστα?

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1507 στις: Ιουνίου 15, 2013, 12:33 »
ετσι ακριβως ειναι,eGo ειναι ο τυπος σπειρωματος.Σε αυτο το ειδος σπειρωματος ταιριαζουν και οι 510



''Αυτός που κάνει μια ερώτηση είναι για πέντε λεπτά βλάκας. Αυτός που δεν κάνει την ερώτηση είναι βλάκας για μια ζωή ''
κινεζικη παροιμια... ;)



Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1508 στις: Ιουνίου 15, 2013, 18:39 »
Ειπα δεν θα ξαναμιλησω... αλλα ο χαζος της παρεας επιστρεφει! χαχααχ
Τι να κανω με καλομαθατε και αναζητω την παρεα σας στα πρωτα μου βηματα... διαβαζω ολες τις ωρες και θελω να μοιραζομαι οτι καταλαβαινω και βλεπω...
απλα για να μην μαθαινω λαθος να με διορθωνετε σε αυτα που καταλαβαινω και κανω λαθη.


τι εχω καταλαβει:


1) Τιμες Ελλαδος με τιμες απο e-liquid.cn kai fasttech.com που μου προτινε o zacharis1955 ειναι μερα με την νυχτα
2) Πρωτο βημα αγοραζω μπαταρια ego
3) Twisted σημαινει οτι γυρναει και αλλαζει το voltage
4) Προτιμω το fasttech.com γιατι δεν εχει ταχυδρομικα
5) 650αρα μπαταρια που να αλλαζει το voltage δεν υπαρχει
6) Σε μπαταρια ego μετα τι επιλογες εχω για να βιδωσω απο πανω? Μονο evod? mini nova? καποια αλλα?


Κατεβαζω το κεφαλι γιατι σας ζαλισα αλλα εχω και χαρα που σας βρισκω και μοιραζομαι οτι προσπαθω να μαθω. Δυστηχως δεν εχω κανεναν απο το κοντινο μου περιβαλλον να με βοηθησει




Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1509 στις: Ιουνίου 15, 2013, 18:53 »
1)o Zαχαρης παντα βρισκει τα καλυτερα λινκ για τις πιο συμφερουσες αγορες
2)αγοραζεις τουλαχιστων 2(για να εχεις να χρησημοποιεις οταν η αλλη φορτιζει)
3)περιπου ναι... twist ειναι το μοντελο της joytech που ρυθμιζει την ταση
η vision εχει την αντιστοιχη spinner..αλλη εταιρια μπορει να εχει αλλο ονομα
4)ειναι προσωπικη επιλογη σου απο που θα αγορασεις,δεν μπορω να εχω γνωμη.
5)υπαρχει,να ξερεις οτι ειναι λιγο πιο μεγαλη απο τις απλες
6)σε μπαταρια εγκο βιδωνουν τα παντα(τωρα αν βαλεις ατμοποιητη τεραστιων διαστασεων ειναι ασχημο αλλα γινετε)
ριξε μια ματια στα clearomizer π.χ thor,ce4 ce5 βολταροντας στα νημματα.
7)συνεχισε τις ερωτησεις γιατι αν δεν ρωτησεις δεν θα μαθεις...
8)εχε τον νου σου για ατμοσυναντησεις με ατομα της περιοχης σου,μπορεις να μαθεις,ακουσεις,γευτεις,δοκιμασεις πολλα
9)πολλα ελληνικα μαγαζια ειναι κοντα στον καταναλωτη και γνωριζουν πως να ενημερωσουν τον υποψηφιο ατμιστη.

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1510 στις: Ιουνίου 15, 2013, 18:55 »
απλσ χιλιοευχαριστω... δεν εχω λογια... συνεχιζω το διαβασμα σαν στραβαδι που ειμαι! αχχαχα

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1511 στις: Ιουνίου 15, 2013, 19:40 »
Επι τη ευκαιρία φίλε μου kinhtomania πέρασε από εδώ να σε γνωρίσουμε.

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1512 στις: Ιουνίου 15, 2013, 19:53 »
Επι τη ευκαιρία φίλε μου kinhtomania πέρασε από εδώ να σε γνωρίσουμε.


σε ακουσα και το εκανα :)

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1513 στις: Ιουνίου 17, 2013, 00:27 »
Εχω και εγώ μερικές ερωτήσεις ελπίζω να μην γίνομαι κουραστικός.

1. Τι διαφορά έχουν τα παρακάτω ; Είναι κάποιο καλύτερο από το άλλο ;

http://www.fasttech.com/products/0/10002095/1339302-f1-electronic-cigarette-atomizer-for-ego-w-pen-cli

http://www.fasttech.com/products/1411/10003926/1292803-ego-w-electronic-cigarette-atomizer

2. Η αντίσταση τι αποτέλεσμα έχει στην αίσθηση του ατμίσματος . Οσο πιο πολλά τα ωμ τόσο καλύτερα ή όχι ;
Κάπου είχα δεί μια αναφορά σε αυτά , προσπάθησα να το βρώ αλλά ως νουμπάς ακόμα ψιλοχάνομαι στο forum. Εχετε την καλοσύνη να μου δώσετε κάποιο λινκ για να το διαβάσω ή να κάνετε μια μικρή αναφορά εδώ ;

3. Μπορώ σε Ego-W να βάλω στρογγυλό επιστόμιο αντί για πλακέ ή πρέπει να αλλάξω και ατμοποιητή;
Μια και έχω σκοπό να κάνω μια παραγγελία από fasttech ψάχνω να βρώ  στρογγυλό επιστόμιο για να μπουν όλλα στο ίδιο πακέτο αλλά δεν βγάζω άκρη. Κάπου διάβασα ότι γίνεται με την βοήθεια μιας μετατροπής , αν ναι  πια είναι αυτή ;

4. Αλήθεια αν ήθελα να κάνω στον Ego-W  dripping (άλλα ο νέοπας !!) ,γίνεται ;   Αν ναι ,προφανώς πρέπει να αλλάξω ατμοποιητή . ποιος είναι ο καταλληλότερος ;

Δεν συνεχίζω γιατί το παράκανα .
Σας ευχαριστώ πολύ .



Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1514 στις: Ιουνίου 17, 2013, 00:28 »
Παιδια κατεληξα σε αυτο


http://www.fasttech.com/products/1411/10004043/1357209


επειδη εχει και ρυθμιση των βολτ και δειχνει ποσο εμεινε απο μπαταρια....
2 τετοια για αρχη ειμαι καλα? η εκανα λαθος επιλογη?


μαζι με αυτο για φορτιστη...  [size=78%]http://www.fasttech.com/products/1411/10002096/1291005-e-cigarettes-usb-charger-with-ac-adapter[/size]
ειμαι καλα?


τωρα τι ατμοποιητη να κολλησω απο πανω? αν δεν εκανα καλες επιλογες σας παρακαλω πειτε μου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 39 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8755 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181230 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537765 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60235 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238455 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 712 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137647 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085809 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro