vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

305 επισκέπτες, 7 χρήστες
djfloor, dvelev, dkostas, Stedorian93, giorgos1999, tibolaso, Jorge

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1395 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 19:14 »
συμφωνω απολυτα και εγω μαζι σου παππου :yes:
 ενα νεο μελος που ψαχνει να παρει τα πρωτα του ατμιστικα εργαλεια,πιστευω αν ρωτησει θα του πουν οι πιο πολλοι αυτα που εχουν δοκιμασει  και αυτα που αρεσουν στους ιδιους. διαφορες και αντιθετες αποψεις για το καθε ενα ,ειναι δυσκολο αυτο, γιατι σε ολους δεν αρεσουν ΟΛΑ! οπως εγραψα και πιο πανω στον φιλο μας καλυτερα να πηγαινε σε ενα καταστημα για να τα δει εκει καλυτερα! σαφως μπορει να παρει τις γνωμες απο εδω πχ,αυτο μην το παρεις δεν αποδιδει η δεν αξιζει η ο τι αλλο τελος παντων.
 απ οτι καταλαβα ο perishenflames δεν ειναι και πολυ του διαβασματος και τα θελει ολα στο πιατο,χωρις παρεξηγηση ετσι ;) εν ολιγης συμφωνω γιατι για εναν νεο ατμιστη,εδω χανει την μπαλα,οπως αυτο ισχυει ακομα και τωρα και για μενα! οσον αφορα τα υγρα εκει ειναι που δεν υπαρχει περιπτωση να συμφωνησεις αν σου ταιριαζουν οπως σε καποιον αλλον συνατμιστη :nope: οποτε δοκιμαζεις και βλεπεις,οπως κανουμε ολοι μας!και εγω πηρα διαφορα ειτε δεν με ικανοποιησαν ,ειτε απο αστοχιες υλικων και ακομα κλαιω τα λεφτα μου! ετσι ειναι αυτα...ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ!

Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1396 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 19:19 »
Θα συμφωνησω με τον παππου μιας και εγω ειμαι πολυ νεος στο θεμα η.τ.

Δοκιμασα απο ενα φιλο και ειπα θα παρω η.τ. να κοψω το σ.τ.
Δεν ειχα την δυνατοτητα να παω σε ενα καταστημα να ρωτησω να δω να δοκιμασω να παρω.
Οποτε εκανα μια αγορα μεσω ιντερνετ και τηλεφωνο απο γνωστο γνωστου.
Αυτην την στιγμη μετα απο λιγες μερες ατμισματος ζηταω κατι αλλο που να ικανοποιησει τα γουστα μου.
Σιγουρα εμαθα παρα πολλα μεσα του φορουμ αλλα επισης μπερδευτικα σε αλλα τοσα.
Για μενα το καλυτερο ειναι να παει καποιος σε ενα καταστημα που γνωριζουν το τομεα και δεν πουλανε απλα κατι για να βγαλουν χρημα. Και απο οσο βλεπω τα περισσοτερα καταστηματα εχουν πολυ μεγαλη εξυπηρετικοτητα και διαθεση να βοηθησουν, και να δουν τι τους ταιριαζει και ικανοποιει ωστε να κανουν μια αποτελεσματικη αγορα με τις αναγκες και το πορτοφολι τους.
Αυτο καθως ο καθενας μας εδω εχει αλλα γουστα και απαιτησεις και ειναι αντικειμενικα στον καθενα μας και φυσικα ειναι και πολυ λογικο να ειναι ετσι.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1397 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 19:20 »
Εγώ πάλι πιστεύω ότι αν κάποιος καινούριος δεν πάει στο κατάστημα, να πιάσει, να δει και να δοκιμάσει, το μόνο που θα πάρει από κάποια "πρόταση" θα είναι κάτι υποκειμενικό!

Στην αρχή, πρέπει να το δεις μπροστά σου. Μετά, υπάρχει καιρός για προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος perishedinflames

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1398 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 20:35 »
Γεια και πάλι,

Δυστυχώς έχετε μπερδέψει τα threads. Το συγκεκριμένο λέει ΞΕΚΑΘΑΡΑ "Προτάσεις!". Μέχρι τώρα δεν μου έχει γίνει ούτε ΜΙΑ πρόταση για ΗΤ αλλά όλα αυτά που ανέφερα να μην μου απαντηθούν. Όποιος δεν έχει ή δεν θέλει να κάνει πρόταση ας μην μπει στον κόπο να απαντήσει γιατί γεμίζει το φόρουμ με άχρηστα ποστ.

@dimitra78 μπορεί να μην είμαι του διαβάσματος αλλά είμαι σίγουρος ότι ξέρω Ελληνικά και ξέρω σε ποιο thread ήρθα και ζητάω κάτι πολύ συγκεκριμένο ΑΝ θέλει/μπορεί κάποιος να μου απαντήσει. Επίσης ζητάω ελληνικά/ευρωπαϊκά site και μου δίνεις αμερικάνικο. Είσαι σίγουρη ότι εγώ δεν είμαι του διαβάσματος;

Και για να σας απαντήσω για κατάστημα. Ξέρω ότι υπάρχει OVALE (ή πως λέγεται) στο Ηράκλειο και μετά ξέρω κι έναν Ηλεκτρολόγο που πουλάει μια μάρκα που δεν έχω δει πουθενά (τα ΟΕΜ είναι ΑΠΕΙΡΑ στο ΗΤ απ' ότι βλέπω). Και πείτε ότι πάω σ' αυτούς τους 2. Τι κατάλαβα; Ο καθένας θα θέλει να μου πουλήσει το δικό του. Πως και με τι κριτίρια θα κάνω εγώ ο άσχετος σύγκριση. Και μιας και υπάρχουν τόσα ΟΕΜ πως ξέρω ότι δεν θα βρω ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο σε καλύτερη τιμή; ... Γουρούνι στο σακί θα πάρω μάλλον ....

Τέλος πάντων δεν θέλω να προσβάλω κανένα αλλά θα εκτιμούσα 1-2 ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ κι όχι γνώμες για το τι θα κάνω. Αυτό που θα κάνω είναι να δω τις προτάσεις σας, θα δω και μερικές άλλες προτάσεις από το φόρουμ και άλλα site και στο τέλος θα αποφασίσω. Όποιος ενδιαφέρεται να με βοηθήσει ας κοιτάξει το παραπάνω ποστ που έκανα με το τι απαιτήσεις έχω και να προτείνει ανάλογα.

Ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σας.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1399 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 20:39 »
Αν πρόταση είναι αυτό που θες, πρόταση θα λάβεις:

2 μπαταρίες ego, χωρητικότητας αναλόγως του πόσο χρήση κάνεις, 1 Clearomiser (CE4, T3), και ένα φορτιστή.

Επίσης ένα υγρό αναπλήρωσης, κατά προτίμηση τσιγαρίσιο για αρχή.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1400 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 20:46 »
Edit.

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html

Πέρνα και από δω perishedinflames  (αυτό δεν είναι όνομα σιδηρόδρομος είναι) :laugh1:



Θα συμφωνήσω με τον cruiser απλά θα σου πω πάρε και τους δύο ατμοποιητές.

Υγρό ένα 12 mg και ένα 18mg ίδια γεύση να μπορείς να παίξης με τη νικοτίνη.

Ξεκίνα από 12 mg και βλέπης. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2013, 20:54 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1401 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 21:01 »
Όντως ο παππούς έχει δίκιο ότι το νήμα φαίνεται κάπως χαοτικό, αν ξεκινήσει κανείς να το διαβάζει από την αρχή και ότι μάλλον μπερδεύει, παρά λύνει απορίες.

Αλλά, αντίθετα με άλλα νήματα, το συγκεκριμένο θέλει διαφορετική προσέγγιση: δεν το διαβάζουμες από την αρχή, όπως όταν θέλουμε να μάθουμε για κάποιο μοντ ή ατμοποιητή. Τα μηνύματα του 2010 είναι αρχαιολογικής αξίας σήμερα.  :tongue_smilie:

Ρίχνουμε μια ματιά όμως στις τελευταίες σελίδες για να δούμε κυρίως τα ερωτήματα, μήπως κάποιο από αυτά μας καλύπτει και, αν δεν, τότε κάνουμε το ερώτημα. Νομίζω ότι αυτή είναι η καλύτερη προσέγγιση: υπάρχουν και προτάσεις (οι οποίες πάντα θα είναι υποκειμενικές - ακόμα και σε νέο νήμα) και υπάρχει και η δυνατότα να υποβάλουμε ένα ερώτημα, παρουσιάζοντας τις δικές μας απαιτήσεις (άλλος μπορεί να ζητάει κυρίως μικρό μέγεθος, άλλος κυρίως διάρκεια, άλλος κυρίως οικονομία κλπ), ώστε και οι απαντήσεις να μας βοηθήσουν, αν όχι να αποφασίσουμε, τουλάχιστον να σχηματίσουμε μια άποψη προς τα που να κινηθούμε.
Το καλύτερο θα είναι, στη συνέχεια, να δούμε από κοντά τη συσκευή που θεωρούμε ότι μας καλύπτει. Αν δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, στο φόρουμ υπάρχουν νήματα για οποιαδήποτε συσκευή κυκλοφορεί (ακόμα κι αυτές που δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα  :)))

Όσο αφορά το ερώτημα του perishedinflames, μία μόνο μπαταρία ίσον καμία. Χρειάζονται δύο μπαταρίες τουλάχιστον, ώστε να είμαστε σίγουροι ότι δεν θα ξεμείνουμε περιμένοντας να φορτίσει η μπαταρία μας.

Η πρόταση μου για νέους ατμιστές ήταν και εξακολουθεί να είναι το Mini & more της Nobacco. Πακέτο με 5 πολύ καλό κάρτο, 2 διακριτικές μπαταρίες και φορτιστής τσέπης. Καλή απόδοση της γεύσης, διαρροές μηδέν και μέγεθος κ.τ. Μειονέκτημα του ότι, κατά πάσα πιθανότητα, μετά από λίγο καιρό, σχεδόν όλοι πηγαίνουν σε μεγαλύτερα μοντέλα, κυρίως λόγω διάρκειας της μπαταρίας.
Πιστεύω όμως ότι για το πρώτο η.τ. δεν πρέπει να παίζει μόνο ρόλο το να πάρουμε κάτι που θα κρατήσει για πολύ καιρό (έτσι κι αλλιώς οι μπαταρίες και οι ατμοποιητές του εμπορίου αναλώσιμα είναι), αλλά κάτι που θα μας βάλει στον κόσμο του ατμού, χωρίς σκοτούρες και απογοητεύσεις (με κίνδυνο να τα παρατήσουμε).

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1402 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 21:17 »

Είσαι σίγουρη ότι εγώ δεν είμαι του διαβάσματος;
το timeeast ειναι κινεζικο σαιτ και οχι αμερικανικο! συγνωμη εσυ το ειπες οτι (ίσως να φταίει που δεν έχω μεγάλη υπομονή), οχι εγω και δεν το ειπα για κακο αλλα μαλλον απ οτι φαινεται δεν εχεις υπομονη ουτε στο να συνομιλεις με αλλους......
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2013, 22:34 από dimitra78 »


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1404 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 21:56 »
Γεια και πάλι,

Δυστυχώς έχετε μπερδέψει τα threads. Το συγκεκριμένο λέει ΞΕΚΑΘΑΡΑ "Προτάσεις!". Μέχρι τώρα δεν μου έχει γίνει ούτε ΜΙΑ πρόταση για ΗΤ αλλά όλα αυτά που ανέφερα να μην μου απαντηθούν. Όποιος δεν έχει ή δεν θέλει να κάνει πρόταση ας μην μπει στον κόπο να απαντήσει γιατί γεμίζει το φόρουμ με άχρηστα ποστ.

@dimitra78 μπορεί να μην είμαι του διαβάσματος αλλά είμαι σίγουρος ότι ξέρω Ελληνικά και ξέρω σε ποιο thread ήρθα και ζητάω κάτι πολύ συγκεκριμένο ΑΝ θέλει/μπορεί κάποιος να μου απαντήσει. Επίσης ζητάω ελληνικά/ευρωπαϊκά site και μου δίνεις αμερικάνικο. Είσαι σίγουρη ότι εγώ δεν είμαι του διαβάσματος;

Και για να σας απαντήσω για κατάστημα. Ξέρω ότι υπάρχει OVALE (ή πως λέγεται) στο Ηράκλειο και μετά ξέρω κι έναν Ηλεκτρολόγο που πουλάει μια μάρκα που δεν έχω δει πουθενά (τα ΟΕΜ είναι ΑΠΕΙΡΑ στο ΗΤ απ' ότι βλέπω). Και πείτε ότι πάω σ' αυτούς τους 2. Τι κατάλαβα; Ο καθένας θα θέλει να μου πουλήσει το δικό του. Πως και με τι κριτίρια θα κάνω εγώ ο άσχετος σύγκριση. Και μιας και υπάρχουν τόσα ΟΕΜ πως ξέρω ότι δεν θα βρω ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο σε καλύτερη τιμή; ... Γουρούνι στο σακί θα πάρω μάλλον ....

Τέλος πάντων δεν θέλω να προσβάλω κανένα αλλά θα εκτιμούσα 1-2 ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ κι όχι γνώμες για το τι θα κάνω. Αυτό που θα κάνω είναι να δω τις προτάσεις σας, θα δω και μερικές άλλες προτάσεις από το φόρουμ και άλλα site και στο τέλος θα αποφασίσω. Όποιος ενδιαφέρεται να με βοηθήσει ας κοιτάξει το παραπάνω ποστ που έκανα με το τι απαιτήσεις έχω και να προτείνει ανάλογα.

Ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σας.

Μπορεις να πας στο καταστημα που πουλαει νομπακο προιοντα (πολυ καλη εταιρια) εδω:



και να παρεις ειτε:
- NOBACCO SET Mini & More ΜΑΥΡΟ  αν εισαι της κατηγοριας cigarette look (δηλαδη κατι μικρο που να μοιαζει με τσιγαρο)  + υγρα, ειτε
- Ατμοποιητη: MINI EPSILON και 2 μπαταριες GIANT(θα εχεις καλυτερη αποδοση στην ατμιση και μεγαλυτερη αυτονομια)  + υγρα + φορτιστη EGO (αν θελεις γιατι εδω μπορεις να χρησιμοποιεις και το USB)
- πιο μικρο σετ με μανουαλ μπαταρια ειναι αυτο: MINI EPSILON

PS: Βρηκα το ποστ σου λιγο επιθετικο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2013, 22:01 από urahara »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1405 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 21:57 »
Γεια και πάλι,

Δυστυχώς έχετε μπερδέψει τα threads. Το συγκεκριμένο λέει ΞΕΚΑΘΑΡΑ "Προτάσεις!". Μέχρι τώρα δεν μου έχει γίνει ούτε ΜΙΑ πρόταση για ΗΤ αλλά όλα αυτά που ανέφερα να μην μου απαντηθούν. Όποιος δεν έχει ή δεν θέλει να κάνει πρόταση ας μην μπει στον κόπο να απαντήσει γιατί γεμίζει το φόρουμ με άχρηστα ποστ.

@dimitra78 μπορεί να μην είμαι του διαβάσματος αλλά είμαι σίγουρος ότι ξέρω Ελληνικά και ξέρω σε ποιο thread ήρθα και ζητάω κάτι πολύ συγκεκριμένο ΑΝ θέλει/μπορεί κάποιος να μου απαντήσει. Επίσης ζητάω ελληνικά/ευρωπαϊκά site και μου δίνεις αμερικάνικο. Είσαι σίγουρη ότι εγώ δεν είμαι του διαβάσματος;

Και για να σας απαντήσω για κατάστημα. Ξέρω ότι υπάρχει OVALE (ή πως λέγεται) στο Ηράκλειο και μετά ξέρω κι έναν Ηλεκτρολόγο που πουλάει μια μάρκα που δεν έχω δει πουθενά (τα ΟΕΜ είναι ΑΠΕΙΡΑ στο ΗΤ απ' ότι βλέπω). Και πείτε ότι πάω σ' αυτούς τους 2. Τι κατάλαβα; Ο καθένας θα θέλει να μου πουλήσει το δικό του. Πως και με τι κριτίρια θα κάνω εγώ ο άσχετος σύγκριση. Και μιας και υπάρχουν τόσα ΟΕΜ πως ξέρω ότι δεν θα βρω ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο σε καλύτερη τιμή; ... Γουρούνι στο σακί θα πάρω μάλλον ....

Τέλος πάντων δεν θέλω να προσβάλω κανένα αλλά θα εκτιμούσα 1-2 ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ κι όχι γνώμες για το τι θα κάνω. Αυτό που θα κάνω είναι να δω τις προτάσεις σας, θα δω και μερικές άλλες προτάσεις από το φόρουμ και άλλα site και στο τέλος θα αποφασίσω. Όποιος ενδιαφέρεται να με βοηθήσει ας κοιτάξει το παραπάνω ποστ που έκανα με το τι απαιτήσεις έχω και να προτείνει ανάλογα.

Ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σας.


Προτασεις θες?
Παρε αυτο : http://www.vapeclub.gr/index.php?id_product=116&controller=product&id_lang=7


ή αυτο (ειναι το ιδιο με το απο πανω, και τα δυο ειναι το INNOKIN LEA 800) : http://www.smokeless.gr/royal-lea-t-1.html#


Το δευτερο καταστημα το εχει και σε μονό πακέτο : http://www.smokeless.gr/products/electronic-cigarette/sport/lea-sk-001.html


και αν θες κατι ακομα πιο οικονομικο δες αυτό : http://www.ecig-shop.gr/index.php?route=product/product&product_id=223


ή αυτό : http://www.ecig-shop.gr/index.php?route=product/product&path=62&product_id=203


Όλα τα παραπανω που σου προτείνω είναι κατα την γνώμη μου μακράν καλύτερα απο τα eGo-T , eGo-C και eGo-W που ειναι και τα πιο συνηθισμενα ηλεκτρονικα τσιγαρα και κοστιζουν αρκετα φτηνά ενω εχουν και σχετικα χαμηλο κοστος ανταλλακτικων (ατμοποιητες κλπ) και ΟΛΑ εχουν πολύ καλή απόδοση.
Επισης εχω χρησιμοποιήσει ΟΛΑ αυτα που σου προτεινω καθως επισης και τα eGo-T , eGo-C και eGo-W αρα η αποψη μου ειναι τεκμηριωμενη (συμφωνα παντα με τις δικες μου ατμιστικες αναγκες).
Αν τώρα το φυσάς το χρήμα και δεν σε νοιάζει το οικονομικό χτυπάς ένα provari (το εχουν και αρκετα ελληνικα καταστηματα οπως η fabvape και η atmomixani) και ξενοιαζεις μια για πάντα απο συσκευη....

Αποσυνδεδεμένος Palios

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1406 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 21:59 »
perishedinflames καλό θα ήταν να μας πεις τι ποσό μπορείς να διαθέσεις ώστε να σου προτείνουμε το ανάλογο πακέτο.

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1407 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 22:26 »
Γεια και πάλι,

Δυστυχώς έχετε μπερδέψει τα threads. Το συγκεκριμένο λέει ΞΕΚΑΘΑΡΑ "Προτάσεις!". Μέχρι τώρα δεν μου έχει γίνει ούτε ΜΙΑ πρόταση για ΗΤ αλλά όλα αυτά που ανέφερα να μην μου απαντηθούν. Όποιος δεν έχει ή δεν θέλει να κάνει πρόταση ας μην μπει στον κόπο να απαντήσει γιατί γεμίζει το φόρουμ με άχρηστα ποστ.

@dimitra78 μπορεί να μην είμαι του διαβάσματος αλλά είμαι σίγουρος ότι ξέρω Ελληνικά και ξέρω σε ποιο thread ήρθα και ζητάω κάτι πολύ συγκεκριμένο ΑΝ θέλει/μπορεί κάποιος να μου απαντήσει. Επίσης ζητάω ελληνικά/ευρωπαϊκά site και μου δίνεις αμερικάνικο. Είσαι σίγουρη ότι εγώ δεν είμαι του διαβάσματος;

Και για να σας απαντήσω για κατάστημα. Ξέρω ότι υπάρχει OVALE (ή πως λέγεται) στο Ηράκλειο και μετά ξέρω κι έναν Ηλεκτρολόγο που πουλάει μια μάρκα που δεν έχω δει πουθενά (τα ΟΕΜ είναι ΑΠΕΙΡΑ στο ΗΤ απ' ότι βλέπω). Και πείτε ότι πάω σ' αυτούς τους 2. Τι κατάλαβα; Ο καθένας θα θέλει να μου πουλήσει το δικό του. Πως και με τι κριτίρια θα κάνω εγώ ο άσχετος σύγκριση. Και μιας και υπάρχουν τόσα ΟΕΜ πως ξέρω ότι δεν θα βρω ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο σε καλύτερη τιμή; ... Γουρούνι στο σακί θα πάρω μάλλον ....

Τέλος πάντων δεν θέλω να προσβάλω κανένα αλλά θα εκτιμούσα 1-2 ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ κι όχι γνώμες για το τι θα κάνω. Αυτό που θα κάνω είναι να δω τις προτάσεις σας, θα δω και μερικές άλλες προτάσεις από το φόρουμ και άλλα site και στο τέλος θα αποφασίσω. Όποιος ενδιαφέρεται να με βοηθήσει ας κοιτάξει το παραπάνω ποστ που έκανα με το τι απαιτήσεις έχω και να προτείνει ανάλογα.

Ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σας.


Ο Τιτλος λεει πρώτα " Αποφάσισα να το κόψω" οταν περάσεις από αυτό το στάδιο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ μετά ολα ειναι ΕΥΚΟΛΑ
....αα και για τα υπόλοιπα που γράφεις, σε forum μπήκες οχι σε fashion show για να σε δειγματίσουμε  :))

Αποσυνδεδεμένος perishedinflames

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1408 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 22:43 »
PS: Βρηκα το ποστ σου λιγο επιθετικο

συγνωμη εσυ το ειπες οτι (ίσως να φταίει που δεν έχω μεγάλη υπομονή), οχι εγω και δεν το ειπα για κακο αλλα μαλλον απ οτι φαινεται δεν εχεις υπομονη ουτε στο να συνομιλεις με αλλους......

Για να απαντήσω και στους 2. Συγγνώμη αν φάνηκα επιθετικός, δεν το ήθελα ούτε είμαι. Απλά, έχω πελαγώσει με τα τόσα site και τα τόσα ΟΕΜ που πουλάνε ακριβώς το ίδιο πράγμα με διαφορετικό όνομα και με το ότι ρώτησα αρχικά κάτι πολύ απλό (νομίζω) και λάμβανα απαντήσεις που δεν είχαν καμία σχέση. Με συγχωρείτε και πάλι αλλά όπως είπα είμαι άσχετος και δεν ξέρω κανένα να με καθοδηγήσει γι' αυτό γράφτηκα στο φόρουμ αυτό.

Επίσης το μαγαζί NOBACO που λινκαρε πριν ο φίλος έκλεισε ή μεταφέρθηκε. Πέρασα εχθές από εκεί γι' αυτό το λόγο.

Ευχαριστώ πάρα πολύ τους υπόλοιπους που δίνουν τις προτάσεις τους και πιστεύω πως θα βοηθηθώ ιδιαίτερα στο να διαλέξω κάτι που να μου ταιριάζει. Όσο για τα χρήματα που έχω να διαθέσω αυτά είναι περίπου 50 ευρώ (τώρα αν κάτι πάει στα 60-65 και είναι πολύ καλύτερο από κάτι άλλο φθηνότερο δεν θα τα χαλάσουμε εκεί).

Αποσυνδεδεμένος Palios

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1409 στις: Ιανουαρίου 16, 2013, 22:50 »
Εγώ θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με 2 μπαταρίες Ego 900άρες τουλάχιστον, 2 Crystal CE4+ και 1 φορτιστή. Νομίζω ότι μπορείς με 50-60 ευρώ να αγοράσεις ένα καλό πακέτο. Δεν έχω υπολογίσει όμως υγρά που νομίζω ότι θα ξοδέψεις μερικά χρήματα ακόμα μέχρι να βρεις αυτό που σε ικανοποιεί.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 23 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34262 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537723 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60213 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 708 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16532 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085766 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro