vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

302 επισκέπτες, 9 χρήστες
Jorge, Buliwyf, Stedorian93, manoslykos, Tem, stamatisgr, sakissalonika, djfloor, maprix

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1365 στις: Δεκεμβρίου 03, 2012, 09:47 »
τον epsilon μπορείς να τον δουλεύεις και με τις δυο βέβαια. 
Μόνο λίγη προσοχή θα έχεις με την twist, που θέλει με ρέγουλα τα βολτ. Θα βρεις τα βολτ που ταιριάζουν στην αντίσταση του ατμοποιητή σου και θα ατμίζεις μ΄αυτά

Αποσυνδεδεμένος grizzly72

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Να'χουμε την υγεια μας να ατμιζουμε
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1366 στις: Δεκεμβρίου 03, 2012, 17:37 »
Οκ παιδιά,ευχαριστω για τις συμβουλές .Μολις ατμισω θα σας πω εντυπώσεις.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1367 στις: Δεκεμβρίου 07, 2012, 22:48 »
λοιπον συμβιωση με τον giant στον εξω κοσμο δεν τραβαει για αμετρητους λογους...απλως τα φωτα σας  :nope: ...εχω σκεφτει στην αγορα ενος mini epsilon ή στην combination ατμοποιητη epsilon με want μπαταρια  :D  παρακαλω τις γνωμες σας  :) :respect:

Αποσυνδεδεμένος Xasomeris

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1368 στις: Δεκεμβρίου 07, 2012, 23:01 »
Η μπαταρια του epsilon αν και μικρη στο ματι για μενα σκοτωνει.  ;D σε σχεση με καποιες αλλες που εχω δοκιμασει.

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1369 στις: Δεκεμβρίου 07, 2012, 23:13 »
thanks...αντε σιγα σιγα να καταληγω  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος grizzly72

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Να'χουμε την υγεια μας να ατμιζουμε
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1370 στις: Δεκεμβρίου 09, 2012, 13:13 »
Καλησπέρα σε όλους,και να σας ευχαριστήσω για άλλη μια φορά.
Κατέληξα σε δύο μπαταρίες joytech twist 1000 mAh γιατί όπως με είπε το παλικάρι στο κατάστημα (κατέβηκα Θεσσαλονίκη για δουλειές ) το passthrough θα είχε διαφορά με την twist σε απόδοση,λόγο ρυθμιζόμενων volt της twist,και τα 1000 mAh είναι υπέρ αρκετά για να με καλύψουν σε διάρκεια για μια γεμάτη μέρα.Όπως και το κάνουν.
Σε ατμοποιητές κατέληξα σε Τ2 αφού μετά από κάποιες δοκιμές (C4,VIVI) μου άρεσε η πιο αεράτη τζούρα,που είχε ο Τ2.Πήρα 2 ατμοποιητές και 5 ανταλλακτικά.
Από υγρά κατέληξα σε άρωμα GINA της atmos lab και balanced βάση της ίδιας εταιρίας με 20 mg νικοτίνη,το οποίο το σπάω με το ίδιο χωρίς νικοτίνη σε 10 mg,αφού όταν δοκίμασα διάφορες γεύσεις με 12αρα νικοτίνη είχαν πολύ δυνατό χτύπημα.
Είμαι στη 6 μέρα που ατμίζω και πραγματικά δεν έχω κάν ψάξει το σριφτό μου που το έχω πάνω στο τραπέζι να το χαζεύω !!!
Δεν το περίμενα να είναι μια τόσο καλή εμπειρία το άτμιζμα,και βλέπω και διαφορές στον εαυτό μου.Αναπνέω καλύτερα,άρχισα να κοιμάμαι πιο καλά,δεν έχω τον έντονο βήχα,ειδικά το πρωί,και σε τόσο σύντομο διάστημα !!!
Το βασικό,πέρα από το άτμιζμα,είναι η θέληση.Το Η/Τ είναι μια καλή βοήθεια για να αλλάξει κάποιος πρός το καλύτερο την ζωή του.
Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές και την βοήθεια.
Όπως και το παλικάρι στο κατάστημα που με γαιδουρινή υπομονή απάντησε σε όλες τις απορίες μου,και με διευκόλυνε τις επιλογές μου,με δοκιμές και πειράματα.
Δεν θέλω να πω μεγάλη κουβέντα,αλλά θέλω να πιστεύω ότι το Κ/Τ είναι παρελθών για 'μένα,μετά από 28 χρόνια κατάχρηση.
Καλός σας βρήκα λοιπών.
Και πάλι ευχαριστώ.
 


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1371 στις: Δεκεμβρίου 09, 2012, 14:14 »
Πολύ καλά, να σε ενημερώσω όμως εκ των προτέρων, ότι σε λίγες μέρες που θα παλιώσει ο ατμοποιητής σου κι αρχίσει να σου κάνει νερά, όπως και μόλις πέσεις στην πρώτη ελαττωματική κεφαλή, θα αρχίσεις να ζορίζεσαι και να βρίζεις.
Είναι φυσιολογικό όμως... αστοχίες υλικού υπάρχουν ακόμη στο η.τ.
Αν το ξέρεις εκ των προτέρων και λάβεις τα μέτρα σου, θα μάθεις τα χουγια των άτμο και δεν .... θα τους περνάει.
Θα προσπερνάς τα θεματάκια και θα απολαμβάνεις το άτμισμα.
Ποια είναι τα μέτρα αυτά;;
Να έχεις πάντα αρκετές κεφαλές είναι το πρώτο μέτρο.
Δεύτερο φορτιστή
Υπομονή και το φόρουμ στους σελιδοδείκτες σου. Οποιο πρόβλημα κι αν αντιμετωπίσεις, θα ρωτάς στο κατάλληλο νήμα και θα παίρνεις απάντηση.


Αν είσαι μακριά από καλό και οικονομικό μαγαζί, μπορείς να συνεννοείσαι να σου κάνει αποστολή ένα μικρό στοκ κάθε 15-30 ημέρες.
Το χειρότερο που μπορείς να πάθεις είναι να ξεμείνεις από κάτι, συνήθως ατμοποιητή. Μη βασίζεσαι ότι αν η πρώτη σου κρατήσει 10 ημέρες, έχεις άλλες δυο κι έβγαλες το μήνα.
Προχτές κιόλας μου συνέβη, χάλασα κεφαλή από ce3 σε 4 ημέρες αντι των συνηθισμένων 7 και την επομενη στις 2 ημέρες και έμεινα με μια. 70-30 ήταν δικό μου λάθος από κακό άτμισμα και όχι των κεφαλών (βλέπεις, ακόμη και μετά από 1,5 χρόνο διαπιστώνεις ότι δεν ξέρεις και πολλά) Αλλά δεν αγχώνομαι γιατί και στοκ από άλλους άτμο έχω και με ένα τηλεφώνημα ή μια βόλτα ανεφοδιάζομαι σε 24 ώρες.


Αν η αρχή είναι το ήμισυ του παντός, τότε έχεις κάνει το μισό δρόμο.
Σου αξίζουν συγχαρητήρια, αλλά μην ξεχνάς. Στοκ, υπομονή και το φόρουμ ... κάτω από το μαξιλάρι σου!!
Αυτά είναι τα τρια συστατικά της επιτυχίας για τον άλλο μισό δρόμο που έχεις μπροστά σου.
Αυτονόητο βέβαια θεωρώ ότι θα διατηρήσεις επαφή με τον άριστο επαγγελματία που σε προμήθευσε, για συμβουλές και ανεφοδιασμό.


@DIMITRIS: want μπαταρία με epsilon. Αψογος συνδυασμός. Oσο για τη μίνι έψιλον, δεν είναι καθόλου κακή ιδέα να έχεις και μια από αυτήν. Επειδή μπερδεύω λίγο τη want με την iwant, αν η σκέτη want είναι χωρίς την οθόνη, δεν είναι ούτε αυτή μεγάλη σε μέγεθος

Αποσυνδεδεμένος skalolaz27

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1372 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 16:54 »
Pou poulane metaxirismena atomaizer tipou penelopa, odiseas?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1373 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 16:56 »
Για μεταχειρισμενα στις αγγελιες θα βρεις μονο (υπαρχουν στο φορουμ αλλα πρεπει να συμπληρωσεις εναν αριθμο μυνηματων για να μπορεις να συμμετεχεις)
αν μπορεις γραφε με ελληνικους χαρακτηρες ;)

Edit: απο τον κανονισμο για τις αγγελιες:
Παράθεση
β) Για να μπορεί κάποιος να ανοίξει νέο θέμα και να δημοσιεύσει αγγελία πώλησης ή ανταλλαγής, θα πρέπει να έχει τουλάχιστον 50 μηνύματα στο φόρουμ. Οι αγγελίες δεν είναι ορατές σε μέλη με κάτω από 50 μηνύματα.

Αποσυνδεδεμένος skalolaz27

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1374 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 17:17 »
Euxaristoю Distixos, 50 minimata den na katafero((
Signomi, me ellinikes xaraktires den boro na grapso :(

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1375 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 17:59 »
φυσικα και μπορεις... την λυση την αναφερουν οι κανονισμοι..

Παράθεση
Αν κάποιος για λόγους ανωτέρας βίας αναγκαστεί να γράψει greeklish, ιδίως αν το κείμενο είναι μεγάλο, για να μην γίνεται κουραστικό στους άλλους δοκιμάστε το "All Greek to Me" ή το "Greklish to Greek". Μετατρέπουν τα Greeklish σε Ελληνικά με πάρα πολύ μεγάλη επιτυχία.

οσο για τον αριθμο των μηνυματων, μην αγχωνεσαι..σιγα σιγα ερχονται..
Διαβασε λιγο τα διαφορα θεματα του φορουμ...υπαρχουν πολλα στα οποια μπορεις να συμμετασχεις. Ετσι θα αυξηθει ο αριθμος ευκολα ;)

Edit:
Pou poulane metaxirismena atomaizer tipou penelopa, odiseas?

μεταχειρισμενος μπορει να μην ειναι, αλλα ειναι σε καλα χρηματα στο στυλ του Οδυσσεα: Nautilus Atomizer Rebuildable
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2012, 23:49 από urahara »

Αποσυνδεδεμένος fotisman

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1376 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 14:01 »
Παιδιά, διάβασα καμιά 20αριά σελίδες κι άρχισα να κουράζομαι. Ξέρω ότι τα πράγματα μπορεί να μην είναι τόσο απλά, αλλά νομίζω οτι θα ξεκινησω είτε με imist είτε με giant. να πάρω και τα δύο, το ένα; εχουν συμβατά parts?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1377 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 14:10 »
Αν διάβασες τις πρώτες είκοσι σελιδες του νήματος τότε να σε ενημερώσω ότι έχουν αλλάξει οι τάσεις της μοδας από τότε που γράφτηκαν αυτά που διάβασες.
Μπορώ να φανταστώ πόσο δύσκολο ειναι το ψάξιμο για ενα νέο ατμιστη σε ενα τόσο μεγάλο φόρουμ.

Πάντως εγω για πρώτο η.τ. θα σου πρότεινα 2 μπαταρίες ego 650mah και ενα ατμοποιητη ce4 crystal με μερικές ανταλλακτικες κεφαλές.
Ειναι πολύ εύκολος στη χρήση-συντήρηση ο crystal και με πολύ καλή αποδοση. Δε σε απογοητεύσει πιστεύω για πρώτο ατμοποιητη.
Ας σου πουν όμως καμία γνώμη και οι παλιότεροι.

Καλώς ήρθες στο μαγικό κόσμο του η.τ. :)

Αποσυνδεδεμένος Googlis

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1378 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 14:14 »
Καλημέρα και Χρόνια πολλά παίδες!
Καπνίζω Old Holborn κίτρινο με χαρτάκια rizzla ασημί και φιλτράκια swan.
Θέλω να πάρω τώρα ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο όμως απ ότι διάβασα έχει πάρα πάρα πολλές επιλογές.
Θα με ενδιέφερε κάποιο που να παίρνει μπαταρίες του εμπορίου και να είναι καλή ποιότητας ώστε να μην χρειαστεί σε σύντομο χρόνο να αγοράζω πάλι καινούριο. Επίσης θα ήθελα να έχει ένα νορμάλ μέγεθος πχ το Giant της Nobacco μου φαίνεται αρκετά μεγάλο "παλούκι".  Τι θα μου προτείνατε να πάρω;

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1379 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 14:26 »
καλώς όρισες στην παρέα και χρόνια πολλά!!!!! μικρότερο σε μέγεθος από το giant είναι το nobacco epsilon και είναι πολύ καλό για αρχή. Επίσης ρίξε διάβασμα και στο υπόλοιπο νήμα , και σε άλλα νήματα, θα σου λυθούν πολλές απορίες...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181194 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34251 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 701 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16513 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136900 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12