vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

295 επισκέπτες, 11 χρήστες
djfloor, george kotsopoulos, AK47, Tem, dvelev, Buliwyf, maprix, tibolaso, Jorge, Stedorian93, vag21

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος KATARAMENOS

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1350 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 22:10 »
νεο μελος και εγω...ατμιστης περιπου 2μιση μηνες...σας παρακολουθω και διαβαζω το φορουμ αποφασισα να εγγραφω και να ζητησω την συμβουλη σας...
σκεφτομαι να παρω ενα νεο σετακι με ρυθμιζομενη ενταση...και επισκευασιμο ατμοποιητη
ειμαι αναμεσα σε ego twist k vmax και επισκευασιμο  steam machine ...παρακαλω για τις συμβουλες σας...
καλως σας βρηκα...


Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1351 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 22:45 »
Καλές οι επιλογές σου...Το Vmax είναι βέβαια πολύ πιο δυνατό και ατίθασο από την twist, και πολλά μέλη το χρησιμοποιούν. Ο steam machine μπορεί να παίξει πολύ καλά και στα δύο.
Το μόνο που θέλω να σημειώσω είναι ότι για επισκευάσιμους πρέπει να το δεις και λίγο σαν χόμπυ. Θέλει να αφιερώνεις κάποιο χρόνο, να λύνεις, να δένεις κλπ. Βέβαια υπάρχουν και αντιστάσεις έτοιμες, που διευκολύνουν πολύ.
Πάντως αν το έχεις πάρει απόφαση να ασχοληθείς, μη φοβάσαι, προχώρα και θα ανταμειφθείς :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1352 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:14 »
το vmax εχε υποψιν σου οτι βαραει αλυπητα με οτι αυτο συνεπαγεται. οταν θες δυναμη την εχει ,αλλα οταν δεν θες παλι την εχει.
ο ατμο ειναι πολυ καλος!!
εγω μοντακι vv και φτηνο θα επαιρνα καποιο απο τα ελληνικα που τα θεωρω πολυ καλυτερα και με γραμικη αποδοση.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1353 στις: Νοεμβρίου 23, 2012, 23:36 »
εγω θα σου προτεινα  να παρεις το μοντακι αλλα να πας σε εναν πιο φτηνο επισκευασιμο των 15-20 ευρο για να δεις αν σε βολευουν αυτοι οι ατμο.Ο ατμο που διαλεξες ειναι πολυ καλος αλλα και πιο δυσκολος γιατι χρησιμοποιεις δυο συρματα ενα με αντησταση και ενα χωρις.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2012, 01:04 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος KATARAMENOS

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1355 στις: Νοεμβρίου 26, 2012, 23:07 »
ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας θαρχισω να ψαχνω για προσφορες στα προιοντα που μου αναφερετε...ελπιζω να με ικανοποιησουν...
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος grizzly72

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Να'χουμε την υγεια μας να ατμιζουμε
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1356 στις: Δεκεμβρίου 02, 2012, 21:53 »
Γειά σας και απο 'μένα.
Έχω πάρει την απόφαση και είμαι έτοιμος να ξεκινήσω τα ...άτμισμα.
Έχω δυο μέρες τώρα που ψάχνομαι να δω τι να πάρω για ξεκίνημα,και με έχει πιάσει πονοκέφαλος από το ψάξε και το διάβαζε,αλλά άξιζε νομίζω το κόπο.
Διαβάζοντας ειδικά τα τελευταία ποσταρίσματα,καταλήγω σε αυτόν τον συνδυασμό....
2 μπαταρίες Joyetech eGo Twist 1000mAh
+φορτιστές κ.τ.λ.
2 NOBACCO Titan DCT 6ml (δεν ξέρω μόνο από διαρροές πως είναι σε μεταφορά,σε τσέπη,θήκη κ.τ.λ.)
5 Ανταλλακτικά cartomizer
και υγρά DIY με 18-20mg νικοτίνη
Έτσι και αλλιώς πρέπει να τελειώνω με το τσιγάρο,δεν έχει πισωγύρισμα.Αυτά που θα πάρω είναι για μια και έξω.Μένω και σε χωριό και δεν έχω την δυνατότητα για πήγαινε/έλα.
Δεν είμαι για πειράματα,και οικονομικά είμαι χάλια(όπως οι πιο πολλοί  δλδ.)
Είναι καλός συνδυασμός παιδιά; Έχετε καμιά άλλη πρόταση;
Δεν είμαι και για πολλά πολλά,άνοιξε,καθάρισε,πλένε,μετατροπές και τέτοια.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την υπομονή,τον κόπο σας,και τις γνώσεις σας.
Υ.Γ.
Αν δεν υπήρχε αυτό το φόρουμ,που το βρήκα από τύχη βασικά,ίσως να έπαιρνα κάποιο starter kit και να έκλαιγα κάποια χρήματα,που δεν περισσεύουν.Να είστε καλά για τα φώτα,ιδέες και γνώσεις που μας δίνετε.
Και πάλι ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1357 στις: Δεκεμβρίου 02, 2012, 22:01 »
Η επιλογη DIY υγρων, καθως και η "κατω" επιλογη σου (μπαταριες δλδ) ειναι αριστες.
Και η πανω (dct+carto) ειναι εξαιρετικη, αλλά θα σε συμβουλευα με την ιδια αγορα να δωσεις και 7-8 ευρω παραπανω, για εναν crystal (epsylon, ce4 version3 thor) για να εχεις και μια εναλλακτικη επιλογη, μιας και οπως λες δεν σου ειναι και το πιο ευκολο να ψωνισεις οποτε θες.

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1358 στις: Δεκεμβρίου 02, 2012, 22:28 »
Η επιλογη DIY υγρων για εμενα δεν ειναι καλη επιλογη για νεο ατμιστη,καλο θα ειναι να κανει ο καθενας τον κυκλο του,να δοκιμασει,να πειραματιστει με ετοιμα υγρα(εννοειτε πως θα φαει λιγο τα  μουτρα του),να δει τι γευσεις του ταιριαζουν και πως ειναι τα ετοιμα υγρα.
Για αρχη οι μπαταριες τυπου eGo ειναι αριστη επιλογη,γιατι ταιριαζουν τα παντα σχεδον πανω τους και ολοι τις χρησημοποιουμε τουλαχιστων στις εξοδους μας.
Τα καρτοτανκ δεν μου αρεσουν γιατι  αλαζουν δυσκολα αρωμα,οποτε δεν ειναι για εμενα καλη επιλογη αλλα αυτο παλι ειναι προσωπικη επιλογη(θα προτιμουσα απο nobacco τον epsilon).
Γενικος ομως την επιλογη την βρισκω αριστη για αρχη(μια passthrough λειπει :tongue_smilie: :)) )
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2012, 22:37 από thodouris »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1359 στις: Δεκεμβρίου 02, 2012, 22:35 »
Για την αλλαγη γευσης στα καρτο συμφωνω, γιαυτο και προτεινα εναν ακομα ατμοποιητη εναλλακτικο. Για τα DIY υγρα ειναι οπως το δει κανεις. Για μενα προσφερει μεγαλυτερη ευελιξια το DIY απο την αρχη για να μπορει ο ατμιστης αμεσα να αλλαξει κατι που δεν του αρεσει (περισσοτερη-λιγοτερη νικοτινη, άλλη γευση και περιεκτικοτητα), κατι που δεν μπορει να κανει εχοντας ενα ετοιμο υγρο. Εξ αλλου οπως φαινεται ο φιλος εχει διαβασει τα μαθηματα του  :))

Αποσυνδεδεμένος grizzly72

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Να'χουμε την υγεια μας να ατμιζουμε
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1360 στις: Δεκεμβρίου 02, 2012, 22:49 »
Καταρχήν ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση !!! :respect:

Όσο για το crystal που λέτε να φανταστώ ότι είναι αυτό :
http://www.nobacco.gr/el/productsgr/accessoriesgr-/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81/nobacco-ego-epsilon-2-4-ohm-%CE%BC%CE%B1%CF%85%CF%81%CE%BF

Θα αφήσω τον έναν titan και θα πάρω και ένα clear epsylon για να δω τι παίζει.
thodouris η επιλογή των DIY είναι καθαρά για οικονομικούς λόγους αδερφέ.Όσο για αλλαγές σε αρώματα (για το θέμα carto) έχεις δίκιο,απλά εγώ είμαι σταθερός σε κάποια πράγματα.
Και πάλι ευχαριστώ παιδιά.
Από βδομάδα ατμίζομαι....

Ξέχασα να ρωτήσω κάτι,από διαρροές σε μεταφορές τι γίνετε; πρέπει να προσέχω κάτι ή όλα καλά;
Στην πορεία θα πάρω και μια passthrough.Στο pc βγάζω αρκετές ώρες  ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2012, 23:28 από petra »

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1361 στις: Δεκεμβρίου 02, 2012, 23:01 »
Αγοραζω υγρα της @37 ετοιμα με 4.5 ευρω τα 20ml απο Ολλανδια που μενω και καμμια φορα τα παιρνω και σε προσφορα με τιμες κοντα στα 3 οποτε δεν εχω μεγαλη διαφορα απο τα diy υγρα σε θεμα τιμης(τα inawera μονο βγαινουν πολυ πιο φθηνα και αφηνουν περιθωριο για παιχνιδι οπως λεει και ο Πολυκρατης)αλλα αυτο ειναι θεμα δικο σου οπως και γενικα το καπνισμα-ατμισμα ειναι προσωπικη επιλογη και απολαυση(εγω τα δοκιμαζω ολα!!!).
Καλη αρχη!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1362 στις: Δεκεμβρίου 02, 2012, 23:38 »
grizzly, αν πάρεις εψιλον, η μια twist δε σου χρειάζεται κατά τη γνώμη μου, για τους εξής λόγους:
α) ο έψιλον στα 1,8 ομ (αφού χαλάσει η 2.4 κεφαλή, μπορείς να αγοράζεις στη συνέχεια στα 1.8 ομ) δε χρειάζεται κάτι πάνω από τα 4 βολτ μιας καλής εγκο, κάτι που η giant passthrough της νομπάκο θα στα δώσει.
β) με συνδυασμό 1 twist-1giant έχεις την ίδια χωρητικότητα μακριά από υπολογιστή, δυνατότητα να έχεις τη μια μπαταρία σε μικρότερο μέγεθος και την απίστευτη άνεση να ατμίζεις στον υπολογιστή χωρίς να χρειάζετα να φορτίζεις.
Η νομπάκο έχει δωρεάν απόστολή για άνω των 40 ευρώ αν θυμάμαι καλά.
Επίσης, ζήτα την έκπτωση 10% λόγω φόρουμ (νομίζω στα ατμός υγρά δεν ισχύει, αλλά δεν είμαι σίγουρη) Ενας έψιλον με 2 ανταλλακτικές κεφαλές, μια μπαταρία, μια 18ρα και μια μηδενική βάση μαζί με ένα μπουκαλάκι άρωμα και 2 άδεια μπουκαλάκια είναι πάνω από τα 40 ευρώ με την έκπτωση.

Τον έψιλον πρόσεχέ τον με την twist. Πιθανότατα δεν θα χρειάζεται 3.9 βολτ στα 1.8 ομ και 4.3 για τα 2.4 ομ.
Υψηλότερη από το επιθυμητό τάση θα σου χαλάσει τη γεύση και θα τον κάψει γρήγορα.

Αποσυνδεδεμένος grizzly72

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Να'χουμε την υγεια μας να ατμιζουμε
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1363 στις: Δεκεμβρίου 03, 2012, 01:03 »
Οπότε να πάρω μια twist και μια giant  passtrough για να είμαι καλυμμένος από όλες τις μεριές.
Τον epsilon θα είναι καλύτερα δλδ να τον δουλεύω με την giant? Είμαι και λίγο ατσούμπαλος,μην τον κάψω με το καλημέρα.
 Δεν ήξερα ότι έχουμε και έκπτωση λόγου του φόρουμ!!!!
Σε ευχαριστώ petra.


Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1364 στις: Δεκεμβρίου 03, 2012, 01:30 »
για εμενα καλυτερο αρχικο πακετο ειναι τα απλα απλα πραγματα ουτε επισκευασιμους ουτε τπτ περιεργο...2 μπαταριες ego 900mah και 2 ατμο ce4 v2,t2 και κανα 2 μπουκαλακια με ετοιμα υγρα για αρχη και για εξοικιωση με το αθλημα.50-60 ευρω εισαι οκ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8726 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181189 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537677 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238352 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16509 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136827 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085737 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35681 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12