vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1335 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 17:01 »
Θα συμφωνήσω και εγώ στις μπαταρίες τύπου kr-808-d γιατί στο μέγεθος είναι μικρές και βολικές.
Όσον αφορά τα κάρτος, θα σου πρότεινα για ευκολία τα nano clearos, σαν κι αυτά
http://smokelessimage.com/accessories/nano-cartomizer.html
τα οποία γεμίζονται σε δευτερόλεπτα απευθείας από το μπουκαλάκι, ταιριάζουν άψογα στις μπαταρίες και έχουν πολύ καλή απόδοση.

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1336 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 19:35 »
καραοφτοπικ
για αυτούς τους άτμο που ανέφερε η Φανή πρέπει να ανοιχτεί άλλο νήμα , προεπισκόπηση κτλ φαίνονται πολύ τούρμπο

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1337 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 19:49 »
Αν τους πάρει κάποιος και μπορεί να τους παρουσιάσει, έχει καλώς. Αλλιώς, μια βόλτα να κάνετε σε καταστήματα και αλιμπαμπάδες, θα βρείτε 100 διαφορετικά μοντέλα. Ας μην γεμίσουμε το φόρουμ με 100 νέα υποθετικά νήματα. 

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1338 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 20:22 »
Sorry παιδιά, εγώ τους έχω πάρει και τους χρησιμοποιώ αλλά εκτός ότι είναι μια χαρά δεν θα ήξερα τι άλλο να γράψω σε ένα review!! 
Δεν το'χω το λέγειν σε αυτά... :-[
 
Αν θέλετε Petra και Στυλιανέ, πολύ ευχαρίστως σας δίνω κανά-δυό για να το κάνετε εσείς. :)
 
Τα ανέφερα μόνο γιατί είναι βολικά για τον πατέρα του παιδιού που ρώτησε, όσον αφορά το γέμισμα και τη λειτουργία τους...

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1339 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 23:22 »
καλησπερα!
εχω το epsylon και θελω να το γυρισω σε mini & more..
γιατι ο epsylon καταλανωνει πολυ υγρο και γενικα δεν μου πολυ αρεσει..
πιστευετε οτι θα κανω καλα?
ειμαι σε διλημα..

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1340 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 23:26 »
Το mini more ειναι για πολύ light ατμιστες ούτε 2 ώρες δεν θα βγάζεις με την μπαταρία πάρε κάτι πιο εξελιγμένο

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1341 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 23:36 »
Η Ιωάννα έχει δίκιο για τις μπαταρίες, κρατάνε ελάχιστα.
Εγώ χρησιμοποιώ αυτές τις μπαταρίες όταν οδηγώ αλλά πρέπει να έχεις πολλές και φορτισμένες για να βγάλεις την ημέρα.
 
Κατά τα άλλα είναι ένα πολύ καλό η.τ.

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1342 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 23:45 »
βασικα το ειχα και μου επεσε στην θαλασσα..
κ η μπαταριες με βγαζανε 6-7 ωρες ατμιζματος και με 1 ml τη μερα..
απλα εχει περασει καιρος και δεν ξερω αν ειναι καλυτερο απο τον epsylon που καταναλωνει 6-7 ml σε μια μερα..


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1343 στις: Νοεμβρίου 19, 2012, 00:03 »
Καλύτερο δεν είναι.
Αν όμως το χρησιμοποιούσες και σου άρεσε, μπορείς να το ξαναδοκιμάσεις. Σημασία έχει να σου αρέσει και να σου ταιριάζει.
Ξεκαθαρισε όμως αν αυτό που σου αρέσει είναι ο ατμο του ή όλο το πακέτο: άτμο και μπαταρία.
Διότι τον ατμοποιητή του Μ&Μ, δηλαδή το μικρό κάρτο μπορείς να το δουλέψεις επίσης με τη μεγάλη αυτόματη μπαταρία του hybrid ή με εγκο μπαταρία και αντάπτορα για μεγαλύτερη αυτονομία.
Συμπτωματικά, αυτή τη στιγμή ξανακάνω μετά από καιρό ένα τέτοιο κάρτο με αντάπτορα πάνω σε μεγάλη και δυνατή έγκο μπαταρία.


ΥΓ. Χρήστο, θα εξυπηρετηθείς καλύτερα και αμεσότερα αν διαλέξεις το κατάλληλο νήμα για να ποστάρεις μια ερώτηση. Παρόμοιο ποστ έκανες και στο νήμα των mods. Αυτό είναι το κατάλληλο νήμα.

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1344 στις: Νοεμβρίου 19, 2012, 02:20 »
βασικα το ειχα και μου επεσε στην θαλασσα..
κ η μπαταριες με βγαζανε 6-7 ωρες ατμιζματος και με 1 ml τη μερα..
απλα εχει περασει καιρος και δεν ξερω αν ειναι καλυτερο απο τον epsylon που καταναλωνει 6-7 ml σε μια μερα..

είπαμε τρώνε υγρό οι Εpsilon αλλα η διαφορά που αναφέρεις ξεφεύγει λίγο..προφανώς και εσύ ατμίζεις περισσότερο τωρα.
και ο λόγος που ατμίζεις περισσότερο ίσως να είναι και η ευκολία που σου δίνει μια μπαταρία με περισσότερη ένταση
(σε σχεση με του m&m) αλλα και το clearomizer.
Αυτό που σου προτείνει η petra με βρίσκει απόλυτα σύμφωνη, το πιό πιθανό είναι να μη σου ταίριασε ο άτμο αλλα πίστεψε με
θα ευχαριστηθείς πολύ περισσότερο το ατμισμα με μια μεγαλύτερη μπαταρία απο οτι τις μικρές του m&m..
μπορεί να σου κρατούσαν όπως λες 6-7 ωρες αλλα τα volt πεφτανε πολύ γρηγοροτερα απο όσο φανταζεσαι, εν ολίγης είναι αδύναμες μπαταρίες.
Βεβαια ότι συμβουλές και να σου δώσουμε..περι ορέξεως μελιτζανόπιτα που θα έλεγε κάποιος.. ;)

Αποσυνδεδεμένος thanos7

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1345 στις: Νοεμβρίου 20, 2012, 12:10 »
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.


Λέω να του πάρω τα εξής:


Μπαταρία: http://www.madvapes.com/ego-510-passthrough-37-volt.html


για το passthrough(χρησιμοποιεί Υ/Η πολλές ώρες την ημέρα και θα του πάρω μία μπαταρία) και την τιμή που είναι συμπαθητική(αν έχετε να προτείνετε παρόμοια από άλλο κατάστημα ευπρόσδεκτο)


Ατμοποιητή: http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=25_31&product_id=197


Προτείνετε αν θέλετε τι αντίσταση να έχει.Καθώς και περίπου σε τι ποσότητα νικοτίνης να παίξει ανάλογα με την αντίσταση.Λέω να του πάρω με αντίσταση 2.4 και "τσιγαρίσιο" υγρό με νικοτίνη στα 8-11 mg.




-Επίσης λέω να φύγω από carto τύπου giant και να πάω και εγώ σε clearomizer κυρίως για την εύκολη αλλαγή γεύσης, αφού από όλα τα άλλα είμαι ικανοποιημένος.Λέω να αγοράσω και εγώ τον παραπάνω στα 1.8 Ω.Θα δω μεγάλη διαφορά στο χτύπημα?Χρησιμοποιώ 16 mg υγρό.Και κάθε πόσο χρειάζετε αλλαγή το φιτίλι?Για να υπολογίσω αν με συμφέρει από άποψη οικονομικής σε σχέση με τα carto.




Αποσυνδεδεμένος poetbil

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
  • τζουρευε κ μη ερευνα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1346 στις: Νοεμβρίου 20, 2012, 13:12 »
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Λέω να του πάρω τα εξής:

Μπαταρία: http://www.madvapes.com/ego-510-passthrough-37-volt.html

για το passthrough(χρησιμοποιεί Υ/Η πολλές ώρες την ημέρα και θα του πάρω μία μπαταρία) και την τιμή που είναι συμπαθητική(αν έχετε να προτείνετε παρόμοια από άλλο κατάστημα ευπρόσδεκτο)

Ατμοποιητή: http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=25_31&product_id=197

Προτείνετε αν θέλετε τι αντίσταση να έχει.Καθώς και περίπου σε τι ποσότητα νικοτίνης να παίξει ανάλογα με την αντίσταση.Λέω να του πάρω με αντίσταση 2.4 και "τσιγαρίσιο" υγρό με νικοτίνη στα 8-11 mg.

-Επίσης λέω να φύγω από carto τύπου giant και να πάω και εγώ σε clearomizer κυρίως για την εύκολη αλλαγή γεύσης, αφού από όλα τα άλλα είμαι ικανοποιημένος.Λέω να αγοράσω και εγώ τον παραπάνω στα 1.8 Ω.Θα δω μεγάλη διαφορά στο χτύπημα?Χρησιμοποιώ 16 mg υγρό.Και κάθε πόσο χρειάζετε αλλαγή το φιτίλι?Για να υπολογίσω αν με συμφέρει από άποψη οικονομικής σε σχέση με τα carto.

εγω αν ξεκινουσα τωρα θα επαιρνα απικο

1. ego c-twist  battery 25€  :thumpup:


2 .clearomizer (any)  6-7 € :hmmm:


3. liquid  18% nicotine (any) 6-12€ :bye:

και δεν θα ειχα ξοδεψει 500-1000 ευρω σε πειραματα  :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2013, 01:03 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1347 στις: Νοεμβρίου 20, 2012, 14:20 »

Μπαταρία: http://www.madvapes.com/ego-510-passthrough-37-volt.html

για το passthrough(χρησιμοποιεί Υ/Η πολλές ώρες την ημέρα και θα του πάρω μία μπαταρία) και την τιμή που είναι συμπαθητική(αν έχετε να προτείνετε παρόμοια από άλλο κατάστημα ευπρόσδεκτο)

Αν και δεν ειμαι 100% σιγουρος νομιζω το passthrough ειναι καπως μεγαλυτερο απο τις απλες ego στα αντιστοιχα mah.
Δε νομιζω οτι αξιζει να προσθεσεις εξτρα μεγεθος στο τσιγαρο ενος ανθρωπου, που δεν ειναι και τοσο αποφασισμενος για την χρηση του η.τ. και θα το φοβηθει τον πρωτο καιρο, μονο και μονα για να προσθεσεις το passthrought.
Παρε καλυτερα 2 μπαταριες 650mah ετσι ωστε να τις χρησιμοποιει εναλλαξ για να μην ξεμεινει ποτε.
Το να του θυμιζει σε μεγεθος οσο το δυνατον περισσοτερο το κ.τ. ειναι στα θετικα.




Ατμοποιητή: http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=25_31&product_id=197

Προτείνετε αν θέλετε τι αντίσταση να έχει.Καθώς και περίπου σε τι ποσότητα νικοτίνης να παίξει ανάλογα με την αντίσταση.Λέω να του πάρω με αντίσταση 2.4 και "τσιγαρίσιο" υγρό με νικοτίνη στα 8-11 mg.

Αντισταση απο τη στιγμη που του φανηκε "δυνατο" το δικο σου πιστευω οτι η 2,4ωμ ειναι η ιδανικη για αρχη. Μετα αν του αρεσει και το συνηθισει βλεπετε.
Για υγρο προφανως καπνικη γευση και νικοτινη το πολυ 12αρα. Και παλι αυτα ρυθμιζονται με τον καιρο αναλογως με το τι θα σου ζητησει.
Το υγρο παντως ειναι σημαντικο να εχει ενα αρωμα που το διαλεξε ο ιδιος και του εχει κεντρισει το ενδιαφερον, ετσι ωστε να τον κρατησει.


Αυτα..

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1348 στις: Νοεμβρίου 20, 2012, 15:20 »
υπαρχει ανταπτορα για να συνδεει τον ατμο του Μ&Μ με την μπαταρια του giant-s?

και κατι αλλο.
mini & more ή bio classico?

Παρακαλούμε: Δεν υπάρχει λόγος να δημοσιεύετε συνεχόμενα μηνύματα. Αν ξεχάσατε κάτι ή θέλετε να πείτε κάτι επιπλέον, κάντε "Τροποποίηση" στο τελευταίο σας μήνυμα. Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας
Ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2012, 17:07 από Mulder »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1349 στις: Νοεμβρίου 20, 2012, 17:40 »
Ναι. είναι ο αντάπτορας 808/901 (άτμο) σε 510 (μπαταρία) ή το ανάποδο.
Εχουν τα μαγαζιά. Να διευκρινίζεις πάντα όταν ρωτάς ποιο σπείρωμα αντιστοιχεί στον άτμο και ποιο στη μπαταρία.
ο άτμο σου είναι 808. Η εγκο είναι 510


Για το άλλο ξέρεις ήδη. Ιδια είναι.
το πακέτο με τη θήκη - φορτιστή είναι ακριβότερο και δε νομίζω να αξίζει τον κόπο. αργό, έχει κάποια θέματα με βλάβες και ακριβό. Το ίδιο πακέτο με απλή θήκη είναι 30 περίπου ευρώ φθηνότερα. Με έναν απλό φορτιστή κάνεις τη δουλειά σου. Με δυο φορτίζεις δυο μπαταρίες ταυτόχρονα.
Αν πάρεις στο μέλλον τη μεγάλη μπαταρία του Μ&Μ δεν θα χωράει στη θήκη του πακέτου για να φορτίσει. Μόνο σε απλό φορτιστή από hybrid (στο εξωτερικό λέγεται 808/901 φορτιστής)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181165 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34220 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537619 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60158 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 695 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16492 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35671 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10557 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12