vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

302 επισκέπτες, 9 χρήστες
camber, djfloor, Doubt, Tem, maprix, Stedorian93, tibolaso, Jorge, Buliwyf

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1290 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 10:49 »
- VV No 1 + 2 Μπαταρίες 16340 + Φορτιστής (http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=35602)
 
- CE4+ Crystal (http://www.fabvape.gr/p.Crystal-CE4-Custom.362039.html)
 
- Ατμιστικά Υγρά κατά προτίμηση στην αρχή σε Καπνικές Γέυσεις   π.χ. http://www.fabvape.gr/c.ATMOS-LAB.103238.html  ή  http://www.zerobacco.gr/el/node/113/37

VV No 1 Review: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12960.msg487751.html#msg487751

Αποσυνδεδεμένος toxotis69

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1291 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 11:39 »
εβγαλε η nobacco σε προσφορα τον giant s 19.90 ειναι πιστευω το καλυτερο πακετο για καποιον που θελει να ξεκινησει το ατμισμα! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1292 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 11:40 »
Με άλλες 1-2 μπαταριούλες όμως!

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1293 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 13:54 »
 
εβγαλε η nobacco σε προσφορα τον giant s 19.90 ειναι πιστευω το καλυτερο πακετο για καποιον που θελει να ξεκινησει το ατμισμα! :thumpup:
http://www.nobacco.gr/el/productsgr/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%B1/79-giant/nobacco-set-giant-s


Συμφωνώ απόλυτα φορτιστές μπαταρία 2 άτμο σε τιμή πολύ καλή και μέγεθος που δεν αποθαρρύνει τον νέο

παίρνει και έναν ce4 βγαίνοντας και είναι κομπλέ .
Αν του αρέσει συνεχίζει όπως θέλει ακόμα και με δεύτερο ίδιο πακέτο , με 40-45 ευρό έχει πλήρες σετ ατμίζματος με πολλά ανταλλακτικά.
Αν πάλι δεν θέλει έχει χάσει 25 ευρό και τέλος 
25 ευρο λοιπόν μύηση και 45 ευρό πλήρες πακέτο εκκίνησης
 άκρος δελεαστικό νομίζω 
 
απαρέτητη προυπόθεση να κάνει μερικές δοκιμές σε υγρά για να αποφύγει τα μπλιάχ

Αποσυνδεδεμένος dorita

  • *
  • 77
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1294 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 14:27 »
- VV No 1 + 2 Μπαταρίες 16340 + Φορτιστής (http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=35602)
 
- CE4+ Crystal (http://www.fabvape.gr/p.Crystal-CE4-Custom.362039.html)
 
- Ατμιστικά Υγρά κατά προτίμηση στην αρχή σε Καπνικές Γέυσεις   π.χ. http://www.fabvape.gr/c.ATMOS-LAB.103238.html  ή  http://www.zerobacco.gr/el/node/113/37
VV No 1 Review: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12960.msg487751.html#msg487751

καλησπέρα
ταιριάζει το σπείρωμα ή θα χρειαστεί και adaptor?

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1295 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 14:29 »
Νέοι ατμιστές εγώ δεν λέω πακέτα συμφωνώ με τους παραπάνω καλά τα λένε. :yes: :yes:

Αυτό που θα σας πω εγώ ότι πακέτο και αν διαλέξετε θέληση υπομονή και επιμονή.

Το κόψιμο του τσιγάρου δεν θα σας το κάνει το πακέτο όποιο και αν είναι αυτό.

Εσείς με επιμονή , υπομονή και πάνω από όλα θέληση θα το καταφέρετε.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1296 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 14:38 »
καλησπέρα
ταιριάζει το σπείρωμα ή θα χρειαστεί και adaptor?


Για τους CE4 θα χρειαστείς και  ανταπτοράκι 510 σε ego.
Για όσους έχουν 510 σπείρωμα, μπαίνουν κατευθείαν.



Το κόψιμο του τσιγάρου δεν θα σας το κάνει το πακέτο όποιο και αν είναι αυτό.



Κι όμως, πέρα απο την απόφαση, είναι το μέσον για να το κόψουν, οπότε παίζει πολύ σημαντικό ρόλο... :yes: 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 15:15 από joyeman »

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1297 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 14:40 »
Σεβαστή και η άποψή σου joyeman. :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1298 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 15:35 »
Θα πρότεινα μια ego twist 650 και μια 1000 για το σπίτι και από ατμο 2 ce4+3 η crystal ce4 η ce5 με κεραμικό και 2-3 έτοιμες αντιστάσεις

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1299 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 16:21 »
ταιριάζει το σπείρωμα ή θα χρειαστεί και adaptor?
Το mod Νο 1 VV έχει σπείρωμα 510 και για να βάλεις ce4+ V2,V3 crystal θα χρειαστείς αντάπτορα 510 σε ego με επιπλέον κόστος 1,5-2,0 € περίπου  :)
Μπορείς όμως να πάρεις και Vivi Nova V4 που έχει σπείρωμα 510 οπότε δεν θα χρειαστείς αντάπτορα 8)

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1300 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 12:09 »
Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Πιθανό να γίνω κουραστική γιατί αυτά που πρόκειται να ρωτήσω ίσως έχουν ήδη ερωτηθεί x1000 με διάφορους τρόπους κ απαντηθεί αντιστοίχως. Η πληροφορία εδώ μέσα είναι πάρα πολλή (μα πάρα πολλή για κάποιον άσχετο), αξιόλογη και κατατοπιστική αλλά είμαι σε σύγχιση πια! :-[ (είναι πολλά τα posts Αρη!! :tongue_smilie: )
Εχω διαβάσει πάρα πολλά, από τα βασικά για αρχάριους ως τα επίσημα reviews για διάφορα μοντέλα η.τ. πιστέψτε με, έχω ρίξει πολύ homework! ΚΑΙ επαναλήψεις! Κάπου όμως η μπάλα χάνεται για μένα...

Ως κανονική καπνίστρια, εθισμένη ως εκεί που δεν παίρνει, ψάχνω να βρω το μοντέλο που θα έχει το λιγότερο κόστος σε ευρώ αλλά κυρίως το λιγότερο ψυχικό κόστος...Υπάρχει μια θολούρα σε ό,τι αφορά στο η.τ. για κάποιον που είναι άσχετος και οι συσκευές εξακολουθούν να είναι σχετικά προβληματικές όπως φαίνεται με αποτέλεσμα να μοιάζει πιο πολύ μπελάς παρά με ομαλή μετάβαση μιας κ όλες θέλουν τη "διαδικασία" τους και πολλές φορές είιναι κ θέμα τύχης (λοτταρία ατμοποιητών ανάλογα με το εργοστάσιο πχ). Εκτός αν κάποιος βουτήξει για τα καλά κι αρχίσει να τις τροποποιεί κιόλας!

Το 1ο μοντέλο που με εντυπωσίασε γιατί είναι πολύ κοντά στο μέγεθος κ.τ. είναι τα mini&more τα οποία σύμφωνα με γραφόμενά σας είναι μια χαρά για αρχάριους. Ομως προκύπτει το θέμα μικρής διάρκειας μπαταριών, το "τυφλό" γέμισμα υγρών που προσωπικά μου δημιουργεί ανασφάλεια, τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά σε γεύση-χτύπημα των cartomizer....(μπάφιασμα...) Επίσης αν το κόστος είναι περίπου στα 70 στο starter kit αλλά προσθέσει κανείς 1-2 έξτρα μπαταρίες+υγρά, πάει πολύ παραπάνω για αρχή..(μπάφιασμα πάλι...)

Το 2ο που μου προκάλεσε το ενδιαφέρον είναι αυτό που αποτελείται από τον ce4+V3 crystal μαζί με e-go q μπαταρία. Θελκτικά και τα σχέδια κ γενικά καλές κριτικές. Σαφώς πιο οικονομικό με τα απαραίτητα εξτραδάκια του (μπαταρίες και clearomizers), διάφανος ατμοποιητής για να ξέρεις τι σου γίνεται αλλά φτάνουμε στο καθάρισμα...Εκτός από το βίντεο μιας τύπισσας (αμερικάνα νομίζω) που χρησιμοποιεί μόνο μια σύριγγα με νερό στα τοιχώματα+κάψιμο αντίστασης, το να αποσυναρμολογείς και να ξανασυνδέεις τα εξαρτήματά του, δεν είναι και το πιο ενθαρρυντικό για μένα.. :hmmm: Παρόλα αυτά, έχω ήδη μιλήσει τηλ. με τη Μαρία από fabvape, η οποία ήταν γλυκύτατη και πρόθυμη να μου δείξει σε περίπτωση που την προτιμήσω! Και αξιόπιστη από τα λεγόμενά σας. Αρα μπορεί να είμαι κ σε καλό δρόμο!

Να ξεκαθαρίσω ότι εκμεταλλεύομαι την απόλυτη αφραγκιά μου (κ δεν είναι σχήμα λόγου) και ψάχνω συμβουλές προτού προβώ σε κάποια αγορά αλλιώς θα το είχα ήδη κάνει(με ή χωρίς τύχη..). Μες τις επόμενες μέρες, ελπίζω να πληρωθώ (μη σταθερή δουλειά).

Ποιά συσκευή λοιπόν έχει τη λιγότερη ταλαιπωρία για αρχάριο και τις περισσότερες πιθανότητες να τον πείσει να κάνει ακόμα κ οριστική μετάβασή σε η.τ.?
Επίσης, λόγω προτίμησης λεπτών φίλτρων σε στριφτό, συνέχισα και με slim τσιγάρα γενικά, οπότε υποθέτω ότι αυτά που έχουν μέγεθος γκουμούτσας θα με ξενίσουν αρκετά. Εδώ και τα τσιγάρα κανονικής διαμέτρου μου φαίνονται χοντρά πλέον!

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη αν ρωτάω πράγματα που έχουν ξαναειπωθεί πολλές φορές. Ψάχνω ίσως κάτι σαν τελική διευκρίνιση, κάτι πιο ορισμένο και σαφές...Ολοι σας κάποτε κάνατε την αρχή, όλοι σας ταλαιπωρηθήκατε, άλλοι λίγο, άλλοι πολύ, γυρεύω το "απόσταγμά" σας λοιπόν με γνώμωνα τη βελτίωση της υγείας μου και την εμπιστοσύνη που μου εμπνέετε :)

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1301 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 12:22 »
Κατ' αρχάς μπράβο σου που το ψάχνεις και είσαι έτοιμη να κάνεις το βήμα.

Εγώ για συσκευές είμαι ο πιο αναρμόδιος να σου πω.

Αυτό που μπορώ να σου πω όμως, μετά από δύο αποτυχημένες μου προσπάθειες και τώρα η τρίτη και φαρμακερή, που απ' ότι φαίνεται είναι και η πιο επιτυχημένη, είναι το εξής: Οι συσκευές σήμερα πια είναι γενικά αρκετά εξελιγμένες και θα βρεις κάποια. Το σημείο κλειδί για μένα, είναι να βρεις την γεύση που θα σου κάνει το κλικ και θα πετάξεις το τσιγάρο χωρίς να ζοριστείς, απλά επειδή θα το θεωρείς υποδεέστερο σε σχέση με το υγρό που θα ατμίζεις. Και σ' αυτό θα σε βοηθήσει πολύ ο ουρανίσκος ο δικός σου.

Ολόψυχα, καλή επιτυχία.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1302 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 12:24 »
καλημέρα για αρχή θα σου πρότεινα μια ego μπαταρία και έναν ce 4+ ατμοποιητή

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1303 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 12:31 »
Το σημείο κλειδί για μένα, είναι να βρεις την γεύση που θα σου κάνει το κλικ και θα πετάξεις το τσιγάρο χωρίς να ζοριστείς, απλά επειδή θα το θεωρείς υποδεέστερο σε σχέση με το υγρό που θα ατμίζεις. Και σ' αυτό θα σε βοηθήσει πολύ ο ουρανίσκος ο δικός σου.

Ολόψυχα, καλή επιτυχία.

Σε ευχαριστώ πολύ για αυτή τη συμβουλή :) . Θα είναι στα σοβαρά υπόψιν

Αλήθεια, προκειμένου να μην τρώω χώρο, αν θέλω να ευχαριστήσω κάποιον, μπορώ να το κάνω πατώντας μόνο το μπράβο?

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1304 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 12:33 »
ναι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181194 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34253 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537687 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238370 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 701 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16522 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136937 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085746 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35693 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12