vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1245 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 11:14 »
Απέκτησα τους πρώτους μου επισκευάσιμους, μετά από μήνες ατμίσματος, περνώντας απο διάφορα στάδια σε επίπεδο εξοπλισμού, ακόμη και με ενδιάμεσα διαλείμματα με κ.τ.


Πολλές φορές λέω ότι μακάρι να είχα κάποιον να μου δείξει εξ' αρχής να πάρω έναν επισκευάσιμο να ξεμπερδεύω. Εν μέρει το εννοώ αλλά εν μέρει αμέσως μετά τη σκέψη αυτή ακυρώνω τον εαυτό μου.


Θεωρώ ότι αν δεν είχα περάσει από τα στάδια που πέρασα, δεν υπήρχε καμία περίπτωση ούτε να κατανοήσω ούτε να εκτιμήσω τον επισκευάσιμο ατμοποιητή και τα mods. Noμίζω ότι αν την πρώτη μέρα ατμίσματος αγόραζα 1 vv, εναν επισκευάσιμο και μπόλικο σύρμα με φιτίλι, την τρίτη μέρα θα απολάμβανα τα στριφτά μου, περιμένοντας ανταπόκριση στην αγγελία μου.


Δε μου αρέσει να είμαι απόλυτος, σαφώς κάποιοι τα κατάφεραν εξ' αρχής. Απλώς τουλάχιστον εγώ, θυμάμαι την πίεση που ένιωθα κόβοντας το κ.τ. Ε, εκείνη τη στιγμή ήθελα κάτι που να δουλεύει 100%, δεν ήθελα ούτε να ψάχνω για hot spots, ούτε για το πόσα Οhm αντίσταση να κάνω κλπ.


Νομίζω πως για όποιον τουλάχιστον υποψιάζεται, πως το άτμισμα ενδεχομένως να γίνει και η απόλαυσή του, αξίζει να περάσει όλα τα στάδια του εξοπλισμού. Ας αγοράσει ένα cartomizer να το δοκιμάσει. Κάτω από ένα ευρώ κοστίζει, και δοκιμάζοντάς το θα πάρει μια εικόνα για μια ολόκληρη οικογένεια ατμοποιητών. Μια Ego μπαταρία δεν έβλαψε κανέναν. Ας υπάρχει στο συρτάρι και όλο και κάποια στιγμή θα χρησιμοποιηθέι(συνήθως από ανάγκη). Αν δεν είχα ego μπαταρία, δε θα έφτανα στο σημείο να θεωρώ κάποια στιγμή ότι "δεν φτουράει" και δε θα ψαχνόμουν με vv. Αν απ την άλλη είχα εξ αρχής vv, μπορεί να τό βαζα στα 5-6 volts για να με "χτυπάει" καλύτερα και να έβγαζα το συμπέρασμα ότι το η.τ. έχει γεύση κάλτσας και τσουρουφλάει ;D .


Νομίζω ότι οι περισσότεροι από εμάς συμφωνούμε πως ένας άνθρωπος που θέλει να απαλαγεί από το κ.τ. αρχικά, δε θέλει ΜΠΕΛΑΔΕΣ στο κεφάλι του. Να καπνίσει θέλει και για να καπνίσει δε χρειάζεται προβάρι.

Αποσυνδεδεμένος oldhabits

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1246 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 11:25 »
Ο υποψηφιος ατμιστης και πιθανον ασχετος με τ ολο
κονσεπτ απλα πραματα εχει να κανει......
Αγοράζει τις φτηνοτερες μπαταρίες Χ 2
Καρτοτανκ η σε ε 4-5 Χ 2
ενα σετακι φορτιστη
Η αναλογο πακετακι το φτηνοτερο δυνατο
και αρωματα φειλ σειφ δλδ φρουτωδη.
Το φτηνοτερο θα επιμεινω γιατι απλα ακομα
δε ξερει αν θα γινει ατμιστης
Επόμενο βημα μια συνάντηση
εκει θα δει , θα πιασει ισως ατμισει
συσκευες (μοντ, ατμο) και ισως δοκιμάσει
αρωματα, χωρια οτι θα ενημερωθει λαιβ που ειναι
αμεσότερος τροπος παροχης πληροφορίας.
Αν ειναι απο επαρχια , διαβασμα, διαβασμα, διαβασμα......

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1247 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 12:16 »
επαρχία ή μη, περνά μια βόλτα από εδώ : http://e-kapnisma.gr/index.php/board,83.0.html
και πηγαίνει στην επόμενη συνάντηση στην περιοχή του. Αξίζει τον κόπο.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1248 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2012, 00:47 »
Εγώ πάντως εδώ στο φόρουμ αποφάσισα να μην λέω πλέον γνώμη σε κάποιο νέο με τι εργαλεία να αρχίσει το άτμισμα,
γιατί δεν θέλω να γίνω αιτία αντιπαράθεσης με το άλλο 50% που πιστεύει το αντίθετο. 
Παπου εδω δεν σου εβαλα μπραβο!   :) Να την λες την γνωμη σου, για αυτο που θεωρεις σωστο. Ειναι πιο σημαντικο να καθοδηγηθει σωστα (κατα τη γνωμη σου) ενας νεος, παρα να αντιπαρατεθεις με το 50%. Το "αλλο" 50% ειναι ηδη ατμιστες, και δεν θα επρεπε να αντιπαρατιθεται (οπως και το απο εδω 50%), αλλά να εξηγει (οπως και το απο εδω) το γιατι της γνωμης του.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1249 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2012, 02:48 »
Ο σκοπός του φόρουμ είναι να ανταλλάσσονται απόψεις. Ο ενδιαφερόμενος εκτιμά, αξιολογεί και αποφασίζει ποια θα κρατήσει.
Οι αντιπαραθέσεις και μάλιστα με τόνο που να εκφοβίζουν μέλη να εκφέρουν την αποψή τους δεν ανήκουν στη φιλοσοφία του φόρουμ μας.
Δεν υπερασπιζόμαστε, ούτε ταυτιζόμαστε με αυτό που ατμίζουμε.
Μια αρνητική άποψη για ένα προϊόν δεν είναι προσωπική προσβολή για αυτόν που το χρησιμοποιεί και το χαίρεται.

Επομένως, χρειαζόμαστε όλες τις απόψεις και μια ουσιαστική - ευγενική πάντα- αντιπαράθεση απόψεων.


Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1250 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2012, 09:22 »
Παπου εδω δεν σου εβαλα μπραβο!   :) Να την λες την γνωμη σου, για αυτο που θεωρεις σωστο. Ειναι πιο σημαντικο να καθοδηγηθει σωστα (κατα τη γνωμη σου) ενας νεος, παρα να αντιπαρατεθεις με το 50%. Το "αλλο" 50% ειναι ηδη ατμιστες, και δεν θα επρεπε να αντιπαρατιθεται (οπως και το απο εδω 50%), αλλά να εξηγει (οπως και το απο εδω) το γιατι της γνωμης του.

Πολυκράτη εγώ σούβαλα μπράβο. :yes: Τελευταία με έχει πιάσει ευαισθησία σαν την DARK ANGEL   το GIANNH RASTA τον dikostas και τα μοιράζω απλόχερα. :laugh1:

Την γνώμη μου την έχω πει παλαιότερα και εδώ σε αυτή την ενότητα πιθανώς και αρκετές φορές.Αυτή πίστευα σωστή αυτή είπα και αυτό που έλεγα εγώ το έλεγαν τότε και οι 9 στους 10 ατμιστές.

Τελευταία είδα πάρα πολές γνώμες να πιστεύουν σωστό το αντίθετο από αυτό που πίστευα εγώ και άρχισα να αναρωτιέμαι μήπως έχουνδίκιο αυτοί και και είμαι λάθος εγώ.
Τέλος πάντων τις απόψεις μου δεν τις αλλάζω εδώ είναι γραμμένες.

Τώρα οι καινούργιοι ατμιστές ας τις διαβάσουν όλες και ας αποφασίσουν τι τους ταιριάζει να ακολουθήσουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 08, 2012, 09:46 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος Tanker

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Cisco HH357/306
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1251 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2012, 10:31 »
Εγώ είμαι της γνώμης ότι ένας νέος ατμιστής χρειάζετε αυτό για να ξεκινήσει,είναι βολικό πρακτικό αποδίδει πάρα πολύ καλά και θα μείνει απόλυτα ευχαριστημένος. €19,,95
http://www.nobacco.gr/el/productsgr/e-cigsgr/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%B1/nobacco-set-giant-s
Θα χρειαστεί να πάρει και μερικούς έξτρα ατμοποιητές. €6,50/τεμ
http://www.nobacco.gr/el/productsgr/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81/giant/atomiser-giant-s
Ένα κορδονάκι για τον λαιμό για να μπορεί να το έχει πάντα μαζί του-βοηθάει πολύ!
http://www.nobacco.gr/el/productsgr/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81/giant/nobacco-necklace-%CE%BA%CE%BF%CF%81%CE%B4%CE%BF%CE%BD%CE%B9-e-go
Και τελευταίο και σημαντικότερο είναι το υγρό
0mg...καθόλου νικοτίνη
6mg..χαμηλή νικοτίνη
12mg...μεσαία νικοτίνη
18mg...υψηλή νικοτίνη
Ανάλογα σε ποιά κατηγορία καπνίσματος ήταν ας διαλέξει ο ίδιος.Η 18mg νικοτίνη ενδείκνυται για όσους κάπνιζαν βαριά τσιγάρα τα κανονικά που λέμε και στριφτά.
Από εμπειρία και έχοντας δοκιμάσει αρκετά υγρά της αγοράς το ζητούμενο σε ένα υγρό είναι να περιέχει καλής ποιότητας νικοτίνη και έπειτα επιλέγουμε την γεύση που μας αρέσει.Προτείνω αν διαθέτει λίγα χρήματα παραπάνω για υγρό να αγοράσει Halo απο www.ivape.eu
Μπορεί όμως να κάνει και την δουλειά του με το πολύ καλό και δοκιμασμένο Usa red mix της nobacco.
Βέβαια υπάρχουν και άλλες εταιρίες για αγορά των υγρών όπως η atmoslab και άλλες που μπορεί να βρεί κάποιος στο φόρουμ πολύ εύκολα..
Αυτά και ελπίζω να βοήθησα αρκετά μιας και ατμοποιώ απο τον Ιούλιο του 2011.
Ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 08, 2012, 11:01 από Tanker »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1252 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2012, 10:38 »
Πολυκράτη εγώ σούβαλα μπράβο. :yes: Τελευταία με έχει πιάσει ευαισθησία σαν την DARK ANGEL   το GIANNH RASTA τον dikostas και τα μοιράζω απλόχερα. :laugh1:



Να μοιράζεις απλόχερα τα "μπράβο" γιατί αξίζει!!!!!!  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Τα "μπράβο" τα δίνω με χαρά  σε όλους που βοηθάνε με τις απαντήσεις τους ! Κάθε μέλος που κάνει τον κόπο να απαντήσει είτε να δείξει
έναν "δρόμο" για τους υπόλοιπους για μένα αξίζει  το "μπράβο"!!!

Δεν θα έχει να λάβει κανείς από εμένα "μπράβο" που δεν σέβεται τον εαυτό του κ το φόρουμ.
Τα μοιράζω λοιπόν απλόχερα σε όλους που προσπαθούν κ που δίνουν κουράγιο, δύναμη, γνώσεις,
χαρά κ κάθε είδους βοήθεια γιατί για μένα σημασία έχει  η ευγένεια (κ ο τρόπος)  της προσφοράς του κάθε ανθρώπου εδώ μέσα!!!
Δεν ξέρω αν είναι κακό αυτό που κάνω μα εγώ νιώθω όμορφα να δείχνω σε όλους σας πόσο πολύ εκτιμώ την ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΑΣ ΕΔΩ!!!!   :) :) :) :) :)

Εγώ προτείνω σταθερά κ πάντα το Giant !!!!!!! Είναι καταπληκτικό cartomizer για κάποιον αρχάριο κ δεν θα τον βάλει σε καμία περιπέτεια
μα θα του δείξει τον δρόμο του ατμίσματος!! Φυσικά μετά που θα σιγουρευτεί ο ενδιαφερόμενος ότι του αρέσει το άτμισμα μπορεί να "πάει" κ σε άλλα είδη Η.Τ.  ;)

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 08, 2012, 10:44 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1253 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2012, 12:05 »
 Εγώ θα πρότεινα σε όποιον πραγματικά θέλει να βοηθήσει έναν νέο ατμιστή
Να κάνει μια βόλτα από εδώ
 
 http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4127.msg184771.html#msg184771
 
το λέω για να το ακούω και εγώ
 
όπως έχει πει και ο Άτμος η επιλογή του ατμοποιητή είναι η σημαντικότερη σε έναν νέο και όχι της μπαταρίας
 
επίσης αν θυμηθούμε όλοι τα πρώτα μας βήματα και τα πρώτα βήματα γνωστόν σε εμάς ατμιστών , ποια προβλήματα – παράπονα  θα έρθουν στο μυαλό μας  που μπορούν να ξενερώσουν έναν καινούριο στο άθλημα και να τον κάνουν να γυρίσει πίσω στο κ.τ
 
μου τρέχει υγρό μου φέρνει καμένο δεν έχω γεύση κτλ 9 στα 10 είναι στον ατμοποιητή
 
επίσης για άλλη  μια φορά θα ήθελα να τονίσω ότι ο νέος δεν χρειάζεται ότι πιο δυνατό κυκλοφορεί μιας και θα ξεκινήσει με έτοιμα υγρά υψηλής νικοτίνης
οπότε δεν θα του λείψει ούτε χτύπημα ούτε άρωμα .
χρειάζεται κάτι το δυνατόν απλό που συγχωρεί λαθάκια σε τρόπο γεμίσματος τρόπο ατμισματος κτλ 
 
μπορεί ο iatty να θεωρείτε κορυφή .
αλλά ας σκεφτούμε τον εαυτό μας πριν καλά καλά κάνουμε την πρώτη μας ρουφηξιά .ητ   να βλέπαμε βίντεο του Θανάση ,
 οριγκάκι μικρό, οριγκάκι μεγάλο, καμπάνα , πορσελάνη ρυθμιζόμενος πόλος , σύρμα αντίσταση, σύρμα χωρίς , φυτίλι κτλ
 
Στο χάι γκάις είχαμε τραβήξει για περίπτερο
 
 (πόσον μάλλον να πιάναμε να στήσουμε  iatty )
 
απλά η συμμετοχή σε αυτό το νήμα προϋποθέτει κάποιον κόπο και ανάλυση αρκετή ακριβώς επειδή απευθύνετε σε άσχετους ( την λέξη  την λέω με σεβασμό στις ανάγκες τους και όχι με απαξίωση )
 
 
 

Αποσυνδεδεμένος Tanker

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Cisco HH357/306
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1254 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2012, 12:26 »
Το ζητούμενο είναι ότι ένας καπνιστής που θέλει να το κόψει κάνοντας μια προσπάθεια με ηλεκτρονικό αναζητά την απλότητα και το αποτέλεσμα.Ποστάροντας λινκ απόψεων άλλων ατμιστών και μάλιστα νέων δέν βοηθάμε αλλά τον κάνουμε να μπερδευτεί περισσότερο απο ατμιστές που σε 2μήνες δοκίμασαν ego w/c/want και πάει λέγοντας παραθέτοντας χτυπήματα γεύσεις και ατμούς που για τον νεοεισερχόμενο φαίνονται διαστημικά.Καλό θα είναι να προτείνουμε αυτό που κατά την δική μας κρίση έχοντας περάσει αρκετά στάδια ένα μοντέλο που θα τον βολέψει για αρχή χωρίς να ξοδέψει αρκετά χρήματα μιας και δέν είναι σίγουρο η παραμονή του στο η.τ.

Αποσυνδεδεμένος SpirosPan

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1255 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2012, 17:41 »
Μια απλη μπαταρια ego αλλα οσο πιο μεγαλη γινεται για να μην κουραστει στις φορτισεις ενας νεος ατμιστης και εναν απλο ce4 που δεν χρειαζεται να λυνεται, αλλα να τον καθαριζει με οινοπνευμα δυο φορες την εβδομαδα, ειναι οτι καλυτερο. Εγω ξεκινησα με ατμοποιητη ego-c και βλαστημισα απο διαροες. Αν δεν βρισκοταν ενας φιλος γειτονας και συμφορουμιτης να μου δωσει εναν ce4 τωρα θα ημουν στο κ τ.
Το κυριοτερο ομως ειναι να βρει ο νεος το υγρο που τον καλυπτει  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: οπως γραφτηκε και απο αλλους φιλους  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1256 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2012, 21:39 »
Το κυριοτερο ομως ειναι να εχει παρει σοβαρά την αποφαση να κόψει το ΚΤ , τα αλλα θα τα βρει στην πορεία

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1257 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2012, 21:44 »
Αν το εχει κανει αυτο.. ειναι οτι καλυτερο..!
αλλα δυστυχως δεν ειναι ευκολη αποφαση να την παρεις σοβαρα.. και αυτο ειναι απο τους λογους που δεν κοβεται ευκολα. Οπως και να 'χει, με ενα καλο η.τ. και ενα υγρο που του γουστου σου, το η.τ. μπορει να σε κρατησει και μονο του απο την ευχαριστηση που θα σου δωσει.. Ακομη και αν δεν εχεις παρει την αποφαση να κοψεις το κ.τ. με την βοηθεια του η.τ. θα το κανεις.. Ειναι ενας απο τους λογους που εχουν πολυ σημασια οι αρχικες επιλογες στο η.τ.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1258 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2012, 23:57 »
Οτι λεει ο απο πανω μου.
Εγω οταν αποφασισα να δοκιμασω το ητ (αφου το θαυμασα σε εναν φιλο), ειχα στο μυαλο μου να το εχω στον υπολογιστη, σε διάφορα, για γλυτωνω κανενα τσιγαρο, και ααααααααν επαιρνα την αποφαση, να το προσπαθησω χωρις κτ. Μου αρεσε τοσο πολυ απο το πρωτο λεπτο στο μαγαζι ακομα, που βγηκα απο το μαγαζι, εβαλα τα τσιγαρα στο ντουλαπακι του αυτοκινητου και τελος. Χωρις κανενα ζορι και προσπαθεια, ουτε καν κατασταλαγμενη αποφαση.
Για αυτο ειναι σημαντικο να αρχισει καποιος με πραγματα που δεν θα εχουν προβλημα μεν (και υπαρχουν αφθονα πια), αλλά και που δεν θα τον βαλουν σε διαδικασια εκμαθησης ηλεκτρικονικων - μηχανικων - φυσικης.

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1259 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2012, 01:28 »
ενα απλο εργοστασιακο πακετακι.
(προσωπικα με βολεψε το τανκ μιας και ως νεα ατμιστρια
ηθελα να ελεγχω το υγρο συχνα πυκνα, με τα καρτομαιζερ με επιανε μια ανασφαλεια ξεχνιομουν
κιολας να προσθετω υγρο και εφαγα πολλες φορες καμμενο ετσι.)

θεωρω ομως το σημαντικοτερο δεν ειναι ουτε ο ατμοποιητης ουτε η μπαταρια..
ΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΥΓΡΟ. αν δεν βρεις εξ αρχης ενα καλο υγρο που να σου αρεσει η γευση του
τοτε η καταληξη ειναι λιγο πολυ η γνωστη και το ειδα πολλες φορες γυρω μου..

για μενα λοιπον ενας νεος ατμιστης θα επρεπε να ριξει εκει την μεγαλυτερη βαρυτητα.
να παει σε ενα μαγαζι και να δοκιμασει οσο περισσοτερες γευσεις μπορει.
αν δεν το γουσταρεις το υγρο δεν θα γουσταρεις και να ατμιζεις.
α και φυσικα θα προτεινα high νικοτινη στην αρχη και ας την ριξει μετα αν τον μπουχτιζει..
απο το να μη το νιωθει καλυτερα να ειναι δυνατο..


βεβαια οπως πολυ σωστα εχουμε πει παμπολες φορες, ολα αυτα ειναι ματαιο να τα λεμε
αν ο νεος δεν εχει σβησει το τσιγαρο πρωτα απο το μυαλο του..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 1 58 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:35
από Ηρακλης
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537798 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238490 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16563 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137978 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085829 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35722 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro