vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1230 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 01:19 »
Απο τον χειμωνα μεχρι τωρα ομως εχουν αλλάξει παρα πολυ τα πραγματα. Τωρα υπαρχουν ατμοποιητες τυπου ce4 - T2 - mini vivi nova κλπ με ελαχιστες πιθανοτητες να κανουν διαρροες


Χωρια που μια δυο ego μπαταριες και κανα δυο ατμο τετοιοι παντα χρειαζονται και "υστερα".

Εγώ εδώ και περίπου ένα χρόνο δεν χρειάστηκα τέτοια πράγματα.

Λές να τα χρειαστώ αργότερα? :hmmm:

Μάλλον είμαι ''ειδική περίπτωση'' :sfyrigma: :))

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1231 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 04:10 »
Αντε να αγγιξουμε τα συνορα του οφ τοπικ αλλα δεν πειραζει:
Εχεις εναν επισκευασιμο και μενεις απο φυτιλι-συρμα με-συρμα χωρις(αν εχει) - σερα (αν εχει) ή πεφτει κατω και σπαει ή το ξεχνας καπου ή στον κλεβουνε.
Εχεις ενα μοντ και μενεις απο μπαταρια-ες ή πεφτει κατω και στραβωνουν τα πασα και δεν ανοιγει ή το ξεχνας καπου ή στο κλεβουνε.
Ή να χαρμανιασεις προσπαθωντας να σεταρεις-επισκευασεις και να μην καθεται και να παιρνει ωρα.
Ή να θες να δοκιμασεις ενα υγρο, ή να σου αρεσει ενα υγρο "τοσο-οσο" και να μη θες να χαλασεις τη γευση του κυριως ατμοποιητη σου.
Ή να ζηλεψει-απορησει ενας-μια φιλος-φιλη και να εχεις κατι να του δωσεις να δοκιμασει - ενδεχομενως για μια δυο μερες.
Αν κατσω κι αλλο θα μου ερθουν και αλλα.
Αν η πιθανοτητα να σου τυχει καποτε κατι απο τα παραπανω δεν παιζει, τοτε εισαι η "ειδικη περιπτωση tsiv"  :respect: ;D

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1232 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 07:00 »
Δεν έχω έναν ούτε ένα 8)
Τα υπόλοιπα...δεν παίζουν ;D

Τέσπά πάμε παρακάτω :D

Είπαμε ''ειδική περίπτωση'' 8) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1233 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 07:38 »
Κάθισα και έκανα έναν απολογισμό των τελευταίων προτάσεων προς έναν καινούργιο ατμιστή.

50%  γνώμες πάρε μπαταρίες ego και απλούς εργοστασιακούς ατμοποιητές. :yes:

50% πάρε vv ή provari  και έναν καλό επισκευάσιμο ατμοποιητή.   :yes: :yes:

Άρα συνατμιστές μου από δω και πέρα τι θα πρέπει να λέμε σε έναν νέο ατμιστή :dontknow:
Μου φαίνεται ότι και εμείς σιγά σιγά αρχίζουμε και χάνουμε το δρόμο μας για να μην πω το χειρότερο δεν
ξέρουμε καν αν βρισκόμαστε στο σωστό δρόμο.

Εγώ πάντως εδώ στο φόρουμ αποφάσισα να μην λέω πλέον γνώμη σε κάποιο νέο με τι εργαλεία να αρχίσει το άτμισμα,
γιατί δεν θέλω να γίνω αιτία αντιπαράθεσης με το άλλο 50% που πιστεύει το αντίθετο.

Τώρα αν με ρωτάει κάποιος γνωστός φίλος συγγενής θα του λέω αυτό που θεωρώ εγώ σωστό. :yes: :yes:   

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1234 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 07:44 »
κατι φτηνο απλο και καλο για αρχη
μπορει να μην του αρεσει του ανθρωπου στην τελικη,γιατι να μπλεξει?

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1235 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 07:45 »


50%  γνώμες πάρε μπαταρίες ego και απλούς εργοστασιακούς ατμοποιητές. :yes:

50% πάρε vv ή provari  και έναν καλό επισκευάσιμο ατμοποιητή.   :yes: :yes:



Tι το καλύτερο?
50 - 50 ;)



Εγώ πάντως εδώ στο φόρουμ αποφάσισα να μην λέω πλέον γνώμη σε κάποιο νέο με τι εργαλεία να αρχίσει το άτμισμα,
γιατί δεν θέλω να γίνω αιτία αντιπαράθεσης με το άλλο 50% που πιστεύει το αντίθετο.
   

Και πολύ καλά κάνεις ;)
Ούτε εγώ το κάνω διότι δεν το θεωρώ σωστό.
Αν θέλει κάποιος θα διαβάσει και θα ενημερωθει.
Απλά και κατανοητά 8)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1236 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 07:49 »
Διότι πχ αν δεν ξέρεις να οδηγείς και θες να δοκιμάσεις και δεν ξέρεις εαν θα σου αρέσει ετσι ωστε να συνεχίσεις, δεν παιρνεις για πρώτο αμάξι ferrari! :)




Sent from my iPhone using Tapatalk


Παιδεύομαι είναι η αλήθεια, αλλά είμαι στο σωστό δρομο... Εάν είχα πάρει επισκευασιμο για πρώτο, άλλη μια κούτα τσιγαράκια θα είχα κάνει μεχρι να το κοψω!


Sent from my iPhone using Tapatalk


συγχώνευση συνεχόμενων ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 11:43 από petra »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1237 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 08:35 »
Stepeha εχεισ απολυτο δικιο..
και σε μενα να πετυχω για πρωτη φορα σεταπ σε επισκευασιμο ηταν μεγαλο παιδεμα.
Αν ετσι πρωτο ερχομουν στον χωρο του η.τ. θα ελεγα "τι ειναι αυτο? το μαστορα πρεπει να κανω καθε φορα που θελω τζουρα και δεν μου βγαινει κιολασ?" Ωσ νεοσ, μου πηρε καποιο καιρο με εργοστασιακουσ να καταλαβω την αρχη λειτουργιασ των μερων του η.τ. .. ποσο μαλλον το πωσ επηρεαζει η καθε παραμετροσ (πχ η αντισταση, η τροφοδοσια). Κατευθειαν με επισκευασιμο δεν θα εμενα στο ατμισμα.

Οσον αφορα στο μοντ απο την αλλη.. και απο την αρχη να το ειχα, το πολυ πολυ να με ενοχλουσε η ξαφνικη αλλαγη σε μεγαθοσ και βαροσ. Σε εμενα δεν θα συνεβαινε, αλλα οι περισσοτεροι που ξερω τουσ ενοχλει.

Οποτε ο νεοσ, να δωσει 100-200-... ευρω για κατι που θα του φανει δυσκολο,παραξενο,"ασχημο",βαρυ,μεγαλο,περιπλοκο κοκ (πωσ θα φανει στον αρχαριο λεω)με μεγαλη πιθανοτητα να πει οτι δεν ειναι για αυτον... πιστευω δεν ειναι καλη προταση.

Καλεσ προτασεισ για αρχη βρισκω την cigarette look κατηγορια, τα καρτοτανκ, τα clearo με EGO
η' αντι για EGO ενα απλο, σε αντιστοιχο μεγεθοσ μοντ

Ο επομενοσ στοχοσ του ειναι να διερευνησει τα υγρα και να βρει αυτο που του αρεσει και μετα δοκιμαζοντασ η' και διαβαζοντασ ασ παει προσ τον τυπο επισκευασιμου που τον τραβαει
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 08:44 από urahara »

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1238 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 09:43 »
Stepeha εχεισ απολυτο δικιο..
και σε μενα να πετυχω για πρωτη φορα σεταπ σε επισκευασιμο ηταν μεγαλο παιδεμα.
Αν ετσι πρωτο ερχομουν στον χωρο του η.τ. θα ελεγα "τι ειναι αυτο? το μαστορα πρεπει να κανω καθε φορα που θελω τζουρα και δεν μου βγαινει κιολασ?" Ωσ νεοσ, μου πηρε καποιο καιρο με εργοστασιακουσ να καταλαβω την αρχη λειτουργιασ των μερων του η.τ. .. ποσο μαλλον το πωσ επηρεαζει η καθε παραμετροσ (πχ η αντισταση, η τροφοδοσια). Κατευθειαν με επισκευασιμο δεν θα εμενα στο ατμισμα

 Για αυτό ακριβώς είχα γράψει το παρακάτω μήνυμα
 

Γενικότερα ένας αρχάριος δεν χρειάζεται σετ επιδόσεων , χρειάζεται όσο το δυνατόν απλό σετ στην χρήση για να μην του σπάσει τα νεύρα και το γυρίσει ξανά σε τσιγάρο
Οπότε κανα 2 μπαταρίες έγκο 1000αρες αν κάπνιζε πάνω από δύο πακέτα και από ατμοποιητές επίσης κάτι απλό στην χρήση όπως είναι οι ce4 και οι κλώνοι τους ή κάποιο κάρτο αν έχει κάνει τις δοκιμές και έχει καταλήξει σε 1- 3 υγρά .
 
Επίσης πολύ καλό και κομψό πακέτο είναι και το mini and more αλλά μόνον για καπνιστές του ενός πακέτου την ημέρα όχι παραπάνω
 
Σετ επιδόσεων δεν χρειάζεται πιστεύω γιατί στην αρχή γιατί θα έχει χτύπημα ούτος ή άλλως , μιας που οι περισσότεροι ξεκινούν με 16-18 νικοτίνη έτυμα υγρά οπότε δεν θα του λείψει ούτε το άρωμα

 Και συνεχίζω με κάποιες ερωτήσεις – προβληματισμούς
 
Πίανει για πρώτη φορά κάποιος στα χέρια του η.τ !!!!!!!
Είναι γκουμούτσα !!!!!!
Πρέπει να μάθει απευθείας να ανεβοκατεβάζει  τάση ( πολλοί δεν ξέρουν τι είναι τάση )!!!!!
Πρέπει να μάθει τι είναι αντίσταση πώς επηρεάζει και να την στρίβει κιόλας πάνω σε ένα ακόμη ( άγνωστο για αυτόν φυτίλι ) που πρέπει επίσης να μάθει να καίει και να διπλώνει !!!!!!!
Πρέπει να μάθει σε φορτιστές και μπαταρίες γκουμούτσες 
 
Εεεεεεεεεεεε σαν πολλά δεν είναι για κάποιον που απολαμβάνει την συνήθεια του βγάζοντας και ανάβοντας απλά ένα τσιγάρο
 
Τι πιθανότητες δίνετε σε κάποιον να παρατήσει τσιγάρο και να ξεκινήσει ατμισμα ??????????
 
Για αυτό δεν συστήνω σε κανέναν εξ αρχής μόντες , αλλά 1 πακετάκι ξέγνοιαστο πολύ κοντά στο plug &   play του κ.τ και όχι γιατί αμφισβητώ τις επιδώσεις των μηχανημάτων σας
 
Εδώ πολλούς τους ξενερώνει το κουμπί αρχικά και ψάχνουν αυτόματη μπαταρία και εμείς θέλουμε να τους μάθουμε να στήνουν IATTY .
                              ΕΕΕΕ ΡΕ ΤΖΑΜΠΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ 
 
 
 
 

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1239 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 10:27 »
Αυτο με το τζαμπο τωρα που κολλαει ?

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1240 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 10:40 »
 είπα να γράψω πιο κομψά το εεεεεε ρε ξύλο που μας χρειάζεται
( προτείνοντας όλα αυτά τα δύσχρηστα υπερεγαλεία   σε αρχάριους )
 
αλλά είπα να το κάνω πιο κομψά επειδή το τελευταίο που θέλω είναι οι τσακωμοί  και οι παρεξηγήσεις
 
προτιμώ τον εποικοδομητικό διάλογο με δόση χιούμορ
 

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1241 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 10:46 »
Αυτο με το τζαμπο τωρα που κολλαει ?

Παντού κολάει . :yes: :yes: :yes: Είναι σαν το Τζάκ Νόρις :yes:

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1242 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 10:56 »
 Όταν ο κινέζος έκανε τα πρώτα πειράματα με το .ητ ο τσακ νορις είχε ήδη GGTS VV   


 ;D ;D ;D ;D ;D
ΓΙΑ σου παππού λεβεντιά


τέλος το off topic
 
 

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1243 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 10:59 »
Ο επομενοσ στοχοσ του ειναι να διερευνησει τα υγρα και να βρει αυτο που του αρεσει και μετα δοκιμαζοντασ η' και διαβαζοντασ ασ παει προσ τον τυπο επισκευασιμου που τον τραβαει


Αφήνω τα υπόλοιπα, για να υενθυμίσω σε όλους σχεδόν, οτι ΑΥΤΟ είναι ο πρώτος στόχος.
Οτι εργαλείο και να έχεις, αν το υγρό είναι μούφα, μπορεί και να το παρατήσεις.
ωφ τώπηκ δεν θεωρώ κανέναν, μιας και ο ορθά σκεπτόμενος άνθρωπος, παρότι θα μπερδευτεί ολίγον, θα βγάλει πολύτιμα συμπεράσματα και απο ολες αυτές τις γνώμες.
Απ την άλλη νομίζω παραβλέψατε κάτι οι περισσότεροι που προτείνατε νν κλπ. Οτι ο ανθρωπος που ρώτησε, είπε οτι σκεφτεται για το ΠΡΩΤΟ του ΗΤ. Για να δοκιμάσει.


Οπότε θεωρώ οτι για δοκιμή, μια μπαταρία eGo, ενα φορτιστάκι, κατι σε νινινώβα CEτέσσαρο κλπ, και οσα περισσότερα υγρά μπορείς, θα σε κανουν να καταλήξεις στο αν σαρέσει, στο ποιό υγρό προτιμάς, και να αρχίσεις μετά τα νινιά για να το ξεζουμίσεις. και με ελάχιστο κόστος κανα 20ρι, 30ρι.
Και όχι, δεν θα πανε τζάμπα μετά.
και εγώ έχω, και εγώ δεν τα χρησιμοποιώ καθόλου σαν κι εσένα Τσιβ,  :tongue_smilie: , αλλα πάντα θέλω να εχω μια eGo μπαταρία και ένα κάρτο στο συρτάρι να κάθονται. Ετσι, κατοχικό σύνδρομο!


Παντού κολάει . :yes: :yes: :yes: Είναι σαν το Τζάκ Νόρις :yes:
Τσάκ παππού. Τσάκ. Οχι Τζάκ. Μην σ'ακούσει..... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1244 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 11:05 »

Υπενθυμιση : '' Το θεμα ανηκει στην Περιοχή νέων μελών.
Η αξια των συμβουλων καθως και ουσιαστικες αποριες-ερωτηματα θα αναδειξουν το περιεχομενο και την χρησιμοτητα του θεματος για ολα τα μελη-αναγνωστες ''


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 79 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537822 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238519 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138197 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085850 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro