vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

302 επισκέπτες, 10 χρήστες
lagoudakis, Stedorian93, Jorge, manoslykos, Doubt, TasMan, teo77, Olga68, Buliwyf, maprix

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1200 στις: Ιουνίου 24, 2012, 12:06 »
Όπως το λές!!! Εδώ υπάρχουν οι καλλίτερες απαντήσεις για τα περισσότερα ερωτήματά μας !!!!!! :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
Προτείνω πάντα τον Giant είτε έναν 510 d lr για αρχή.
  :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1201 στις: Ιουνίου 26, 2012, 03:22 »
Νομίζω ότι ένας Ce4+ πάνω σε ένα Bolt ή πάνω σε ένα mini Lava & καπνικό ατμιστικό υγρό 50 % VG-50 % PG / 18 mg είναι ότι καλύτερο για αρχή...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2012, 17:15 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1202 στις: Ιουνίου 26, 2012, 08:24 »



Όσο για τα mods  δεν θα πώ σε κάποιον να μην αγοράσει ενα mod αλλά θα πώ σίγουρα πριν το κάνει αυτό να σιγουρευτεί ότι είναι ατμιστής.  :) :) :) :) :)


Δεν είναι ότι δεν συμφωνώ με τα υπόλοιπα που μας λέει η Αγγελική ίσα ίσα με βρίσκουν σύμφωνο σε όλα και προτείνω σε όλους τους νέους ατμιστές να τα διαβάσουν.
Εξάλλου 2-3 μηνύματα πιο πίσω είναι. Νο  μυν. 1197.  ;)

Απλά το κράτησα γιατί πιστεύω ότι είναι το καλίτερο από όλα. :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Projectoras

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1203 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2012, 21:09 »
Χαιρετώ κι εγώ όλη την παρέα.Θα ήθελα να στραφώ άμεσα σε η.τ. μπας και με βοηθήσει να κόψω το κάπνισμα.Διαβάζοντας το φόρουμ για να επιλέξω συσκευή εχω μπερδευτεί αφού μέχρι τώρα ήξερα μόνο τη nobacco.Επίσης κατάλαβα ότι γενικά οι φθηνότερες συσκευές δεν αποδίδουν καλά και έχουν μικρότερη διάρκεια ζωής.
Δηλαδή αξίζει να πάρω κάποια συσκευή των 80 ευρώ και μετά να χρειαστεί πάλι αλλαγή?Οπότε σκέφτηκα μήπως θα ήταν καλύτερο να στραφώ από την αρχή σε κανα lava mini ή provari mini (αν και είναι πολύ ακριβό).
Θα ήθελα όμως τη βοήθειά σας...
Επειδή τα έχω κάνει αχταρμά στο μυαλό μου θα μπορούσατε να μου προτείνετε με τι να συνδυάσω αυτές τις συσκευές? Δηλαδή τι χρειάζομαι από ατμοποιητή,μπαταρίες,φορτιστή ή ότι άλλο μου διαφεύγει,ώστε να φτιάξω ένα ολοκληρωμένο σετ.
Θα παρακαλούσα να μου υποδείξετε συγκεκριμένα μοντέλα και μάρκες ώστε να μη ''χαθώ''.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Υ.Γ. Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ η.τ.(είμαι τελείως άσχετος) και καπνίζω από κανονικό τσιγάρο στριφτό.


Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1204 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2012, 21:15 »
Πλήρες πακετο (μπαταριοθήκη VV, μπαταρίες, φορτιστής) όπως:     
 
Lava (π.χ: http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=35439)    ή   
 
 eGo V6 VV Mod (π.χ: http://www.fabvape.gr/p.eGo-V6-VV-Mod-Full-pack.365678.html)    ή   
 
T3000 Torpedo Mod (http://zainy.net/52-torpedo-mod-t3000-with-4-clearomizer-starter-kits-e-cigs.html)
κλπ...

Ατμο Eπισκευάσιμος:
 
Rcamizer (http://www.atmistique.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=169&category_id=14&option=com_virtuemart&Itemid=25)

Ατμο Hμιεπισκευάσιμοι:
 
ViVi Nova V2 ή V3
 
CE4+ V2 Crystal V2 ή V3
 
T2

Καπνικό ατμιστικό υγρό 18-24 mg

Aυτά για αρκετά οικονομική αλλά...προχωρημένη αρχή...Μετά βλέποντας και κάνοντας...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2012, 21:23 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1205 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2012, 21:19 »
Φίλε projectora γειά σου.

Καταρχήν ή nobaco δεν είναι η.τ. είναι φίρμα πώλησης διαφόρων προιόντων ηλεκτρονικού καπνίσματος μέσα σε
αυτά και τσιγάρων.

Εδώ σε αυτή την ενότητα υπάρχουν πάρα πολές και καλές προτάσεις τις οποίες πιθανόν δεν διάβασες.
Το να γράψουμε πάλι την ίδια όπως παραπάνω δεν λέει τίποτε.

Ρίξε μια ματιά αποφάσισε για κάτι από όλα και τότε πές μας την απορία σου να σου τη λύσουμε.

zacharis  τούβαλες δύσκολα μου φαίνεται. :yes:

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1206 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2012, 21:22 »
 Ασε τις λαβες και τα προβατα, και παρε 2 ego 650 μπαταριουλες για αρχη (μαζι με το φορτιστη τους),  που αντεχουν στις πτωσεις , ειναι διακριτικες, και τις κρατας και αργοτερα.  Δυο crystal ατμοποιητες με μια πενταδα ανταλλακτικες κεφαλες, και δυο μπουκαλακια υγρα 18αρια με διαφορετικες γευσεις και εισαι κομπλε για αρχη.

Αποσυνδεδεμένος progressevakos

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Aut viam inveniam aut faciam
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1207 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2012, 21:27 »
Αν αρχιζα τωρα το ατμισμα θα επελεγα καποιο vv mod..το provari mini οπως και θα σου πουν πολλοι ειναι οτι καλυτερο..γυρω στα 200 ευρω βγαινει νομιζω με μεταφορικα κτλπ...Αυτο που θα επελεγα εγω ειναι το Vmax της smoktech που μοιαζει στο provari και κοστιζει 75 ευρω αν δεν κανω λαθος..Βαλε μπαταριες, φορτιστες..Σου βγαινει γυρω στο κατοσταρικο..Απο εκει και περα απο ατμοποιητες εγω χρησιμοποιω το AXA Tank του Kir Fani (22ε με εκτπτωση απο το forum) με carto 510d lr γυρω στα 5 ευρω η πενταδα και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος...με αυτα θα εχεις αυτονομια περιπου μια με μιαμιση μερα..

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1208 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2012, 21:37 »
Ασε τις λαβες και τα προβατα, και παρε 2 ego 650 μπαταριουλες για αρχη (μαζι με το φορτιστη τους),  που αντεχουν στις πτωσεις , ειναι διακριτικες, και τις κρατας και αργοτερα.  Δυο crystal ατμοποιητες με μια πενταδα ανταλλακτικες κεφαλες, και δυο μπουκαλακια υγρα 18αρια με διαφορετικες γευσεις και εισαι κομπλε για αρχη.




εναλλακτικη λυση στην παραπανω παραθεση 2 μπαταριες Ego C Twist 650mah θα τις βρεις 20-25 ευρω τη μια
με νορμαλ χρηση θα σου βγαλει η καθε μια τουλαχιστον5-6 ωρες

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1209 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2012, 21:48 »
Projectoras εγω ξερω ατομα που τ ακουμπησαν στην αρχη χοντρα...για μοντ κτλπ και μετα τα παρατησαν..
επο εσενα εξαρτατε κατα ποσο εισαι αποφασισμενος και αγανακτισμενος με το κτ  :)
ο καθενας βρισκει τον δρομο και τον τροπο μονος του  :yes:

πχ εγω τα ακουμπισα χοντρα στην αρχη για να με πονανε τα ευρο  :)) :)) για να μην το ξαναπιασω..ομως ηρθαν στιγμες που δεν με διεφεραν τα ευρο  :laugh1: :laugh1:
 μετα καταλαβα οτι ηταν μονο η θεληση  :yes:

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1210 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2012, 21:58 »
 Γενικότερα ένας αρχάριος δεν χρειάζεται σετ επιδόσεων , χρειάζεται όσο το δυνατόν απλό σετ στην χρήση για να μην του σπάσει τα νεύρα και το γυρίσει ξανά σε τσιγάρο
Οπότε κανα 2 μπαταρίες έγκο 1000αρες αν κάπνιζε πάνω από δύο πακέτα και από ατμοποιητές επίσης κάτι απλό στην χρήση όπως είναι οι ce4 και οι κλώνοι τους ή κάποιο κάρτο αν έχει κάνει τις δοκιμές και έχει καταλήξει σε 1- 3 υγρά .
 
Επίσης πολύ καλό και κομψό πακέτο είναι και το mini and more αλλά μόνον για καπνιστές του ενός πακέτου την ημέρα όχι παραπάνω
 
Σετ επιδόσεων δεν χρειάζεται πιστεύω γιατί στην αρχή γιατί θα έχει χτύπημα ούτος ή άλλως , μιας που οι περισσότεροι ξεκινούν με 16-18 νικοτίνη έτυμα υγρά οπότε δεν θα του λείψει ούτε το άρωμα 
 

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1211 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2012, 22:02 »
zacharis  τούβαλες δύσκολα μου φαίνεται... :yes:

Του έβαλα δύσκολα -αν και όχι ακριβώς- γιατί και 'γώ όπως και οι περισσότεροι από εμάς άρχισα με eGo x-ψ-ω κλπ και αφού ταλαιπωρήθηκα για κάνα μήνα κατάλαβα ότι όλα αυτά ήταν εντελώς άχρηστα και απλώς πετούσα τα χρήματα μου οπότε αγόρασα ένα mini Lava & μερικούς Ce4+ από Cleverstore + 2 μπουκάλια bebeca 50/50 από zerobacco και έτσι άρχισα να ατμίζω στ΄αλήθεια...
Ειμαι σίγουρος ότι αν συνεχιζα να ψάχνομαι με eGo και παρόμοια θα τα 'χα παρατήσει...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 07, 2012, 01:04 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1212 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2012, 22:17 »
Απο τον χειμωνα μεχρι τωρα ομως εχουν αλλάξει παρα πολυ τα πραγματα. Τωρα υπαρχουν ατμοποιητες τυπου ce4 - T2 - mini vivi nova κλπ με ελαχιστες πιθανοτητες να κανουν διαρροες, με μικρες αντιστασεις - ικανοποιτικοτατο ντουμανι σε ego μπαταριες, που θα καλυψουν με το παραπανω εναν νεο στο ατμισμα, χωρις να τον τρομαξουν απο ογκο-σχημα, και να του δωσουν χρονο να ειναι ικανοποιημενος με την αλλαγη απο το κτ και να την ψαξει (αμα θελει) σε παρακατω vv vw επισκευασιμους κλπ.
Χωρια που μια δυο ego μπαταριες και κανα δυο ατμο τετοιοι παντα χρειαζονται και "υστερα".

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1213 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2012, 22:19 »
Προτείνω ego μπαταρίες και ατμοποιητή ego c ή  ce4 .!!! :bye:

Αποσυνδεδεμένος Projectoras

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1214 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2012, 22:27 »

Του έβαλα δύσκολα -αν και όχι ακριβώς- γιατί και 'γώ όπως και οι περισσότεροι άρχισα με eGo x-ψ-ω κλπ και αφού ταλαιπωρήθηκα για κάνα μήνα κατάλαβα ότι όλα αυτά ήταν εντελώς άχρηστα και απλώς πετούσα τα χρήματα μου...

Αυτό ακριβώς θα ήθελα να αποφύγω...

Καταρχήν θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους για τις απαντήσεις σας.

Ο λόγος που σκέφτομαι το vv είναι να μην πάρω κάποιο πιο ''εμπορικό'' σετ και μετά από 1 μήνα να χρειαστεί να το αλλάξω.Θεωρώ ότι εκεί που θα δυσκολευτώ είναι ο ατμοποιητής αν είναι επισκευάσιμος (δηλαδή φυτίλια,σύρματα κτλ). Οπότε θα προτιμούσα απλό ατμοποιητή για αρχή τουλάχιστον.
Ποιοι είναι αυτοί που συνεργάζονται καλύτερα με ένα vv σετ όπως π.χ. το lava;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181169 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34222 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537626 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60163 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238311 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136413 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10558 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12