vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1170 στις: Απριλίου 20, 2012, 21:10 »
Συμβιβασμός στο μεγεθος σημαινει αναγκαστικά και συμβιβασμό στην διαρκεια της μπαταριας.Πολύ καλή λύση τα μινι αλλά από διαρκεια ...
Δεδομενου οτι εκανε πολλα τσιγαρα λογικα θα εχει και μεγαλη καταναλωση ειδικα τις πρωτες μερες....

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1171 στις: Απριλίου 21, 2012, 00:23 »
Να ρωτησω εδω να μου πειτε καμια ιδεα για ηλεκτρονικο τσιγαρο μικρου  μεγεθους ?
Αυτό μικρό διακριτικό
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,9337.msg341771.html#new

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1172 στις: Απριλίου 21, 2012, 03:00 »
(ωραιος ο malamadre  :thumpup: )

Το ειδα το Review για το mini τιμη δεν βλεπω στη σελιδα της εταιρειας η αλλου..
γενικα τα 510 ειναι τα μικρα για να τα ψαξω πιο γενικα?

εννοειται η διαρκεια της μπαταριας αλλα ετσι κ αλλιως σε κλειστο χωρο θα ειναι η χρηση με 2 μπαταριες θα ειμαστε οκ πιστευω

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1173 στις: Απριλίου 21, 2012, 03:07 »
ειμαι φαν των ego μπαταριων ως μεση λυση σε καθε ατμιστη. εχει ενα σπειρωμα που πανω μπαινουν
οι πληθωρα των ατμοποιητων, φορτιζει γρηγορα και εχει μια καλη αυτονομια ακομα και η 650αρα.
επισης σε μεγεθος ειναι κομψη χωρις να χτυπαει πολυ στο ματι.

και μενα μου αρεσει πολυ το 510 Τ που πηρα αλλα το εχω για δευτερο και ιδιαιτερα για εξοδους.
ενας νεος ατμιστης σιγουρα ψαχνει για κατι διακριτικο που να του θυμιζει επισης τσιγαρο,
ομως γρηγορα θα διαπιστωσει πως η απολαυσηειναι σημαντικοτερη
και θα καταληξει σε κατι ισως οτι τοσο κομψο οσο το mini.

edit:για το 510 Τ εχω 4 μπαταριες, 2 τις μικρες(220mah) και 2 μεγαλυτερες(320mah) γιατι μη ξεχναμε οτι εκτος του οτιεχει μικρη αυτονομια η μπαταρια, χανει και γρηγορα την δυναμη της οποτε η αλλαγη ειναι επιβεβλημενη σε συντομο διαστημα..
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2012, 03:15 από KoreYdro »

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1175 στις: Απριλίου 21, 2012, 03:35 »
Καλό το Μ&Μ και τα κάρτο του, όμως δεν έχεις επιλογές. Πρακτικά μόνο τα κάρτο της Kanger και μερικά CE2... 
Αντίθετα στο 510 μπορείς να δοκιμάσεις ατμοποιητές και να επιλέξεις ποιός σου πάει καλύτερα.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1176 στις: Απριλίου 21, 2012, 14:44 »
Πάντως για όποιον αποφασίζει να κόψει το τσιγάρο καλό είναι να πάρει μια συσκευή η.τ, αποτελούμενη από μπαταρία eGo στα 900-1100 mAh και έναν ατμοποιητή απροβλημάτιστο σε θέματα διαρροών και χρήσης ευκολίας στο βάλε βγάλε και διάρκεια ζωής όπως imist, CE4+, C . :)

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1177 στις: Απριλίου 21, 2012, 15:20 »
Εναλλακτικα, απο πλευρας ατμοποιητη, καλο ειναι να δοκιμασει κανεις και τον τιτανα (DCT tank στα 3,5 ή 6 ml αναλογα την συχνοτητα ατμισματος) με λιγη προσοχη βεβαια στη αρχικη διαδικασια γεμισματος του carto προς αποφυγην καψιματος του). Στο αντιστοιχο νημα του DCT TANK θα βρει κατατοπιστικα video :thumpup: .

Αποσυνδεδεμένος dttas

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1178 στις: Απριλίου 21, 2012, 15:25 »
imist με κλειστά μάτια...

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1179 στις: Απριλίου 21, 2012, 22:22 »
Πάντως για όποιον αποφασίζει να κόψει το τσιγάρο καλό είναι να πάρει μια συσκευή η.τ, αποτελούμενη από μπαταρία eGo στα 900-1100 mAh και έναν ατμοποιητή απροβλημάτιστο σε θέματα διαρροών και χρήσης ευκολίας στο βάλε βγάλε και διάρκεια ζωής όπως imist, CE4+, C . :)

ακριβως της ιδιας λογικης ειμαι και εγω. ειναι βασικο να μη παιδευτει ο καινουργιος ωστε να μη τα παρατησει.
γεμισμα - ατμισμα. επισης τα τανκ θα τον βοηθησουν στο να μπορει να εναλλασει ευκολα γευσεις ετσι ωστε να
καταληξει και ευκολα σε υγρο που επιθυμει.

Αποσυνδεδεμένος sim_themis

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Λοιπόν...
Γιά σας και απο μένα..
Θέλω να κόψω το κάπνισμα και να πάρω ένα η.τ.
Διάβασα (για αρκετες ώρες αφού έψαξα κιόλας) και θα έλεγα τελικά ότι έχω καταλήξει σε ένα ego-t.
Το θέμα μου είναι όμως σε ποιό απο τα δύο ?
Αυτό της ζουγκλας ή αυτο της nobacco ?

http://www.zougla.gr/eshop/products/ilektronika/e-cigarette/product/ilektroniko-tsigaro-ego-t-2-temaxia

http://nobacco.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=111&category_id=78&option=com_virtuemart&Itemid=2

Η διαφορά στην τιμή είναι μεγάλη καθώς μαζί και με τα έξοδα αποστολής πρόκειται για την μισή τιμή. (είμαι άνεργος)
Μπορεί κάποιος να μου πει την γνώμη του και να μου προτείνει κατι ?
Τι καλύτερο έχει η λύση της nobacco ? Και αυτό κίνα είναι..
Μόνο επειδή πρόκειται για ολοκλήρη εταιρεία?(αυτό σκεφτομαι έντονα)
Αν πάρω το ego-t της ζούγκλας θα είναι συμβατό με αυτό της nobacco? Αν δηλαδή χρειαστώ ανταλακτικά θα είναι συμβατά ?
Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει το ευχαριστώ πολύ εκ των πρωτέρων.


Αν πάρω το ego-t της ζούγκλας θα είναι συμβατό με αυτό της nobacco? Αν δηλαδή χρειαστώ ανταλακτικά θα είναι συμβατά ?

Φυσικα, ολα τα ανταλλακτικα ego-t ειναι συμβατα ασχετως εταιρειας, εχουν το ιδιο σπειρωμα.


Τι καλύτερο έχει η λύση της nobacco ? Και αυτό κίνα είναι..

Λιγο πολυ το απαντησες μονο σου.
Οσο θα σου βγαλει το 1 θα σου βγαλει και τ αλλο. Μικρες διαφορες  ιιισως να υπαρχουν, αλλα δεν αξιζουν τοση χρηματικη διαφορα...
Ειναι και λιγο θεμα τυχης στις κινεζιες, 2 ατμο ιδιας μαρκας μου βγαλαν σχεδον 1 μηνα πρωτος, κι ο δευτερος ηταν για πεταμα πριν κλεισει βδομαδα.

Αν μπορεις να πας σε καποιο καταστημα κιολας να δοκιμασεις γευσεις, ωστε να μην παρεις τελειως στην τυχη, θα γλιτωνες καποια χρηματα κι απο κει.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Φίλε Θέμη θα έλεγα και γω ότι η πρώτη σου επιλογή καλή είναι μιας και όπως μας λες είσαι και άνεργος, χωρίς όμως να θέλω να σε
προκαταλάβω να μην πας στη δεύτερη η οποία είναι από μία αξιόλογη εταιρεία και αυτή στο ηλεκτρονικό τσιγάρο με πολλούς
ευχαριστημένους πελάτες.

Πάρε και 2 υγρά ένα 12αρι και ένα 18αρι ξεκίνα με το 12αρι και ανάλογα βλέπης αν δεν σε καλύπτει σε νικοτίνη ανεβαίνης λίγο.

Εξάλλου στις μπαταρίες ego, αν σου χαλάσουν οι ατμοποιητές τύπου Τ, μπορείς να φορέσης ότι ατμοποιητές θέλης τους οποίους με τον καιρό
θα μάθης διαβάζοντας το φόρουμ.

Καλώς όρισες στην παρέα μας Θέμη.

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Πάρε αυτό της ζούγκλας να είσαι ήσυχος και με φτηνή επιλογή να έχεις μελλοντικά το περιθώριο να συμπληρώσεις και κανένα ατμό διαφορετικό γιά να δοκιμάσεις τι περίπου σε ικανοποιεί καλύτερα. Επίσης οι μπαταρίες της ζούγκλας είναι και 1000άρες. Κλώς όρισες στον κόσμο του ατμίσματος.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sim_themis

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια σας ευχαριστώ όλους για την άμεση ανταπόκριση σας.
Τελικά τείνω για το egot της ζούγκλας...
Θα το πάρω και θα κάνω και ένα review μόλις το δοκιμάσω!
Και πάλι σας ευχαριστώ όλους..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 1 58 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:35
από Ηρακλης
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537800 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238491 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16563 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085829 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35722 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro