vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1140 στις: Απριλίου 13, 2012, 19:49 »
Αν σας ελεγε κάποιος να διαλέξετε μεταξύ i want, ego-c και ram ποιον θα διαλέγατε και γιατί. Sorry αν σας κουραζω αλλά δεν θέλω να ξαναπέσω στο κ.τ.

κανενα απο αυτα....
imist θα διαλεγα.... :yes: (μεγαλη η χάρη Του)... :angel:

Αποσυνδεδεμένος paskontas

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari + SPHEROID
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1141 στις: Απριλίου 16, 2012, 22:21 »
Σκέφτομαι να αγοράσω το i-want λόγω καλύτερης απεικόνισης της κατάστασης μπαταρίας και μεγαλύτερης αυτονομίας σε ml. Αν διαπιστώσω ότι τελικά δεν μου κάνει μπορώ μετά να κουμπώσω πάνω στην μπαταρία του i-want τον ατμοποιητή του ego-c?

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1142 στις: Απριλίου 16, 2012, 22:23 »
Αν το σπειρωμα της μπαταριας του i-want ειναι eGo μπορεις να κουμπωσεις επανω το 95% των διαθεσιμων ατμοποιητων του εμποριου... :yes:
Νομιζω πως ειναι.... δεν ειμαι 100% σιγουρος αλλα νομιζω πως ειναι... :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 16, 2012, 22:28 από Pastafarai »

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1143 στις: Απριλίου 16, 2012, 22:27 »
Σκέφτομαι να αγοράσω το i-want λόγω καλύτερης απεικόνισης της κατάστασης μπαταρίας και μεγαλύτερης αυτονομίας σε ml. Αν διαπιστώσω ότι τελικά δεν μου κάνει μπορώ μετά να κουμπώσω πάνω στην μπαταρία του i-want τον ατμοποιητή του ego-c?
Αυτονομία μεγαλύτερη ?  :hmmm:
Μπορείς να κουμπώσεις ατμο C με τον κώνο φυσικά και το κάλυμμα.
Αλλά αφού θες για τον C γιατί δεν παίρνεις κατευθείαν Joyetech eGo-C που σου δίνει και 5 κεφαλές ατμοποιητή ?
Κοίτα εδώ:

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,7733.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 16, 2012, 22:32 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος JimKa

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1144 στις: Απριλίου 16, 2012, 22:30 »
Η μπαταρια του i-want ειναι μια κλασικη ego μπαταρια με 510 σπειρωμα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1145 στις: Απριλίου 16, 2012, 22:37 »
Σκέφτομαι να αγοράσω το i-want λόγω καλύτερης απεικόνισης της κατάστασης μπαταρίας και μεγαλύτερης αυτονομίας σε ml. Αν διαπιστώσω ότι τελικά δεν μου κάνει μπορώ μετά να κουμπώσω πάνω στην μπαταρία του i-want τον ατμοποιητή του ego-c?

Aπλά οι μπαταρίες του i-want διαθέτουν LCD οθόνη, με ενδείξεις καταμέτρησης εισπνοών και κατάστασης της μπαταρίας. Mπορούν να χρησιμοποιηθούν χωρίς πρόβλημα με ατμοποιητή eGo-C.

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1146 στις: Απριλίου 16, 2012, 22:42 »
@paskontas
Το ram είναι αρκετά πολύπλοκο για αρχάριο ατμιστή οπότε ανάμεσα
στα υπόλοιπα δύο θα σου πρότεινα το ego-c για πιό χαλαρή τζούρα,
καλή απόδοση γεύσεων και εύκολη (και φτηνή) αλλαγή αντίστασης.

Πάντως, ναι Pasta συμφωνώ ότι ο iMist (μεγάλη η χάρη Του) έχει θεικό
ντουμάνι είναι πανέμορφος και σαφώς κελεπούρι για εισαγωγικό μοντέλο.

Αποσυνδεδεμένος paskontas

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari + SPHEROID
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1147 στις: Απριλίου 17, 2012, 00:59 »
@paskontas
Το ram είναι αρκετά πολύπλοκο για αρχάριο ατμιστή οπότε ανάμεσα
στα υπόλοιπα δύο θα σου πρότεινα το ego-c για πιό χαλαρή τζούρα,
καλή απόδοση γεύσεων και εύκολη (και φτηνή) αλλαγή αντίστασης.


Όταν λες χαλαρη τζούρα εννοείς σαν τον giant? Τώρα έχω τον giant και μου φαίνεται αρκετά χαλαρή η τζούρα και δεν μου πολυαρέσει αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1148 στις: Απριλίου 17, 2012, 04:53 »
Επίσης καλό είναι να αναφερθεί ότι το i-want όπως επίσης και το want έχουν αρκετά σφιχτή τζούρα. Το eGo-C έχει την πιο ισορροπημένη τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1149 στις: Απριλίου 17, 2012, 14:26 »
Η σειρά "χαλαρότητας"  ;D τζούρας είναι : ιMist, Giant, eGo-C, Want
(όπως σωστά αναφέρει ο Tem)
Η πρόταση που έκανα αναφέρεται μόνο στα μοντέλα eGo-C και Want.
(δλδ υπάρχουν πάρα πολλά μοντέλα και όλα έχουν το κοινό τους  ;) )

Αποσυνδεδεμένος paskontas

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari + SPHEROID
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1150 στις: Απριλίου 17, 2012, 17:16 »
Μετά από πολύ διάβασμα εδώ μέσα (εδώ και καιρό) και ψάξιμο και δοκιμές που έκανα σήμερα θα ήθελα την ΠΟΛΥΤΙΜΗ βοήθειά σας και τις γνώσεις σας. Μπήκα σήμερα σε 3 μαγαζία με ηλεκτρονικά τσιγάρα. Το πρώτο το βγάζω εκτός διότι δεν μου έδωσε να δοκιμάσω τίποτα και προσπαθούσε να μου πουλήσει (noname ατμοποιητές και μπαταρίες) λέγοντας μου ότι τα δικά του θα με καλύψουν σίγουρα στο χτύπημα και στην ποσότητα ατμού. Στο δεύτερο μαγαζί μου έδωσε να δοικιμάσω διάφορους ατμοποιητές (ego-w, ego-c, imist όλα imitation) αλλά εκεί που έπαθα πλάκα ήταν όταν έβαλε τον δικό μου ατμοποιητή (nobacco giant dual coil) στην μπαταριοθήκη lavatube....!!!! Με την δική μου μπαταρία (nobacco giant) δεν με χτυπούσε σχεδόν καθόλου ενώ με το lavatube στα 4,3volt το 'καταευχαριστήθηκα". Έφυγα από εκεί και πήγα στο 3ο μαγαζί γιατί ήθελα να δοκιμάσω τον ego-c της ovale (ήταν μαγαζί της ovale). Ο άνθρωπος που με εξυπηρέτησε ήταν ΑΨΟΓΟΣ αλλά ότι και αν δοκίμασα δεν με χτύπησε όπως το lavatube.... Ακόμα και με το ego booster εγώ δεν καταλάβαινα σχεδόν τίποτα. Τώρα προσανατολίζομαι για provari γιατί πιστεύω πως είναι το καλύτερο και πως μόνο αυτό θα με βοηθήσει να κόψω το κ.τ. Θα ήθελα τις γνώμες σας γιατί ο provari δεν είναι giant (από οικονομικής άποψης εννοώ) να πεις ότι δεν μου άρεσε και τον αφήνω στην άκρη. Υπόψιν ότι είμαι ατμιστής 2 μήνες περίπου και ακόμα δεν έχω καταφέρει να κόψω εντελώς το κ.τ. Προκειμένου λοιπόν να σπαταλάω από εδώ και από εκεί λεφτά και να δοκιμάζω γιατί να μην πάω κατευθείαν στον καλύτερο?? Εκτός αυτού θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποιος κωδικός που να μπορώ να χρησιμοποιήσω για έκπτωση αγοράζοντας από την provape όπως υπάρχει για τον lavatube όπως διάβαζα σε ένα review που ήταν για σύγκριση των provari και lavatube. Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που διαθέσατε να διαβάσετε όλο αυτό το κατεβατό και ευχαριστώ εκ των προτέρω για την βοήθειά σας. 

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1151 στις: Απριλίου 17, 2012, 17:21 »
http://www.provape.com/ProVari-Mini-Variable-Voltage-V2-p/provarimini.htm

Δοκίμασε αυτό BABD8
ή αυτό ECIGS26

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1152 στις: Απριλίου 17, 2012, 17:27 »
εγω δουλευω αυτο που ειπες πριν λαβα με dual coils και ειμαι οκ τωρα θελω να κανω αγορα και επισκευασημου ατμο και τελος δεν θα ψαξω αλλο μετα εχω πεταξει αρκετα χρηματα το pravari  ειναι καρφη αλλα πολυ ακριβω το λαβα σου ερχεται 46 ευρω κοντα  και κανει την δουλεια του αυτα απο μενα  :thumpup:

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1153 στις: Απριλίου 17, 2012, 18:48 »
αν δεν πάρεις επισκευάσιμους το provari είναι υπερβολή.
Πάρε καλύτερα κανα lava για μέσα και ένα κουτάκι για έξω και είσαι παραπάνω απο κομπλέ ;)

Αποσυνδεδεμένος paskontas

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari + SPHEROID
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1154 στις: Απριλίου 17, 2012, 19:01 »
αν δεν πάρεις επισκευάσιμους το provari είναι υπερβολή.
Εννοείται πως έχω αρχίσει ήδη να ψάχνομαι για επισκευάσιμο.... Αλλά επειδή ζορίστηκα ήδη αρκετά με την μπαταριοθήκη λέω να δοκιμάσω για αρχή κανένα έτοιμο άτμο και μετά να ασχοληθώ λιγάκι για να μάθω να επισκευάζω μιας και τα χέρια μου πιάνουν...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 79 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238516 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138184 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro