vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος efstratia

  • *
  • 93
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1125 στις: Απριλίου 02, 2012, 17:20 »
:yes:  :) Επισησ μπορεισ να παρησ 1000αρα μπαταρια+imist+usb+φορτιστη=38ευρο
Έχεις link?  ;D

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1126 στις: Απριλίου 02, 2012, 17:20 »
 :) Δεν αλλαζεισ αντιστασεισ ευστρατια μου την περνεισ ετοιμη και τηνβιδωνησ στον κονο και μετα ολο στην μπαταρια,ευστρατια μου βιαζομε να φιγω  ;) ο γιαννησ θα σε βοηθηση  :yes: ξερει πολυ καλα. :thumpup: γεια σου και τα λεμε :bye:

Αποσυνδεδεμένος efstratia

  • *
  • 93
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1127 στις: Απριλίου 02, 2012, 17:22 »
Δεν αλλαζεισ αντιστασεισ ευστρατια μου την περνεισ ετοιμη και τηνβιδωνησ στον κονο και μετα ολο στην μπαταρια,

Τέλεια σ' ευχαριστώ  πολύ για το χρόνο σου (και συγνώμη για την ασχετοσύνη) ::)

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1128 στις: Απριλίου 02, 2012, 17:24 »
ουσιαστικα αυτο που λεει ο κωστης ειναι πως μπορεις να αλλαζεις τη βαση, η οποια περιεχει την αντισταση.. αλλαζει και η αντισταση καθ'αυτη, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.

επισης, ειναι πολυ ευκολη και η αλλαγη φυτιλιου, λογω του διαιρουμενου σχεδιου.

παρομοιας φιλοσοφιας ειναι και οι ego-c, οπου κρατας κωνο και βαση και αλλαζεις τον ατμοποιητη οταν ο προηγουμενος παραδωσει πνευμα  :thumpup:

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1129 στις: Απριλίου 02, 2012, 17:24 »

Αποσυνδεδεμένος efstratia

  • *
  • 93
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1130 στις: Απριλίου 02, 2012, 17:29 »
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις πληροφορίες !

Αποσυνδεδεμένος itheodo

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Cogito Ergo Sum
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1131 στις: Απριλίου 03, 2012, 19:26 »
Και επισημα ατμιστης και μαλιστα περασα και το τεστ του φραπε !
Παρελαβα σημερα απο το hlektroniko-tsigaro.com το joytech ego-t με 1000αρα μπαταρια και υγρο βανιλια και φραουλα των 9mg της flavourart. (Πηρα μαζι κι αλλο ενα υγρο φραουλα κι εναν ατμοποιητη για τον κουμπαρο μου).
Κατ'αρχην να πω οτι η εξυπηρετηση ηταν καταπληκτικη. Παρηγγειλα χτες αργα το μεσημερι και σημερα το πρωι ειχε ερθει Πατρα η παραγγελια. Επισης σε οποιαδηποτε απορια ειχα μου εδωσαν βοηθεια και με το παραπανω, ειτε τηλεφωνικως, ειτε με το online chat. (Σε αντιθεση με αλλες εταιρειες που ειχα στειλει παλαιοτερα emails ρωτωντας πληροφοριες και δεν ειχα παρει ποτε απαντηση).
Ευχαριστω την "petra" η οποια και μου προτεινε την παραπανω σελιδα.
Χρησιμοποιησα το υγρο βανιλια. Αρχικα ειχε μια γευση περιεργη, οχι ακριβως σαν καμμενο, αλλα ηταν μαλλον λογω καινουριου ατμοποιητη. Μετα τις πρωτες τζουρες μου φαινοταν σαν ελαφρυς ο ατμος και ειχα επιθυμια για τσιγαρο μιας και δεν ειχα καπνισει ολη μερα (το η.τ το ενεργοποιησα το μεσημερι). Δεν αναψα τσιγαρο παρ'ολα αυτα.
Τελικα οχι μονο το συνηθισα, αλλα αργοτερα αφου εκανα αρκετες τζουρες μαζι με τον καφε (το υπερτατο τεστ), οχι μονο δεν ενιωσα την αναγκη του κανονικου τσιγαρου, αλλα καποια στιγμη εβαλα στην ακρη και το η.τ.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2012, 20:07 από itheodo »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1132 στις: Απριλίου 03, 2012, 20:18 »
Αντε βρε... καλως ήρθες.
Βανίλια και φράουλα με egoT κάνει μια καλή μου φίλη εδώ.
Από το ίδιο μαγαζί. μεγάλη σύμπτωση.
Το μεγάλο βήμα το έκανες. Οτι άλλο προκύψει στην πορεία, μπες στο κατάλληλο νήμα κι άρχισε τις ερωτήσεις!

Αποσυνδεδεμένος paskontas

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari + SPHEROID
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1133 στις: Απριλίου 13, 2012, 16:47 »
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι σχετικά καινούριος ατμιστής (2 μήνες) και ακόμα ψάχνομαι αφού ακόμα δεν βρήκα αυτό που περίμενα. Χρησιμοποιώ το Nobacco Giant dual coil. Αρχικά πήρα για υγρό το usa mix το οποίο μου άρεσε λίγο (είχε καλό χτύπημα και στο τέλος μου άφηνε και μία γλυκάδα που μου άρεσε). Θέλοντας να "ψαχτώ" λίγο ακόμα όταν τελείωσε αυτό το υγρό πήρα το "desert ship" (της nobacco πάλι) αλλά δεν μου άρεσε καθόλου. Τώρα έχω το ¨tobacco" (πάλι της nobacco) αλλά δεν μου κάθισε καλά ούτε αυτό γιατί δεν έχει καλό χτύπημα (δεν ξέρω αν φταίει το η.τ. ή το υγρό) και δεν έχει καθόλου γλυκάδα. Ψάχνοντας μέσα στο forum ανακάλυψα τα καινούρια η.τ. της nobacco (i want και ram) και το ego-c (το οποίο το παινεύουν αρκετοί χρήστες). Σκέφτομαι να αγοράσω καινούριο η.τ. Τα χαρακτηριστικά που μου άρεσαν στα 3 καινούρια τσιγάρα είναι:
1) tank system για να μπορώ να ελέγχω πόσο υγρό έχω μέσα και να μην ξεμένω ποτέ
2) Ένδειξη για την στάθμη της μπαταρίας, και πάλι για να μην ξεμένω ποτέ
3) φθηνά αναλώσιμα (από ότι κατάλαβα φθηνά αναλώσιμα έχει μόνο το ego-c)
Θα ήθελα λοιπόν ένα η.τ. με τα παραπάνω χαρακτηριστικά και οπωσδήποτε καλό χτύπημα και ποσότητα ατμού. Σαν δευτερεύον χαρακτηριστικό (εντελώς προαιρετικά) θα ήθελα να έχει ρυθμιζόμενα volt (όπως το ram). Και τελευταία ερώτηση, καλύτερη εταιρεία θεωρείται η nobacco ή η ovale? (αν και από όσο κατάλαβα μεγάλο ρόλο σε αυτό έχει το τι ζητάει ένας ατμιστής). Αν χρειάζεστε κάποια επιπλέον πληροφορία για να με βοηθήσετε, είμαι πρόθυμος να την δώσω. Θα εκτιμούσα πολύ τη βοήθειά σας για να μην ξανακατρακυλίσω στο κ.τ. (=κωλοτσίγαρο όπως εύστοχα έγραψε κάποιος άλλος χρήστης εδώ μέσα)

Αποσυνδεδεμένος carpe-noctem

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1134 στις: Απριλίου 13, 2012, 18:58 »
το ηλεκτρονικό τσιγάρο την γεύση του κανονικού δύσκολα θα την βρειs άποψη μου μην βαράτε οι υπόλοιποι . ντουμάνι και χτύπημα στο λαιμός σίγουρα όμως θα βρει . άποψη μου για αρχή είναι 2 μπαταριές  ego 1100 και 1 -2   ce4  ατμοποιητες που επισκευάζονται εύκολα αν θέλειs να ασχοληθεί και με αυτό το κομμάτι του ηλεκτρονικού τσιγάρου . επίσης σε υγρά ας ξεκινήσειs με κάτι βαρύ σίγουρα από 18mg περιεκτικότητα νικοτίνης και επάνω .

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1135 στις: Απριλίου 13, 2012, 19:11 »
οι dual coils  να ξερει φιλε οτι ειναι απο του καλους ατμο που κυκλοφορουν σε θεμα χτυπημα οσο για τα υγρα δοκιμασε και καμια αλλη εταιρια με το θεμα την νικοτινη οσο και να πας ψηλα καποια στιγμη δεν θα σε καληψη οποτε μηνε σταθερα καπου, και μην σε τρωει το μαμουνι γιατι στο τελος θα βρεθεις να εχει δωση ενα καρο λεφτα βρες κατι να σου αρεσει και μηνε εκει το λεω γιατι ξεκινησα με dual coils δοκιμασα αρκετα και παλι εκει γυρισα . :idiot1: :laugh1: :laugh1: γνωμη δικια μου φιλικη οτι  σου κανει κεφι  σιγουρα υπαρχουν ατμο πολυ καλητερη απο τον dual coils το θεμα ειναι να τον βρεις πριν ξεπαραδιαστης  :laugh1: :laugh1: καλη τυχη στο ψαξιμο και καλες γιορτες

Αποσυνδεδεμένος paskontas

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari + SPHEROID
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1136 στις: Απριλίου 13, 2012, 19:16 »
Αν σας ελεγε κάποιος να διαλέξετε μεταξύ i want, ego-c και ram ποιον θα διαλέγατε και γιατί. Sorry αν σας κουραζω αλλά δεν θέλω να ξαναπέσω στο κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1137 στις: Απριλίου 13, 2012, 19:25 »
ego -c me 1000 o ram τι ειναι  :confused1:

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1138 στις: Απριλίου 13, 2012, 19:28 »
Αν σας ελεγε κάποιος να διαλέξετε μεταξύ i want, ego-c και ram ποιον θα διαλέγατε και γιατί. Sorry αν σας κουραζω αλλά δεν θέλω να ξαναπέσω στο κ.τ.
Κοίτα εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8844.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,7733.0.html

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9583
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1139 στις: Απριλίου 13, 2012, 19:28 »
Joyetech ή Alter eGo-C γιατί συγκεντρώνει όλα τα χαρακτηριστικά που αναφέρεις στο προηγούμενο μήνυμά σου. Βέβαια υπάρχει και το Ovale eGo-C αλλά χωρίς ένδειξη εναπομένουσας φόρτισης της μπαταρίας.   

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8723 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181181 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34232 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537657 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238331 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136659 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085726 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35677 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10563 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12