vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

314 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, giorgos1999, Jorge, liabovas, dvelev, KORG N364, manoslykos

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1095 στις: Μαρτίου 31, 2012, 20:22 »
Εχεις προσωπικό μύνημα.

Αποσυνδεδεμένος itheodo

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Cogito Ergo Sum
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1096 στις: Μαρτίου 31, 2012, 20:32 »
Εχεις προσωπικό μύνημα.
Επειδη ειμαι καινουριος χρηστης δε μπορω να απαντησω στο pm.
Σ'ευχαριστω πολυ.

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1097 στις: Μαρτίου 31, 2012, 20:34 »
Επειδη ειμαι καινουριος χρηστης δε μπορω να απαντησω στο pm.
Σ'ευχαριστω πολυ.
Ο.κ.Στην διάθεση σου.


Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1099 στις: Μαρτίου 31, 2012, 20:37 »
Σ'αυτο που εκανα 5 τζουρες το πρωι εσβηνε η οθονη. Οταν αναβε εδειχνε τη μπαταρια σε μπαρες και ποσες τζουρες εχεις κανει. Εκτος αν μενει μονιμα η ενδειξη της μπαταριας και δεν το προσεξα. Σε καθε περιπτωση παντως η καταναλωση της lcd οθονης ειναι απειροελαχιστη πιστευω.
Γι'αυτο που λες οτι πατωντας ανα 5 φορες αλλαζουν τα βολτ δεν εχω ιδεα. Οταν πατας 5 φορες απενεργοποιεις τελειως και επανενεργοποιεις τη λειτουργια του η.λ. Μονο αυτο ξερω
αλλη μπαταρια ειναι αυτη που αναφερθηκε ο φιλος ειναι με μεταβαλομενη ταση και αλλη αυτη που εχεις εσυ :bye:

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1100 στις: Μαρτίου 31, 2012, 20:40 »
αλλη μπαταρια ειναι αυτη που αναφερθηκε ο φιλος ειναι με μεταβαλομενη ταση και αλλη αυτη που εχεις εσυ :bye:
Ετσι. :bye:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1101 στις: Απριλίου 01, 2012, 18:58 »
Καλησπερα.
Επειδη εχω διαβασει διαφορα που μου φαινονται πραγματικα κινεζικα και γενικα εχω χαθει λιγο, θα ηθελα τη βοηθεια σας σε καποιες απλες πιστευω αποριες που εχω.
Αρχες της εβδομαδας προκειται να αγορασω το ego-t lcd (εχει οθονη που δειχνει τη σταθμη της μπαταριας), με 650αρα μπαταρια. Θα το παρω 55 ευρω (απο 65). Επισης 20ml υγρο με 12mg νικοτινη, 13 ευρω.
Κατ'αρχην τα 12mg νικοτινη ειναι οκ για εμενα που καπνιζω 1 πακετο stuyvesant πορτοκαλι τη μερα ?
Δευτερον, χοντρικα ο ατμοποιητης καθε ποτε θα χρειαζεται αλλαγη και με τι κοστος ?
Τριτο και τελευταιο. Σαν αρχαριος που θελω ενα εργοστασιακο η.λ. χωρις να καθομαι να ασχολουμαι με μοντες κλπ, απλα να το φορτιζω, να το γεμιζω υγρο και να ατμιζω εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο με τιμη εως 60 ευρω ? (αλλα οχι απο site που πουλαει η.τ αμφιβολου προελευσεως).
Ευχαριστω εκ των προτερων.

http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=categories&category_id=789
Eδώ έχει για τα μέλη (κάνεις εγγραφή στο σάιτ) το egoT 650mah 41euro & 1000mah 44 euro
Εχει και σε άλλα σάιτ προσφορές, αυτό είναι μια καλή αρχή για να ξεκινήσεις το ψάξιμο.
Σε ότι αφορά στο θέμα προέλευσης, μπορεί όλα να είναι κινέζικα, αλλά κάθε εργοστάσιο έχει δικές του προδιαγραφές ποιότητας. Το συγκεκριμένο που προμηθεύει αυτό το μαγαζί είναι κορυφαίο. Επίσης, το ίιδο το κατάστημα παρέχει αποτελεσματική εγγύηση σε ελαττωματικές συσκευές.

Σε ότι αφορά την lcd οθόνη
α) όντως σου δείχνει τις εισπνοές και τη στάθμη της μπαταρίας
β) η οθόνη αυξάνει το μέγεθος της μπαταρίας
γ) λόγω της ύπαρξης διαφορετικών μικροκυκλωμάτων για την οθόνη, η μπαταρία αυτή σπάνια λειτουργεί με ατμοποιητές πολύ χαμηλής αντίστασης 1,5 ομ ή και 1,7. Αν στο μέλλον αποφασίσεις να χρησιμοποιήσεις έστω για δοκιμή τέτοιους ατμοποιητές (πχ giant) μπορεί να χρειαστείς άλλη μπαταρία.

Από κει και πέρα εσύ αποφασίζεις.

Αποσυνδεδεμένος itheodo

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Cogito Ergo Sum
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1102 στις: Απριλίου 01, 2012, 19:26 »
Ευχαριστω πολυ για την πληροφορια. Θα επικοινωνησω αυριο μαζι τους, ενω εχω στειλει email και σε αλλη μια εταιρεια για πληροφοριες.
Το 1000αρι στα 45 ευρω ειναι καλη περιπτωση.
Το μονο που δεν ξερω ειναι αν θα με καλυψουν τα 9mg νικοτινης των υγρων αναπληρωσης που πουλαει το site που μου εδωσες (κανω περιπου 1 πακετο stuyvesant πορτοκαλι τη μερα αν και τελευταια το εχω ελλατωσει). Θα παρω οπωσδηποτε και υγρο μαζι ωστε να ξεπερασω τα 50 ευρω παραγγελια για να εχω δωρεαν μεταφορικα.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1103 στις: Απριλίου 01, 2012, 19:35 »
Φιλε itheodo καλησπερα..Επειδη και γω χρονια καπνιζα Styvensant πορτοκαλι,εχω να σου πω οτι απο 9 εως 12 mg νικοτινης ειμαι οκ....Με Giant ατμοποιητη 1.5 ohm..Ελπιζω να βοηθησα :)

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1104 στις: Απριλίου 01, 2012, 19:39 »
ωστε να ξεπερασω τα 50 ευρω παραγγελια για να εχω δωρεαν μεταφορικα.
  :thumpup:

Πάρε και με περισσότερο νικοτίνη 16 ή 18 έτσι για αρχή και θα δείς πιστεύω θα σαι οκ θα το απολαύσεις  :)

Αποσυνδεδεμένος itheodo

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Cogito Ergo Sum
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1105 στις: Απριλίου 01, 2012, 20:51 »
Αφου σας ευχαριστησω ολους για τις πραγματικα πολυτιμες πληροφοριες σας, μια τελευταια ερωτηση.
Αν τελικα αγορασω η.τ. χωρις οθονη για ενδειξη μπαταριας, οταν τελειωνει η μπαταρια υπαρχει καποια ενδειξη οπως π.χ. να κοκκινιζει γυρω απ'το κουμπι που πατας για να ατμισεις στο ego-t ?
Η κατι τελος παντων που να σε ειδοποιει οτι η μπαταρια φτανει στο τελος ωστε να μη μενεις με το.... ego-t στο χερι ?

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1106 στις: Απριλίου 01, 2012, 20:55 »
Η κατι τελος παντων που να σε ειδοποιει οτι η μπαταρια φτανει στο τελος ωστε να μη μενεις με το.... ego-t στο χερι ?
Οχι  :)

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1107 στις: Απριλίου 01, 2012, 20:59 »
νεος ατμιστης κι εγω εχω ξοδεψει αρκετα -πολλα χρηματα απο δω κι εκει..κατεληξα σε ιμιστ και ego-c.. στυβεσον κοκινο μαλακο εκανα..για υγρα προτεινω halo tribeca 18 ,freedom 18 εχω βρει πλεον την ηρεμια μου με αυτα..

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1108 στις: Απριλίου 01, 2012, 21:02 »
σε joytech ego-c το κουμπακι γινεται μπλε λιγη ωρα πριν τελειωσει η μπαταρια,,επισης ο ιμιστ ειναι συμβατος με ego-c  ,ελπιζω να βοηθησα!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1109 στις: Απριλίου 01, 2012, 21:04 »
Στην αρχή θα το καταλάβεις βλέποντας να πατάς το κουμπί και να αναβοσβήνει το λαμπάκι. Αυτό σημαίνει game over μέχρι την επόμενη φόρτιση
Στην πορεία θα το καταλαβαίνεις επειδή στα τελειώματα της μπαταρίας μειώνονται χτύπημα γεύση και ατμός.
Εννοείται βέβαια ότι πάντα θα έχεις μια δεύτερη φορτισμένη μαζί σου. Δεν είναι άλλωστε δύσκολο 2 ωρίτσες βαριά βαριά θέλει φόρτιση η 650 ρα, αναλογικά ο χρόνος της φόρτισης ανεβαίνει όσο ανεβαίνουν τα mah.
Αν μάλιστα είσαι συνεχεια έξω, θα κουβαλάς και το φορτιστή. Ολο και κάποια πρίζα ή υπολογιστής θα βρίσκεται.
Αν είσαι από αυτούς που βρίσκονται όλη μέρα σε ανοιχτό χώρο, τότε θα δεις στην πορεία αν η συχνότητα που ατμίζεις επιβάλλει 3η μπαταρία.
Στην πράξη είναι απλό, μην το φοβάσαι.
Να ξέρεις ότι ο χειρότερος εφιάλτης ενός νέου ατμιστή είναι ο ατμοποιητής. Το 90% των προβλημάτων οφείλονται σε αυτόν, αλλά με επιμονή, υπομονή και τη βοήθεια του φόρουμ σε λίγο καιρό θα έχεις τα πάντα υπό έλεγχο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 29 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8752 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181220 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60220 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238425 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137387 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085791 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35707 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro