vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

310 επισκέπτες, 9 χρήστες
panoskapa, chief79, dkostas, Nikrom, mathimatikos1966, yorgoss, Jorge, ZoeM, manoslykos

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1065 στις: Μαρτίου 31, 2012, 01:17 »
αμα σου αρεσει κιολας να στριβεις φυτιλια για να περναει η ωρα σου.... :))

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1066 στις: Μαρτίου 31, 2012, 01:48 »
Έτσι είναι, παιδιά. Κι εγώ βρίσκω λάθος τις προτροπές σε νέους για ογκώδη μοντέλα αλλά και μοντέλα που απαιτούν γνώσεις.

Ένας καπνιστής που μέχρι χτες είχε στα χέρια του το κ.τ., ένα "πούπουλο" μερικών γραμμαρίων μεγέθους μικρότερου από 10 εκατοστά και πάχους μικρότερου από 8 χιλιοστά, όταν ακούει ότι μόνο με ένα μοντέλο μεγέθους... κλαρίνου θα κάνει τη δουλειά του, καθόλου απίθανο να πει "καλύτερα να μου λείπει".

Εκτός αυτού όταν κάποιος πείθεται ότι μόνο με αυτό γίνεται η δουλειά, σκεφτόμενος αναλογικά τα μεγέθη, του δημιουργείται η εντύπωση ότι ένα μοντέλο 60% μικρότερο σε μέγεθος θα έχει και 60% μικρότερη απόδοση. Η πραγματικότητα όμως δεν είναι καθόλου έτσι. Εκατομμύρια ατμιστές χρησιμοποιούν μοντέλα που είναι απλά κάπως μακρύτερα από τα κανονικά τσιγάρα ή το πολύ σε μέγεθος eGo και κάνουν τη δουλειά τους μια χαρά.

Ο κυριότερος λόγος για αποφυγή τέτοιων προτάσεων είναι η τρομοκράτηση του νέου υποψήφιου ατμιστή με τα υπερβολικά μεγέθη και τις πολλές λεπτομέρειες. Για έναν γνώστη του θέματος, φράσεις όπως: Πάρε δυο 18650, έναν φορτιστή Trax και φτιάξε μια αντίσταση με 3Φ, Χ σύρμα και άλλα τέτοια, μπορεί να δείχνουν καθημερινές. Για έναν νέο όμως αυτά είναι κινέζικα. Εγώ αν άκουγα τέτοια πράγματα σαν νέος ατμιστής, θα έφευγα τρέχοντας, σκεφτόμενος ότι μάλλον θα χρειαστώ πολλά φροντιστήρια για να αρχίσω το άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1067 στις: Μαρτίου 31, 2012, 01:51 »
Άη Μήστ (μεγάλη η χάρη Του...)

Imist πάρε και δεν θα χρειαστεις τιποτα άλλο για πολύ καιρό...  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1068 στις: Μαρτίου 31, 2012, 01:54 »
Και οι νέοι καλά θα κάνουν να δώσουν περισσότερο βάρος σ' αυτό το σημείο που αναφέρω και στην εγκυκλοπαίδεια του η.τ.:

12. Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
 Θέλω μόνο να επιστήσω την προσοχή σας κατά την ανάγνωση των μηνυμάτων στα διάφορα θέματα του φόρουμ: Πρώτα πρώτα προσέξτε την ημερομηνία δημοσίευσης του κάθε μηνύματος αν είναι παλιό ή πρόσφατο. Δεύτερον, ρίξτε μια ματιά στο προφίλ του χρήστη που το δημοσιεύει. Όπως καταλαβαίνετε δεν μπορούν να έχουν την ίδια βαρύτητα τα μηνύματα ενός μέλους που έχει γράψει 2-3 μηνύματα όλα κι όλα προσπαθώντας να εξυμνήσει ή να κατακρίνει ένα προϊόν (ή μια εταιρία) και μετά να εξαφανίστηκε, με αυτά ενός μέλους που έχει κάνει σωστά τεκμηριωμένες κριτικές σε πολλά προϊόντα από διάφορες εταιρίες και κατασκευαστές και έχει γράψει ολόκληρα άρθρα στο φόρουμ. Προσέξτε, δεν μιλάμε για παλιούς και νέους στο φόρουμ! Είχαμε και άτομα που από τα πρώτα τους μηνύματα έκαναν πολύ τεκμηριωμένες κριτικές. Σιγά σιγά εξάλλου θα γνωριστείτε καλύτερα με τα μέλη και μέσα από τα μηνύματά τους θα μπορέσετε να εντοπίσετε αυτούς που οι προτιμήσεις τους είναι πιο κοντά στις δικές σας.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1069 στις: Μαρτίου 31, 2012, 01:55 »
Και το κερασάκι στην τούρτα.
Πάρε τη χ μπαταριοθήκη από το α μαγαζί
μπαταρίες από το β (πρόσεξε να είναι με προστασία, πρόσεξε αυτό, πρόσεξε το άλλο)
φορτιστή από το γ
ατμοποιητή επισκευάσιμο από τη λίστα αναμονής του ταδε που ανοίγει κάθε μήνα για 2 ώρες και πρέπει να παραφυλάς
φυτίλι από το ε μαγαζί.
βασεις απο το στ μαγαζί...
συρμα απο το ζ μαγαζί
ολα εξωτερικού, με πιστωτικη και παυπαλ και αναμονή ενός μήνα.

οδηγίες για κατασκευή αντίστασης στο α νημα
για κατασκευή υγρών στο β νημα


λιγότερα μαγαζιά επισκέφτηκα όταν επίπλωνα το σπιτι μου.


Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1071 στις: Μαρτίου 31, 2012, 02:10 »
Θα ήθελα να προσθέσω πως κάθε νέος ατμιστής που σέβεται τον εαυτό του καλό θα είναι περιμένοντας τις παραγγελίες τις οποίες επιγραμματικά και μόνο ανέφερε η petra:
α) να μαθαίνει κινέζικα ώστε να έχει άμεση πρόσβαση σε νέες πληροφορίες
β) να προμηθευτεί τόρνο καθώς σαν το δικό σου δεν είναι κανένα
γ) να πάρει ταχύρυθμα χημείας αφού δεν πρέπει να εισπνέει ότι κι ότι
δ) να γραφτεί συνδρομητής σε έγκυρα διεθνή επιστημονικά περιοδικά με θεματικές καρδιολογικές, πνευμονολογικές, ηλεκτρολογικές κλπ
ε) να πιάσει τουλάχιστον μία ακόμη δουλειά ώστε να πληρώνει πράγματα που είναι στο κάτω κάτω για την υγεία του
στ) να διευρύνει τον κύκλο του με εκτελωνιστές, ταχυδρομικούς, φαρμακοποιούς, γιατρούς
Εφόσον τηρηθούν όλα τα παραπάνω και προηγούμενα - προαιρετικά πάντοτε - μπορεί να επιστρέψει για νέες οδηγίες που θα του κάνουν τη ζωή πιο... εύκολη.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1072 στις: Μαρτίου 31, 2012, 07:15 »
Εγω, μιάς και σε λίγο καιρό ΟΛΟΙ (εκτος απο την petra  :tongue_smilie:) το γυρίζουν σε μοντ, κυρίως λόγω της αυξημένης απόδοσης, και αυτονομίας, προτείνω σε νέους κατευθείαν ΑΥΤΟ:


Y.Γ Η υπερβολή είναι τέχνη!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1073 στις: Μαρτίου 31, 2012, 10:33 »
Alex καλο τομηχανάκι :thumpup:

Τη μπαταρία βλέπω λίγο μικρή και φοβάμαι την αυτονομία του :)) :)) :))

                                            :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
               :o :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1074 στις: Μαρτίου 31, 2012, 11:07 »
Εγω, μιάς και σε λίγο καιρό ΟΛΟΙ (εκτος απο την petra  :tongue_smilie:) το γυρίζουν σε μοντ, κυρίως λόγω της αυξημένης απόδοσης, και αυτονομίας, προτείνω σε νέους κατευθείαν ΑΥΤΟ:
(Image removed from quote.)

Y.Γ Η υπερβολή είναι τέχνη!  :tongue_smilie:
βγαινει και μαυρο χρωμα :confused1: :confused1: :confused1: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :bye:

Αποσυνδεδεμένος Vapörhead

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1075 στις: Μαρτίου 31, 2012, 11:16 »
δεν ξερω αν τον καλυπτει ομως σε ντουμανι :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Nefeli-

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1076 στις: Μαρτίου 31, 2012, 11:32 »
θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τις προτάσεις και τις επισημάνσεις σας! Η αλήθεια είναι ότι έχω καταμπερδευτεί και δεν μπορώ να βγάλω άκρη... ακόμη φαντάζομαι ότι αν ειναι τόσο περίπλοκο να έχεις και να συντηρείς ενα η.τ ο φίλος μου θα προτιμήσει τα πακετάκια του τα κλασσικάην . 'Εχει ήδη δοκιμάσει ένα η.τ που και στην όψη έμοιαζε με κανονικό τσιγάρο και άναβε και ένα κόκκινο φωτάκι με κάτι περίεργες γεύσεις που θύμιζαν πάστες. Δεν έβγαζε σχεδόν καθόλου καπνό, του φαινόταν κιτς και σε τπτ δεν θύμιζε κανονικό τσιγάρο... μάλλον σε αστείο παιχνιδάκι για μωρά που κάνουν ότι καπνίζουν. Επειδή άρχισε να με ενοχλεί απίστευτα η καπνίλα που κάθεται σε κάθε τι στον χώρο που καπνίζει... μυρίζουν τα ρούχα μας τα μαλλιά μας κι επειδή αντιμετωπίζει και αναπνευστικό πρόβλημα με αποτέλεσμα να μην έχει και καλό ύπνο, αποφασίσαμε να δοκιμάσουμε ακόμα μια φορά με η.τ, αυτή την φορά με περισσότερες πληροφορίες επειδή και λεφτά για πέταμα ΔΕν υπάρχουν. Όπως είπε και ο Atmos όλα αυτά μου φαίνονται σαν να με έβαλαν πανεπιστήμιο από την πρώτη δημοτικού απευθείας. Μερικές ίσως για εσάς αστείες ερωτήσεις... Ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο αποτελείται από εξαρτήματα τα οποία μπορείς να αλλάζεις διαφορετικών μεταξύ τους εταιρειών; Δηλ όταν λέμε ego startet kit  εννοούμε ότι αυτό επιδέχεται συμπλήρωση αναβάθμιση με πιο σύγχρονα ή ενδεχομένως με περισσότερη ισχύ επιμέρους εξαρτήματα; Απ'ότι κατάλαβα οι περισσότεροι μας προτείνεται ένα πακέτο αρχαρίων; Το πόσο καπνίζει κάποιος κ.τ δεν παίζει ρόλο; είμαστε στα 2 - 2 1/2 πακέτα καθημερινώς. Το ντουμάνι εξαρτάται από την μπαταρία; ή από τον ατμοποιητή; σας ζαλίζω επειδή η αλήθεια είναι ότι δεν έχω το κουράγιο να τα διαβάσω όλα από την αρχή και είχα μια ελπίδα μπας και κάποιος μου τα πει με απλό και κατανοητό τρόπο! Βλέπω ότι υπάρχουν πολλές και διαφορετικές απόψεις και καταλαβαίνω ότι αυτό το κάνει πολύ προσωπική υπόθεση, από την άλλη όμως δεν έχουμε και μεγάλα περιθώρια πειραματισμού και τα χρήματα να φεύγουν άσκοπα... Σας ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κουράζω.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1077 στις: Μαρτίου 31, 2012, 11:45 »
Θα σας κάνω μια λιγακι προχώ πρόταση Αν είστε Αθηνα!
Καντε ενα κόπο και ελάτε είτε σήμερα στη Zerobacco στην πλατεία Κάνιγγος (Τζωρτζ 3) γιατι μαζεύονται καμποσοι συνατμιστές εκει. Μιλάμε για λαό! μη φοβηθείτε. Αλλα δε το λέω για να ψωνίσετε, αλλα για να δείτε απο κοντά ενα σωρο διαφορετικά ΗΤ.
Η αν δεν μπορείτε σήμερα, να βρείτε μια άλλη συνάντηση και ελάτε. Ολοι ειναι ευπρόσδεκτοι και θα λύσετε σχεδόν όλες σας τις απορίες.

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1078 στις: Μαρτίου 31, 2012, 11:52 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,993.1020.html

πηγαινε εδω εχει γινει μια παρομια κουβεντα :bye:

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1079 στις: Μαρτίου 31, 2012, 12:22 »
Εγώ όταν αποφάσισα ότι θα κόψω το κ.τ με βοήθεια μου το η.τ μπήκα στο φόρουμ διάβασα 2 μερόνυχτα σαν τρελός και κατέληξα στο ego c. Μετά από ένα μήνα ατμιστής πρόσθεσα και τον imist και είμαι πλέον οκ...περνάω καλά και ατμίζω τρελά, λίγο πιο στα @@ μου να ήμουν όσο αφορά τη χρήση σε καφέ κλπ και θα ήμουν τούρμπο....

Θεωρώ και εγώ υπερβολή τη χρήση κορυφαίων εργαλείων με τη μία αν και νομίζω ότι εκεί θα είναι η κατάληξη...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 52 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8761 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537787 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238480 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137886 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085824 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35722 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro