vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

311 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, manoslykos, teo77, mathimatikos1966, Jorge

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1035 στις: Μαρτίου 29, 2012, 00:52 »
τορα για υγρα να παρει κανενα 18ml :thumpup:
18 mg  :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1036 στις: Μαρτίου 29, 2012, 00:53 »
Φίλε μου πήγαινε και αγόρασε 1 ή 2 μπαταρίες 900 mAh 25 €
Πάρε και 2 ατμοποιητές eGo-W  16 €
Πάρε και ένα φορτιστή για την μπαταρία 14 €
Πάρε και 2,3 υγρά καπνικά των 10 ml με 12 mg και πάνω νικοτίνη 21 € και τέλος
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ  :bye: :bye: :bye:


Υ.Γ. Τα υπόλοιπα που είπαν οι προλαλήσαντες διδάσκονται σε προχωρημένους  8)
συνφονο και μαζι σου δικη του ειναι η αποφαση :bye:

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1037 στις: Μαρτίου 29, 2012, 00:55 »
Φίλε μου πήγαινε και αγόρασε 1 ή 2 μπαταρίες 900 mAh 25 €
Πάρε και 2 ατμοποιητές eGo-W  16 €
Πάρε και ένα φορτιστή για την μπαταρία 14 €
Πάρε και 2,3 υγρά καπνικά των 10 ml με 12 mg και πάνω νικοτίνη 21 € και τέλος
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ  :bye: :bye: :bye:


Υ.Γ. Τα υπόλοιπα που είπαν οι προλαλήσαντες διδάσκονται σε προχωρημένους  8)

Αξιοσημείωτο το σχόλιο σου αν και πιστεύω ότι και οι προλαλήσαντες (όπως τους αποκάλεσες  :) ) μου έδωσαν εξίσου σωστές συμβουλές και σχόλια, τουλάχιστον ήταν κατανοητές απαντήσεις στην ερωτησή μου.

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1038 στις: Μαρτίου 29, 2012, 01:09 »
http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=35396 10ερυω
http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=35407 6 ευρω
http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=35390 3ευρω

και εισαι ετυμος για δοκιμη :bye:


δεν μπορει κοστα τον αλλον με το ζορη για αυτο τον ροτησα αν εχει τιποτα υποψην :bye:
αυτη ειναι η πιο οικονομικη λιση που του προτηνο για αρχη με c4 ατμο

Αναφέρεις συνεχώς το συγκεκριμένο μαγαζί. Προφανώς το έχεις τσεκάρει όσον αφορά τις τιμές του. Παρ' όλα αυτά, και ολοκληρώνω για σήμερα με αυτή μου την ερώτηση (η πρώτη θεωρώ πλέον ότι απαντήθηκε και σας ευχαριστώ όλους), θα προτιμούσα να επισκευθώ για περαιτέρω πληροφορίες ένα εξειδικευμένο μαγαζί η/τ και όχι κάποιο που πουλάει και η/τ μεταξύ άλλων πραγμάτων. Και μιλάω πάντα για πληροφορίες επιτόπου και να δεις και όσον το δυνατόν περισότερα πράγματα που αφορουν το η/τ και αξεσουαρ κλπ. Δεν αναφέρομαι στο από που θα το αγοράσω τελικά. Αυτό θα εξαρτηθεί από το που με συμφέρει υποθέτω.
Η ερώτηση > Ποιό κατά την γνώμη σας είναι το πιο ενημερωμένο μαγαζί η/τ στην Αθήνα και δεν ρωτάω για συγκεκριμένη περιοχή γιατί με την μηχανή μετακινούμαι οπουδήποτε αρκεί να έχει νόημα..


Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1039 στις: Μαρτίου 29, 2012, 01:15 »
Φίλε μου αν περιηγηθείς στο φόρουμ θα καταλάβεις πολλά πράγματα μην τα περιμένεις
όλα στο πιάτο ! :) μπορείς να δείς εδω:
http://e-kapnisma.gr/index.php?action=unread;board=22.0;children και εδω:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,82.0.html
και να κρίνεις μόνος σου από που -που και πόσο  :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1040 στις: Μαρτίου 29, 2012, 01:33 »
Αναφέρεις συνεχώς το συγκεκριμένο μαγαζί. Προφανώς το έχεις τσεκάρει όσον αφορά τις τιμές του. Παρ' όλα αυτά, και ολοκληρώνω για σήμερα με αυτή μου την ερώτηση (η πρώτη θεωρώ πλέον ότι απαντήθηκε και σας ευχαριστώ όλους), θα προτιμούσα να επισκευθώ για περαιτέρω πληροφορίες ένα εξειδικευμένο μαγαζί η/τ και όχι κάποιο που πουλάει και η/τ μεταξύ άλλων πραγμάτων. Και μιλάω πάντα για πληροφορίες επιτόπου και να δεις και όσον το δυνατόν περισότερα πράγματα που αφορουν το η/τ και αξεσουαρ κλπ. Δεν αναφέρομαι στο από που θα το αγοράσω τελικά. Αυτό θα εξαρτηθεί από το που με συμφέρει υποθέτω.
Η ερώτηση > Ποιό κατά την γνώμη σας είναι το πιο ενημερωμένο μαγαζί η/τ στην Αθήνα και δεν ρωτάω για συγκεκριμένη περιοχή γιατί με την μηχανή μετακινούμαι οπουδήποτε αρκεί να έχει νόημα..
συγνωμη φιλε μου οτι σου ειπα ειναι μονο προτασεις τορα απο που θα το παρεις ειναι δικο σου θεμα  εγω
μια προταση σου εκανα  :respect:
 α και με συχωρης που μπερδεφτικα

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1041 στις: Μαρτίου 29, 2012, 02:04 »
Φίλε μου αν περιηγηθείς στο φόρουμ θα καταλάβεις πολλά πράγματα μην τα περιμένεις
όλα στο πιάτο ! :) μπορείς να δείς εδω:
http://e-kapnisma.gr/index.php?action=unread;board=22.0;children και εδω:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,82.0.html
και να κρίνεις μόνος σου από που -που και πόσο  :bye: :bye:

Δεν ήθελα να δημιουργήσω κάποια εικόνα ενός που βαριέται να διαβάσει. Από το πρωί δεν κάνω και τίποτε άλλο σχεδόν.. Συγνώμη αν έδωσα τέτοια εικόνα. Θα περιηγηθώ σχολαστικότερα. Από την άλλη δεν είναι κακό αν μπορούμε να κάνουμε την ζωή μας ευκολότερη να το προσπαθούμε. Ευχαριστώ για τα link σου.  :)

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1042 στις: Μαρτίου 29, 2012, 02:09 »
συγνωμη φιλε μου οτι σου ειπα ειναι μονο προτασεις τορα απο που θα το παρεις ειναι δικο σου θεμα  εγω
μια προταση σου εκανα  :respect:
 α και με συχωρης που μπερδεφτικα

Δεν σε κακολόγησα για κάτι, θεωρώ ότι με παρεξήγησες. Ίσα ίσα που σε ευχαρίστησα κι εσένα για τις συμβουλές σου και θα τις λάβω σοβαρά υπ' όψη μου. Το ότι θεωρώ ένα καταστημα που πουλάει πολλά διαφορετικά πράγματα μη ειδικό για να δω επιτόπου προιόντα και να πάρω και από εκεί συμβουλές, αυτό είναι καθαρά προσωπική άποψη και δεν σημαίνει ότι μειώνει την δική σου συμβουλή..   :)

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1043 στις: Μαρτίου 29, 2012, 02:15 »
δεν ηταν μονο για σενα ηταν και για τους υπολιπους σινρουφιχτες :bye:




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2012, 09:54 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος gasi

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1044 στις: Μαρτίου 29, 2012, 16:01 »
Σε εμενα μου το εκαναν δωρο ενα HYBRID της ΝΟΒΑCCO με υγρα apple και usamix 11ρια . Στην αρχη εβαλα το apple και το παρατησα . Απογοητευση.
Ενα Σαββατο βραδυ πριν απο ενα μηνα εμεινα απο τσιγαρα το ανοιξα και εβαλα usamix . Το επομενο πρωι σηκωθηκα πηγα αγορασα ενα πακετο κτ και το εχω ακομη .
Αγορασα απο τοτε αλλο ενα ζευγαρι ΗΥBRID καλου κακου(ειχα παει για το μικρο αλλα μου ειπαν οτι η μπαταρια κραταει 2-2,5 ωρες )  .
Στις γευσεις ακομη εχω μεινει με τις 2 προαναφερθεισες ,προτιμω να εξαντλησω κατι πριν αρχισω τις δοκιμες .Πηρα 16 πηρα 11 και 6 και 0. Το 0 ΔΕΝ  Σημερα εχω βρει καλη ισοροπια με συνδιασμο 6ρι USA MIX 60% και  11ρι apple 40%.
Δεν το πιστευω οτι σταματησα το κτ , 25 χρονια (και βαλε) δεν το ειχα κοψει ουτε για μια ημερα.

Αποσυνδεδεμένος apVga

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1045 στις: Μαρτίου 29, 2012, 19:47 »
Αν δεν κάνω λάθος ο dreamy δεν έχει αναφέρει πόσο καπνίζει και τι. Γιατί τα 18mg μου κάνουν πολύ για αρχή για κάποιον που *ίσως* κάνει π.χ. 15-20 τσιγάρα και ελαφριά σε νικοτίνη, οπότε φρόντισε dreamy να το αναφέρεις όταν πας για δοκιμές και δοκίμασε και χαμηλότερη περιεκτικότητα σε νικοτίνη για να δεις πως σου κάθεται. Αρκετοί έχουν αναφέρει πως κάνανε 15 ελαφριά τσιγάρα και άρχισαν με υγρό 18mg και ήρθε και φράκαρε ο λαιμός τους σύντομα (συν του το ότι αν ξεφεύγανε και σε κατανάλωση υγρού, μάλλον καταλήγανε να παίρνουν και περισσότερη νικοτίνη απ'ότι όταν καπνίζανε, πρόσεξε το αυτό γενικότερα, παν μέτρον άριστον  :) ). Μόλις την χαμήλωσαν, συνήλθαν. Αν ανήκεις σε αυτή την κατηγορία ξεκίνα με 11άρι. Αν όντως είσαι στα βαριά και πάρα πολλά τσιγάρα, τότε ναι, ίσως χρειάζεσαι 18άρι για αρχή και μετά από κάποιο διάστημα μπορείς να κάνεις και τις απόπειρες να την κατεβάσεις. Δοκίμασε τα και τα δύο στο μαγαζί να δεις ποιο δεν σε 'μπουκώνει'.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1046 στις: Μαρτίου 29, 2012, 19:56 »
παρε ενα lavatube, φθηνο και με την δυνατοτητα να ανεβασεις βολτ οταν νομιζεις οτι σου λειπει το τσιγαρο 8)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1047 στις: Μαρτίου 29, 2012, 19:57 »
Παρε lavatube ή Άη Μήστ (μεγάλη η χάρη Του)....  :yes:

Αποσυνδεδεμένος gtm

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1048 στις: Μαρτίου 29, 2012, 19:59 »
Παρε lavatube ή Άη Μήστ (μεγάλη η χάρη Του)....  :yes:
:thumpup: :thumpup: εγω τα συνδυασα και τα 2 χαρη σε σενα  :))
το καλυτερο

Αποσυνδεδεμένος Nefeli-

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1049 στις: Μαρτίου 30, 2012, 18:06 »
Καλησπέρα σας! Κατ'αρχήν θα ήθελα να σας χαιρετίσω επειδή είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και έπειτα δηλώσω ότι έχω κόψει το κάπνισμα πριν απο 1 1/2 χρόνο χωρίς καν να το πάρω απόφαση... ήρθε από μόνο του κι απλά έγινε. Συγχωρέστε με αν θα επαναλάβω χιλιοαπαντημένα ερωτήματα αλλά δεν έχω αντοχές να διαβάσω όλα αυτά τα θέματα κι έχω μπερδευτεί πολύ! Όσοι έχετε την καλοσύνη παρακαλώ βοηθήστε με.
Ο φίλος μου καπνίζει κοντά στα 20 χρόνια τώρα με αποτέλεσμα σήμερα να καπνίζει Lucky strike κόκκινα , 2 πακέτα περίπου την μέρα. Θα ήθελα να μας βοηθήσετε πως να ξεκινήσουμε με το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Αρχικά θέλουμε κάτι εύχρηστο και κοντά στο ντουμάνι και την γεύση του κανονικού τσιγάρου (γεύσεις που κατά καιρούς έχει δοκιμάσει και δεν τον ενοχλούν είναι camel, cooper, lucky strike οπότε και θα ήθελα κάποιαν κοντινή σε αυτές).
Θα χαρώ πολύ αν με βοηθήσετε με τις προτάσεις σας! ευχαριστώ πολύ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 76 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181247 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16570 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138121 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085846 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro