vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1005 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 10:06 »
Aύριο θα τα εχω και ελπίζω το πρωινό να είναι και το τελευταίο μου κ.τ.
στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ειναι το τελευταιο το ρημαδι  :angry_orange:

τωρα: τι ηλεκτρονικό τσιγάρο  να αγοράσω ; Προτάσεις!

νομιζω ξανα ποσταρι αλα θα πω οπως και αλα παιδια εδω εχουν πει ειναι αναλογα πως θα ταιριαξει ο καθε χρηστης με καθε συσκευη  :) ο ΣΚΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟ Κ.Τ (ΡΗΜΑΔΙ)  :wall:

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1006 στις: Μαρτίου 28, 2012, 23:34 »
Καλησπέρα σε όλους σας. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αγοράσω κάποιο η/τ και γι' αυτό και το πρωί αλλά και τώρα το βράδυ έχω διαβάσει αρκετά από αυτά που έχουν γραφτεί, ειδικά από παλιότερους ατμιστές, μέχρι που γράφτηκα ως μέλος για να μπορώ να λύσω απορίες. Οι πληροφορίες πάρα πολλές και ορισμένες φορές το πολύ δεν είναι και πάντα καλό, μπορεί να σε μπερδέψει περισσότερο..
 Διάβασα πολύ προσεχτικά το αρχικό άρθρο, που πραγματικά είναι πολύ κατατοπιστικό για ανθρώπους όπως εγώ. Παρ' όλα αυτά θα διατυπώσω την πρώτη μου ερώτηση.
 Σύμφωνα με το αρχικό άρθρο, υπάρχουν στατιστικά τρεις τύποι η/τ, απ' ότι κατάλαβα, που συνηθίζονται από αρχάριους χρήστες. Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι με ποιό κριτήριο επιλέγεται κάποιος από αυτούς τους 3 τύπους, δηλαδή ποιά είναι τα κριτήρια που χωρίζουν τα η/τ σε κατηγορία αρχαρίων και ..προχωρημένων να πω;
 Ελπίζω η διατύπωση της ερώτησης μου να είναι κατανοητή. Αν έχει ξαναδιατυπωθεί από άλλο μέλος, συγχωρέστε με αλλά τα άρθρα είναι απίστευτα πολλά..

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1007 στις: Μαρτίου 28, 2012, 23:40 »
Καλησπέρα σε όλους σας. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αγοράσω κάποιο η/τ και γι' αυτό και το πρωί αλλά και τώρα το βράδυ έχω διαβάσει αρκετά από αυτά που έχουν γραφτεί, ειδικά από παλιότερους ατμιστές, μέχρι που γράφτηκα ως μέλος για να μπορώ να λύσω απορίες. Οι πληροφορίες πάρα πολλές και ορισμένες φορές το πολύ δεν είναι και πάντα καλό, μπορεί να σε μπερδέψει περισσότερο..
 Διάβασα πολύ προσεχτικά το αρχικό άρθρο, που πραγματικά είναι πολύ κατατοπιστικό για ανθρώπους όπως εγώ. Παρ' όλα αυτά θα διατυπώσω την πρώτη μου ερώτηση.
 Σύμφωνα με το αρχικό άρθρο, υπάρχουν στατιστικά τρεις τύποι η/τ, απ' ότι κατάλαβα, που συνηθίζονται από αρχάριους χρήστες. Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι με ποιό κριτήριο επιλέγεται κάποιος από αυτούς τους 3 τύπους, δηλαδή ποιά είναι τα κριτήρια που χωρίζουν τα η/τ σε κατηγορία αρχαρίων και ..προχωρημένων να πω;
 Ελπίζω η διατύπωση της ερώτησης μου να είναι κατανοητή. Αν έχει ξαναδιατυπωθεί από άλλο μέλος, συγχωρέστε με αλλά τα άρθρα είναι απίστευτα πολλά..
εσυ εχεις καπιο που να σου αρεσει :bye:

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1008 στις: Μαρτίου 28, 2012, 23:41 »
 :) Γεια σου θα σου ελεγα να παρεισ ενα mod απο τα παιδια του φορουμ που κανουν και εαν θελεισ παιρνεισ και ενα επισκευασιμο ατμοποιητη παλι απο παιδια του φορουμ αν νομιζεισ οτι μπορεισ να τον δουλεψεισ. :bye:

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1009 στις: Μαρτίου 28, 2012, 23:49 »
:) Γεια σου θα σου ελεγα να παρεισ ενα mod απο τα παιδια του φορουμ που κανουν και εαν θελεισ παιρνεισ και ενα επισκευασιμο ατμοποιητη παλι απο παιδια του φορουμ αν νομιζεισ οτι μπορεισ να τον δουλεψεισ. :bye:
στην προταση του κοστα συνφονο απολιτα     μονο το μοντ να ειναι vv κουτακι για 2 χ 18350    και θελεις το
κανεις μικρο θες μεγαλο      τη θα επερνα εγω σου λεω  :bye:

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1010 στις: Μαρτίου 29, 2012, 00:04 »
Καλησπέρα σε όλους σας. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αγοράσω κάποιο η/τ και γι' αυτό και το πρωί αλλά και τώρα το βράδυ έχω διαβάσει αρκετά από αυτά που έχουν γραφτεί, ειδικά από παλιότερους ατμιστές, μέχρι που γράφτηκα ως μέλος για να μπορώ να λύσω απορίες. Οι πληροφορίες πάρα πολλές και ορισμένες φορές το πολύ δεν είναι και πάντα καλό, μπορεί να σε μπερδέψει περισσότερο..
 Διάβασα πολύ προσεχτικά το αρχικό άρθρο, που πραγματικά είναι πολύ κατατοπιστικό για ανθρώπους όπως εγώ. Παρ' όλα αυτά θα διατυπώσω την πρώτη μου ερώτηση.
 Σύμφωνα με το αρχικό άρθρο, υπάρχουν στατιστικά τρεις τύποι η/τ, απ' ότι κατάλαβα, που συνηθίζονται από αρχάριους χρήστες. Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι με ποιό κριτήριο επιλέγεται κάποιος από αυτούς τους 3 τύπους, δηλαδή ποιά είναι τα κριτήρια που χωρίζουν τα η/τ σε κατηγορία αρχαρίων και ..προχωρημένων να πω;
 Ελπίζω η διατύπωση της ερώτησης μου να είναι κατανοητή. Αν έχει ξαναδιατυπωθεί από άλλο μέλος, συγχωρέστε με αλλά τα άρθρα είναι απίστευτα πολλά..
Καλως ηρθες στην παρέα καταρχήν.
Οι επιλογες που εχεις ειναι πάρα πολλές σαφώς.Επειδή όμως δεν ξερεις άν και πώς θα σου κάτσει τελικά το η.τ εγω θα σου πρότεινα να ξεκινησεις με ένα πακετο έτοιμο.Πήγαινε σε ενα καταστημα πώλησης η.τ και μίλα με τον πωλητή.Αυτός θα σου πει τί επιλογές έχεις και θα σου προτεινει αυτό που θα ανταποκρίνεται περισσοτερο στα γουστα σου.Το πιό απλό πακετο ειναι μια ego μπαταρια και από ατμοποιητη είτε τύπου καρτομαιζερ,πχ 510 ή ενα ego- t ή ακομα και τα πολύ για πολλούς βολικά dct.Εδώ λοιπον το συστημα εχει ως εξής:δοκιμαζεις και βλέπεις.Ακόμα και τα υγρά που προτιμάς.Αν θες γλυκες ή καπνικές γευσεις κλπ.
Τώρα, για τα παιδια που προτεινουν vv και επισκευασιμους δεν συμφωνώ και αυτο διοτι δεν υπάρχει ουτε η εξοικιωση ουτε η γνωση αλλά ουτε το τι ακριβως θελεις και σου αρεσει.Για αυτο λοιπον ενα ενα με τη σειρά τους και θα πάρεις και μοντ και επισκευασιμο και ότι θες.Σκεψου να μην σου κατσει και να χεις δωσει ενα καρο λεφτά τα οποία θα μετανοιωνεις την ώρα που τα εδωσες...
Κανενας δεν εβγαλε διπλωμα και την επομενη μερα να τρεχει με αγωνιστικο για αυτο, ξεκινα από ενα απλό πακετο, κανε συνεχεια δοκιμες σε υγρα και ατμοποιητες, διάβασε και εδω μεσα τι λένε ανθρωποι που ξερουν καλά το αντικειμενο, ρώτα μην ντρεπεσαι να ρωτάς και οταν κατασταλάξεις στο τι θες ψαχνεις για μοντες και επισκευασιμους.....φιλικά.

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1011 στις: Μαρτίου 29, 2012, 00:11 »
εσυ εχεις καπιο που να σου αρεσει :bye:

Δεν μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω ακριβώς τι με ρωτάς.. Τι εννοείς να έχω κάποιο που να μου αρέσει;; Δεν έχω αγοράσει ακόμη κάποιο αν αυτό ρωτάς και απ' ότι είδα υπάρχουν πάρα πολλές επιλογές και λόγω συνδιασμών..

Αποσυνδεδεμένος Tigris

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari v2 blue
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1012 στις: Μαρτίου 29, 2012, 00:13 »
Θα συμφωνήσω κι εγώ με το έτοιμο (εργοστασιακό πακέτο) για αρχή μέχρι να δείς αν σου κάνει και να δοκιμάσεις και μερικά υγρά.
Οπότε ένα τύπου ego πακετάκι και συγκεκριμένα θα πρότεινα ένα ego-w.

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1013 στις: Μαρτίου 29, 2012, 00:14 »
Καλως ηρθες στην παρέα καταρχήν.
Οι επιλογες που εχεις ειναι πάρα πολλές σαφώς.Επειδή όμως δεν ξερεις άν και πώς θα σου κάτσει τελικά το η.τ εγω θα σου πρότεινα να ξεκινησεις με ένα πακετο έτοιμο.Πήγαινε σε ενα καταστημα πώλησης η.τ και μίλα με τον πωλητή.Αυτός θα σου πει τί επιλογές έχεις και θα σου προτεινει αυτό που θα ανταποκρίνεται περισσοτερο στα γουστα σου.Το πιό απλό πακετο ειναι μια ego μπαταρια και από ατμοποιητη είτε τύπου καρτομαιζερ,πχ 510 ή ενα ego- t ή ακομα και τα πολύ για πολλούς βολικά dct.Εδώ λοιπον το συστημα εχει ως εξής:δοκιμαζεις και βλέπεις.Ακόμα και τα υγρά που προτιμάς.Αν θες γλυκες ή καπνικές γευσεις κλπ.
Τώρα, για τα παιδια που προτεινουν vv και επισκευασιμους δεν συμφωνώ και αυτο διοτι δεν υπάρχει ουτε η εξοικιωση ουτε η γνωση αλλά ουτε το τι ακριβως θελεις και σου αρεσει.Για αυτο λοιπον ενα ενα με τη σειρά τους και θα πάρεις και μοντ και επισκευασιμο και ότι θες.Σκεψου να μην σου κατσει και να χεις δωσει ενα καρο λεφτά τα οποία θα μετανοιωνεις την ώρα που τα εδωσες...
Κανενας δεν εβγαλε διπλωμα και την επομενη μερα να τρεχει με αγωνιστικο για αυτο, ξεκινα από ενα απλό πακετο, κανε συνεχεια δοκιμες σε υγρα και ατμοποιητες, διάβασε και εδω μεσα τι λένε ανθρωποι που ξερουν καλά το αντικειμενο, ρώτα μην ντρεπεσαι να ρωτάς και οταν κατασταλάξεις στο τι θες ψαχνεις για μοντες και επισκευασιμους.....φιλικά.
και αυτο παιζει μονο μην δωσης πανω απο 50 ευρω
http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=798 δες εδω :bye:

Αποσυνδεδεμένος stavrele

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Η αξία του νικημένου δίνει αξία στο νικητή.
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1014 στις: Μαρτίου 29, 2012, 00:17 »
Φίλε για μπαταρία πήγαινε σίγουρα σε μοντ και αν το μετανιώσεις
το πουλάς με ελάχιστη χασούρα ως και καθόλου.
Για ατμο η αλήθεια είναι οτι πρέπει να δοκιμάσεις αρκετούς
για να δεις τι σου αρέσει,ο καθένας έχει τα + και τα - του.

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1015 στις: Μαρτίου 29, 2012, 00:20 »
Καλως ηρθες στην παρέα καταρχήν.
Οι επιλογες που εχεις ειναι πάρα πολλές σαφώς.Επειδή όμως δεν ξερεις άν και πώς θα σου κάτσει τελικά το η.τ εγω θα σου πρότεινα να ξεκινησεις με ένα πακετο έτοιμο.Πήγαινε σε ενα καταστημα πώλησης η.τ και μίλα με τον πωλητή.Αυτός θα σου πει τί επιλογές έχεις και θα σου προτεινει αυτό που θα ανταποκρίνεται περισσοτερο στα γουστα σου.Το πιό απλό πακετο ειναι μια ego μπαταρια και από ατμοποιητη είτε τύπου καρτομαιζερ,πχ 510 ή ενα ego- t ή ακομα και τα πολύ για πολλούς βολικά dct.Εδώ λοιπον το συστημα εχει ως εξής:δοκιμαζεις και βλέπεις.Ακόμα και τα υγρά που προτιμάς.Αν θες γλυκες ή καπνικές γευσεις κλπ.
Τώρα, για τα παιδια που προτεινουν vv και επισκευασιμους δεν συμφωνώ και αυτο διοτι δεν υπάρχει ουτε η εξοικιωση ουτε η γνωση αλλά ουτε το τι ακριβως θελεις και σου αρεσει.Για αυτο λοιπον ενα ενα με τη σειρά τους και θα πάρεις και μοντ και επισκευασιμο και ότι θες.Σκεψου να μην σου κατσει και να χεις δωσει ενα καρο λεφτά τα οποία θα μετανοιωνεις την ώρα που τα εδωσες...
Κανενας δεν εβγαλε διπλωμα και την επομενη μερα να τρεχει με αγωνιστικο για αυτο, ξεκινα από ενα απλό πακετο, κανε συνεχεια δοκιμες σε υγρα και ατμοποιητες, διάβασε και εδω μεσα τι λένε ανθρωποι που ξερουν καλά το αντικειμενο, ρώτα μην ντρεπεσαι να ρωτάς και οταν κατασταλάξεις στο τι θες ψαχνεις για μοντες και επισκευασιμους.....φιλικά.

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση σου. Αρκετά κατανοητός. Απ' ότι καταλαβαίνω η λογική επιλογής που αφορά έναν αρχάριο είναι σχετικά απλή και ίσως έτσι χαρακτηρίζονται και το ποιά είναι κατάλληλα για αρχάριους. Να αγοράσεις μια όσο το δυνατόν αξιόπιστη μάρκα με όσο το δυνατόν λιγότερο κόστος και οι διάφορες δοκιμές θα σε οδηγήσουν στο να αποφασίσεις αν θέλεις να ξοδέψεις περισσότερα σε ακριβότερες επιλογές  η/τ και αξεσουάρ ή θα το ξαναγυρίσεις στο κ/τ.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1016 στις: Μαρτίου 29, 2012, 00:22 »
Οι επιλογες που εχεις ειναι πάρα πολλές σαφώς.Επειδή όμως δεν ξερεις άν και πώς θα σου κάτσει τελικά το η.τ εγω θα σου πρότεινα να ξεκινησεις με ένα πακετο έτοιμο.Πήγαινε σε ενα καταστημα πώλησης η.τ και μίλα με τον πωλητή.Αυτός θα σου πει Κανενας δεν εβγαλε διπλωμα και την επομενη μερα να τρεχει με αγωνιστικο για αυτο, ξεκινα από ενα απλό πακετο
:thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:
eGo-C ή eGo-W :bye:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1017 στις: Μαρτίου 29, 2012, 00:23 »
παντως και απο εμενα διαλεξε ενα πακετο τυπου ego  για να μπωρεις να εχει μεγαλη ποικιλια απο ατμοποιητες και απο  cleverstor  που σου λεει ο φιλος  mariosnkaryes απο της καλητερες τιμες στην αγορα η.τ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1018 στις: Μαρτίου 29, 2012, 00:24 »
 ΔΕς κι εδωhttp://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1340.2025.html :bye:

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #1019 στις: Μαρτίου 29, 2012, 00:25 »
Φίλε για μπαταρία πήγαινε σίγουρα σε μοντ και αν το μετανιώσεις
το πουλάς με ελάχιστη χασούρα ως και καθόλου.
Για ατμο η αλήθεια είναι οτι πρέπει να δοκιμάσεις αρκετούς
για να δεις τι σου αρέσει,ο καθένας έχει τα + και τα - του.
ενώ τα μοντ δεν εχουν τα υπέρ και τα κατά τους έτσι?..... :hmmm:
και αν,... λέω εγώ τωρα αν..., μετα από μερικες μερες ή εβδομαδες δεν του κάτσει ή δει κατι καλύτερο τι κανει?αρχιζει τα αγαπούλα... πούλα? ένα μεταχειρισμενο μοντ πόσο νομιζεις οτι θα το πάρει ο άλλος? όσο εχει αγορά?....οτι και να ειναι η αξια χανεται και δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος αυτη τη στιγμη που ουτε καν  εχει δοκιμασει η.τ....
Δεν χαθηκαν τα μοντ, ουτε στερεψαν τα εργοστασια ας πάρει να δοκιμασει όπως καναμε όλοι μας και στην πορεια βλέπει τι θα πάρει.Στην τελικη μπορει να μην πάρει και να βολευτει μια χαρα με το απλό πακετάκι. :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 25 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8747 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181215 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60214 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238405 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 709 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16533 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137266 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085777 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro