vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #150 στις: Ιουνίου 27, 2010, 09:53 »
εγω χρησιμοποιω φιλτρο ενυδρειου γιατι ειναι προβλημα να αγοραζεις συνεχεια καινουρια φιλτρα,φτανει να αλαζεις συχνα το φιλτρο και να καθαριζεις καλα το πλαστικο που δεχετε το φιλτρο

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #151 στις: Ιουνίου 27, 2010, 10:13 »
εγω χρησιμοποιω φιλτρο ενυδρειου γιατι ειναι προβλημα να αγοραζεις συνεχεια καινουρια φιλτρα,φτανει να αλαζεις συχνα το φιλτρο και να καθαριζεις καλα το πλαστικο που δεχετε το φιλτρο
Το φιλτρο ενυδρειου εχει καποια συγκεκριμενη ονομασια? ποσο συχνα πρεπει να αλλαζω το φιλτρο? τωρα ατμιζω με το ιδιο απο την Πεμπτη ειναι οκ? η θελει αλλαγη?

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #152 στις: Ιουνίου 27, 2010, 10:19 »
εγω το αλλαζω με καθε καινουρια μπαταρια και εχει καλο τραβηγμα,επισης καθαριζω και τον ατμοποιητη για να μην μπουκωνει,εκει που εισαι δεν ξερω τι φιλτρα κυκλοφορουν,η μαρκα που χρησιμοποιω εγω λεγετε sera και την προμηθευθηκα απο pet shop

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 08, 2011, 23:16
επισης θελει προσοχη ο τροπος τοποθετησης η ποσοτητα και η πυκνοτητα του φιλτρου,να προσεχεις το υγρο να αποροφατε απο ολο το φιλτρο και να μην στουμπωνει
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2011, 23:16 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #153 στις: Ιουνίου 27, 2010, 10:51 »
επισης θελει προσοχη ο τροπος τοποθετησης η ποσοτητα και η πυκνοτητα του φιλτρου,να προσεχεις το υγρο να αποροφατε απο ολο το φιλτρο και να μην στουμπωνει
Σε ευχαριστω πολλυ!! θα κοιταξω αυριο για φιλτρο ενυδρειου σιγουρα εχουν!! παντα βαζω το υγρο στο φιλτρο κ περιμενω να μου το αποροφηση αρκετα καλα πριν ατμισω κ ριχνω λιγο κ στην γεφυρα του ατμοποιητη. Ευχομαι να μην ειναι λαθος αυτο???

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #154 στις: Ιουνίου 27, 2010, 10:58 »
κιαλο ειναι να εχεις ετοιμα προγεμισμενα φιλτρα για να γινει καλη αποροφηση και να μην περιμενεις,επισης μην αφηνεις τον ατμοποιητη στεγνο,τπαρχει και ο αλλος τροπος που πιστευω οτι τον ξερεις (να εχεις διαβασει το σχετικο ποστ)το dripping,εδω σταζεις απ,ευθειας υγρο στην γεφυρα του ατμοποιητη και ατμιζεις διχως φιλτρακι στην θηκη,δινει καλη γευση και χτυπημα,αλα πρεπει καθε τοσο να ριχνεις υγρο

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #155 στις: Ιουνίου 27, 2010, 11:06 »
κιαλο ειναι να εχεις ετοιμα προγεμισμενα φιλτρα για να γινει καλη αποροφηση και να μην περιμενεις,επισης μην αφηνεις τον ατμοποιητη στεγνο,τπαρχει και ο αλλος τροπος που πιστευω οτι τον ξερεις (να εχεις διαβασει το σχετικο ποστ)το dripping,εδω σταζεις απ,ευθειας υγρο στην γεφυρα του ατμοποιητη και ατμιζεις διχως φιλτρακι στην θηκη,δινει καλη γευση και χτυπημα,αλα πρεπει καθε τοσο να ριχνεις υγρο
μηπως κατι κανω λαθος? καταλαβα οσα λες κ προτιμω το φιλτρακι, ομως γιατι σημερα εχω προσθεσει τοσες φορες υγρο?

κ μου τελειωνει ειλικρινα γρηγορα!!! :dontknow:

οσο παλιονει σημαινει οτι δεν τραβαει αλλο το φιλτρο?

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #156 στις: Ιουνίου 27, 2010, 11:09 »
το ποιο πιθανον ειναι να εχει παψει να αποροφα καλα το φιλτρο λογω χρησης το υγρο μενει μονο στην επιφανεια και εξαντλειτε,δοκιμασε καινουριο φιλτρο

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 08, 2011, 23:16
η βγαλε το φιλτρο απο τη θηκη πιεσε το αρκετες φορες αναμεσα σε μια χαρτοπετσετα να καθαρισει (να γινει ασπρο) αραιωσε το λιγο πριν το ξανατοποθετησεις και ξαναγεμισε
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2011, 23:16 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #157 στις: Ιουνίου 27, 2010, 11:18 »
η βγαλε το φιλτρο απο τη θηκη πιεσε το αρκετες φορες αναμεσα σε μια χαρτοπετσετα να καθαρισει (να γινει ασπρο) αραιωσε το λιγο πριν το ξανατοποθετησεις και ξαναγεμισε
Εισαι σωστος  :thumpup:!!!! εκανα οτι μου ειπες!!!! σε ευχαριστω!!!! πολλυ!!!   :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #158 στις: Ιουνίου 27, 2010, 11:22 »
οτι χρειαζεσαι εδω ειμαστε ολοι

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #159 στις: Ιουνίου 27, 2010, 11:37 »
οτι χρειαζεσαι εδω ειμαστε ολοι
Εαν ποτε ερθεις στην Τζεντα απλα αφησε μου πμ ναι?
θα χαρω πολλυ να σε ξεναγησω ειτε να σε βοηθεισω αν χρειαστεις κατι!!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια κ τις απαντησεις σου  :)

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #160 στις: Ιουνίου 27, 2010, 11:47 »
ευχαριστω πολυ για την προταση,λιγο δυσκολο με αυτο το βαπορι,μπορει με κανενα αλλο.
ελπιζω αν γινει να μην χρειαστει να μου φορεσεις κανενα σεντονι για να βγω εξω :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #161 στις: Ιουνίου 27, 2010, 11:50 »
ευχαριστω πολυ για την προταση,λιγο δυσκολο με αυτο το βαπορι,μπορει με κανενα αλλο.
ελπιζω αν γινει να μην χρειαστει να μου φορεσεις κανενα σεντονι για να βγω εξω :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: ΛΕΣ??????  ::)  ::)  ::)  ::)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #162 στις: Ιουνίου 27, 2010, 11:59 »
Το φίλτρο ενυδρείου είναι καλύτερο και απο το εργοστασιακό φίλτρο Angel.
Δες εδω φωτο
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1189.msg22364.html#msg22364

Εγω χρησιμοποιώ άλλη μάρκα (aqualon), αλλά απ ότι κατάλαβα όλα είναι καλά ασχέτως μάρκας.
To ζητάς σε pet shop ως "πολυεστέρα φίλτρου ενυδρείου",
Μερικοί χρησιμοποιούν φίλτρο απορροφητήρα με εξ ίσου καλά αποτελέσματα. Δεν κάνουν όλες οι μάρκες όμως νομίζω vitacare αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει στα δικά σας σουπερμάρκετ , ενω ενυδρείου θα βρεις σίγουρα.
Θυμίσου να το βάζεις ΠΟΛΥ αραιό.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #163 στις: Ιουνίου 27, 2010, 12:08 »
Το φίλτρο ενυδρείου είναι καλύτερο και απο το εργοστασιακό φίλτρο Angel.
Δες εδω φωτο
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1189.msg22364.html#msg22364

Εγω χρησιμοποιώ άλλη μάρκα (aqualon), αλλά απ ότι κατάλαβα όλα είναι καλά ασχέτως μάρκας.
To ζητάς σε pet shop ως "πολυεστέρα φίλτρου ενυδρείου",
Μερικοί χρησιμοποιούν φίλτρο απορροφητήρα με εξ ίσου καλά αποτελέσματα. Δεν κάνουν όλες οι μάρκες όμως νομίζω vitacare αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει στα δικά σας σουπερμάρκετ , ενω ενυδρείου θα βρεις σίγουρα.
Θυμίσου να το βάζεις ΠΟΛΥ αραιό.

Σε ευχαριστω πολλυ!!  :)

ABET ειπες να ειναι αραιο αρα? εγω με το ματι θα το κανονισω αυτο.

Ομως στα Αγγλικα πως θα το ζητησω απο ενυδρειο? εχεις ιδεα πως το λενε?
 aquarium filter?  ειναι κ πολλυ εξυπνοι εδω οι πωλητες  >:(δεν σου λεω κατι!!!  :laugh1: :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #164 στις: Ιουνίου 27, 2010, 12:33 »
Φαντάζομαι ότι θα το ζητήσεις
synthetic wool filter for aquarium
ή κάτι τέτοιο
εδω αυτό που βάζω εγώ , απ αυτό το site μπορείς να παραγγείλεις κι όλας
http://www.reptilica.de/product_info.php/product/Hobby-Aqualon-synthetic-filter-wadding_%28gr_17675%29

ένα τέτοιο σακουλάκι κάνει 2-3 ευρώ και θα σου φτάσει για πολλά χρόνια  :)
Για το αραιό , το κάνεις τόσο αραιό ώστε να φαίνεται σαν πάχνη σε χριστουγεννιάτικο δέντρο  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181195 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34255 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537698 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60202 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16523 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137026 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085749 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12