vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #135 στις: Ιουνίου 26, 2010, 13:10 »
Εάν είσαι ικανοποιημένη δεν θα πρότεινα να κάνεις πειράματα.
Παράδειγμα οι LR θα έχουν σίγουρα καλύτερο χτύπημα, αλλά μετά δύσκολα μπορείς να "ξανακατέβεις" σε χαμηλότερο χτύπημα. Οπότε κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει λόγος να τους συνηθίσεις εάν είσαι ικανοποιημένη.
συμφωνώ απόλυτα. Κάνω προσπάθεια να ξανακατέβω στον απλό 510 αλλά με δυσκολία

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #136 στις: Ιουνίου 26, 2010, 13:11 »
Ένα πολύ καλό υγρό για εισαγωγή στον κόσμο του ατμού και εύκολη μετάβαση από το τσιγάρο στο ηλεκτρονικό
είναι και το usamix πάλι από Nobacco.
Είναι πολύ "εύκολο" υγρό για όλες τις ώρες, πολύ κοντά στη γεύση του τσιγάρου (είναι το παλιό MLB) και καθόλου μπουχτιστικό.
Το προτείνω πάντα σε νέους ατμιστές....

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #137 στις: Ιουνίου 26, 2010, 13:25 »
Ως προς τον ατμοποιητή 510-unique προσωπικά δεν βρίσκω καμία απολύτως διαφορά με τον κλασσικό 510.
Το θεωρώ το πιο λογικό.
Η τελευταία φορά που αγόρασα 510 πριν τους unique ήταν αρκετούς μήνες πριν.
Είναι το πιο πιθανό κάτι να έχει αλλάξει ενδιάμεσα σε όλη την παραγωγή, ή εγώ στις παλιές παραγγελίες να ήμουν άτυχος.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #138 στις: Ιουνίου 26, 2010, 13:35 »
Ο ατμιστής αν θέλει να συνεχίζει να ατμίζει το πρώτο που πρέπει να κάνει είναι να ξεχάσει τις παραδοσιακές γεύσεις τσιγάρων.

ABET θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου!!!! Αυτο ειπα κ στους φιλους μου εχτες που με ρωταγαν οταν με ειδαν με το ego  να ατμιζω, οπως κ στην αδερφη μου οτι οποιος θελει να ατμισει καλο ειναι μαλλον να μην κανει συγκριση στις γευσεις!! κ οτι το virginia (nobacco) που μου αρεσει οντος ειναι  κοντα στο κτ σαν γευση αφου το  ατμισα ολη την πεμπτη  ;)

θα επαναλαβω  στην αδερφη μου οσα πρεπει για τις γευσεις κ ευχομαι να καταφερει να μπει στον ομορφο κοσμο του ατμισματος!

Πριν παραλαβω το ατμοπλοιο μου δλδ το ητ  :laugh1: ειχα ηδη φτασει στο 1 κτ την μερα! τωρα πια δεν ξαναγγιζω κτ με καμια δυναμη

Εχω καταλαβει οτι οταν θελει κανεις να τα καταφερει τοτε απλα ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ!


Να σας πω οτι αρεσε τρομερα το ατμισμα κ στην μητερα μου!!! κ την βλεπω σε καλο δρομο.... Ευτυχως που εχω παραγγειλει αρκετα  ego !!!!!! κ μπαταριες κ ολα οσα χρειαζονται. ;)





Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 08, 2011, 23:15
Ένα πολύ καλό υγρό για εισαγωγή στον κόσμο του ατμού και εύκολη μετάβαση από το τσιγάρο στο ηλεκτρονικό
είναι και το usamix πάλι από Nobacco.
Είναι πολύ "εύκολο" υγρό για όλες τις ώρες, πολύ κοντά στη γεύση του τσιγάρου (είναι το παλιό MLB) και καθόλου μπουχτιστικό.
Το προτείνω πάντα σε νέους ατμιστές....

αυτο το υγρο το  εχω ως μαλμπορο στο ego πακετο δλδ φιλτρακια που ειναι μαλμπορο MLB με διχως νικοτινη, αυτα δεν τα δοκιμασα ακομα. Ευχομαι αυτα να αρεσουν στην αδερφη μου  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2011, 23:15 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #139 στις: Ιουνίου 26, 2010, 13:58 »
Χωρίς νικοτίνη όμως Angel θα έχουν μηδενικό χτύπημα...

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #140 στις: Ιουνίου 26, 2010, 14:02 »
Χωρίς νικοτίνη όμως Angel θα έχουν μηδενικό χτύπημα...
  θα της παραγγειλω με νικοτινη!!!!

αλλιως? βλεπω να με κηνυγαει !!!  :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #141 στις: Ιουνίου 26, 2010, 21:13 »
πάντως αν καπνίζεις μόνο 1 ΚΤ την ημέρα δεν έχεις όντως δυσκολία μετάβασης στο ΗΤ 8)

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #142 στις: Ιουνίου 27, 2010, 08:40 »
παντως αν υπαρχει δυσκολια με τις παραγγελιες (αργουν να ελθουν)κΑΛΟ Θα ειναι να εχεις αρκετο αποθεμα ατμοποιητων γιατι ειδικα οι 510 σε αφηνουν απροβλεπτα,να υπολογιζεις τουλαχιστον για 4 με 5 τον μηνα

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #143 στις: Ιουνίου 27, 2010, 08:51 »
πάντως αν καπνίζεις μόνο 1 ΚΤ την ημέρα δεν έχεις όντως δυσκολία μετάβασης στο ΗΤ 8)
Καλημερα  Τεμ, καπνιζα 21 χρονια 2,5  πακετα την μερα!!!

Απο την μερα που εμαθα για το ητ κ μεχρι να το παραλαβω δλδ μεσα σε 15 μερες, επαψα να καπνιζω σαν φουγαρο κ καταφερα να φτασω στο 1 κτ την μερα εως κ την περασμενη Πεμπτη!!!! Απο την Πεμπτη εως κ τωρα δεν θυμαμαι κατι που το λενε κτ!!!! Ειλικρινα ουτε μου λειπει!!!! :) :)



Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 08, 2011, 23:16
παντως αν υπαρχει δυσκολια με τις παραγγελιες (αργουν να ελθουν)κΑΛΟ Θα ειναι να εχεις αρκετο αποθεμα ατμοποιητων γιατι ειδικα οι 510 σε αφηνουν απροβλεπτα,να υπολογιζεις τουλαχιστον για 4 με 5 τον μηνα
Καλημερα!! γιατι τωρα με αγχωνεις αθελα σου????:-\

Εγω εχω γυρω στους 11 ατμοποιητες κ πιστευω οτι θα την βγαλω μερικους μηνες ναι? ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω πως μερικα παιδια? περνανε με εναν ατμοποιητη κ 1 μηνα??

Αρα μου λες να παραγγειλω κ αλλους? με τα φιλτρα τι κανεις?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2011, 23:16 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #144 στις: Ιουνίου 27, 2010, 09:04 »
Καλημέρα Dark Angel
Εναν ατμοποιητή τον χρειάζεσαι οπωσδήποτε την εβδομάδα. Στην καλύτερη περίπτωση. Απο εκεί και πέρα βέβαια τα πάντα είναι σχετικά αφού παίζει ρόλο και η συχνότητα ατμίσματος.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #145 στις: Ιουνίου 27, 2010, 09:15 »
Καλημέρα Dark Angel
Εναν ατμοποιητή τον χρειάζεσαι οπωσδήποτε την εβδομάδα. Στην καλύτερη περίπτωση. Απο εκεί και πέρα βέβαια τα πάντα είναι σχετικά αφού παίζει ρόλο και η συχνότητα ατμίσματος.
   :dontknow: ΑΧ!!!  δλδ με βλεπω να τρεχω να παραγγειλω ατμοποιητες !!!!!! ειλικρινα δεν ηξερα οτι κρατανε για μια εβδομαδα  :thumpdown: κακο αυτο  >:( 


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #146 στις: Ιουνίου 27, 2010, 09:24 »
   :dontknow: ΑΧ!!!  δλδ με βλεπω να τρεχω να παραγγειλω ατμοποιητες !!!!!! ειλικρινα δεν ηξερα οτι κρατανε για μια εβδομαδα  :thumpdown: κακο αυτο  >:(
Βέβαια αναφέρονται και περιπτώσεις που κρατάνε περισσότερο. Η προσωπική μου εμπειρία δεν επιβεβαιώνει κάτι τέτοιο σε γενικές γραμμές. Επίσης θα σου πρότεινα να μην πειραματιστείς με ατμοποιητές άλλων τύπων αν σε καλύπτει ο 510. Είναι ο καλύτερος.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #147 στις: Ιουνίου 27, 2010, 09:33 »
@ Tem, οχι !!!! με τιποτα δεν παω σε αλλους ατμοποιητες!!!!

Το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι εδω στην Τζεντα κ δεν ειναι τοσο ευκολο να μου περνανε απο το τελωνειο τετοια ειδοι!!!!οπως ητ κ τα εξαρτηματα!! Ηδη μου εκαναν θεμα στο τελωνειο του Μπαχρειν οπου μου τα κρατησαν ολα για 14 μερες περιπου!

Θα προσπαθησω να βρω ατομο απο Ελλαδα που θα ερθει εδω σε εμας κ να του ζητησω να μου τα φερει.

Δεν μπορω να με φανταστω ουτε λεπτο διχως το ατμοπλοιο μου  ;)

Ειλικρινα το λατρεψα απο την πρωτη στιγμη!!! 

 :) :)

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #148 στις: Ιουνίου 27, 2010, 09:44 »
o καλυτερος τροπος για να μην ξεμεινεις ειναι να υπολογισεις ποσες μερες χρειαζονται για την παραλαβη απο την στιγμη που θα κανεις την παραγγελια,και να προσεχεις να εχεις παντα ενα αποθεμα που δεν χρησιμοποιεις για ωρα αναγκης,σου τα λεω αυτα γιατι αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα (ειμαι σε πλοιο)και μου εχει τυχει να καουν 3 ατμοποιητες σε μια μερα (πιστευω οτι ειναι θεμα παρτιδας)παντως και ο καλυτερος 510 μετα απο 10 μερες δεν εχει καλη αποδοση

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #149 στις: Ιουνίου 27, 2010, 09:50 »
o καλυτερος τροπος για να μην ξεμεινεις ειναι να υπολογισεις ποσες μερες χρειαζονται για την παραλαβη απο την στιγμη που θα κανεις την παραγγελια,και να προσεχεις να εχεις παντα ενα αποθεμα που δεν χρησιμοποιεις για ωρα αναγκης,σου τα λεω αυτα γιατι αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα (ειμαι σε πλοιο)και μου εχει τυχει να καουν 3 ατμοποιητες σε μια μερα (πιστευω οτι ειναι θεμα παρτιδας)παντως και ο καλυτερος 510 μετα απο 10 μερες δεν εχει καλη αποδοση


καταλαβα κ ειλικρινα λιγο απογοητευτηκα μα θα κανονισω να εχω αρκετους. Με τα φιλτρα τι κανεις? εχω καπου διαβασει εδω για φιλτρα ενυδρειου?

Προσπαθω τωρα να το βρω να μαθω κ για τα φιλτρα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 55 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537794 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60251 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137933 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085827 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35722 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro