vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

314 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, john67, camber, giorgos1999, Jorge

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #105 στις: Ιουνίου 17, 2010, 09:16 »
τι έγινε ?
Εφτασε το eGo στην Σαουδική Αραβία ?

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #106 στις: Ιουνίου 17, 2010, 10:56 »
τι έγινε ?
Εφτασε το eGo στην Σαουδική Αραβία ?
Tem ασε!! στο Μπαχρειν κρατανε ολα τα δεματα για δυο μερες τωρα!!! κ μου ειπαν απο Dhl οτι μαλλον το Σαββατο θα το εχω εδω...

 :dontknow:

Μακαρι γιατι με βλεπω εως το Σαββατο με μεγαλη δυσκολια μακρια απο τα κτ!! τα εχω μειωσει πολλυ κ δεν ξερω αν πρεπει να ρωτησω εδω? οσοι αρχικα μειωσατε το κτ? ειχατε προβλημα με αυπνιες κ νευρα στα καλα τα καθουμενα?

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #107 στις: Ιουνίου 17, 2010, 11:11 »
Παράθεση
οσοι αρχικα μειωσατε το κτ? ειχατε προβλημα με αυπνιες κ νευρα στα καλα τα καθουμενα?
Ειναι συνηθισμένα συμπτώματα αυτά που περιγράφεις Angel

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #108 στις: Ιουνίου 17, 2010, 11:13 »
Ειναι συνηθισμένα συμπτώματα αυτά που περιγράφεις Angel
Ευχαριστω για την απαντηση γιατι ειλικρινα ανησυχω!!
Καπνιζα γυρω στα 50 τσιγαρα την μερα!!!
Κ τωρα μονο 10 την μερα κ ειλικρινα τρομαξα γιατι τοσες μερες ειμαι λιγο περιεργη σε συμπεριφορα... αλλα οχι τοσο ωστε να παω στο μερος που φορανε τις λευκες μπλουζες ναι?  :))  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #109 στις: Ιουνίου 17, 2010, 11:28 »
Σε εμένα οι αυπνίες όταν γύρισα στο ΗΤ με αρκετό non υγρό διήρκεσαν 3 μέρες
Ο εκνευρισμός εξαρτάται και απο την ιδιοσυγκρασία του ατόμου
μερικοί έχουν εκνευρισμό και χωρίς να έχουν καπνίσει ποτέ  :laugh1: :laugh1:

EDIT
απο έλειψη νικοτίνης ο ύπνος γίνεται ρηχός, ακόμη κι αν κοιμάσαι στην ώρα σου , ξυπνάς συχνα 3 και 4 φορές κατα τη διάρκεια του ύπνου
Το ευχάριστο είναι ότι το πρωί δεν αισθάνεσαι πτώμα γιατί η μείωση του τσιγάρου έχει καλή επίδραση στην ενεργητικότητα του οργανισμού.
 

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #110 στις: Ιουνίου 17, 2010, 11:35 »
Σε εμένα οι αυπνίες όταν γύρισα στο ΗΤ με αρκετό non υγρό διήρκεσαν 3 μέρες
Τώρα ο εκνευρισμός εξαρτάται και απο την ιδιοσυγκρασία του ατόμου
μερικοί έχουν εκνευρισμό και χωρίς να έχουν καπνίσει ποτέ  :laugh1: :laugh1:

EDIT
απο έλειψη νικοτίνης ο ύπνος γίνεται ρηχός, ακόμη κι αν κοιμάσαι στην ώρα σου , ξυπνάς συχνα 3 και 4 φορές κατα τη διάρκεια του ύπνου
Το ευχάριστο ήταν ότι το πρωί δεν αισθάνεσαι πτώμα γιατί η μείωση του τσιγάρου έχει καλή επίδραση στην ενεργητικότητα του οργανισμού.
ABET! ειλικρινα εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ! ειλικρινα ειπες ξυπνας 3-4 φορες την νυχτα! Αυτο μου συμβαινει!! Κ οντος οπως ειπες το πρωι δεν ειμαι κουρασμενη καθολου!!!

Ποτε δεν ειμουν ατομο νευρικο! Ομως τωρα με ενοχλουν ξαφνικα ολα? μα ειλικρινα δεν τα βαζω με τους γυρω μου.  ;)

Παντος  με εκανες να νοιοσω πολλυ καλλιτερα τωρα.  :) Θα κανω υπομονη μεχρι κ το Σαββατο κ μετα θα φουλαρω το ατμοπλοιο μου....  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #111 στις: Ιουνίου 24, 2010, 10:00 »
τι έγινε τελικά ?
Εφτασε το ατμόπλοιο ?

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #112 στις: Ιουνίου 24, 2010, 10:21 »
τι έγινε τελικά ?
Εφτασε το ατμόπλοιο ?


Καλημερα Tem,

 :) το περιμενω απο στιγμη σε στιγμη να μου το φερουν στο γραφειο μου!!!! Δεν φανταζεσαι την χαρα μου μετα απο τοσες μερες ταλαιπωριας το καημενο το ατμοπλοιακι μου  ;)
Ειλικρινα ενα μονο ευχομαι!!! να τα παει καλα κ να μην εχω προβληματα γιατι ειμαι σε μια χωρα που πολλη δυσκολα τα λυνεις...


Μολις μου το φερουν θα κανω ειδικη ανακοινωση!  :laugh1:  :laugh1:  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #113 στις: Ιουνίου 24, 2010, 11:02 »
Με το καλό να το δεχτείς Dark Angel  :)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #114 στις: Ιουνίου 24, 2010, 12:39 »
Με το καλό να το δεχτείς Dark Angel  :)

Σε ευχαριστω πολλυ!! μολις το ελαβα! μα εχω μπερδευτει!! εβαλα την μπαταρια να φορτισει κ μαλλον ειναι οκ ναι? εβαλα κ αλλη μια μπαταρια στο usb  στο   pc κ μου δειχνει απλα πρασινο χρωμα κ οχι κοκκινο οπως στον φορτιστη του τοιχου! εχω καποιο προβλημα? εκανα κατι λαθος? κ ποση ωρα πρεπει να τις αφησω να φορτισουν?

χιλια συγνωμη μα εχω  χαθει εντελως μεσα σε οσα εχω διαβασει κ τωρα δεν ξερω τι να κανω  :-\

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #115 στις: Ιουνίου 24, 2010, 12:51 »
Μόλις συνδέσεις τη μπαταρία στον φορτιστή, πρέπει να ανάψει και να σβήσει αρκετές φορές (νομίζω 10) το άσπρο λαμπάκι στο κουμπί της, έτσι θα ξέρεις πως "κούμπωσε" σωστά στον φορτιστή.

Μετά, το πράσινο λαμπάκι του φορτιστή θα γίνει κόκκινο εφόσον η μπαταρία αρχίσει να φορτίζει ή θα μείνει πράσινο αν είναι ήδη πλήρως φορτισμένη.

Αν σου αναβοσβήνει το άσπρο λαμπάκι αλλά του φορτιστή παραμένει πράσινο, τότε είναι φορτισμένη και έτοιμη για χρήση.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #116 στις: Ιουνίου 24, 2010, 12:58 »
Μόλις συνδέσεις τη μπαταρία στον φορτιστή, πρέπει να ανάψει και να σβήσει αρκετές φορές (νομίζω 10) το άσπρο λαμπάκι στο κουμπί της, έτσι θα ξέρεις πως "κούμπωσε" σωστά στον φορτιστή.

Μετά, το πράσινο λαμπάκι του φορτιστή θα γίνει κόκκινο εφόσον η μπαταρία αρχίσει να φορτίζει ή θα μείνει πράσινο αν είναι ήδη πλήρως φορτισμένη.

Αν σου αναβοσβήνει το άσπρο λαμπάκι αλλά του φορτιστή παραμένει πράσινο, τότε είναι φορτισμένη και έτοιμη για χρήση.

Tελικα εχω την κοκκινη ενδειξη κ στους δυο φορτιστες!!! Σε ευχαριστω που μου απαντησες!!

Να ρωτησω κατι που ειλικρινα δεν εχω ιδεα? τα φιλτρακια που ειναι ηδη πανω στα δυο ego?  ειναι γεματα? η πρεπει εγω να σταξω μεσα υγρο? κ ποσες σταγονες? αφου πρωτα φυσηξω την μια πλευρα του ατμοποιητη κ σταξω κ εκει δυο σταγονες υγρο????? η γεφυρα ειναι το ανοιγμα που βλεπω κατι σαν συμρατακια μεσα?

Εαν μπορεις πες μου σε παρακαλω  :-[

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #117 στις: Ιουνίου 24, 2010, 13:24 »
Παράθεση
Να ρωτησω κατι που ειλικρινα δεν εχω ιδεα? τα φιλτρακια που ειναι ηδη πανω στα δυο ego?
Λογικά αυτά τα φιλτράκια είναι άδεια εντελως ( δεν έχουν ούτε πολυεστέρα)
Μπορείς να τα χρησιμοποιείς για driping , στάζοντας 2-3 σταγόνες απ ευθείας στη συρμάτινη γέφυρα που βλέπεις στο βάθος του ατμο.
Μην απογοητευτείς απο τις πρώτες τζούρες. Ο ατμο μπορεί να "στα δώσει όλα" απ την 1η τζούρα , αλλά μπορεί να χρειαστεί αρκετό άτμισμα για να στρώσει. Ενας που άνοιξα χτες , είμουν έτοιμος να τον πετάξω αλλά σήμερα δουλευει τέλεια.
Παράθεση
αφου πρωτα φυσηξω την μια πλευρα του ατμοποιητη κ σταξω κ εκει δυο σταγονες υγρο?
Φύσα απ τη μεριά του φίλτρου (οχι του σπειρώματος)  , αφού πρώτα βγάλεις το φίλτρο, δυνατά σε μια χαρτοπετσέτα , να φύγει το εργοστασιακό υγρό

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #118 στις: Ιουνίου 24, 2010, 13:31 »
Αν τα φιλτράκια είναι υγρά τότε είναι γεμάτα, διαφορετικά είναι άδεια και χρειάζεται να τα γεμίσεις.

Αν είναι άδεια, αφαίρεσε τον πολυεστέρα με ένα τσιμπιδάκι και γέμισέ τα υγρό μέχρι λίγο πριν ξεχειλίσουν. Ξαναβάλε τον πολυεστέρα σιγά σιγά και στάξε μερικές σταγόνες απο πάνω μέχρι να μη μπορούν να απορροφήσουν άλλο.

Φύσα πάνω σε μία χαρτοπετσέτα τον ατμοποιητή δυνατά από την πλευρά που τοποθετούμε το φιλτράκι μέχρι να μη βγάζει άλλο υγρό και τοποθέτησε το φιλτράκι. Αν το έχεις ξεχειλίσει δε χρειάζεται να στάξεις πάνω στη γέφυρα διαφορετικά στάξε δύο σταγόνες πάνω στη γέφυρα.

Περίμενε μισό λεπτό να ποτίσει με υγρό το φυτίλι και ξεκίνα το άτμισμα :)

Κάποια στιγμή άρχισε να ψάχνεις για cart mods (ADM, φίλτρο ενυδρείου κ.λ.π.). Έχουν γραφτεί πάρα πολλά για αυτά στο forum και θα σε βοηθήσουν να έχεις καλύτερη ροή του υγρού.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #119 στις: Ιουνίου 24, 2010, 13:32 »
Λογικά αυτά τα φιλτράκια είναι άδεια εντελως ( δεν έχουν ούτε πολυεστέρα)
Μπορείς να τα χρησιμοποιείς για driping , στάζοντας 2-3 σταγόνες απ ευθείας στη συρμάτινη γέφυρα που βλέπεις στο βάθος του ατμο.
Μην απογοητευτείς απο τις πρώτες τζούρες. Ο ατμο μπορεί να "στα δώσει όλα" απ την 1η τζούρα , αλλά μπορεί να χρειαστεί αρκετό άτμισμα για να στρώσει. Ενας που άνοιξα χτες , είμουν έτοιμος να τον πετάξω αλλά σήμερα δουλευει τέλεια.Φύσα απ τη μεριά του φίλτρου (οχι του σπειρώματος)  , αφού πρώτα βγάλεις το φίλτρο, δυνατά σε μια χαρτοπετσέτα , να φύγει το εργοστασιακό υγρό

ABET  εκανα οτι μου ειπες! δλδ για να καταλαβω ναι? κ παλι ζητω συγνωμη ειμαι πολλυ μπερδεμενη μα ηδη ατμιζω κ εχω παθει πλακα!

Φυσηξα οπως μου ειπες κ εσταξα μονο 2 σταγονες μεσα στον ατμοποιητη! κ τι να πω? το ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ !!! τελεια αισθηση εχω!!! ποσες φορες πρεπει να σταξω μεσα? μαλλον ποτε πρεπει να ξανα ριξω μεσα υγρο?

κ εχω κ κατι αλλα φιλτρακια μεσα σε κατι σακουλακια στο πακετο κ αυτα με τον ιδιο τροπο πανε? δλδ θα σταζω στον ατμοποιητη μου


ΣΕ παρακαλω αυτη την διευκρινηση κ ειμαι ενταξει πιστευω!!!

χιλια συγγνωμη παιδια με τις ερωτησεις μου.  :-[

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 08, 2011, 23:14
Αν τα φιλτράκια είναι υγρά τότε είναι γεμάτα, διαφορετικά είναι άδεια και χρειάζεται να τα γεμίσεις.

Αν είναι άδεια, αφαίρεσε τον πολυεστέρα με ένα τσιμπιδάκι και γέμισέ τα υγρό μέχρι λίγο πριν ξεχειλίσουν. Ξαναβάλε τον πολυεστέρα σιγά σιγά και στάξε μερικές σταγόνες απο πάνω μέχρι να μη μπορούν να απορροφήσουν άλλο.

Φύσα πάνω σε μία χαρτοπετσέτα τον ατμοποιητή δυνατά από την πλευρά που τοποθετούμε το φιλτράκι μέχρι να μη βγάζει άλλο υγρό και τοποθέτησε το φιλτράκι. Αν το έχεις ξεχειλίσει δε χρειάζεται να στάξεις πάνω στη γέφυρα διαφορετικά στάξε δύο σταγόνες πάνω στη γέφυρα.

Περίμενε μισό λεπτό να ποτίσει με υγρό το φυτίλι και ξεκίνα το άτμισμα :)

Κάποια στιγμή άρχισε να ψάχνεις για cart mods (ADM, φίλτρο ενυδρείου κ.λ.π.). Έχουν γραφτεί πάρα πολλά για αυτά στο forum και θα σε βοηθήσουν να έχεις καλύτερη ροή του υγρού.
ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ!!

πως καταλαβαινω αν τα φιλτρακια ειναι υγρα ? εγω εσταξα μονο στον ατομποιητη! στο φιλτρο πως σταζουμε?

βοη8εια παιδια!!!!! φοβαμαι μην κανω καμια βλακια???????

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 08, 2011, 23:14
μαλλον καταλαβα την βλακεια μου! στο εγκο επανω ειχε ενα φιλτρο κενο διχως το σφουγγαρακι μεσα! εγω δεν το προσεξα!! ατμιζα ετσι!  :-[

βαζοντας στον ατμοποιητη υγρο! τωρα ανοιξα ενα καινουργιο φιλτρο  κ καταλαβα.

Απλα γιατι ειχαν ενα φιλτρο διχως σφουγγαρακι? μαλλον εγω κατι δεν εμαθα σωστα! πιστευω τωρα να κανω ολα οσα πρεπει σωστα!

κ παλι θα πω κατι, ΣΥΓΓΝΩΜΗ Κ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ !!!

Να εισαστε ολοι καλα! θα σας πω εντυπωσεις το Σαββατο.

 :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2011, 23:14 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 34 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8754 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181224 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537759 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238445 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16545 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137538 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085802 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35709 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro