vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

308 επισκέπτες, 10 χρήστες
Chris66, Aoratix, dkostas, Nikrom, Jorge, Mimhsdr, manoslykos, JohnDag, treloneritis, lounik

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_Ptol

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #975 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 19:54 »
ευχαριστώ πολύ  :) πως μπορώ να στείλω πμ σε κάποιον..μ έστειλαν κ δν ξέρω πως να απαντήσω  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #976 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 19:56 »
για ριξε και μια ματια εδω (Γνώμες για καλό ΗΤ)
αν εξαιρεσεις τα off topic υπαρχουν καποιες προτασεις  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #977 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 19:57 »
Τωρα μπορεις, εχεις 5 μηνυματα.




Αποσυνδεδεμένος Doug

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #978 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 19:38 »
Καλησπέρα στην παρέα!
Νέος στο φόρουμ και χρειάζομαι βοήθεια!
Είμαι 30 χρονών, καπνίζω απο το Γυμνάσιο, και με εντολή γιατρού πρέπει να κόψω το κάπνισμα το συντομότερο! Δυστυχώς μου είναι πολύ δύσκολο και έτσι είπα να μπω στο χώρο του Ηλ. τσιγάρου. Εδώ και δυο μήνες όμως που το ψάχνω δεν μπορώ να καταλήξω πουθενά. Το περίμενα πιο απλό "σπόρ" αλλά ψάχνοντας μπερδευτηκα αρκετά! Εγώ νόμιζα πως αγοράζεις το Η.Τ και τέλος αλλά απ΄ότι βλέπω θέλει τα ανταλλακτικά του, το καθάρισμα του, το σέρβις του κτλ.
Ποια κατα τη γνώμη σας είναι η καλύτερη επιλογή για αρχή? Λογικά το έχετε απαντήσει αρκετές φορές αλλά παρακαλώ όποιος έχει τη διάθεση ας το κάνει άλλη μια φορά και για μένα, αν προτιμά και με π.μ.
Δεν με πειράζει το μέγεθος αρκεί να κρατάει η μπαταρία του και γενικά να είναι αξιόπιστη λύση.
Να συμπληρώσω πως μια ζωή κάπνιζα Μάρλμπορο αλλά εδώ και ένα χρόνο καπνίζω τσιγάρα με με την ελάχιστη νικοτίνη (0.1mg) με απώτερο σκοπό να το κόψω και δεν μου λείπει καθόλου (η νικοτίνη). Κάνω ένα πακέτο την ημέρα περίπου..
Περιμένω απαντήσεις,
σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! !

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #979 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 19:39 »
εχει απαντηθει το ερωτημα στις σελιδες αυτου του νηματος.

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #980 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 19:48 »
φιλαρακι μου καταρχας μπραβο σου για την αποφαση να κοψεις το παλιοτσιγαρο.εγω δεν θα σε ''αποπαρω'' οπως ο προηγουμενος φιλος να διαβασεις πισω,δεν ειμαστε στο σχολειο,τα forums,παντα κατα τη γνωμη μου, ειναι να επικοινωνουν οι ανθρωποι και οχι να καθοντε να διαβαζουν κατεβατα λες και ειμαστε στο λυκειο.
η προταση μου ειναι,επειδη εχω περασει απο ολα να ξεκινησεις απο το ego-c,μη δοκιμαζεις διαφορα και πετας χρηματα,ξεκινα για αρχη με αυτο και μετα σιγουρα θα πας σε καποιον ατμοποιητη επισκευασιμο.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #981 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 19:51 »
eGo-c , eGo-w ή IMIST θα προτεινα εγω για αρχή....
Θελω επίσης να σου επισημάνω οτι τα μέλη του φόρουμ δικαιούνται μια επιπλεον έκπτωση στα καταστηματα που θα βρεις στον σχετικο πινακα με τους ελληνες αντιπροσωπους και καταστηματα η.τ.
Το ποσοστό της έκπτωσης διαφέρει απο κατάστημα σε κατάστημα και θα το βρεις αναρτημενο στην πρώτη σελίδα του πίνακα του καθε κατστηματος!
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #982 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 19:54 »
φιλαρακι μου καταρχας μπραβο σου για την αποφαση να κοψεις το παλιοτσιγαρο.εγω δεν θα σε ''αποπαρω'' οπως ο προηγουμενος φιλος να διαβασεις πισω,δεν ειμαστε στο σχολειο,τα forums,παντα κατα τη γνωμη μου, ειναι να επικοινωνουν οι ανθρωποι και οχι να καθοντε να διαβαζουν κατεβατα λες και ειμαστε στο λυκειο.
η προταση μου ειναι,επειδη εχω περασει απο ολα να ξεκινησεις απο το ego-c,μη δοκιμαζεις διαφορα και πετας χρηματα,ξεκινα για αρχη με αυτο και μετα σιγουρα θα πας σε καποιον ατμοποιητη επισκευασιμο.
δεν αποπηρα κανενα,απλα οι 66 σελιδες θα γινουν 122 για το ιδιο ερωτημα.
δεν γεννηθηκαμε να τα ξερουμε ολα.......
οποτε δεν αποπηρα κανενα.........
καλυτερα να σε μαθω να ψαρευεις παρα να σου δινω ψαρια καθε μερα....γιατι καποτε θα πεινασουμε μαζι.............. china

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #983 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 19:56 »
φιλε δεν θα προτεινω κατι ,,, κι αυτο γιατι εβαλες τον γιατρο στην μεση
κι αν πρεπει να κοψεις το κτ ...ισως να πρεπει να κοψεις κι αυτο (δεν ξερω το προβλημα κι ουτε θελα να μαθω)
μονος σου ειπες οτι εκανες καποια αρχη ελλατωνοντας σημαντικα την νικοτινη ... θα σου προτεινα να συνεχισεις ελλατωνοντας πλεον τα τσιγαρα μια και το βασικο προβλημα δεν ειναι η νικοτινη ....
τωρα αν εσυ νομιζεις οτι θα σε βοηθησει ...και επιμενεις ... ξεκινα με κατι απλο οπως σου προτειναν πιο πανω
αλλα με υγρα σε vg

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #984 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 19:58 »
δεν υπάρχει κάποιο θέμα παρεξήγησης φίλε και γείτονα μου, το αποπήρες που είπα το έβαλα μέσα σε εισαγωγικά.δεν το ενοουσα σιγουρα δεν αποπηρες κανενα.
και για να μη βγουμε εκτος θεματος,πολυ καλο και χωρις προβληματα για πρωτο Η.Τ ωραιο ειναι και το ego-w.

Αποσυνδεδεμένος Doug

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #985 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 20:00 »
Όλες οι απαντήσεις καλοδεχούμενες, ευχαριστώ!


Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #986 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 20:22 »
δεν αποπηρα κανενα,απλα οι 66 σελιδες θα γινουν 122 για το ιδιο ερωτημα.
δεν γεννηθηκαμε να τα ξερουμε ολα.......
οποτε δεν αποπηρα κανενα.........
καλυτερα να σε μαθω να ψαρευεις παρα να σου δινω ψαρια καθε μερα....γιατι καποτε θα πεινασουμε μαζι.............. china
[/quotμε αυτη τη λογικη φιλε δεν θα επρεπε να απανταμε σε ερωτησεισ, οποιος ρωταγε κατι θα του λεγαμε αντε ψαξε στο ταδε θεμα και διαβασε

Αποσυνδεδεμένος Doug

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #987 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 20:58 »
φιλε δεν θα προτεινω κατι ,,, κι αυτο γιατι εβαλες τον γιατρο στην μεση
Εχεις δίκιο , παρέλειψα να πω πως ο ο γιατρός μου είναι αυτός που με παρότρυνε να αρχίσω η.τ, ώστε σιγά-σιγά να μπορέσω να το κόψω τελείως..

Αποσυνδεδεμένος GOTTHARD

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • PUFF DADDY
    • hardrockcity
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #988 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 21:18 »
Να πώ και εγώ την δική μου άποψη-εμπειρία. Άν είσαι light καπνιστής θα σου κάνει ένα ego-c ή -τ. Άν είσαι πιο βαρύ χαρτί πάρε 2-3 μπαταρίες χύμα φορτιστή και ένα dct ατμο. Σε διαφορετική περίπτωση σε κανα μήνα ή δέν θα σε καλύπτει το ego-c ή θα δώσεις εκ νέου λεφτά για αναβάθμιση  :yes: :bye:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #989 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 21:39 »
από πάνω από 10 μοντέλα που δοκίμασα,
τα απλά 510d και οι κλασικοί άτμο 510-Τ θεωρώ ότι είναι κορυφαία και best value for money.
Και το κυριότερο; Α Π Ρ Ο Β Λ Η Μ Α Τ Ι Σ Τ Α   !!!!
Με πολύ καλή ΑΠΟΔΟΣΗ!
Αγοράζεις χύμα τις μπαταρίες και ξεχωριστά άτμο και κάρτο.
Αφού κάψεις τα πρώτα 2 μετά θα δοκιμάσεις σίγουρα και άλλα καλούδια, έστω από περιέργεια.
Αλλά με αυτά θα κάνεις εύκολη και σίγουρη αρχή. Ούτε διαρροές, ούτε μπουκώματα, ούτε λίγος ατμός.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 1 65 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:35
από Ηρακλης
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8766 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181245 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537810 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238499 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 716 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138044 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085838 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35728 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro