vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #885 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 19:26 »
οι ατμοποιητες εχουν διαρκεια ζωης πολυ μεγαλυτερη των 5 ημερων, οπως και τα καρτο. στα καρτο καλα ειναι μια φορα την εβδομαδα να γινεται αλλαγη ασχετα αν εγω το δικο μου με καλη συντηρηση το εχω ηδη 13 ημερες. οσο για τα ατμο κρατανε πολυ περισσοτερο εκτος κ αν "σκασει" κανενα οπως μου ετυχε σημερα, λεγοντας σκαει, μη νομισει κανεις οτι θα του σκασει κατι στη μουρη, απλα με αυξομειωση τασης σημερα λειτουργωντας το μεσω πας θρου στον υπολογιστη (τζαιαντ) μια στιγμιαια αυξομειωση κ πτωση τασης του ρευματος μου εκαψε την αντισταση με συνεπεια να τραβαει καμμενο,,,, ειχε χρησιμοποιηθει 10 μερες.
βαλτε τα κατω κ καντε συγκριση με τα εξοδα που κανατε σε κ.τ.

εαν καποιος θελει ενα καρτο-ατομ κ ενα 20μλ υγρο την εβδομαδα το εξοδο του ειναι γυρω στα 16ευρω, αν ειναι συνετος, εαν αγοραζει για ν αγοραζει ειναι φυσικο να εκτοξευθουν τα εξοδα.... ναι πολλοι το βλεπουμε και ως χομπυ αλλα πανω απ ολα ειναι η υγεια μας οποτε κατασταλαζεις κ κανεις μονο τα απαραιτητα εξοδα.

Αποσυνδεδεμένος mrachilles69

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #886 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 20:23 »
καλησπερα και απο μενα! :bye:νεος χρηστης του φορουμ και του η.τ.
συγχαρητηρια και για την δουλεια που κανετε εδω...
δεν ξερω αν εδω ειναι το καταλληλο μερος να ποσταρω,αν οχι please οι mods ας κανουν την δουλεια τους!!  :respect: :respect: :respect:
ηθελα και εγω τα φωτα σας....
μανιωδης καπνιστης και τις προαλλες βρηκα ενα intellcig που το ειχα κανει δωρο καποτε στον πατερα μου με προβλημα υγειας, αλλα εμεινε στο ραφι.ειπα λοιπον να το βγαλω απο το ραφι...αλλα ελα που δεν μου δινει κα8ολου την αισ8ηση και θελω να το ξαναβαλω στο ραφι!!!και εδω ηθελα τα φωτα σας...τι να παρω??θελω να παρω κατι καλο που να μου μεινει οποτε μαλλον κατεληξα στο gg μιας και το εχει ενα φιλαρακι μου και το εχω δοκιμασει.αλλα αν και εκανα search και διαβασα αρκετα αρθρα και ειδα και πολλα e-shop εχω μπερδευτει.τι χρειαζομαι??για αρχη μαλλον το stealth,to latty (ή το latty 2?? αν εχει βγει) μπαταριες υγρα και φορτιστη.χρειαζομαι κατι αλλο?ή μηπως ενα απλο τυπου e-go 8α μου εκανε την δουλεια και δεν χρειαζεται να ξεφυγω τοσο πολυ σε χρηματα...αλλα οπως ειπα και στην αρχη δεν 8ελω να μου χαλαει και συνεχεια και απο οτι καταλαβα το γγ ειναι η μερσεντες στα η.τ.
ευχαριστω για τον χρονο σας και για τις απαντησεις σας προκαταβολικα!!ελπιζω να μην σας κουρασα!!

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #887 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 20:41 »
φίλε αν έχεις να δώσεις έτσι εύκολα και άμεσα 200+ ευρώ φυσικά να πάρεις GG. Αλλά να ξέρεις δεν είναι plug n play καταστάσεις..θα δεις βίντεο και βίντεο..θα διαβάσεις threads και threads..
Τώρα αν θες κάτι πιο απλό που φυσικά και "θα κάνει την δουλειά του" κοίτα λίγα post πίσω..(εγώ προσωπικά πριν 4 post είπα την άποψή μου).

Iatty 2 aka Οδυσσέας δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα..

Αποσυνδεδεμένος mrachilles69

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #888 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 20:46 »
ναι αλλα να δωσω 80+ και μετα να δωσω και τα 200...??
χρειαζομαι και τιποτα αλλο απο αυτα που αναφερα για να δουλεψει το θηριο??ααα, και φυσικα υγρα..


εγω νομιζα οτι αυτο ειναι plug n play και οχι τα αλλα..γιατι ο δικος μου ,μου ειπε οτι ειναι α8ανατο και μονο υγρα συμπληρωνει...

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #889 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 20:50 »
αυτά που είπες και ανταλλακτικά..τώρα περισσότερα ρώτα στο subforum τους ειδικούς..

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #890 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 20:56 »
δεν ειναι πιο φρονιμο οταν ξεκιναμε να οδηγουμε να ξεκινησουμε μ ενα ματρακα φθηνο οπου δεν θα μας ενοχλησει οσο κ αν το τρακαρουμε? αυτο το λεω γιατι θα πειραματιστεις πολυ για να καταληξεις πραγματικα εκει που χρειαζεσαι πραγματικα κ ισως τελικα μια Ferrari να ειναι το απολυτο οχημα αλλα οχι και για τη πρωτη μας βολτα..... ολα αυτα βεβαιως χωρις ειρωνια.
κ εγω με τζαιαντ νομπακο ξεκινησα κ μια μερα με βλεπω με τζι τζι, αλλα προς το παρον αυτο που θελω να κανω το κανω στον απολυτο βαθμο, δηλαδη, να αντικαταστησω το κανονικο τσιγαρο.

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #891 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 21:05 »
Θα πω και εγώ την άποψή μου αν και δεν είμαι γνώστης όσο άλλοι εδώ μέσα...και πάλι όμως διαβάζω 4 μέρες τώρα για ΗΤ και πιστεύω ότι έχω καταλήξει στο τι χρειάζετε ένας νέος.
Η πρότασή μου για οποιονδήποτε νέο είναι η εξής:
1x eGo-T
1x Giant (Dual Coil)
~ 30-100 ml έτοιμου υγρού (ανάλογα το πόσο κάπνιζε)
1 extra 5άδα tanks για το eGo-T

είναι έτοιμος για όλα τα βασικά. Όλες οι μπαταρίες θα ταιριάζουν με όλους τους ατμοποιητές, αρκετά ανταλλακτικά ακόμα και αν κάποια από αυτά χαλάνε στο πενθήμερο.

+ 1 και από εμένα  :thumpup:

1 πακέτο GIANT + μερικούς ατμοποιητές ego + μια 5άδα Tanks

Με το ego-t θα μπορέσεις να 'παίξεις' με τις γεύσεις μέχρι να βρείς αυτή που σου ταιριάζει και στον ΓΙΓΑΝΤΑ θα την 'απογειώσεις'!  ;D


Αποσυνδεδεμένος mrachilles69

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #892 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 21:12 »
απο αυτην την αποψη δικαιο εχετε ρε παιδια ,αλλα αυτα κανουν δουλεια??γιατι ειχα δοκιμασει ενα τετοιο και μου φανηκε π@π@ρι@!!και μολις γυρισα το κουτι αναποδα ειδα με μικρα γραμματα το θρυλικο made in china!!!

και ποσο μαλλον οταν το giant σε δινει εγγυηση για ........3 μερες!!!!ολοκληρες???

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #893 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 21:18 »
Εγγύηση 3 ημέρες για τον ατμοποιητή και 30 ημέρες (1 μήνα) για τις μπαταρίες, από την ημερομηνία αγοράς.

και αφού κατασκευάζονται στην κίνα τι πρέπει να γράφουν?

Αποσυνδεδεμένος mrachilles69

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #894 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 21:25 »
ναι δεν θελω να κοψω το τσιγαρο για 3 μερες!!! :wall:ή για εναν μηνα!!! :wall:
και προφανως δεν 8α αγοραζα ενα αμαξι κινεζικο... 8)
φιλικα παντα...συζυτηση κανουμε...
ευχαριστω παντως για τις αμεσες απαντησεις!!
το γγ χρειαζεται κατι αλλο για να δουλεψει εκτος απο αυτα που προαναφερα??

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #895 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 21:27 »
Η κατάσταση έχει βελτιωθεί πολύ από παλιά.
Οτι κι αν πάρεις με μεγάλη μπαταρία είναι σίγουρα καλύτερο από τις συσκευές που κυκλοφορούσαν πριν 2 χρόνια.
Αν σε ενδιαφέρει η οικονομία έχεις τις εξής αρχικές επιλογές
Μπαταρία ego με ατμοποιητή τύπου τανκ (ego-t) ή με τύπου ego-w τύπου κλιαρομάιζερ. Καλή γεύση και τα σχετικά, μπορεί να έχεις θέμα διαρροών.
Η ίδια μπαταρία με κάρτο giant 4ml ή με κάρτο 510d 1ml. Το τελευταίο είναι η επιτομή της ευκολίας χρήσης για αρχάριο.
Πολύ καλός συνδυασμός είναι και οι αυτόματες μπαταρίες hybrid με κάρτο του m;ini&more. ΟΧΙ τους δικούς της. Επίσης ευκολία χρήσης και απόδοση.
Ποιο θα σου ταιριάξει περισσότερο;; Ουδείς ξέρει. Γι΄αυτό και πουλάνε όλα αυτά. Γιατί το καθένα έχει τους δικούς του χρήστες.
Εξάλλου οι άτμο και οι κάρτο είναι αναλώσιμοι. Χαλασαν, τους πέταξες, δοκιμάζεις κάτι άλλο.
Ολα αυτά που σου ανέφερα είναι καλά. Μόνο αν δεν είσαι έτοιμος εσύ, θα μπεις στον πειρασμό για επιστροφή στο κ.τ.
ΥΓ Μπαταρίες αν πάρεις ego πάρε 1000ρες και χωρίς οθόνη που προσθέτει μήκος. hybrid 1100.
Αν θέλεις γγ θα πρεπει να ρωτήσεις χρήστες που ήδη το χρησιμοποιούν για τα υπερ και τα κατά του για άπειρο χρήστη. Αλλά, να ξέρεις, όλοι τους έχουν και μια δυο εργοστασιακές μπαταρίες καβάντζα

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #896 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 21:34 »
ναι δεν θελω να κοψω το τσιγαρο για 3 μερες!!! :wall:ή για εναν μηνα!!! :wall:
και προφανως δεν 8α αγοραζα ενα αμαξι κινεζικο... 8)
φιλικα παντα...συζυτηση κανουμε...
ευχαριστω παντως για τις αμεσες απαντησεις!!
το γγ χρειαζεται κατι αλλο για να δουλεψει εκτος απο αυτα που προαναφερα??

Καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά δεν σημαίνει ότι επειδή σου δίνει 3 μέρες εγγύηση η εταιρία ότι δεν θα κρατήσει παραπάνω!

δες και αυτά που λέει η petra

Αποσυνδεδεμένος mrachilles69

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #897 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 21:40 »
thanx petra

Αν θέλεις γγ θα πρεπει να ρωτήσεις χρήστες που ήδη το χρησιμοποιούν για τα υπερ και τα κατά του για άπειρο χρήστη. Αλλά, να ξέρεις, όλοι τους έχουν και μια δυο εργοστασιακές μπαταρίες καβάντζα

εεε και αυτους ρωταω αλλα δεν απανταν!!!!μαλλον βλεπουν champions league...

Αποσυνδεδεμένος stavros76

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #898 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 21:47 »
να βαλω μια παρένθεση να μην παρεξηγούμε κιόλας οταν ειπα χαλασε σε 5 μερες ο ατμοπ.. δεν εννοούσα οτι δεν δουλευει αλλα ήδη βρωμάει καμενο και απο ολα οσα διαβασα και  dry burnig  να τον κανω μετα απο 3 μερες παλι θα μυριζει .
Το ποιο σίγουρο απο κοσμο που διαβαζω βλεπω οτι οι μιση ατμιστες θελουν καπνο και οι άλλοι μιση θελουν γευση.
Αυτο ειναι το παράπονο μου στα εγω-τ. μετα απο 5 μερες τελος η γευση αλλα καλο χτύπημα για μενα ήταν μια κακη επιλογη

Τωρα οσο αφορα τα διαφορα mods τελικα εγω προτινω τα bulli-smoker.

Αποσυνδεδεμένος mrachilles69

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #899 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 21:59 »
Bulli-smoKer

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 54 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8761 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34297 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537791 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238483 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137904 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085827 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35722 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro