vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

314 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, ertyanna, Jorge, treloneritis, manoslykos

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #840 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 11:34 »
Επειδή οι νέοι χρήστες ΗΤ είναι πααααααααααααάρα πολλοι και επειδή κι εγώ όταν ξεκίνησα άνοιξα thread και ρωτησα 10 παλιούς ψαγμένους χρήστες να μου πουν τι να πάρω θα μπορούσε να ανοίξει μια ψηφοφορία με τίτλο "Με τι ΗΤ να ξεκινήσω β εξάμηνο του 11"
να μπουν οι πιο στάνταρ επιλογές και στο ίδιο πρώτο πόστ από που μπορούν να το προμηθευτούν. οι παλιοί χρήστες μπορούν να βοηθήσουν πολύ τους νέους έτσι. μετά από μερικούς μήνες να δημιουργείται καινούριο θέμα  "Με τι ΗΤ να ξεκινήσω α εξάμηνο του 12" επειδή θα χουν βγει και καινούρια προιόντα. όταν ο νέος χρήστης δεν έχει ιδέα τι και πως είναι το ΗΤ αυτό που θέλει είναι κάποιον να του πει ΠΑΡΕ ΑΥΤΟ και όχι μια επιτηδευμένη ανάλυση που δε θα καταλάβει λόγω ορολογίας! Συντονιστές σκεφτείτε το! Εμένα αν δε μου λέγανα πριν 8 μήνες πάρε το ego-t, ακόμα θα ψαχνα τι να αγοράσω!

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #841 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 11:46 »
my man..  :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2011, 14:52 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος konstantinosbg

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #842 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 15:34 »
Είμαι ζεστός για να αγοράσω το GIANT αλλά με χαλάνε τα...λαστιχένια πιπάκια.Μπορω άραγε να τα αλλάξω? Μου φαίνονται πολύ χονδροκομμένα...

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #843 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 16:43 »
Ναι μπορείς αν θές να βάλεις τα tank που μπαίνουν σε atomizer τυπου Β...

σαν αυτά



βγάζοντας το καπάκι που έχουν από κάτω...

Αποσυνδεδεμένος konstantinosbg

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #844 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 17:04 »
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Ξέρεις τα έχει αυτά η Νobacco? Η δική σου γνώμη για αυτό το η.τ?

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #845 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 17:25 »
να σου πω... δεν έχω πάρει όλο το πακέτο αλλά χρησιμοποιώ το cartomizer του δύο πηνίων, χαμηλής αντίστασης (LR) 2.0 ohm με μια 1000αρα μπαταρία Passthrouth που είχα.

δες εδώ για ποιο λέω: http://www.nobacco.gr/product/699/cartomizer-giant-lr-ego-t-hybrid



τα + κατα την γνώμη μου:
- Δεν έχεις διαρροές
- Δεν έχεις υγρά στο στόμα
- Δεν έχεις γεύση καμένου (αρκεί να μην το αφήσεις να στεγνώσει από υγρό)
- Καλό χτύπημα σε συνάρτηση με το υγρό που χρησιμοποιείς και κυρίως κατα την γνώμη μου του πάνε πιο πολύ τα καπνικά υγρά σε σχέση με τα αρωματικά , φρουτένια κτλ χωρίς να σημαίνει ότι και αυτά δεν ατμιζονται άνετα σε αυτό το cartomizer.
- Δεν θερμαίνεται εύκολα
- Χωράει 3- 3,5 ml μέσα και δεν χρειάζεται κάθε 3 κ λίγο να το γεμιζεις αλλά πάντα να έχεις κατα νου να μην τον αφήσεις και αδειάσει τελείως γιατι μπορεί να καεί
- Η τιμή του πολύ καλή (με 3 τέτοιους το πολύ τον μηνα τον βγάζεις άνετα μην σου πω με 2)

τα - κατα την γνώμη μου:
- Δεν μπορείς να αλλάξει εύκολα γεύση σε σχέση με τα atomizer
- Είναι λίγο φαγανός σε υγρό αλλά μην φανταστείς τρελές διαφορές.
- Το επιστόμιο του είναι από καουτσουκ και με ψιλοχάλασε αλλά συνηθίζεται
- Θέλει λιγάκι προσοχή στο γέμισμα


Σε γενικές γραμμές έμεινα ευχαριστημένος εδω και μια Βδομάδα που το έχω και θα το ξαναπροτιμήσω

Για περισσότερες λεπτομέρειές όμως δες εδώ ένα review που έχουν κάνει πιο έμπειρα μέλη του forum

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3170.0.html


επίσης δες και εδώ

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2752.0.html

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2011, 17:35 από DonVito »

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #846 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 18:21 »
επισης αν σε χαλανε τα καρτο του βασικου πακετου giant της nobacco στην μπαταρια μπορεις να καρφωσεις ενα σωρο διαφορετικα ατομ οπως π.χ.

http://www.ecigwizard.com/shop/en/cartomisers/207-bud-tank-atomizer.html
http://www.nobacco.gr/product/724/atomizer-nobacco-dct
http://www.ecigwizard.com/shop/en/cartomisers/304-tornado-mega-dual-coil-cartomizer.html
http://www.ecigwizard.com/shop/en/puff-tank/333-puff-diddy-tank.html

νομιζω πως ειναι καμποσες οι περιπτωσεις ετσι?!!!

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #847 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 23:25 »
Αρκετά καλή επιλογή για κάποιον που αναζητά κάτι εμφανισιακά κοντά στο κανονικό τσιγάρο
Ουσιαστικά το ίδιο προϊόν θα το βρείς και στις παρακάτω αξιόπιστες εταιρείες :
http://www.halocigs.com/g6/electronic-cigarette-starter-kit.html
http://smokelessimage.com/
http://www.nobacco.gr/product/701/nobacco-mini-more
Βέβαια υπάρχει και σε πολλές άλλες ακόμα.
Εναλλακτική πρόταση επίσης το 510-Τ Mini Tank System. Με σύστημα ατμοποιητή και αμπούλας.
http://www.joyetech.com/product/510T.php
http://www.ovale.gr/product.php?id=7

Η halo και η smoklessimage μου φαινονται πολυ καλες! Ξερουμε κατι παραπανω γιαυτες; εχει ψωνισει κανεις απο εκει; βασικα στην ν2 ειναι πολλα τα μεταφορικα, σε αυτες δεν ξερω ποσο ειναι, πρεπει να κανω εγγραφη.

Αποσυνδεδεμένος spyrosemp

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #848 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 09:39 »
Γεια σε όλους.
Πριν 2 μέρες αγόρασα το πρώτο μου η.τ. ένα eGo-T της ovale.
Βγάζει ντουμάνι και αν προσεχεις δεν έχει διαρροές αλλά έχω ένα πρόβλημα..
Στην αρχή είχε πάρα πολύ καλό χτύπημα αλλά πλέον δεν έχει σχεδόν καθόλου.
Έχω αλλάξει φιλτράκι και χρησιμοποιώ τον ίδιο ατμοποιητή,και μπαταρία έχω αλλάξει.
Τι μπορεί να φταίει και μοιάζει μπουκωμένος??
(Σόρρυ αν είναι οφ τοπικ αλλά δε ξέρω που να το βάλω)

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #849 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 09:45 »
δεν υπαρχει καποια συγκεριμενη απαντηση και φυσικα δεν ειναι θεμα ελλατωματος.αμα ψαξεις θα βρεις ολες τις απαντησεις που χρειαζεσαι.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #850 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 10:44 »
το ego-t ειναι αξιοπιστο και μια χαρα για ενα νεο ατμιστη, απο μονος σου λες οτι αλλαξα αυτο αλλαξα εκεινο...1 εξαρτημα εμεινε που δεν αλαξες ::) σε αυτο να επικεντρωθεις, φυσα το, πλυνε το, και εαν δεν..τοτε αλαξε το :yes:

Αποσυνδεδεμένος DASP

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #851 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 13:29 »
Φιλε μου και έγω πριν από λίγες εβδομάδες, όταν αποφάσισα να αρχίσω το Η/Τ μπερδευτικα με τα posts του forum. Τελικά προτίμησα ένα ovale elips με τη λογική ότι μόλις κυκλοφόρησε και αρα πρέπει (και λογω τίμης αρχικου πακέτου) να είναι ότι πιο σύγχρονο.
Τελικά μέχρι τωρα είμαι πολύ ικανοποιημένος και σου το προτείνω. Δεν έχω μέτρο σύγκρισης αλλά αυτό δουλεύει καλά και όπως μου είπαν είναι πιο σύγχρονο από το κλασικό e-go t.

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #852 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 13:39 »
εγω απο την αλλη εχω χασει τελειως τη μπαλα. τελειως ομως....

καταρχην θελω ενα τσιγαρο που να ειναι εμφανισημο, να εχει ικανοποιητική αποδοση και να ειναι αυτοματο. οποτε elips, egot και γενικα οτιδηποτε εχει μεγαλο μεγεθος η περιεργο σχημα δεν μου κανει.

ετσι λοιπον κοιταξα προς εκωτερικο μερια στα cartomizers. μαυρη μπαταρια και μαυρο carto και τελος. το θεμα ειναι οτι βγαινει σχετικα ακριβα....
τα carto απο το εξωτερικο κανουν στην καλυτερη περιπτωση 8ευρω τα 5 και ειναι αδεια. στην ελλαδα δεν παιζουν carto και αποτι βλεπω δεν τα χρησημοποιητε ουτε εσεις. ειδα την v2cigs και μετα την smokeless image. αν εξαρτηθεις απο μια εταιρια του εξωτερικου (αν και αποτι ειδα τερειαζουν και απο αλλες εταιριες) εχεις μεγαλο οικονομικο θεμα.

μετα κοιταξα το μινι της νομπακο αλλα το βγαζει μονο ασημι (ελεος, πως θα κυκλοφορησει αντρας με ασημι τσιγαρο στο χερι?  :wall:) αλλα εχει και μια μαυρη μαλλον μικροτερη μπαταρια οχι ομως αυτοματη. αρα ουτε αυτο μας κανει.

τι να κανω ρε παιδια? καμια ιδεα?

Αποσυνδεδεμένος manolis22

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #853 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 13:52 »
καλημερα σε ολους. 2 ερωτησεις θελω να κανω 1) πιο ΗΤ εχει προσιτη τιμη στους ατμοποιητες απο τα τσιγαρα της nobacco παντα giant , eco t , kai υβριδικο και 2) πιο τσιγαρο να παρω απο τα 3

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #854 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 13:57 »
εγω απο την αλλη εχω χασει τελειως τη μπαλα. τελειως ομως....

καταρχην θελω ενα τσιγαρο που να ειναι εμφανισημο, να εχει ικανοποιητική αποδοση και να ειναι αυτοματο. οποτε elips, egot και γενικα οτιδηποτε εχει μεγαλο μεγεθος η περιεργο σχημα δεν μου κανει.

ετσι λοιπον κοιταξα προς εκωτερικο μερια στα cartomizers. μαυρη μπαταρια και μαυρο carto και τελος. το θεμα ειναι οτι βγαινει σχετικα ακριβα....
τα carto απο το εξωτερικο κανουν στην καλυτερη περιπτωση 8ευρω τα 5 και ειναι αδεια. στην ελλαδα δεν παιζουν carto και αποτι βλεπω δεν τα χρησημοποιητε ουτε εσεις. ειδα την v2cigs και μετα την smokeless image. αν εξαρτηθεις απο μια εταιρια του εξωτερικου (αν και αποτι ειδα τερειαζουν και απο αλλες εταιριες) εχεις μεγαλο οικονομικο θεμα.

μετα κοιταξα το μινι της νομπακο αλλα το βγαζει μονο ασημι (ελεος, πως θα κυκλοφορησει αντρας με ασημι τσιγαρο στο χερι?  :wall:) αλλα εχει και μια μαυρη μαλλον μικροτερη μπαταρια οχι ομως αυτοματη. αρα ουτε αυτο μας κανει.

τι να κανω ρε παιδια? καμια ιδεα?
αφου τα κοιταξες ολα κοιτα και το 510-τ της ovale η οποιασδηποτε εταιριας γιατι κατι σε τετοιο στυλ νομιζω ψαχνεις

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 78 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537819 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138160 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085847 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro