vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Kirki

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4050 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 15:02 »
Δε το σκέφτομαι ούτε σαν προσπάθεια ούτε σαν τίποτα...απλά σκέφτομαι ότι άλλαξα "μάρκα"...ίσως και μόνο η ιδέα του "κόβω κάτι" να μ ενοχλεί..οπότε απλά το άλλαξα..
Γενικα κυκλοφορώ..με φορτιστή..power bank..και φορτιστή για το power bank.. :)) :)) :)) :))


Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 28, 2019, 14:19 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4051 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 14:21 »
Παρατηρώντας τα μηνύματά σου, πρέπει να σου πω ότι μου θυμίζεις εμένα στα πρώτα μου βήματα. Και κάποια από αυτά (πχ φεύγω από το σπίτι με μπαταρίες ικανές να ηλεκτροδοτήσουν μία μικρή πόλη) τα κάνω ακόμα.

Πράγματι, το ποτό είναι μεγάλο τεστ για το άτμισμα. Σε εμφάνιση του Άγγελου Διονυσίου παρέα με το απαραίτητο απόσταγμα βύνης συνειδητοποίησα για τα καλά ότι πλέον είμαι ατμιστής. Και με εξοπλισμό κατά πολύ υποδεέστερο από αυτά που ψώνισες εσύ!

Δες το και εδώ είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4052 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 14:34 »
το επομενο σταδιο ειναι να φευγεις απο το σπιτι με δυο μοντ και δυο ατμοποιητες,σοβαρα,δεν ξεμενεις ουτε απο μπαταρια ουτε απο υγρο. :thumpup:
το σκεφτομουν για powerbank,αλλα μετα λεω δεν παιρνω ενα ακομα μοντακι μεταχειρισμενο?τα ιδια λεφτα θα βγει και θα εχω μια ακομα διαθεσιμη συσκευη


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4053 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 14:38 »
Κ το αμέσως επόμενο στάδιο? Ξέρεις ποιο είναι? Αφού βγεις με δυο μοντ? Να σου τα ζητάει η μητέρα σου κ η αδερφή σου κ εσΥ να ατμίζεις με ένα σου παλιό η.τ.!!!  ::) ::)  Αυτά μου κάνουν κ κάθομαι κ θαυμάζω εγώ τα νέα μου μοντ στα χέρια τους!  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Kirki

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4054 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 16:49 »
αγοράσαμε και οι 3 το ίδιο ητ  :)) :)) :)) :)) :))

Παρατηρώντας τα μηνύματά σου, πρέπει να σου πω ότι μου θυμίζεις εμένα στα πρώτα μου βήματα. Και κάποια από αυτά (πχ φεύγω από το σπίτι με μπαταρίες ικανές να ηλεκτροδοτήσουν μία μικρή πόλη) τα κάνω ακόμα.

Πράγματι, το ποτό είναι μεγάλο τεστ για το άτμισμα. Σε εμφάνιση του Άγγελου Διονυσίου παρέα με το απαραίτητο απόσταγμα βύνης συνειδητοποίησα για τα καλά ότι πλέον είμαι ατμιστής. Και με εξοπλισμό κατά πολύ υποδεέστερο από αυτά που ψώνισες εσύ!

Δες το και εδώ είμαστε.
Το power bank και οι φορτιστές ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ στη τσάντα μου..οπότε δε με φοβάμαι από άποψη μπαταρίας...η δουλειά μου είναι και σε γραφείο..δε γυρνάω ας πούμε στους δρόμους..οπότε είμαι κομπλέ..πέρασα και το τέστ του αλκοόλ εχθές..! Δε μ εμποδίζει τίποτα τελικά στο να πίνω  ;D ;D ;D ;D

το επομενο σταδιο ειναι να φευγεις απο το σπιτι με δυο μοντ και δυο ατμοποιητες,σοβαρα,δεν ξεμενεις ουτε απο μπαταρια ουτε απο υγρο. :thumpup:
το σκεφτομουν για powerbank,αλλα μετα λεω δεν παιρνω ενα ακομα μοντακι μεταχειρισμενο?τα ιδια λεφτα θα βγει και θα εχω μια ακομα διαθεσιμη συσκευη
δεύτερο ατμοποιητή έχω μαζί μου είναι η αλήθεια..γιατί ήταν δώρο με την αγορά..αλλά μπορεί ξαφνικά ας πούμε να χαλάσει αυτός που έχω..?? Δεν τον άλλαξα ακόμα τον πρώτο..

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2019, 12:13 από Cruiser79 »

Nai_Ego

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4055 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 17:29 »
δεύτερο ατμοποιητή έχω μαζί μου είναι η αλήθεια..γιατί ήταν δώρο με την αγορά..αλλά μπορεί ξαφνικά ας πούμε να χαλάσει αυτός που έχω..?? Δεν τον άλλαξα ακόμα τον πρώτο..
Το πιο πιθανό και ύπουλο όταν είσαι έξω είναι να ξεμείνεις από αντίσταση και όχι τόσο να χαλάσει ο ατμοποιητής, εξαιρούνται οι πτώσεις βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος Kirki

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4056 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 20:54 »
Αχ! Βλακείες λέω! Αντίσταση έχω δεύτερη που μου δώσανε δώρο..αλλά δε την αλλάξα η ακόμα..

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 28, 2019, 23:10 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4057 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 23:53 »
Βλακείες δεν λες!!! Όλοι στην αρχή ΔΕΝ γνωρίζαμε τίποτα!  :yes:
Ναι, η αντίσταση σου "χαλάει" μετά από μερικές μέρες ναι? Θα το καταλάβεις όταν δεν θα έχεις καλή απόδοση ατμού η όταν  σου δώσει γεύση καμένου. Τότε θα την αλλάξεις. Με τον καιρό θα τα μάθεις όλα κ δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 28, 2019, 23:59 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4058 στις: Μαρτίου 01, 2019, 01:17 »
Κι επειδή οι αντιστάσεις καίγονται γρήγορα, και στις αρχές κάνουμε και λαθάκια στη χρήση, και επίσης ο νόμος του Μέρφυ, πάρε κάμποσες να έχεις καβάτζα. 

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4059 στις: Μαρτίου 01, 2019, 01:18 »
Όλοι στην αρχή ΔΕΝ γνωρίζαμε τίποτα!  :yes:
Experience, the name men give to their mistakes.
~Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Kirki

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4060 στις: Μαρτίου 01, 2019, 09:34 »
Καλημέρα, χρησιμοποιεί κανένας από εσάς γενικά διαφορετική νικοτίνη μέσα στη μέρα? Ασ πούμε το βράδυ με το ποτό? Γιατί όλη τη μέρα είμαι οκ με το 6άρι αλλά το βράδυ νομίζω πως θα το ξεβιδώσω να το ΠΙΩ ΟΛΟΚΛΗΡΟ  :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4061 στις: Μαρτίου 01, 2019, 09:48 »
Εγώ σίγουρα. 12άρα μέσα στην μέρα και για κάποια δύσκολα βράδια 18άρα. Θα κάνεις ότι σε καλύπτει απο νικοτίνη αρκεί να μην γυρίσεις στο τσιγάρο. Ειδικά τώρα που είναι αρχή.


Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4062 στις: Μαρτίου 01, 2019, 10:01 »
Στην αρχή, με το ποτό, άτμιζα με ψηλότερη νικοτίνη και προτιμούσα υγρά με μενθόλη που έχουν έντονο χτύπημα.

Λογικό, αν σκεφτείς ότι σαν καπνιστές όταν πίναμε, καπνίζαμε και περισσότερο.  :yes:

Κάποια στιγμή βαρέθηκα να ετοιμάζω διαφορετικά ποσοστά νικοτίνης ... και το ξεπέρασα.

Νομίζω ότι με βοήθησε σε αυτό η μενθόλη.

Να κάνεις ό,τι νομίζεις ότι χρειάζεται για να μην ξανακαπνίσεις. 

Και να ρωτάς, μη διστάζεις.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Kirki

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4063 στις: Μαρτίου 01, 2019, 10:09 »
Όπως βλέπετε εδω και 4 μέρες σας έχω ταράξει στις ερωτήσεις.. ;D ...η αλήθεια είναι ότι προτιμώ ακόμα τη γεύση του τσιγάρου..δε μου αρέσουν γενικά γευσεις γλυκιές κτλ..και νομιζώ πως ειδικά με το ποτό η γεύση μέντα με χαλάει..! Σήμερα έχει βόλτα στο κέντρο για ανεφοδιασμό.. αντιστάσεις υγρα κτλ  :D....εχθές το βράδυ έξω ξέμεινε και η αδερφή μου απο μπαταρία και ήμασταν σαν τα σιαμαία με το δικό μου αγκαλιά :))

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2019, 12:15 από Cruiser79 »

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #4064 στις: Μαρτίου 01, 2019, 10:43 »
Όπως βλέπετε εδω και 4 μέρες σας έχω ταράξει στις ερωτήσεις.. ;D
Καλά κάνεις  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34222 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60160 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35673 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10558 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12