vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

315 επισκέπτες, 6 χρήστες
mathimatikos1966, Olga68, paiktaras, Jorge, manoslykos, tony1976

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #810 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 01:58 »
Καταρχάς σας ευχαριστώ όλους θερμά για την απίστευτα γρήγορη ανταπόκριση... :bow:
Μένω άναυδος...σε φόρουμ δεν εχω ξαναδεί κάτι τέτοιο... :respect:

ΟΚ, νομίζω με το που δει το Μ&Μ...οκ, κλείσαμε... :happy_roll_01:
Έτσι σκέφτομαι να μην της το δείξω καν και να το παραγγείλω...
Πιστεύω θα της αρέσει πολύ και θα κοιτάξω να δω αν βγαίνει και σε άλλα χρώματα, να της πάρω κόκκινο που της αρέσει κιόλας... :)
Απ'ότι διάβασα και στο επίσημο review δεν έχει και προβλήματα με διαρροές κτλ..πέρα απο τη μπαταρία, αλλα οκ αγοράζουμε κι άλλη όπως έγραψε ενας φίλος και είμαστε οκ..

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!
Φυσικά και θα σας ενημερώσω μετα, αν τελικά θα καπνίζει Μ&Μ και τι εντυπώσεις έχουμε...

Αποσυνδεδεμένος spyrosemp

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #811 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 12:13 »
Γεια σε όλους.. Έιμαι καινούργιος εδώ μέσα,έχω διαβάσει αρκετές απαντήσεις και ερωτήσεις αλλά αρχίζω να πελαγώνω...
Τεσπα, από ότι έχω καταλάβει παιζει πολύ ovale kai nobacco από μάρκες.Θα ήθελα να ξεκαθαρίσω πρώτα τη μάρκα και μετα να πάω σε συγκεκριμένα χαρακτηριστικά.
Θα ήθελα να ακούσω κάποιες ιδέες-προτάσεις αφού αποφάσισα να προχωρήσω σε αγορα η.τ.
Καπνίζω ενα καπνό το διήμερο...
Λοιπόν;;;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων  :D

Αποσυνδεδεμένος Ramone

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • la vida es chula
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #812 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 12:19 »
 :thumpup: eGo-T και ξερο ψωμι.....χτυπα και ενα liquid torque 56 halo 12αρι και.....καλο ατμισμα ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #813 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 12:20 »
φιλε spyrosemp εγω θ αναφερθω σε μια παραμετρο που σημαινει πολλα για μενα προσωπικα, υπαρχουν πολλα μοντελα κ αν εισαι γκατζετακιας θα θελεις να παιρνεις κ να παιρνεις ολη την ωρα οτι σου γυαλισει το ματι...

οκ ναι ολα εχουν τις δικες τους αρετες κ αδυναμιες αλλα μιας κ οπως ειπα θ αναφερθω ως νεος κ εγω στο κριτηριο δειαρκεια μπαταριας, μπορω πλεον να σου συστησω ως πολυ καλη επιλογη το Giant της Nobacco.
επαθα πλακα μιας κ μετρωντας τις πρωτες μερες τη διαρκεια της ΜΙΑΣ μπαταριας εφτασα κοντα στο 10 ωρο συνεχουν ατμισματος :respect: :respect: :respect:

πολυ καλο πακετο για καποιον που θελει να κανει αυτη τη νεα αρχη με το ατμισμα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #814 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 12:24 »
Και να προσθέσω (αν δεν κάνω λάθος, λόγω νέος!) πως αν δεν σου κάνει το γυρνάς μετά σε ego-t αλλάζοντας μόνο τον ατμοποιητή κρατώντας τις μπαταρίες !!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2011, 16:36 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #815 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 12:25 »
αυτο το εχω κανει ηδη αλλαζοντας το σε μικρο τανκ των 1,5 μλ,,, ετσι επειδη θελω να βλεπω τα υγρα που εχω μεχρι να μου ερθει το μεγαλο τανκ !!!!

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #816 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:15 »
Εγώ τώρα που έχω κολλήσει να πάρω αυτό http://www.kapnopolis.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=438&category_id=51&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=98 ποιά είναι η διαφορά της μπαταρίας του με αυτή του Giant.
Στα mah ίδια είναι, μήπως ότι του Giant καπνίζεις ενώ αυτή φορτίζει?

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #817 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 21:55 »
Αυτή είναι η μόνη διαφορά, στις μπαταρίες. ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #818 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 21:58 »
Δεν έχουν διαφορά και στα volt??

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #819 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 22:05 »
Καλησπέρα. Είμαι σε σκέψη να αρχίσω το άτμισμα με σκοπό να το κόψω εντελώς...

Δοκίμασα το ego-t & το ego-w στην εργασία μου από 2 συναδέλφους...

Προσπάθησα να βρω πιο είναι καλύτερο αλλά δεν τα κατάφερα και γιαυτό ζητάω την γνώμη - γνώση σας...

Συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά που έχετε κάνει με το site...!


Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #820 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 22:10 »
περιηγησου αρκετα στο φορουμ κ σιγα σιγα βαλε κατω τα δικα σου κριτηρια και πολυ συντομα θα κατασταλλαξεις κ θα παρεις αυτο που πραγματικα χρειαζεσαι :thumpup:

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #821 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 23:30 »
Ευχαριστώ για την χρήσιμη συμβουλή σου αλλά ήδη το λεχω κάνει. Το κακό είναι ότι ακόμα δεν καταλαβαίνω τους όρους που χρησιμοποιήτε και χάνομαι αρκετά.
Γιαυτό ζήτησα μια μικρή σύγκριση από κάποιον πιο έμπειρο.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #822 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 23:37 »
Αν είστε ένα μέλος που μόλις εγγράφηκε στο φόρουμ μαςκαι για δική σας αλλά και για διευκόλυνση των μελών που θέλουν να σας βοηθήσουν απαντώντας στις ερωτήσεις σας,θα ήταν χρήσιμο να αυτοσυστηθείτε πρώτα. (αν βεβαια το επιθυμειτε) Κάνοντας κλικεδω,μπορείτε να γράψετε δυο λόγια για εσάς σε ό,τι αφορά το κάπνισμα ή το άτμισμα, τι σας έφερε εδώ, πώς μας βρήκατε, αν είχατε κάποιες εμπειρίες σχετικά με το θέμα, πόσο καιρό είστε χρήστης ηλεκτρονικού τσιγάρου (αν είστε) ή πόσο βαρύς καπνιστής ήσασταν. Ίσως ακόμα κάτι για τα χόμπι σας ή ό,τι άλλο θα θέλατε να μοιραστείτε μαζί μας ώστε να γνωριστούμε καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #823 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 23:38 »
Ευχαριστώ για την χρήσιμη συμβουλή σου αλλά ήδη το λεχω κάνει. Το κακό είναι ότι ακόμα δεν καταλαβαίνω τους όρους που χρησιμοποιήτε και χάνομαι αρκετά.
Γιαυτό ζήτησα μια μικρή σύγκριση από κάποιον πιο έμπειρο.
Αγόρασε ότι νάναι, εννοείται με καλές κριτικές, δεν έχει μεγάλη σημασία το 1ο σου ΗΤ. Πιο πολύ μετράει η θέληση. Αν δε σαρέσει θα το αλλάξεις στη συνέχεια αλλά να είσαι σίγουρος ότι με οποιοδήποτε ΗΤ είναι δυνατόν να το κόψεις
διάβασε κι αυτό

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #824 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 23:46 »
Ευχαριστώ για την χρήσιμη συμβουλή σου αλλά ήδη το λεχω κάνει. Το κακό είναι ότι ακόμα δεν καταλαβαίνω τους όρους που χρησιμοποιήτε και χάνομαι αρκετά.
Γιαυτό ζήτησα μια μικρή σύγκριση από κάποιον πιο έμπειρο.
Το Ego-T έχει πιο κρύο ατμό από το Ego-W.
Αυτό θα μπορούσε να είναι ένα από τα κριτήρια σου.
Ένα άλλο κριτήριο θα μπορούσε να είναι η χωρητικότητα της μπαταρίας ή ο τρόπος γεμίσματος.
Βάλε κάτω τα θέλω σου και με την ανάγνωση θα καταλήξεις.

Πρότασή μου, πάρε 2 μπαταρίες Ego 900 mah και πάνω, φορτιστή ή φθηνή μπαταριοθήκη 510, μπαταρίες και φορτιστή, σχεδόν τα ίδια χρήματα θα δώσεις.
Με αυτά μπορείς να βάλεις το 85% περίπου των ατμοποιητών πάνω και να κάνεις την δουλειά σου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 45 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8757 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537771 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238463 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 712 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16549 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137722 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085817 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro