vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

304 επισκέπτες, 9 χρήστες
AK47, Tem, athmichalop, tibolaso, Stedorian93, gfilip, Jorge, ΨΗΛΟΣ, manoslykos

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #795 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 11:19 »
Ναι βρε Parpen.....αλλα η ουσια αυτουνου ακριβως του θεματος ειναι αυτη....

Να μπει αυτος που δεν θελει να ενοχλησει σε καποιο αλλο θεμα....που στην τελικη μπορει και να μην εχει το χρονο να διαβασει ολα αυτα που θα επρεπε..να σκασει την ερωτηση του...οση μπερδεμενη την εχει στο μυαλο του...και να ελπιζει οτι καποιος θα του απαντησει κατι κατατοπιστικο..

Δεν την λεω σε σενα συγκεκριμενα...αλλα πολλες φορες εχουν μπει ατομα και παιρνουν τοσο αποτομες απαντησεις που ρε γμτ μου μπορει να τους κανει να αποθαρυνθουν..και να νομισουν οτι ποιος ξερει ποσα πρεπει να καταλαβω για να αρχισω το η.τ.

Οποτε αστο να ειναι ενα θεμα με τις ιδιες ερωτησεις και τις ιδιες απαντησεις???Ε και????Οποιος εχει ορεξη ας απαντησει...
(Σορι για τη συνεχεια...απλα ηθελα να τα πω καμια βδομαδα... :tongue_smilie:)

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #796 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 11:23 »
το θεμα ειναι παιδια οτι για να προτηνεις σε καποιον καποια συγκεκριμενη συσκευη που για εσενα ειναι καλη, για καποιον αλλον δεν ειναι :dontknow: γιαυτο τον λογο του λες διαβασε τα παρακατω θεματα και αποφασισε, θεματα με παρουσιασεις η.τ. δεν μπορεις να του λες παρε αυτο, αλλος να πεταγεται και να του λεει οχι αυτο, αλλα αυτο, αλλος οχι εκεινο, το αλλο, δεν θα τον τρελανεις πιο πολυ? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #797 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 11:26 »
@ anima

Θα πρέπει καλλίτερα όλοι γενικά κ όλοι μας (λεω κ για εμένα) όταν θέλουμε να αγοράσουμε η να ενημερωθούμε για ενα ητ να κοιτάξουμε στην βιβλιοθήκη του ητ κ σε όλες τις κριτικές που έχουν κάνει άτομα με πείρα στο ητ ναι?

Δεν γίνεται κάθε στιγμή να ρωτάμε τα ίδια κ τα ίδια αφού πρώτα δεν έχουμε ψάξει καθόλου στο φόρουμ.

Για να καταλάβεις ναι? Ενδιαφέρομαι μέρες τώρα για το provari κ το ψάχνω αρκετά εδω κ εκεί αλλά ακόμα δεν ρώτησα τίποτα γιατί θέλω να διαβάσω πολλά που δεν έχω διαβάσει για αυτό το ητ ναι? Είναι τόσο απλό όταν θέλουμε κάτι να το μάθουμε  αλλά αν βιαζόμαστε κ δεν το ψάξουμε μπορεί στο τέλος να είμαστε εμείς οι "ζημειωμένοι" που ακούσαμε βιαστικές απαντήσεις δίχως να μπούμε στον κόπο για το καλό μας να ενημερωθούμε.

Ταπεινή μου άποψη ναι?  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2011, 11:39 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #798 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 11:27 »
Αφενός συμφωνώ με τον Matsakonas, αφετέρου να σου υπενθυμίσω ή να σου γνωρίσω (επειδή και εσύ είσαι σχετικά νέο μέλος) πως αυτή η τακτική, οδηγεί πολλές φορές σε μη απαντήσεις, εφόσον απαντάμε τα ίδια και τα ίδια. Άρα ουκ ολίγες φορές, κάποιοι έχουν διαμαρτυρηθεί πως τους έχουμε αγνοήσει και δεν τους απαντάμε.

Άρα δεν είναι το θέμα να κάνει ο άλλος ερώτηση και να ελπίζει σε απάντηση, αλλά το να έχει την απάντηση

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #799 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 11:34 »
εγω απλα το αναφερω γιατι και εγω οταν μπηκα και ειμαι και νεο μελος και εγω, ρωτησα και εκτος απο τις απαντησεις που πηρα, διαβασα κιολας :dontknow: δοξα το θεο δε νομιζω οτι υπαρχει η.τ. που κυκλοφορει στην αγορα και δεν εχει παρουσιαστει εδω με τα υπερ και τα κατα του μπορει να διαβασει ο καθενας για οτιδηποτε τον ενδιαφερει η του εχει κατσει στο ματι καλα, η προσωπικη μου αποψη που την εχω ξαναγραψει σε παληοτερα μηνυματα ειναι οτι ενα ego, ego-t ειναι το η.τ.  καποιου που ξεκιναει το ατμισμα γιατι κυριως οπως ειπε και ο parpen λιγο πριν η μπαταρια του κολαει με παρα πολλους ατμοποιητες :dontknow: αλλα και ετσι οπως ειναι γεμιζεις και ατμιζεις, τελος, δεν εχεις πολλα πολλα

Αποσυνδεδεμένος Koukouvagia

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!!!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #800 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 00:21 »
Παιδια δεν ρωτησα το βασικοτερο. Η ποιοτητα του ατμου, θυμιζει τσιγαρο? Η υφη δηλαδη? Σε ικανοποιει ή ειναι σαν να ρουφας αερα κοπανιστο?

Θελει να παρει και ενας φιλος μου και σκεφτομαστε να παρουμε απο Κινα. Ακομα τα υγρα ολα κατασκευαζονται στην Κινα?

Κατι ειχα ακουσει παλιοτερα οτι καποια Κινεζικα μοντελα δεν ειναι 100% ασφαλή. Αληθευει?  :confused1: (Ενταξει σε σχεση με το καπνισμα φανταζομαι θα ναι καλυτερο σιγουρα)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 30, 2011, 03:28
Ποια η γνωμη σας για αυτο το μοντέλο?

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=93&prid=318&cid=197
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2011, 03:28 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #801 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 03:34 »
Δεν είδα να το αγόρασε κανένας από εδώ μέσα αλλά μοιάζει με το Hybrid της Nobacco.
Διάβασε στα παρακάτω θέματα γι' αυτά:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3102.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3549.0.html

Γνώμη μου, αν δε θέλεις να ψάχνεσαι στη συνέχεια, αγόρασε το η.τ. σου (όποιο κι αν είναι αυτό) από ένα εξειδικευμένο κατάστημα για η.τ. και όχι από γκατζετάδικα. Τα γκατζετάδικα δύσκολα θα σε υποστηρίξουν γιατί δεν έχουν και τις γνώσεις για κάθε προϊόν που πουλάνε.

Αποσυνδεδεμένος DIMI70

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #802 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 03:59 »
Καλησπερα και απο μενα,
ονομαζομαι Δημητρης ειμαι απο Θεσ/νικη και εχω αποφασησει να κοψω το κ.τ. αγοραζοντας τις επομενες μερες ενα η.τ.
Εδω ειναι που θελω και τη βοηθεια σας μιας και το τελευταιο 24 ωρο εχω καθησει πολλες ωρες διαβαζοντας τα διαφορα ποστς και αρθρα εδω στο φορουμ αλλα δυστιχως ακομη δεν εχω καταληξει ποια συσκευη να αγορασω. Η επιλογη μου απο εξωτερικό (Κινα κτλπ) ειναι μονοδρομος αυτη τη στιγμη μιας και τα οικονομικα μου δεν μου επιτρεπουν (δυστιχως ειμαι ανεργος) την αγορά του απο Ελλαδα.
 Η ποικιλια των η.τ καθως και των σιτε που τα προσφερουνε ειναι πολυ μεγαλη και εχω μπερδευτει αρκετα.
Η πρωτη και μοναδικη εμπειρια που ειχα ως τωρα με το η.τ. (και μαλιστα χθες) ειναι με αυτο: http://www.esmokerworld.com/f1-e-cigarette-starter-kitsegow-p-180.html το οπιο εχει φιλος μου και μπορω να πω οτι σε γενικες γραμμες εμεινα εικανοποιημενος. Σκεφτομαι να το παραγγειλω αλλα πιστευω πως το GIANT της Nobacco θα μου τεριαζε καλυτερα λογω του ποιο πλουσιου ατμου κτλπ οπως και αναφερουνε οσοι το εχουνε δοκιμασει μιας και αυτη τη στιγμη καπνιζω κατα μεσο ορο 45 κ.τ. την ημερα. Αρα απο τα λιγα που καταλαβα πιστευω πως θα με καλυπτε ενα η.τ. που παραγει πλουσιο ατμο και γεματη γευση και υγρο με αρκετα μεγαλη περιεκτικοτητα νικοτινης.
Αρα το βασικο ερωτημα μου : υπαρχει κατι αναλογο η καλυτερο του GIANT στην ξενη αγορα (δεν θα με ενοχλουσε το μεγεθος η το βαρος του η.τ.);
Τι αλλα εξαρτηματα εκτος απο το βασικο κιτ εκκινησης πρεπει να παραγγειλω; Κατα ποσο αξιοπιστο ειναι το after sales service απο την ξενη αγορα;
Αξιζει επισης να παραγγειλω και καποια ποσοτητα υγρου αναπληρωσης απο εκει δηλ. ειναι αξιοπιστα τα προϊοντα τους βλεποντας πως το κοστος τους ειναι κατα 50% φθηνωτερο ισως σε καποιες περιπτωσεις  και ποιο πολυ ;
Τι ειδους υγρο προτεινετε να παρω; (PG VG) Οσο για τη γευση θα ηθελα να τεριαζει στην κανονικη το κ.τ. (Αυτη τη στιγμη καπνιζω West).
Δεν γνωριζω αν περα απο τη παρουσιαση μου εδω ειναι σωστο να θεσω και ολα τα παραπανω ερωτηματα μου, αν οχι ας με διορθωσει καποιος moderator τα ποσταρει παρακαλω στη σωστη τους θεση.
Ευχαρισω προκαταβολικα για το χρονο σας και θα παρακαλουσα πολυ σε καποιες απαντησεις στα ερωτημα τα μου.



Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #803 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 05:57 »
Το πακέτο είναι πολύ καλό, πάρε το πακέτο πήγαινε  και στον Τασσο στην μητροπόλεως δώσε άλλα 6 ευρο να αγοράσεις  και ένα giant και είσαι πλήρες.

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #804 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 01:07 »
Γεια χαρά σε όλους!  :bye:

Θέλω τη βοηθεια σας σε κάτι πολύ πολύ σημαντικό!!! :helpsmilie:

Είμαι νέος ατμιστής, χωρίς εμπειρία στο άτμισμα, κάτοχος ενός ego-w και πάρα πολύ ευχαριστημένος!
Θα μου πείτε, οκ..πού ειναι το πρόβλημα τοτε... :o

Η σύζηγος καπνίζει ακόμα ΚΤ και θέλω να ξεκίνησει και εκείνη το ΗΤ.
Εκείνη δεν είναι αρνητική σε ενα τέτοιο ενδεχόμενο, απλα με το που είδε το ego-w και τι χρειάζεται έβαλε stop...με λίγα λόγια.. :eyesplash:
Πρώτον λέει οτι θέλει κάτι πιο κομψό και χωρίς διαρροές και σκουπίσματα με χαρτομάντηλα κτλ...
Οπότε κατι μικρό, κομψό, χωρίς διαρροές και προβλήματα. Κι ας διαρκεί η μπαταρία λίγο.

Έχετε να προτείνετε κάτι;! Τα φώτα σας, please... :)

υ.γ θα ζητούσε βοήθεια μόνη της, αλλα ειναι ξένη..(μιας και εγω ζω στο εξωτερικό) και δεν γνωρίζει ελληνικά...

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #805 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 01:15 »
δες εδω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2726.0.html

και υπάρχει κ αντιγραφο του κλωνος δηλαδη προς
πωληση εδω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3829.msg120436.html#msg120436

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #806 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 01:16 »
Καλέ μου γεια σου! Για κοίταξε λιγάκι το Μ&Μ της nobacco! Ξεκίνα τη μελέτη από δω αν θες! ;)
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3344.0.html

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #807 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 01:20 »
Ότι σου είπαν και οι παραπάνω, μικρό διακριτικό και χωρίς διαρροές.
Γέμισες το carto και ατμισες. Πάρε και μια εξτρά μπαταρία, το κιτ έχει δυο και είναι οκ.

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #808 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 01:20 »
Mικρα και κομψα , και ευκολα στον χειρισμο αλλα με μικρες μπαταριες και τα 2
http://www.nobacco.gr/product/701/nobacco-mini-more
http://www.ovale.gr/product.php?id=1

αλλα και αρκετα αλλα μοντελα υπαρχουν , δες εδω στο φορουμ για περισσοτερες επιλογες αλλα και reviews
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,60.0.html

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #809 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 01:25 »
Γεια χαρά σε όλους!  :bye:

Θέλω τη βοηθεια σας σε κάτι πολύ πολύ σημαντικό!!! :helpsmilie:

Είμαι νέος ατμιστής, χωρίς εμπειρία στο άτμισμα, κάτοχος ενός ego-w και πάρα πολύ ευχαριστημένος!
Θα μου πείτε, οκ..πού ειναι το πρόβλημα τοτε... :o

Η σύζηγος καπνίζει ακόμα ΚΤ και θέλω να ξεκίνησει και εκείνη το ΗΤ.
Εκείνη δεν είναι αρνητική σε ενα τέτοιο ενδεχόμενο, απλα με το που είδε το ego-w και τι χρειάζεται έβαλε stop...με λίγα λόγια.. :eyesplash:
Πρώτον λέει οτι θέλει κάτι πιο κομψό και χωρίς διαρροές και σκουπίσματα με χαρτομάντηλα κτλ...
Οπότε κατι μικρό, κομψό, χωρίς διαρροές και προβλήματα. Κι ας διαρκεί η μπαταρία λίγο.

Έχετε να προτείνετε κάτι;! Τα φώτα σας, please... :)

υ.γ θα ζητούσε βοήθεια μόνη της, αλλα ειναι ξένη..(μιας και εγω ζω στο εξωτερικό) και δεν γνωρίζει ελληνικά...

Φιλε μου ειμαι ιδια περιπτωση με εσενα. Μετα απο χρονια ξαναπηρα η.τ. και πηρα το EGO-W απο το οποιο ειμαι ενθουσιασμενος. Η γυναικα καπνηστρια επισης φλερταρει με την ιδεα του η.τ. αλλα αυτο που εχω της φαινεται μεγαλο.

Αναμεσα σε η.τ. παιζω για να της παραγγειλω αυτο που εγραψε ο Βασιλης και το Μ&Μ.Οταν της τα εδειξα σε φωτος και βιντεος ηταν κατηγορηματικη στο Μ&Μ (της αρεσε το μικρο μεγεθος και το τσαντακι).

Δειξε της και τα 2 παντως και πες της και τις διαφορες... Μαλλον απο το σχεδιο και μονο θα διαλεξει οπως και εμενα  ;D

@Viliana.... με προλαβες....  :D
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2011, 01:36 από urahara »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34233 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537660 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238334 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16505 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136700 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085731 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35680 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12