vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

312 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Jorge, tibolaso, manoslykos, Mimhsdr, kostas...

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #765 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 00:36 »
απο το λινκ που σου εδωσα μπορεις να πλοηγηθεις και να βρεις τα οικονομικα αρχικα
πακετα που δινουν κ αν σου αρεσει μπορεις να παρεις οτι εξτρα χρειάζεται στο μελλον
απλα οπως είπε κ ο vrs5 στο φθηνο θα τα πεταξεις κ θα νομιζεις οτι δεν αξιζει ενω δεν
ειναι ετσι πραγματικα.

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #766 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 00:46 »
Αντιγράφω απο άλλο σημείο που είχα γράψει στο forum (πιστεύω πως εδώ κολάει περισσότερο ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα!)
....
Αν εχω καταλάβει σωστά, τα πιο πολλά τσιγάρα λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο και εκεί που διαφέρουν είναι στον τύπο του ατμοποιητή! Και επίσης απο ότι κατάλαβα ο κάθε ατμοποιητής εχει τα + και τα - του!

Οπότε μπορώ να πώ πως εχω μπερδευτεί αρκετά, βέβαια σήμερα είχα την τύχη να δοκιμάσω ενα eGo-t της JOYTECH  το οποίο έχει εδώ και 3 βδομάδες ένας γείτωνας και είχε την καλοσύνη να μου δώσει να το δοκιμάσω! Και ενώ απο ότι διαβάζω το βασικό τους πρόβλημα είναι οι διαρροές αυτός μου είπε πως αν δεν το ζορίζεις δεν εχει θέμα. Σ αυτόν εδώ και 3 βδομάδες δεν παρουσίασε διαρροή. Τώρα απο θέμα τζούρας με 18αρι νικοτίνη υγρό που μου το έδωσε μπορώ να πώ πως με ικανοποίησε.
Οπότε βλέποντας το και λίγο σαν κατασκευή και δείχνοντας μου πως γεμίζει μου φαίνεται πως θα μου έκανε ως αρχή απλά εχω 2-3 ερωτήσεις που θα ήθελα βοήθεια!!

1)Υπάρχουν αρκετές μάρκες εκτός της JOYTECH που βγάζουν eGo-t απο ότι εχω καταλάβει, υπάρχει καμιά ουσιαστική διαφορά στην ποιότητα μεταξύ τους? ή κάποιος λόγος να προτιμήσεις κάποιο συγκεκριμένο?
2)Τα ανταλλακτικά απο τις διαφορες αυτές εταιρίες ταιριάζουν μεταξύ τους? Δηλαδή αν εχεις JOYTECH μπορείς να κουμπώσεις εναν ατμοποιητή π.χ Nobacco?
3)Οι ατμοποιητές τύπου ego-t B κάνουν σε όλα τα ego-t?
4) Καμία πρόταση για το απο πού να γίνει η αγορά ή κάποια συγκεκριμένη μάρκα Ego-t ? (αν όπως είπα παταπάνω υπάρχουν διαφορές στην ποιότητα)

Και φυσικά κάθε άλλη πληροφορία και αποψη καλοδεχούμενη!!!

Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #767 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 01:00 »
1) Ναι
2) Ναι
3) Ναι

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #768 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 01:19 »
1) Ναι
2) Ναι
3) Ναι

Λιτός, απόλυτος και κατατοπιστικός!!  ;) Μόνο οπυ αφού είπες ναι και στο 1), δε θές να πείς και ποιον να προτιμήσω?  ;D

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #769 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 01:35 »
Δεν ασχολούμε με τους Τ πλέον και έτσι δεν έχω προμηθευτεί σχετικά πρόσφατα, ώστε να έχω άποψη ποιότητας.
Ακόμη όμως και να είχα, έχει πολλές φορές παρατηρηθεί, διαφορετικές παρτίδες να έχουν αποκλίνουσα συμπεριφορά.


Αποσυνδεδεμένος Koukouvagia

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!!!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #770 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 01:54 »
Παιδια απο το λιγο που εψαξα βρηκα το oval elips με 100 ευρω Ελλαδα και στην Κινα 20 δολλαρια ΗΠΑ....  >:( :tongue_smilie: Το ιδιο ειναι ή αντιγραφο? Νομιζα ειναι Ιταλικο.

Επισης μπορειτε να πειτε απο ποια χωρα ειναι το Nobacco? Μηπως το βρω φθηνοτερα online.

Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #771 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 01:59 »
Ολα τα προϊόντα των εταιρειών κατασκευάζονται στην κίνα.Το elips που είδες
εμφανισιακά είναι το ίδιο αλλά με άλλη πατέντα είναι δηλαδή
ένα αντίγραφο οπως αυτό http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3878.0.html
που αγοράστηκε από μελος πρόσφατα.

Αποσυνδεδεμένος Koukouvagia

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!!!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #772 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 02:39 »
Κατι τελευταιο  :-[

Το Hybrid της Nobacco, ποιο ειναι το "αντιστοιχο" του? Βλεπω εχουν αλλα ονοματα π.χ το elips F6.  :( Έψαξα ολα αλλα δεν το βρηκα αναμεσα.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #773 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 02:44 »
το hybrid ερχεται μόνο από την nobacco

Αποσυνδεδεμένος Koukouvagia

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!!!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #774 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 02:46 »
το hybrid ερχεται μόνο από την nobacco

Ναι αλλα κατασκευαζεται στην Κινα σωστα? Ποιο ονομα εχει εκει? π.χ το elips λεγεται Φ6  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #775 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 03:00 »
ναι εκει τους δίνουν οτι ονομασιες θελουν αλλα μερικά τα λένε σαν περιγραφη
elips..Αν πας στο alibaba.com μπορεις να δεις πολλά πακέτα αλλα έχουν ελάχιστη
παραγγελεία...δες εδω http://www.esmokerworld.com/

Αποσυνδεδεμένος Koukouvagia

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!!!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #776 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 03:20 »
Σευαχαριστω και σορρυ αν σε κουρασα. Θα το χτυπαγα το elips αλλα με μονο 360mah το σκεφτομαι. Λενε θα βγει μεγαλυτερη μπαταρια εν καιρω... Δεν θελω κουμπια.   :thumpdown:

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2011, 15:55 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #777 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 03:32 »
Όπως θέλεις εσυ κ ότι κ αν αποφασίσεις καλή αρχή σου εύχομαι κ μακριά απο το τσιγάρο!!


Αποστολή απο το iPhone μου με Tapatalk

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #778 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 03:43 »
Χαιρετώ το forum καθότι νέος στην παρέα!
Έχετε κάνει πολύ αξιόλογη δουλειά και μπράβο! :thumpup:

Θέλω να αγοράσω ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο παιδιά και έχω πελαγώσει...διαβάζω, διαβάζω και τελειωμό δεν έχω!
Μπαταρίες, ατμοποιητές, μόντες κτλ κτλ. ...χάθηκα εντελώς τόσες ώρες και δεν κατάλαβα και πολλά.
Ξέρω ότι μπορεί να φανώ κουραστικός, αλλά θέλω τις συμβουλές σας επί του θέματος για να μην την πατήσω.
Χρόνο δυστυχώς δεν έχω για να διαβάσω όλο το forum,  γι' αυτό και οι τετριμένες ερωτήσεις/απορίες:

Καπνίζω δύο πακέτα την ημέρα και θέλω να απαλλαγώ όσο το δυνατόν γρηγορότερα!
Από εσάς θέλω να μου προτείνετε ένα ''starter kit'' για να ξεκινήσω βασικά.

1) Προτείνετέ μου ένα μηχάνημα να πάρω. Έχω σταμπάρει αυτό http://www.nobacco.gr/product/647/nobacco-egot για αρχή.
Είναι καλό? Θέλω κάτι απλό και σχετικά απροβλημάτιστο. (όσο γίνεται βέβαια...λαχείο είναι απ' όσο διάβασα)
Η μπαταρία με λογική χρήση πόσο κρατάει?
2) Για το παραπάνω προϊόν είδα και αυτό http://www.nobacco.gr/product/662/atomizer-hybrid-e. Αυτό σου δίνει την δυνατότητα περισσοτέρων ml. χωρητικότητας ή κάνει και κάτι άλλο μήπως κάνω λάθος? :)

3) Αν ο παραπάνω συνδυασμός (και επιλογή) είναι καλός, να το παραγγείλω από αυτό το site ή μπορώ κάπου φθηνότερα?
Να μην προτιμήσω εξωτερικό καλύτερα λόγω εγγύησης του Έλληνα εισαγωγέα σκέφτομαι.
4) Δώστε μου κάποιο link ώστε να προμηθεύομαι υγρά καλής ποιότητος.

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων για τις απαντήσεις σας. :)









Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #779 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 09:51 »
Δεν ασχολούμε με τους Τ πλέον και έτσι δεν έχω προμηθευτεί σχετικά πρόσφατα, ώστε να έχω άποψη ποιότητας.
Ακόμη όμως και να είχα, έχει πολλές φορές παρατηρηθεί, διαφορετικές παρτίδες να έχουν αποκλίνουσα συμπεριφορά.

Σ ευχαριστώ πολύ  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 81 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181250 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085857 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro