vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

312 επισκέπτες, 7 χρήστες
teo77, mathimatikos1966, dkostas, Jorge, Xxristos, Doubt, manoslykos

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3900 στις: Ιουνίου 04, 2018, 17:11 »
Είναι μαγαζί στο skroutz με καλή βαθμολογία και 41 κριτικές.
Άνετα την πατάς σε κάτι τέτοια

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 04, 2018, 20:15 από Tem »

Συνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3901 στις: Ιουνίου 04, 2018, 17:36 »
Εννοειται πως αυριο το επιστρεφω και ζηταω τα λεφτα μου.
Μπορείς να στείλεις και στο skroutz.gr το πάθημα σου, αν χρειαστεί.

Αποσυνδεδεμένος sidereal

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3902 στις: Ιουνίου 06, 2018, 11:49 »
Κοιτα, μου επεστρεψαν τα χρηματα χωρις κανενα προβλημα και απο οσο ειδα, ολα τα Pico που εχουν εκει ειναι μαϊμου μιας και ειδα ολες (σχεδον) τις συσκευασιες γιατι τις εβγαλε απο τα ραφια Επισης ο υπαλληλος εδειξε να γνωριζει οτι το μοντ ειναι μουφα... Δεν ξερω αν περεπει να τους "δωσω" στο Σκρουτζ

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3903 στις: Ιουνίου 06, 2018, 12:04 »
Να τους δώσεις μπας και γλυτώσει κάποιος άλλος.

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3904 στις: Ιουνίου 06, 2018, 12:23 »
Το ηλεκτρονικό τσιγάρο και ειδικά αυτό με αποσπώμενες μπαταρίες, είναι μια συσκευή που φέρνουμε πολύ κοντά στο πρόσωπό μας. Δεν έχουμε περιθώρια να πάρουμε ρίσκα με άγνωστο κατασκευαστή. Δεν είναι ακουστικά που το πολύ-πολύ να μην έχουν καλή ποιότητα ήχου ή να χαλάσουν σε 10 μέρες.
Επιβάλλεται να γράψεις πως δεν έχει γνήσιες συσκευές. Το ξέρει κι ο ίδιος αλλά δεν το διευκρινίζει. Κάποιος άλλος θα την πατήσει και ίσως να μην σκεφτεί καν να δει το αυτοκόλλητο και να νομίζει πως δουλεύει με γνήσιο.

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3905 στις: Ιουνίου 06, 2018, 12:36 »
Καλά και το κινητό το βάζεις στο αυτί και στην τσέπη καθημερινά.

Εδώ και αρκετά χρονια σταμάτησαν να ακολουθούν τα standard ασφαλείας που είχαν θεσπιστεί παλαιότερα (nail proof test) στις μπαταρίες τους οι κατασκευαστές κινητών.


Πιο επικίνδυνη είναι αυτή η συσκευή παρά το κλωνοpico με μια γνήσια sony. Να μου πεις αν πουλάει κλώνους pico δεν ξέρεις και τι μπαταρίες δίνει μαζί του και εκεί μπορεί να γίνουν όντως  επικίνδυνα τα πράγματα.



Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3906 στις: Ιουνίου 06, 2018, 13:11 »
...δεν ειμαι υπερ το "δοσιματος", αλλα τον συγκεκριμενο θα τον εδινα στεγνα, μονο κ μονο επειδη δε διευκρινιζει οτι το "κατι" σαν πικο που πουλαει, δεν ειναι γνησιο.
να το αγορασω εις γνωση μου δλδ..
οπως κανουμε ολοι μας σε αλλα ειδη, οπως για παραδειγμα σε ανταλλακτικα αυτοκινητων-μοτο κτλ..
Αποψή ΜΟΥ. κ μονο!  8)

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3907 στις: Ιουνίου 06, 2018, 13:53 »
Είναι πιθανο ο εν λόγω μαγαζάτορας να μην παραδεχεται ότι πούλησε τη <<μαιμουδιά>> και να προβάλει διάφορες δικαιολογίες….ότι αυτό τον προμήθευσαν και ότι δεν ξέρει τίποτα... και ότι του κανει εντυπωση για το συμβάν και άλλα πολλά :)¨αποφευγονας ακόμη και την αλλαγή με γνήσιο....
Από ότι ακούγεται δεν είναι σπάνιο περιστατικό , ειδικά με τα πικο...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2018, 15:00 από spykal1 »

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3908 στις: Ιουνίου 06, 2018, 14:15 »
Δεν πειράζει, όταν θα μαζευτούν 5-6 κριτικές για μαϊμού pico, δε θα μπορεί να τους βγάλει όλους τρελούς

Αποσυνδεδεμένος sidereal

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3909 στις: Ιουνίου 06, 2018, 14:18 »
Ενημερωθηκε ο Μιστερ Σκρουτζ...

Συνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3910 στις: Ιουνίου 06, 2018, 18:03 »
Καλά έκανες.
Οι άλλοι δηλαδή που (υποθετικά) πουλάνε γνήσια και βγαίνουν δευτερότριτοι στη λίστα τι είναι; 
Οι μ@λάκες της παρέας;

Αποσυνδεδεμένος Utopia

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3911 στις: Ιουλίου 31, 2018, 11:54 »
Καλησπέρα σε όλους. Πριν μερικούς μήνες άρχισα και εγώ το ηλεκτρονικό τσιγάρο, πριν πάρω λοιπόν με είχατε βοήθηση πάρα πολύ, η συσκευή που είχα πάρει τότε ήταν το joytech EGO AIO, την χρησιμοποίησα για μερικούς μήνες (3) χωρίς να κάνω ούτε ένα τσιγάρο, δυστιχος μετά για κάποιον ανεξήγητο λόγο που δεν θυμάμαι άρχισα πάλι το τσιγάρο. Αφού την άφησα ανενεργή για κάνα τρίμηνο, την ξαναδοκίμασα άλλα δεν με ικανοποιούσε.

Σκέφτομαι λοιπόν να πάρω κάτι πιο κάλο αυτη τη φορα. Είδα τα PICO 25 κιτ με MELO KAI ELLO, επίσης σκεφτόμουνα μήπως πάρω pico 25 mod με κάποιον άλλο ατμοποιητη οπός Nautilus 2 η κάποιον που μπορείτε να μου προτείνετε εσείς. Επίσης τσέκαρα και το Eleaf Istick pico Baby Kit.

Θα προτιμούσα κάτι πιο οικονομικό μέχρι 50 εύρω άλλα αν χρειαστεί να δώσω και 60-70 για να πάρω κάτι πιο αξιόπιστο και κάλο.

Πια είναι η άποψη σας για όλα αυτά τι πρέπει να πάρω? Επίσης να ξέρετε ότι είμαι τέλειος άσχετος, οπότε θα προτιμούσα κάτι αυτοματοποιημένο και απλό

Ευχαριστώ και συγνώμη αν έχει ξανά απαντηθεί η ερώτηση μου.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3912 στις: Ιουλίου 31, 2018, 12:21 »
Τον πρώτο καιρό χρειάζεσαι υψηλή νικοτίνη μέχρι να αρχίσεις να ξεπερνάς το τσιγάρο.Εγώ σε όλους τους νεοεισερχόμενους προτείνω ένα pod system(π.χ. minifit).Φθηνό κι εύκολο στη χρήση μπορείς να χρησιμοποιήσεις υγρό με υψηλή νικοτίνη ή άλατα νικοτίνης χωρίς να σε ζορίζει ή να σε κάνει να βήχεις.Αν τα καταφέρεις και αποκοπείς από το τσιγάρο για κανα δίμηνο μετά προχωράς και αγορά mod και ατμοποιητή.Το δε pod system θα σου μείνει ως εύκολη λύση όταν ζορίζεσαι και χρειάζεσαι υψηλή νικοτίνη,ή όταν είσαι σε μέρος που θέλεις να είσαι διακριτικός στο άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3913 στις: Ιουλίου 31, 2018, 12:48 »
Τι τζούρα έκανες στο ΑΙΟ την κράταγες στο στόμα ή κατευθείαν κάτω?

Αποσυνδεδεμένος Utopia

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3914 στις: Ιουλίου 31, 2018, 12:59 »
Την κατέβαζα την τζούρα, και για να πω την αλήθεια δεν θέλω να ξαναπάρω στικακι δηλαδή pod system όπως πρότεινε ο Αθανάσιος. Θέλω να πάρω κάτι να μου κρατήσει να και να με καλύψει άμα αποφασίσω να αλλάξω τρόπο ατμισματος. Δεν ξέρω αν γίνομε κατανοητός άλλα όπως είπα είμαι τέλειος άσχετος. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 76 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8767 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181247 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537816 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60270 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238507 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16570 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138109 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085846 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro