vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

317 επισκέπτες, 9 χρήστες
liabovas, dkostas, dvelev, KORG N364, manoslykos, djfloor, grag, Thankin, Stedorian93

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3825 στις: Φεβρουαρίου 16, 2018, 00:17 »
Είναι πολύ καλή λύση για γυναίκες ειδικά που δεν έχουν σχέση με το ατμισμα και οι περισσότερες λένε ότι δεν θέλουν τη βαβουρα με υγρά και αντιστάσεις

Αποσυνδεδεμένος sidereal

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα παδιά,

Είμαι νέος στο forum (αν και έκανα εγγραφή χρόνια πριν) αλλά και στο άτμισμα.

Για την ώρα έχω ενα δανεικό ηλεκτρονικό τσιγάρο και θέλω να προχωρήσω σε αγορά δικού μου.

Το μπάτζετ είναι μέχρι τα 35-40 ευρώ καθώς είμαι νέος στον χώρο και δεν θέλω να δώσω πολλά για αρχή.

Τι μου προτείνετε ώστε να έχω την καλύτερη δυνατή εμπειρία και να έιναι οκ σε σχέση απόδοσης / τιμής.

Σας ευχαριστώ προακταβολικά

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα παδιά,

Είμαι νέος στο forum (αν και έκανα εγγραφή χρόνια πριν) αλλά και στο άτμισμα.

Για την ώρα έχω ενα δανεικό ηλεκτρονικό τσιγάρο και θέλω να προχωρήσω σε αγορά δικού μου.

Το μπάτζετ είναι μέχρι τα 35-40 ευρώ καθώς είμαι νέος στον χώρο και δεν θέλω να δώσω πολλά για αρχή.

Τι μου προτείνετε ώστε να έχω την καλύτερη δυνατή εμπειρία και να έιναι οκ σε σχέση απόδοσης / τιμής.

Σας ευχαριστώ προακταβολικά
Mπορείς εκτός από το pico που σου λεει ο drum, να πάρεις και το tesla wye 85w επίσης πολύ καλό και οικονομικό. :)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Μμ  Καλή επιλογή κ το μοντακι που λέει ο ομοθρησκος. 
Απλά δεν το έχω κ προτιμώ να προτείνω μηχανάκια που έχω τεστάρει χωρίς οίκτο,, όπως το πικο. 

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Παιχταρά μου, τα έχω και τα 2 και το teslaki φίλε είναι δυνατό και αξιόπιστο.Αξίζει και σε σχέση με το pico παίρνει μέχρι και 25άρη ατμο.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 26, 2018, 02:56 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Δε διαφωνούμε  ;)
Σαφώς η δική σου πρόταση έχει μεγαλύτερη αξία, μιας κ έχεις κ τα δύο.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Μόνο με μοντάκι θα ατμίσει το παλικάρι;

Εξαιτίας του χαμηλού budget προτείνω το παρακάτω. ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟ. Φτάνουν τα χρήματα και για 1-2 υγρά.

https://www.ecig.gr/hlektronika-tsigara/innokin-endura-t20s.html

Προσωπική άποψη όμως, πρέπει να ανέβεις λίγο στα χρήματα για να έχεις μια πραγματικά αξιοπρεπή αρχή.

Τουλάχιστον για κάτι τέτοιο:

https://www.ecig.gr/hlektronika-tsigara/eleaf-gs-basal-kit.html


Εδιτ. : Τώρα πρόσεξα τον τίτλο του θέματος... Καλά κάνατε και προτείνατε μόνο μονδάκι. Είστε οντόπιτς κι εγώ οφτόπιτς.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2018, 21:22 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος sidereal

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Συγαυροι σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Μια ακόμα ερωτηση.

Το ΗΤ που εχω τωρα ειναι ενα APYRON S της Nobaco και ο φιλος που το εχει μου το πουλαει 40 ευρω. Αξιζει να παρω κατι νεο η να προτιμισω αυτο; 

Αποσυνδεδεμένος knstn

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα ενα φτηνό mod όπως το pico, μια μπαταρία, και για ατμοποιητή τον Nautilus 1.

Εύκολα στη χρήση, και καλή γεύση και τζούρα, με κανα 50αρι +

Όσοι ατμιστές (και εμένα συμπεριλαμβανομένου) ξεκινήσαμε με το φθηνό, γρήγορα το μετανιώσαμε, και δώσαμε κάτι το παραπάνω για καλύτερη εμπειρία ατμίσματος.

Δεν είναι οτι όσο πιο ακριβό πάρεις τόσο περισσότερες γκόμενες θα βρεις, απλά για δική σου ευχαρίστηση.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
 φίλε sidereal, άκου κι έναν βαμμένο πράσινο και θα είσαι κομπλέ στο 50άρικο 
https://www.montecristo-shop.gr/elektroniko_tsigaro_eleaf/eleaf_ikuu_i80_with_melo_d25_kit σε μαύρο χρώμα
                                             ή
https://www.montecristo-shop.gr/elektroniko_tsigaro_eleaf/eleaf_ikuu_i80_battery_body
                                             +
https://www.montecristo-shop.gr/atmopoietes_kai_antallaktikes_kephales/eleaf/atmopoietes_melo_4_d25_by_eleaf_4.0ml  σε ασημί, στα 52 euro

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Δημήτρη, προσωπικά, δεν θα πρότεινα mod με ενσωματωμένη μπαταρία. Στα ίδια χρήματα, κάτι παραπάνω-κάτι παρακάτω, θα προτιμούσα ένα modάκι με αποσπώμενη μπαταρία. Ξέμεινες από ρεύμα ή τα έπαιξε η μπαταρία; Βάζεις μέσα μία άλλη και συνεχίζεις. :)

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Έχεις δίκιο σε όσα λες Γιώργο, συμφωνώ...
όμως πρότεινα με ενσωματωμένη γιατί είναι της ίδιας φιλοσοφίας με το APYRON S που χρησιμοποιεί τώρα ο φίλος ;)

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Ε, αν σαν αρχάριος που είσαι και δεν ξέρεις, καταλήξεις σε κατάστημα της συγκεκριμένης αλυσίδας, ξέρεις με τί εξοπλισμό θα βγεις... :deviltroll:

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Η δικιά μου ταπεινή γνώμη είναι πως είναι λίγο μπελάς να ξεκινήσεις με αποσπώμενη μπαταρία. Εκεί θα καταλήξεις, είναι σίγουρο, αλλά ας το πάρεις τότε που θα ξέρεις ακριβώς ποιες είναι οι ανάγκες σου, θα έχεις την ηρεμία να ψάξεις για μπαταρίες και φορτιστές και θα ξέρεις αν σε καλύπτει μία μπαταρία ή θες κάτι πιο δυνατό. Άλλωστε το πρώτο δεν θα πάει χαμένο, πάντα πρέπει να έχουμε μια καβάντζα για όταν ο διάολος σπάσει το ποδάρι του. Η αυτονομία είναι θέμα, λύνεται όμως με ένα powerbank που οι περισσότεροι έχουμε ήδη.
Για ατμοποιητή θα ψηφίζω μέχρι να πεθάνω Nautilus2. Έκανε κι εμένα και τον άντρα να κόψουμε το τσιγάρο σε μια εβδομάδα και τώρα που  πήραμε ο καθένας τον επισκευάσιμο που μας ταίριαζε, σκέφτομαι να τον δώσω σε μια φίλη που παιδεύεται δύο χρόνια με συσκευές της Nobacco κι ακόμα δεν έχει βρει την ησυχία της.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 29 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8751 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537739 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60220 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238423 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137368 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085788 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35707 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro