vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

299 επισκέπτες, 9 χρήστες
tibolaso, dkostas, Jorge, Parolos, Stedorian93, manoslykos, tony1976, Mimhsdr, djfloor

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #705 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 21:41 »
Καταρχην ευχαριστω για την ταχυτατη απαντηση......Το θεμα δεν ειναι οικονομικο αλλα η ερωτηση μου εχει να κανει με το καταποσο ειναι καλυτερο κομματι κομματι κατι που αγοραζεις απο το να αγορασω την ολοκληρωμενη λυση......!!!!
Σε υγρα θα μου προτεινες κατι συγκεκριμενο με βαση τις μαρκες που χρησιμοποιουσα? ??? ???

Νέε φίλε μας, η ολοκληρωμένη λύση που υπονοείς, έχει μέσα στο πακέτο 2 μπαταρίες με φορτιστή, 2 ατμοποιητές ή cartomizer και οδηγίες χρήσης.
Βέβαια όλα αυτά, μέσα σε θήκη.
Άρα δεν είναι περισσότερο ολοκληρωμένη από αυτό που σου πρότεινα.
Από υγρά δεν μπορώ να σου προτείνω τίποτα. Σχεδόν εξαρχής δεν επέλεξα καπνικές γεύσεις και αρώματα. Άρα δεν έχω άποψη.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 23, 2011, 22:24
Γεια σε όλους!!
Εγώ είπα να ψάξω λίγο μέσα στο site πριν σας πρήξω καθότι  άσχετος με το θέμα είμαι έτοιμος να αγοράσω η.τ αλλά ποιο? είμαι καπνιστής 20 χρόνια απο τα οποία τα 16 με μάλμπορο και τα 4 με βιρτζίνια (περίπου 20 τσιγάρα τη μέρα)
Αφου λοιπόν διάβασα διάβασα και διάβασα την προσοχή μου τράβηξε αυτό της Vapormania eGo-W βλέπω όμως ότι προτείνετε εδώ σε νέους ατμιστές περισσότερο το Giant της Nobacco και ήρθα και μπερδεύτηκα ο άνθρωπος.. :confused1: ανάμεσα λοιπόν σε αυτά τα 2 τι θα προτείνατε και γιατί.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :respect:   

Φίλε, διάλεξε ότι θέλεις. Δεν θα το παντρευτείς. Οι μπαταρίες και των δύο πακέτων, είναι τύπου EGO. Άρα αν πάρεις το ego-w και δεν σου αρέσουν οι ατμο, αγοράζεις 2 κάρτο giant κουμπώνεις και καθάρισες. Φυσικά και αντίστροφα, αν αγοράσεις το πακέτο με τους giant.

Προχώρα λοιπόν άφοβα.
Προσωπικά τους w δεν τους έχω δοκιμάσει και δεν έχω άποψη. Οι dual coil (giant) μου άρεσαν. Το θέμα είναι ότι δεν μπορείς να αλλάζεις γεύσεις με αυτούς και να πειραματίζεσαι. Αντιθέτως με τους Τανκ, αλλάζεις εύκολα γεύση γιατί δεν κρατάει κάτι από την προηγούμενη.

Δηλαδή εγώ που έχω σταντάρει πια τις γεύσεις μου , έχω giant σαν backup του Α-2. Αλλά ένας νέος που θα παίξει με γεύσεις, ίσως δεν κάνουν ως entry model, μόνο για αυτό το λόγο.



« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2011, 22:24 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος tassoss

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #706 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 00:50 »
Νέε φίλε μας, η ολοκληρωμένη λύση που υπονοείς, έχει μέσα στο πακέτο 2 μπαταρίες με φορτιστή, 2 ατμοποιητές ή cartomizer και οδηγίες χρήσης.
Βέβαια όλα αυτά, μέσα σε θήκη.
Άρα δεν είναι περισσότερο ολοκληρωμένη από αυτό που σου πρότεινα.
Από υγρά δεν μπορώ να σου προτείνω τίποτα. Σχεδόν εξαρχής δεν επέλεξα καπνικές γεύσεις και αρώματα. Άρα δεν έχω άποψη.

parpen ευχαριστω παρα πολυ....ολη μερα στο γραφειο διαβασα ακομα πιο πολλα απο το forum....θα ακολουθησω την αρχικη σου προταση με το μονο μειον που βρισκω το κουμπακι στη μπαταρια αλλα πιστευω οτι ειναι κατι που ειναι σχεδον αμελητεο και πως γινεται συνηθεια με τον καιρο.......συντομα θα εχετε εντυπωσεις μου....ευχαριστω και παλι!!!!!!!!!βουρρρρρ για αγορα αυριο........

Αποσυνδεδεμένος mikorf

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • εκεί που είμαι ήσουνα και εκεί που είσαι θα ρθω
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #707 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 04:15 »
ευχαριστώ φίλε Τζιμ.
Θα παραγγείλω το i-want και μάλλον ένα cardomizer hybrid σε περίπτωση που έχω πρόβλημα με την τζούρα του i-want.
Εχω μεγάλο κολλήμα με την διάρκια της μπαταρίας .Θέλω να είμαι σίγουρος όταν παίρνω το η.τ. μαζί μου στην δουλεία οτι ειναι γεμάτο και έτοιμο για άτμιζμα.
Και αυτό γιατί όλη την ημέρα καπνίζω 1 πακέτο GR κόκκινο 25αρι από τα οποία τα 20 τσιγάρα τα κάνω στην δουλεία.
Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να μείνω στην δουλεία απο ατμό.  :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2011, 04:25 από mikorf »

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #708 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 04:31 »
αυτό το hybrid καρτομάιζερ να πάρεις http://www.nobacco.gr/product/662/atomizer-hybrid-e που εχει 510 σπείρωμα και οχι τον κλασσικό γιατί δε θα κουμπώνει στην μπαταρία!

Αποσυνδεδεμένος mikorf

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • εκεί που είμαι ήσουνα και εκεί που είσαι θα ρθω
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #709 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 05:17 »
Ναι αυτόν θα πάρω.thnks

Αποσυνδεδεμένος jimzak

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #710 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 08:30 »
τιποτα φιλε mikorf,την καλυτερη δουλεια θα κανεις!οσο για το αν μεινεις απο μπαταρια ή ατμο ενα πραγμα θα σου πω,η δικη μου 650αρα με βγαζει μια ολοκληρη μερα χωρις επαναφωρτιση και το καρτο του hybrid 2 μερες με ενα γεμισμα :yes:και ατμιζω ολη μερα,το κανω πιπιλα που λεμε :idiot1:
δεν θα ηθελα να σε μπερδεψω περισοτερο αλλα μιας και απ'οτι βλεπω πας για 510 σπειρωμα,αν στην δουλεια χρησιμοποιεις Η/Υ ισως βρεις την μπαταρια του Giant πιο λειτουργικη μιας και μπορεις να την χρεισιμοποιεις μεσω του passthrough, να ατμιζεις δηλαδη χωρις να επιβαρινεις την μπαταρια,τωρα αν σου αρεσει η μπαταρια του I-Want παω πασω(ειναι ομορφη η αληθεια ειναι :-[)

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #711 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 09:05 »
αμα αγχωνεσαι και τοσο πολυ κανε ενα εξοδο επι πλεον και παρε μια μπαταρια ακομα :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #712 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 10:11 »
Προτείνω το  Giant!!! Γιατί? γιατί αυτό εχω δοκιμάσει μετά απο το παλιό ego κ εχω κολλήσει μαζί του γιατί με καλύπτει πλήρως!!!! Εσυ μπορείς να πας σε κάποιο κατάστημα  κ να δοκίμασεις πιο σου αρέσει καλλίτερα ναι? Απλά να θυμάσαι οτι πολλά που μπορεί να αρέσουν σε εμένα? ίσως να μην αρέσουν σε κανέναν άλλο... :)

Αποσυνδεδεμένος LestatMK

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #713 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 10:15 »
Μετά από αρκετό, ψέμματα, μετά από πολύ διάβασμα, και κάποιες επισκέψεις σε 2-3 καταστήματα, έχω καταλήξει σε δύο μοντέλα και εντός των ημερών θα προβώ στην πρώτη αγορά μου. Βλεφαριάζω λοιπόν τον Elips ο οποίος από κοντά μου έκανε πολύ εντύπωση. Καλό, βολικό κράτημα, σχεδόν ανεπαίσθητος, δείχνει να με βολεύει, καλή χωρετικότητα, μικρή μπαταρία μεν, εύκολη φόρτιση τύπου passthrough, μιας με ένα τρόπο φορτίζει, οπότε μιας και είμαι όλη μέρα σε υπολογιστή λογικά και με τα δύο κιτ δεν θα έχω θέμα αυτονομίας. Από την άλλη είδα και τον ego-c, με το νέο ατμοποιητή, ναι ποιό μεγάλος και πιο βαρύς, πιο οικονομικός στη συντήρηση πιθανώς και με μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρίας. Το μικρό δείχνει να με βολεύει στα πάντα, αλλά σε ένα υποθετικό βάθος χρόνου μήπως ο c είναι καλύτερος? Από όσα διάβασα ο φίλος Tem μάλλον μπορεί να βοηθήσει, αλλά δεν έχω δυνατότητα pm ακόμη, οπότε όποιος έχει άποψη και θέλει να βοηθήσει θα το εκτιμήσω, ευχαριστώ,

Φιλικά,

Μιχάλης

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #714 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 11:00 »
κι εγω (σε συνεχεια του μηνυματος του parpen) θα επεμενα πρωτα στο θεμα "μπαταριες":

κατα την αποψη μου μπαταριες με μπουτον (οχι αυτοματες) και επειτα πειραματισμος σε ατμοποιητες μεχρι να βρεις αυτον που σε ικανοποιηει περισσοτερο σε χτυπημα, ντουμανι, πυκνοτητα-θερμοκρασια ατμου, αποδοση αρωματος, κλπ. ......

σε δευτερο επιπεδο πας και σε μοντ (μπαταριοθηκη ή/και επισκευασιμο ατμοποιητη)


Ουσιαστικα, δηλαδη, η προταση απο καποιον παλιοτερο σε ενα νεο ατμιστη, ενος "starter kit" δεν εχει και τεραστια σημασια, μιας και (ευτυχως) δεν εγκλωβιζεσαι σε ενα και μονο τυπο η.τ.

Αυτο που θα μπορουσε καποιος να προτεινει σε εναν νεο στο η.τ. ειναι περισσοτερο να "ψαχτει" σε ιντερνετικες αγορες και οχι μονο απο φυσικα καταστηματα. Ετσι θα μπορεσει να εχει πολυ περισσοτερες επιλογες.

Αποσυνδεδεμένος tassoss

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #715 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 11:08 »
παιδια και παλι χιιιιλια ευχαριστω για τον χρονο σας......
παω για
NOBACCO eGo-T 900mAh (το πακετό : μπαταριες  , ατμοποιητες ego-T , usb+adaptor οικιακου)
2 ατμοποιητες GIANT
2 ατμοποιητες HYBRID-e
+ υγρα εννοειται....!!!!!!

 
πιστευω πως ειναι μια καλη και δικαιη αρχικη επιλογη για να βρω τι θα με βολεψει στο μελλον.....!!!!!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #716 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 11:10 »
Πάρα πολύ καλή επιλογή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Καλά ατμίσματα !!!!!!!!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος koumparos7

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #717 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 12:17 »
Καλησπέρα και από εμένα,

έχω απο τον Σεπτέμβριο το alter eGo-T και δεν μπορω να πω ότι είμαι ικανοποιημένος.

Κάθε μία , δύο μέρες μου χάνει υγρό από την ένωση της μπαταρίας με τον ατμοποιητή, και είναι πολύ εκνευριστικό. :wall:
Φυσικά η μπαταρία του κρατάει μια χαρούλα να πω και ένα θετικό.
Τώρα ενώ έχω το αγαπημένο μου ύγρο,άρωμα μπανάνα (οι γνώσεις μου δεν είναι και οι καλύτερες) δεν μου το μεταφέρει με την ατόφια γεύση...σαν να μου την βγάζει καμμένο. :angry_orange:
Χρησιμοποιώ 18mg νικοτίνη και αγοράζω όλα που χρειάζομαι στον Αγ.Δημήτριο εκεί που΄είναι και η εταιρεία.Το υγρό μου είναι Decadence PG .
Τα παραπάνω λοιπόν με κάνουν κάθε απόγευμα που πάω σπίτι να θέλω να καπνίσω κανονικό τσιγάρο.
Σκέφτομαι ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ να πάρω το Ovale Elips
επειδή είναι πιο καινούργιο με την ελπίδα να ΜΗΝ ΣΤΑΖΕΙ.

Υπάρχει συμβατότητα μεταξύ Ovale Elips και alter eGo-T ?

Υπάρχει καλύτερο ηλεκτρονικό τσιγάρο από το Ovale Elips ?

Μπορείται να μου προτείνεται από που να τα αγορασω αυτά που θα μου προτείνεται?site ελλάδας ή εξωτερικού κανένα πρόβλημα.

Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων για την βοηθειά σας.

Αποσυνδεδεμένος LestatMK

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #718 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 12:42 »
Αγαπητέ όπως μπορείς να διαπιστώσεις και εγώ νεούδι. Από το ψάξιμο και την ενημέρωση που έχω εως τώρα είναι ξεκάθαρο ότι elips και οποιοδήποτε τύπου ego-t η.τ. δεν έχουν καμία συμβατότητα σε κανένα σημείο (Μπαταρία - δεξαμενή - ατμοποιητής), οπότε μιλάς για εντελώς διαφορετικά. Τωρα για το αν είναι ο καλύτερος αυτό ας μας το πούν οι κάτοχοι, αν και μέχρι τώρα έχω αποκομίσει γενικά θετικές απόψεις. Μάζεψε τα χαρακτηριστικά του και δεν αν σου κάνουν, είναι αυτό που ζητάς. Πάντως υπάρχουν καλά σχόλια για την απόδοση και την σταθερότητα του στη χρήση γενικότερα.

Αποσυνδεδεμένος heritsa

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #719 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 14:47 »
καλησπέρα . αγαπητέ Koumpare7, το elips δεν είναι συμβατό με ego-t. Εφοσον όμως έχεις μπαταρια τυπου510 (απο το ego-w), γιατί δεν αλλάζεις τύπο ατμοποιητη, έτσι με πολύ μικρότερο κόστος θα μπορέσεις να δοκιμάσεις 1-2 τύπους ατμοποιητη και να καταλήξεις (πχ Hybrid-e, Giant klp), μια που έχεις πολλές επιλογές.  :D
Δες και το αντιστοιχο   http://e-kapnisma.gr/index.php/board,78.0.html

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 25 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8747 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181216 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60215 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238413 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 709 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085780 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro