vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #690 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 16:59 »
Από την στιγμή που παίρνεις egoειδες μπαταρίες (giant), έχεις πολλές επιλογές στους αμοποιητές. Προσοχή θές και με τα υγρά σου για να σε καλύπτουν.
Ξεκίνα με 18αρα νικοτίνη και εάν σε χτυπά άσχημα, κατέβα σε 16αρα ή 12αρα.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #691 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 17:03 »
Επίσης μπορείς να κάνεις λίγες μέρες ακόμα υπομονή και να πάρεις την εξέλιξη του ICE, αφού κατάληξες σε αυτό.

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #692 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 17:11 »
θα πρότεινα ένα ετοιμο πακέτο από έλληνα αντιπρόσωπο για αρχή. είναι λίγο πιο ακριβά αλλά δε χρειάζεται να περιμένεις 1 μήνα μέχρι να σου ρθουν. επίσης αν κάτι δε δουλεύει, πας εκεί και σου δίνει άλλο. πχ. προβληματική μπαταρία ή καρτο με διαροές. από κει και πέρα τα ανταλλακτικά που 8α χρειάζεσαι κατά καιρούς.. θα πρότεινα να τα παίρνεις σπαστά. το healthcabin έχει μια χαρά προιόντα σε πολύ καλές τιμές.. αν κι όλας παραγγέλνεις πριν ξεμείνεις δε θα χεις πρόβλημα αν αργούν και λίγο.

Τέλος επειδή τα έτοιμα υγρά είναι πανάκριβα.. θα πρότεινα να πάρεις απο inaweraflavours. ενα μπουκαλάκι στα 18mg dirty (καπνική γεύση) είναι έτοιμο για άτμισμα! και κάνουν τα 100ml 7e πάρε αμα θες και ένα pvg 18άρι (αυτό δεν έχει γεύση) και 2-3 γεύσεις αν θες να πειραματιστείς και είσαι κόκορας!

Αποσυνδεδεμένος faiakas

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #693 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 17:22 »
Ευχαριστώ πολύ παίδες...
Κάτι τελευταίο...παιζει ρόλο η μάρκα; (nobacco, ovale, κλπ)
Ποια είναι η πιο αξιόπιστη;

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #694 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 17:29 »
ολα εχουν την ιδια χωρα προελευσης
αν πεσεις σε ελατωματικη παρτιδα μετραει
αλλα ειναι κ λιγο δυσκολο

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #695 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 19:06 »
η οποια?
ξερουμε ποτε θα ειναι διαθεσιμη?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2011, 19:10 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος mikorf

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • εκεί που είμαι ήσουνα και εκεί που είσαι θα ρθω
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #696 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 00:08 »
Ευχαριστώ παιδιά αλλά το κακό ξεκίνησε απο τον τρόπο αντιμετώπισης.
Κατά την γνώμη μου δεν θα έπρεπε να λέτε σε κάποιον που θέλει να μάθει (επειδή έκανε μια ερώτηση που εσείς θεωρείτε χαζή) συνέχισε να καπνίζεις.
Κάποιος που ξεκινάει θέλει να ξέρει το καλύτερο ε.τ. που υπάρχει για το λόγο ότι θα του κάνει το κόψιμο πιο εύκολο.
Έχω ξαναπροσπαθήσει να το κόψω και απέτυχα πάρα πολλές φορές και εσθάνωμε ότι θα ξαναβρώ μπροστά μου τα ίδια.
Καταλαβαίνετε πως εσθάνωμε ,έχετε περάσει και εσείς απο αυτο το στάδιο.
Πως θα σας φενόταν εαν κάποιος σας ελεγε πριν ακομα ξεκινησετε συνεχισε να καπνιζεις.
Τελος πάντων .
Δεν θα ηθέλα να το συνεχίσουμε ,
Εαν θεωρήτε οτι έκανα κάποιο λάθος εγω ζητώ συγνώμη και σας παρακαλώ να μην ξανά ασχοληθούμε με αυτό το θέμα.
ο.κ.?  :)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #697 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 08:19 »
Καλημέρα, πρώτα απο ολα μην στενοχωριέσαι ναι? Εσυ απλά πήγαινε κ αγόρασε ενα ητ κ κάνε την αρχή ναι? Αυτό θα σε οδηγήσει όπου εσυ πραγματικά αγαπάς κ πιστεύω οτι αγαπάς να κόψεις για πάντα το κάπνισμα ναι?

Εγώ θα σου προτείνω το Giant κ καλλίτερα να πάρεις ενα πακέτο εκκίνησης για να είσαι καλυμένος.
Θα δείς οτι δεν θα το μετανοιώσεις κ θα είσαι απόλυτα ευχαριστημένος!!!

Αν ξεκινήσεις με θετικές προθέσεις? τοτε θα έχεις κ θετικά αποτελέσματα ναι? Μην ψάχνεις για το τέλειο σε αυτή τη γη ναι?
Δεν υπάρχει κ αν υπήρχε? σκέψου πόσο μα πόσο βαρετό θα ήταν ..........
Αν όλα όσα οι άνθρωποι της γης κατέχουν  ήταν τέλεια? πίστεψε με δεν θα άξιζε καν να ζούμε ναι? Έτσι το βλέπω εγώ προσωπικά  ;)

 Ξεκίνησε αυτό το ταξίδι σου στο άτμισμα κ μην το αναβάλλεις ψάχνοντας για το τέλειο ητ γιατι σε βλέπω να χάνεις τελικά το τραίνο που θα σε βγάλει από τον εφιάλτη του καπνίσματος  ;) ;) ;) Καλή Αρχή κ αν δεν σου αρέσει ο Giant? μπορείς να με βρίζεις απο μέσα σου όσο αγαπάς.... ;D

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #698 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 09:36 »
@mikorf

Ποιος σου προτεινε -αληθεια- να επιστρεψεις στο τσιγαρο; Φανταζομαι οχι απο το σαιτ εδω, δεν μπορω να πιστεψω κατι τετοιο.....

edit: ειδα τα προηγουμενα μηνυματα...το θεμα αφορα στους συντονιστες... :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2011, 09:42 από iguasu »

Αποσυνδεδεμένος tassoss

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #699 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 11:17 »
Καλημερα και απο εμενα...νεος στο φορουμ και θα παραθεσω την γνωστη ερωτηση.....Ποιο να διαλεξω???οεοοοοοο.....??? :yes: :))
εχω διαβασει οοοοσα μπορω απο το forum εδω και 2 μερες!!!!
Κατεληξα προς την εταιρια nobacco και συγκεκριμενα στο hybrid η στο eGo-T......
θα ειναι η πρωτη μου επαφη με το συγκεκριμενο ''αθλημα'' οποτε θελω κατι καλο για να με κρατησει σε ενδιαφερον...
Η αγορα θα γινει αμεσα ---- εωσ και σημερα---- για αυτο θα εκτιμησω ιδιαιτερα την βοηθεια σας....Λιγα στοιχεια για εμενα ειναι οτι καπνιζα κ.τ PRINCE και CAMEL 10 χρονια και τα τελευταια 2 χρονια οld holborn κιτρινο εναν 25αρι στις 2 μερες......
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων και περιμενω με αγωνια τισ απαντησεις σας.... :confused1:

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #700 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 11:19 »
Αν επιλέξεις Hybrid, επίλεξε το μοντέλο Hybrid-e. Δηλαδή αυτό που έχει σπείρωμα 510, ώστε να μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις μπαταρίες με μεγαλύτερη γκάμα ατμοποιητών και καρτομιζερ στο μέλλον.

Αν θέλεις την άποψή μου, πάρε δυο μπαταρίες 900 ή 650 Mah με έναν φορτιστή(usb+wall)  και πάρε και ατμοποιητές χώρια.
Πάρε 2 hybrid-e, 2 Giant 1,6 Ohm και 2 Ego-t και υγρά βεβαίως.
Έπειτα αποφασίζεις τι σου αρέσει περισσότερο.

(ή από 1 από κάθε είδος)

Αποσυνδεδεμένος tassoss

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #701 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 11:30 »
Καταρχην ευχαριστω για την ταχυτατη απαντηση......Το θεμα δεν ειναι οικονομικο αλλα η ερωτηση μου εχει να κανει με το καταποσο ειναι καλυτερο κομματι κομματι κατι που αγοραζεις απο το να αγορασω την ολοκληρωμενη λυση......!!!!
Σε υγρα θα μου προτεινες κατι συγκεκριμενο με βαση τις μαρκες που χρησιμοποιουσα? ??? ???
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2011, 12:05 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #702 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 11:39 »
Αν και μόνο με ενάμιση μήνα ατμίσματος και νέος και μιάς κι εσύ νέος σου προτείνω το ego t της ovale.Στεγανό,στιβαρό,και με καλές μπαταρίες και ατμοποιητές που αντέχουν.Τουλάχιστον μέχρις στιγμής δηλώνω υπερικανοποιημένος.Αυτήν την στιγμή που γράφω περιμένω με αγωνία και ανυπομονησία να παραλάβω το βαρύ πυροβολικό των ηλεκτρονικών τσιγάρων (BULLI SMOKERS) και να κολυμπήσω στα βαθιά.Πιστεύω οτι οι έμπειροι φίλοι συνατμιστές θα με βοηθήσουν με τις γνώσεις τους όπως άλλωστε και σένα.Την καλημέρα μου.

Αποσυνδεδεμένος jimzak

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #703 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 16:51 »
Ευχαριστώ παιδιά αλλά το κακό ξεκίνησε απο τον τρόπο αντιμετώπισης.
Κατά την γνώμη μου δεν θα έπρεπε να λέτε σε κάποιον που θέλει να μάθει (επειδή έκανε μια ερώτηση που εσείς θεωρείτε χαζή) συνέχισε να καπνίζεις.
Κάποιος που ξεκινάει θέλει να ξέρει το καλύτερο ε.τ. που υπάρχει για το λόγο ότι θα του κάνει το κόψιμο πιο εύκολο.
Έχω ξαναπροσπαθήσει να το κόψω και απέτυχα πάρα πολλές φορές και εσθάνωμε ότι θα ξαναβρώ μπροστά μου τα ίδια.
Καταλαβαίνετε πως εσθάνωμε ,έχετε περάσει και εσείς απο αυτο το στάδιο.
Πως θα σας φενόταν εαν κάποιος σας ελεγε πριν ακομα ξεκινησετε συνεχισε να καπνιζεις.
Τελος πάντων .
Δεν θα ηθέλα να το συνεχίσουμε ,
Εαν θεωρήτε οτι έκανα κάποιο λάθος εγω ζητώ συγνώμη και σας παρακαλώ να μην ξανά ασχοληθούμε με αυτό το θέμα.
ο.κ.?  :)

Φιλε μου και εγω πριν 2 εβδομαδες βρισκομουν στην δικη σου θεση.Υστερα απο πολυ ψαξιμο επεσα πανω στο e-kpnisma.gr οπου και τα παιδια εδω  μου προτειναν το hybrid της Nobacco :thumpup:
μεχρι σημερα που μιλαμε κανονικο τσιγαρο ουτε να το μυρισω αν και ειμουνα ΦΑΝΑΤΙΚΟΤΑΤΟΣ καπνιστης με 2-3 πακετα την ημερα  :thumpdown:
Μεχρι στιγμης εχω πορωθει τοσο με το η.κ που εχω στην διαθεση μου της συσκευες Giant-Hybrid-Mini  More-want.Απ'οτι καταλαβες ολα της NObacco μιας και με κερδισε απο την πρωτη στιγμη η αψογη εξυπηρετηση <πρωτοφανης για τα ελληνικα δεδομενα> της εταιριας :thumpup:.
Θα ηθελα να σου πω πως οπια ηλεκτρονικη συσκευη να επιλεξεις να εισαι σιγουρος πως θα κανει μια χαρα την δουλεια της,εμενα με κατα σειρα προτιμησης μου αρεσει να ατμιζω με:
1: Giant <μου αρεσει το χτυπημα του γιγαντα και ο πλουσιος ατμος του>
2: Hybrid <πολυ καλη συσκευη με αυτοματη μπταταρια τα παει πολυ καλα σε ολους τους τομεις>
3: Want  <επισης πολυ καλη συσκευη, το μονο μειον οτι εχει λιγο σφιχτη τζουρα>
4: Mini+More <ισχυει οτι και για το Hybrid με μειων την μικρη διαρκεια της μπαταριας το οπιο λυνεται με την πολυ ωραια επαναφορτιζομενη ταμπακερα του πακετου :-[ και του οτι δεν μπορεις να το καπνισεις χωρις καπιο επιστομιο απο Hybrid ή Giant μιας και μετα απο 2-3 απανωτες τζουρες θα νιωσεις ενα καψιμο στα χειλη απο τον ατμοποιητη.

Ελπιζω να βοηθησα λιγο και οχι να σε μπερδεψα παραπανω ;D

Αποσυνδεδεμένος doubleclick

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #704 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 18:29 »
Γεια σε όλους!!
Εγώ είπα να ψάξω λίγο μέσα στο site πριν σας πρήξω καθότι  άσχετος με το θέμα είμαι έτοιμος να αγοράσω η.τ αλλά ποιο? είμαι καπνιστής 20 χρόνια απο τα οποία τα 16 με μάλμπορο και τα 4 με βιρτζίνια (περίπου 20 τσιγάρα τη μέρα)
Αφου λοιπόν διάβασα διάβασα και διάβασα την προσοχή μου τράβηξε αυτό της Vapormania eGo-W βλέπω όμως ότι προτείνετε εδώ σε νέους ατμιστές περισσότερο το Giant της Nobacco και ήρθα και μπερδεύτηκα ο άνθρωπος.. :confused1: ανάμεσα λοιπόν σε αυτά τα 2 τι θα προτείνατε και γιατί.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :respect:   

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 83 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 30, 2024, 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537836 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085860 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro