vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

309 επισκέπτες, 7 χρήστες
Stedorian93, djfloor, dkostas, ΨΗΛΟΣ, giorgos1999, tibolaso, Jorge

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος IreneGR

  • **
  • 154
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 28/12/2017 ....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3810 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 14:57 »
Πραγματικά σας ευχαριστώ ΠΑΡΑ πολύ!! Χωρίς υπερβολές μου λύσατε απορίες που ψάχνω μέρες σε αυτόν τον χαμό του ΗΤ. Μια σύντομη ερώτηση. Δεν θέλω να μπλέξω από τώρα με επαναφορτιζόμενες μπαταρίες. Είπατε ότι το Pico 25 παίρνει μπαταρία. Μπορώ να το φορτιζω κατευθείαν από το usb? Δεν θέλω προς το παρόν να πάρω και φορτιστή (θέλω να κουβαλάω όσο λιγότερα γίνεται μέχρι να δω πως και τι θα κάνω). Είδα επίσης τον vaporesso nebula ωραίο θηρίο μου φάνηκε αλλά κρίμα που δεν έχει άσπρο-μαύρο όπως του pico 25. Μου άρεσε πιο πολύ από το κόκκινο. Σας ευχαριστώ και πάλι ειλικρινά :) Νιώθω ότι βαδίζω σε καλό δρόμο! 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3811 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 14:59 »
Όλες οι μπαταρίες επαναφορτιζόμενες είναι στο ΗΤ. Δεν θα γινόταν αλλιώς. 

Πάντως στο Pico μια χαρά φορτίζεις με το USB. Εγώ ένα χρόνο τώρα έτσι το φορτίζω ;)

Αποσυνδεδεμένος koukouvaou

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3812 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 15:00 »
Μια χαρά μπορείς. Αργότερα παίρνεις και φορτιστή. :bye:

Αποσυνδεδεμένος IreneGR

  • **
  • 154
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 28/12/2017 ....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3813 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 15:11 »
Να στε καλά! Εκτιμώ πολύ την βοήθεια σας :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος IreneGR

  • **
  • 154
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 28/12/2017 ....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3814 στις: Ιανουαρίου 09, 2018, 04:27 »
Τσιγαρίσιες τζούρες και ντουμάνι δεν πάνε μαζί.
Aspire Nautilus 2 για χαλαρό ντουμανάκι και την τσιγαρίσια τζουρίτσα σου(με την 0,7Ω αντίσταση).
Aspire Cleito για πλούσια ντουμάνια και γεύση.
Mod για αρχή κανένα pico 25 με μια απο της μπαταρίες της Αγίας Τριάδας(LG HG2,Samsung 30Q,Sony VTC6)
Διαβάζοντας ξανά αυτό το ποστ.. και ψάχνωντας, σκέφτομαι να πάω όντως στο pico 25. Αν και αλήθεια η ποιότητα κατασκευής δεν με ενθουσίασε, μαθαίνω από ψάξιμο ότι είναι τρομερό εργαλείο. Αν είναι να σκάσω τα λεφτά μου τουλάχιστον να μη τα κλάψω. Ωστόσο έχω τις εξής ερωτήσεις.

1. Λένε ότι ο nautilus 2 έχει διαρροές. Είναι δύσκολος να τον χειριστώ μόνη? Σκεφτόμουν να κάνω την αγορά από σκρουτζομαγαζο χωρίς να μου δείξει ο πωλητής. Λέτε να τη παλέψω? Βέβαια σκέφτομαι και τον Zenith αλλά από ότι βλέπω είναι αρκετά καινούργιος στην αγορά. Να το ρισκάρω με zenith? Αν και βλέπω ότι πάει καλά αυτό το μοντέλο προς το παρόν. Θα βρίσκω όμως αντιστάσεις του σε βάθος χρόνου?

2. Επειδή κάνω τσιγαρισιο με aspire PockeX μήπως να πήγαινα για τον cleito να δω τη διαφορά? Και μετά να έπαιρνα τσιγαρισιο ατμοποιητη?

3. Μένω επαρχία και εδώ βρήκα τον pico μόνο το mod στα 45€. Αν το παραγγείλω θα μου έρθει 46 μαζί με το ello tank. Να πάρω αυτό ή να πάρω με 36€ μόνο το mod (αλλά δεν έχει το χρωμα που θέλω όποτε ας πούμε είναι τελευταία επιλογή σχεδόν - βέβαια αν επιμένετε θα ψάξω παραπάνω)

Στο κάτω κάτω θα βρω ένα ατομο από Βόλο να μου το δείξει από κοντά αν δυσκολευτώ. :)

EDIT: Επίσης μου αρέσει πάρα πολύ αυτός.. eVic VTwo Mini αλλά μου είπαν ότι είναι παλιός.. Άστε που βρίσκω μόνο το χρώμα που θέλω στα 60ευρώ.. πολλά δεν είναι για παλιό mod? 2016 αν δε κάνω λάθος..?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2018, 07:25 από IreneGR »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3815 στις: Ιανουαρίου 09, 2018, 07:39 »
Επίσης μη σε απασχολεί και ιδιαίτερα το θέμα με τις αντιστάσεις και το κατά πόσο θα τις βρίσκεις σε βάθος χρόνο. Το πιθανότερο είναι ότι μετά από κάποιο διάστημα θα αναζητήσεις κάποιον άλλο ατμοποιητή. Το ίδιο βέβαια μπορεί να γίνει και με το mod. To pico 25 και το evic primo mini είναι καλή επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3816 στις: Ιανουαρίου 09, 2018, 08:03 »
Να ξεκινήσω από το τελευταίο.
Το evic two mini εμένα προσωπικά μου αρέσει περισσότερο από τα pico που έχω.
Πιστεύω ότι η τιμή του δεν έχει πέσει γιατί είναι όντως καλύτερο σαν mod.

Σε άλλη περίπτωση θα σου έλεγα να πάρεις αυτό
https://www.skroutz.gr/s/9472797/Joyetech-eVic-VTwo-Mini-with-CUBIS-Pro.html
Αλλά νομίζω ότι ο ατμοποιητης είναι σαν αυτόν που ήδη έχεις

Αν κάποιος τους ξέρει και τους δύο ας με διορθώσει

Δες και αυτό
https://www.skroutz.gr/s/11959255/Joyetech-eVic-Primo-Mini-80W.html?from=catspan&keyphrase=Primo+mini

Όσο αφορά τον ατμοποιητη μην πας για τσιγαρισιο και ειδικά για τον ναυτιλο αφού ήδη έχεις τον x αλλά πάρε κάτι πιο αεράτο αφού θες να το δοκιμάσεις (αλλά δεν τους ξέρω αυτούς που γράφεις και δεν έχω άποψη)

Μην φοβάσαι με τους εργοστασιακους. Είναι εύκολοι στην χρήση τους.

Και αυτό υπάρχει στην πόλη σου
https://www.k110.eu/en/mods-with-removable-battery/1492-evic-vtc-mini-battery-box-kit-joyetech.html
Λίγο περιορισμένο σε χρώματα αλλά καλή τιμή

Ακόμη ίσως καλύτερα
https://www.k110.eu/en/mods-with-removable-battery/2032-evic-primo-mini-battery-kit-joyetech.html

Sent from my P9000 using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2018, 08:55 από majoragi »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3817 στις: Ιανουαρίου 09, 2018, 09:11 »
Διαβάζοντας ξανά αυτό το ποστ.. και ψάχνωντας, σκέφτομαι να πάω όντως στο pico 25. Αν και αλήθεια η ποιότητα κατασκευής δεν με ενθουσίασε, μαθαίνω από ψάξιμο ότι είναι τρομερό εργαλείο. Αν είναι να σκάσω τα λεφτά μου τουλάχιστον να μη τα κλάψω. Ωστόσο έχω τις εξής ερωτήσεις.

1. Λένε ότι ο nautilus 2 έχει διαρροές. Είναι δύσκολος να τον χειριστώ μόνη? Σκεφτόμουν να κάνω την αγορά από σκρουτζομαγαζο χωρίς να μου δείξει ο πωλητής. Λέτε να τη παλέψω? Βέβαια σκέφτομαι και τον Zenith αλλά από ότι βλέπω είναι αρκετά καινούργιος στην αγορά. Να το ρισκάρω με zenith? Αν και βλέπω ότι πάει καλά αυτό το μοντέλο προς το παρόν. Θα βρίσκω όμως αντιστάσεις του σε βάθος χρόνου?

2. Επειδή κάνω τσιγαρισιο με aspire PockeX μήπως να πήγαινα για τον cleito να δω τη διαφορά? Και μετά να έπαιρνα τσιγαρισιο ατμοποιητη?

3. Μένω επαρχία και εδώ βρήκα τον pico μόνο το mod στα 45€. Αν το παραγγείλω θα μου έρθει 46 μαζί με το ello tank. Να πάρω αυτό ή να πάρω με 36€ μόνο το mod (αλλά δεν έχει το χρωμα που θέλω όποτε ας πούμε είναι τελευταία επιλογή σχεδόν - βέβαια αν επιμένετε θα ψάξω παραπάνω)
3. Στο Βόλο είναι
https://www.k110.eu/el/mods-%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%80%CF%8E%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%B7-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1/1568-istick-pico-battery-kit-eleaf.html

2. Όχι. Αν βρεις σε κατάστημα δοκίμασε, αγορά στα τυφλά για δοκιμή  :nope:

1. Και οι 2 παίρνουν τις αντιστάσεις του Ναυτίλου
https://www.skroutz.gr/s/11817711/IJOY-Elf-2ml.html  γεμίζει από πάνω
https://www.skroutz.gr/s/9159519/Aspire-K3-2ml.html  value for money
Ζενίθ μπορείς να πάρεις και σε 6 μήνες, δε χάθηκε ο κόσμος.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3818 στις: Ιανουαρίου 09, 2018, 10:11 »
Ο zenith είναι καλός και εύκολος στη χρήση ατμο. Όμως η έκδοση με την μεγαλύτερη χωρητικοτητα των 4 μλ(24mm),δεν χωράει στο pico 75w. Οσον αφορά τα πικο , θέλει πικο 25.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2018, 12:26 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3819 στις: Ιανουαρίου 09, 2018, 11:11 »
O Zenith των 2ml δεν χωράει στο απλό pico. Είναι 24άρης, όπως και ο 4ml. Απλώς είναι λίγο κοντύτερος από τον 4ml. Το απλό pico χωράει μέχρι και 23άρηδες. 24άρηδες χωράει το primo mini και φυσικά το pico 25 (που παίρνει και 25άρηδες)

Αποσυνδεδεμένος ippo

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3820 στις: Ιανουαρίου 09, 2018, 12:25 »
Χαιρετώ παίδες,

Η μητέρα μου ψήθηκε να κάνει (ακόμα) μια προσπάθεια με το ηλεκτρονικό. Είχε δοκιμάσει στο παρελθόν από cigalike της nobacco μέχρι και AIO αλλά δεν την κράτησε κανένα. Τώρα καπνίζει πολύ λιγότερο, ένα σακουλάκι καπνό την εβδομάδα, αλλά και πάλι μπήκε στο τριπάκι.

Μιας και δεν έχει τόση όρεξη και υπομονή να ξεκινήσει νέο χόμπι, ψάχνω για κάτι όσο πιο απλό γίνεται. Δεν θέλει την ουάου γεύση, ούτε ντουμάνια, κάτι απλά να δουλεύει και να την ικανοποιεί από άποψη νικοτίνης και hand to mouth.

Είδα πως έχουν κυκλοφορήσει στα περίπτερα κάποιες συσκευές τύπου ego της Logic. Φάση μπαταρία, και αμπούλα που δεν θέλει γεμίσματα, την χρησιμοποιείς και μόλις τελειώσει την αλλάζεις. Από τη μια φαίνεται αρκετά «φτηνιάρικο», συσκευή τύπου που μάλλον προσωπικά δεν θα πρότεινα σε νέο ατμιστή, αλλά από την άλλη φαίνεται αρκετά απλό και με ψήνει να πάρω ένα έστω να δοκιμάσω. Τα έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει έστω αν λέει κάτι;

Εκτός από αυτό, υπάρχει κάποια άλλη συσκευή τέτοιου τύπου θα προτείνατε; Εννοώντας, όχι μοντάκι, όσο πιο απλή γίνεται, με ένα αρχικό μπάτζετ γύρω στο 20ρικο.

Ευχαριστώ!
για τη γυναίκα μου που και για να βιδώσει βίδα χρειάζεται 5 λεπτά επίδειξη είναι εξαιρετικό με την ευκολία που της παρέχει . διαφορετικά δεν υπήρχε περίπτωση να μείνει στο η.τ.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3821 στις: Ιανουαρίου 09, 2018, 12:28 »
[member=20557]alexoyiorgis[/member]

Ναι , δεν χωραει ο zenith 2 ml sto pico 75w. Kαλά που το είδες  το λάθος

Αποσυνδεδεμένος fastmanakos

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3822 στις: Φεβρουαρίου 15, 2018, 16:35 »
Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ηλεκτρονικό τσιγάρο για την μητέρα μου. Θα ήθελα το καλύτερο σε απόδοση τιμή από αυτά που είναι σαν στυλό όμως για αρχάριους, όχι με κανονικό mod. Ποιά είναι τα καλύτερα σε αυτή την κατηγορία;

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3823 στις: Φεβρουαρίου 15, 2018, 16:38 »
Νομίζω το aspire pockex είναι μια πολύ καλή επιλογή με ποικιλία αντιστασεων που τις βρίσκεις παντού

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3824 στις: Φεβρουαρίου 15, 2018, 21:16 »
Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ηλεκτρονικό τσιγάρο για την μητέρα μου. Θα ήθελα το καλύτερο σε απόδοση τιμή από αυτά που είναι σαν στυλό όμως για αρχάριους, όχι με κανονικό mod. Ποιά είναι τα καλύτερα σε αυτή την κατηγορία;
Αν πωλείται σε καλή τιμή, γιατί όχι;

http://vaping.gr/index.php/topic,21484.msg1245991.html#msg1245991

Υ.Γ. 
Εκ των υστέρων είδα πως αναφέρεται και η τιμή  :idiot1:
Για 15 ευρώ λοιπόν και για πρώτη επαφή με το τι είναι ηλεκτρονικό τσιγάρο, εγώ θα το πρότεινα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2018, 22:18 από Doubt »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 23 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181215 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60214 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 709 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16533 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137261 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085776 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro