vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

327 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, white varadero, tasos1976, camber, pngtszs1976, giorgosp

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3705 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 21:48 »
πριν αγοράσεις διάβασε και ρώτα μας..υπάρχουν πολλοί "γύπες" στην αγορά πλέον...

Αποσυνδεδεμένος bandit650

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3706 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 21:57 »
δε ξερω αν επιτρεπετε η αναφορα καταστηματων, αλλα σκεφτομαι να παω στο γατο στο χαλανδρι.
εγω μενω καλογρεζα. αν υπαρχει καλυτερη προταση στη περιοχη ειμαι ανοιχτος

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3707 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 22:03 »
Πάρε ένα modaki με σετακι τον άτμο..Για αρχή δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο..
Για εμένα ούτε μπαταρίες ούτε φορτιστές και όχι κάτι extreme σε λεφτά...Αν κάτι πάει στραβά μην ρίξεις λεφτά στο συρτάρι.
Από εκεί και μετά αφού αποφασίσεις εδώ είμαστε...

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3708 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 22:47 »
Ακριβως.
Ενα mod , προτείνω pico 75.
Μια μπαταρία επώνυμη.
Εναν ατμοποιητη προτείνω ναυτίλο 2 και τριτονα μινι.
Ενα υγρό με νικοτίνη κοντά στα 9mg με ενα ελαφρύ καπνικο (δοκιμασε εκει) η σκέτη βάση 50/50 (θα σου πουν εκει τι ειναι αυτό).
Κανείς τσιγάρο ούτε πίπα ούτε ναργιλέ δωσε τους εκεί να το καταλάβουν, όχι βαρύ καπνικο άρωμα.
Αφού με το καλο ξεκινήσεις και με διάβασμα και ερωτήσεις εδω θα εξοπλιστείς παραπάνω ΑΝ χρειάζεται.
Θα δώσεις μονάχα οσα χρήματα ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ για ενα ποιοτικό ξεκίνημα.

Αποσυνδεδεμένος jg bassound

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3709 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 00:15 »
να πω κι'εγω την γνωμη μου για καποιον που ξεκιναει τωρα.......το πιο βασικο προβλημα αρχικα ειναι το υγρο, πρεπει ο νεος ατμιστης να δοκιμασει μερικα μεχρι να βρει αυτο που θα τον κανει να μην ξανακαπνισει (ειδικα στην αρχη προτεινω να μην ειναι γλυκα).....οσον αφορα το starter kit προτεινω αυτο http://www.vapormarket.gr/joyetech-ego-one-mega-v2-mod-kit πολυ καλη τιμη και πολυ καλο starter  ειδικα με τις clr κεφαλες με κοστος (3 ευρω εκαστος)  δινουν πολυ καλη γευση, ντουμανι και αυτονομια......και σιγα σιγα θα μπειτε και στο επισκευασιμο κομματι αφου οι clr επισκευαζονται κιολας....ο ατμοποιητης ego one mega v2 με τις clr κεφαλες αποδιδει καλυτερα απο τον ναυτιλο , τελος....

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3710 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 07:40 »
eleaf istick 40w μοντακι _aspire k3 ατμοποιητη.Απλα και ευχρηστα χωρις μεγαλο κοστος.Με αυτα ξεκινησα και εκοψα το τσιγαρο πριν ενα χρονο και δυο μηνες.Προσοχη στο υγρο στην αρχη (6mg νικοτινη τουλαχιστον ,καπνικο)

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3711 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 08:49 »
Κανένας δεν πρότεινε το best seller

https://www.skroutz.gr/s/9466933/Joyetech-eGo-AIO.html

Αποσυνδεδεμένος bluegeorge

  • **
  • 214
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no substitute for experience
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3712 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 10:01 »
Εξαιρετικό είναι και το Justfog Fog 1. Στυλ Joyetech eGo AIO αλλά με το μεγάλο πλεονέκτημα ότι δίνει σταθερή τάση 3,5 V και άρα σταθερή ατμιστική εμπειρία καθώς πέφτει η μπαταρία (σε αντίθεση με το ΑΙΟ που είναι πρακτικά μηχανικό mod).

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3713 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 10:12 »
To eGoAIO  εμφανιζει υπερτροφοδοσία και εχει δυσκολια η πληρωση με υγρά.
Για νέο ατμιστή  Authentic Joyetech CuAIO D22 1500mAh E-Cigarette Starter Kit ,     Justfog Fog 1

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3714 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 10:42 »
επιτρεψτε μου μια ερωτηση ακομη.
πειτε οτι αυριο επισκεφτομαι ενα καταστημα.
τι πρεπει να παρω το λιγοτερο για να πω οτι με το που ξεκιναω το Η.Τ σταματαω το καπνισμα;
πχ ενα mod 2 μπαταριες ενα φορτιστη και 2 ατμοποιητες ειναι αρκετα;
γιατι διαβασα για πολυ περισοτερα
Δεν είμαι παλιά και έμπειρη, ούτε ξέρω όλες τις συσκευές που υπάρχουν εκεί έξω, το μόνο που μπορώ να σου προτείνω είναι αυτό που έπιασε σε εμένα:
- Πάρε έναν ατμοποιητή και ένα μοντ που να είναι όσο πιο εύκολα γίνεται στη χρήση. Τον πρώτο καιρό η προσοχή σου πρέπει να πέσει στο πώς θα ξεφορτωθείς το τσιγάρο, δεν θες να μπλέκεις με πολλά κοκοψόψαρα που θα σε κάνουν να αγανακτήσεις και να προτιμήσεις την πολύ πιο εύκολη κίνηση «ανοίγω το πακέτο-βάζω το τσιγάρο στο στόμα- το ανάβω». Να μην είναι πολύ ακριβά γιατί είναι σχεδόν σίγουρο πως όσο περνά ο καιρός και βλέπεις τι ακριβώς θες, θα θελήσεις να τα αλλάξεις. Τα πρώτα δεν πάνε χαμένα, θα μείνουν στην άκρη για μια στραβή.
[Εγώ ξεκίνησα με τον Ναυτίλο 2 που είχε σφιχτή τσιγαρίσια τζούρα (ερχόμουν από στριφτό και όλοι οι άλλοι με έπνιγαν) και το iStick TC 40W που απλώς άλλαζα τα Watt]
- Δώσε μεγάλη βάση στο υγρό. Αυτό θα σε κρατήσει μακριά από το τσιγάρο. Ζήτα να δοκιμάσεις γεύσεις μέχρι να βρεις κάποια που θα βρωμοκοπάει τασάκι και θα σου κάνει το στόμα τσαρούχι σαν το τσιγάρο.  :)) Μην φοβάσαι την περιεκτικότητα νικοτίνης, ξεκίνα από ψηλά για να σου δίνει το «χτύπημα» του τσιγάρου. Μην πάρεις πολλά στην αρχή, γιατί μέρα με τη μέρα θα αλλάζει η γεύση σου και ξαφνικά δεν θα σου αρέσουν καθόλου.
[Πήρα 3 μπουκαλάκια Brown Tobacco της VaporArt, το τρίτο δεν το άτμισα ποτέ, μου βρωμάει]
- Βάλε στόχο να αντικαταστήσεις το κανονικό τσιγάρο με το ηλεκτρονικό αλλά μη σε πιάσει και μανία. Δεν θέλουμε άγχος και ένταση, θέλουμε μια ήρεμη μετάβαση. Αν τον πρώτο καιρό σκέφτεσαι το κ.τ. άναψέ το. Αλλά προσπάθησε να δεις τι είναι αυτό που σε κάνει να το σκέφτεσαι. Είναι η συνήθεια; Είναι επειδή δεν έχεις χτύπημα με το Η.Τ.; Αν περιμένεις 5 λεπτά, το ξεχνάς το κ.τ.; Αν κάνεις 2-3 απανωτές τζούρες Η.Τ. σου φεύγει η κάψα;
Όταν καταφέρεις να αφήσεις το κανονικό στην άκρη και ατμίζεις αποκλειστικά, θα αρχίσεις να βλέπεις τι θες από το Ηλεκτρονικό (ίσως πιο μεγάλες τζούρες, ίσως πιο δυνατή γεύση, ίσως μεγαλύτερη μπαταρία) και τότε μόνο θα αρχίσεις να ψάχνεις το δεύτερο σετάκι σου που θα σε καλύπτει περισσότερο.
Καλή αρχή!

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3715 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 11:02 »
δε ξερω αν επιτρεπετε η αναφορα καταστηματων, αλλα σκεφτομαι να παω στο γατο στο χαλανδρι.
εγω μενω καλογρεζα. αν υπαρχει καλυτερη προταση στη περιοχη ειμαι ανοιχτος
Απο τον γατο εχω ψωνισει μια φορα μονο και εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος.
Ειχε και φθηνες μπαταριες και αν εχει ακομη παρε απο εκει Sony VTC6.
Τωρα οσο αφορα τον εξοπλισμο αν θες κατι σαν στυλο (pen-mod)  προτεινω καποιο σαν το Aspire Pockex που παιρνει τις αντισταστεις του Nautilous X.
Αν δεν θες pen-mod τοτε προτεινω ενα pico75 με 2 καλες μπαταριες (η μια εφεδρικη) και εναν Triton mini ή Nautilous (2 ή X). 
Ουτε φορτιστες ουτε τιποτα αλλο.
Προταση που δουλεψε σε εμενα αλλα και 1-2 φιλους ειναι να παρεις 2 ατμοποιητες και ο δευτερος να εχει διαφορετικο υγρο με μεγαλη διαφορα σε γευση και νικοτινη. Οταν θα σου ερχεται η ορεξη να κανεις κτ βαζε τον δευτερο και κανε 5-10 τζουρες και εισαι ετοιμος.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3716 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 11:07 »
δευτερωνω τα της [member=21054]anarxaki[/member] 
(οχι ολα..δε γραφω τοσα "λιγα" εγω)  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3717 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 11:40 »
Οτι κ να παρει το πρωτο που πρεπει να κανει ο καθε νεος ατμιστης ειναι να κατσει να ασχοληθει με υπομονη.Ολοι ειχαμε τις ξενερες μας (ενα παραπανω τοτε που ακομα δεν ειχαν εξελιχθει οι συσκευες) οποτε καλο ειναι να παρεις κατι ευκολο αλλα οχι «προβληματικο» η δυσκολο λειτουργικα.Τα υγρα ειναι ο δευτερος παραγοντας που θα σε κρατησει στο ητ,κανε τις δοκιμες σου σε μετρια νικοτινη για να δεις που εισαι,δες ποια χαρακτηριστικα των υγρων δεν σου δημιουργουν θεμα (υγρο κοντα στο τσιγαρο δε θα βρεις κ οποιος το πει πλανατε) κατασταλαξε με διαβασμα κ ερωτησεις εδω κ παρε την αποφαση να φυγεις απ το κτ.Δωσε χρονο κ εχε υπομονη με οτι αποφασισεις τα αγορασεις.

Αποσυνδεδεμένος stavrious

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3718 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 11:48 »
και γω σε ενα φιλο που με ρωτησε αυτα προτεινα,pico και nautilus 2 αλλα του ειπα επισης αν μπορει να διαθεσει λιγα παραπανω χρηματα να παρει μια δευτερη μπαταρια και ενα μονο φορτιστη.για καποιον που βρισκεται αρκετα εκτος σπιτιου-γραφειου και δεν μπορει να φορτισει ειναι νομιζω σημαντικο γιατι με το που θα μεινει απο μπαταρια δυστυχως θα φυγει καρφι περιπτερο

Αποσυνδεδεμένος bandit650

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3719 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 13:28 »
Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας. Είστε απίστευτοι. Μάλλον με βλέπω για pico + nautilus η triton. Μια μπαταρία που παίρνει ο pico τι αυτονομία έχει; σου βγάζει τη μέρα; η αλλιώς πόσα μλ υγρού μπορεί να ατμισει;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 52 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8761 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181241 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537778 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238470 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16552 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro