vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

310 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, Tem, KostasGR, manoslykos, Xxristos, john67

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
H απάντηση είναι όχι. Αυτό που σου δείχνει ο φίλος είναι Driperbox, Driper για να ξεκινήσεις το άτμισμα???? μάλλον δεν ξέρει τι του γίνεται και θέλει να το ξεφορτωθεί. Ακολούθησε τις συμβουλές των προηγούμενων πόστ.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Δεν να γίνεται να μην συμφωνήσω με αυτό που σου έγραψε ο billythekid

ξέρεις να στήνεις επισκευάσιμους; να στρίβεις σεαξονάκια σύρματα, να περνάς βαμβάκια κλπ? Θα στα φτιάχνει ο φίλος σου;


Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Σήμερα ένας γνωστός μου είπε ότι έχει ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο, είναι αυτό. Μου το πουλάει 30 ευρώ γιατί είναι μεταχειρισμένο. Δεν ξέρω στο πόσο κυμαίνονται οι τιμές. Πιστεύεται αξίζει να το πάρω? Και ως τιμή άλλα και ως προϊόν?
Δεν είναι για σένα. Ούτε μια στο δισεκατομμύριο...

Κάτω δεξιά βλέπεις πως τροφοδοτείται ο dripper.

Αποσυνδεδεμένος ChristosN

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Καλά, δεν είναι μόνο ότι θα πρέπει να στήνει αντιστάσεις αλλά, κυρίως, ότι αυτοί οι ατμοποιητές είναι για άλλον τύπο τζούρας και όχι γι' αυτήν που έχουμε μάθει από το τσιγάρο (το οποίο σημαίνει ότι μπορεί και να γίνουν απωθητικοί για έναν λίγων ημερών ατμιστή). Συν, βέβαια, το γεγονός ότι δεν είναι για υγρά με νικοτίνη πάνω από 0,6% γιατί ο χρήστης μπορεί να πάθει πολύ εύκολα δηλητηρίαση με υγρά μεγαλύτερης περιεκτικότητας. 

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
..ομολογώ αυτο με την δηλητηρίαση....δεν το 'ξερα.... :dontknow:
δηλαδή πως θα πάθεις δηλητηρίαση με 0.8 νικοτίνη ασς πούμε;

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Καλα κοροιδευεις εσυ αλλα σε dripper 80 watt με 6αρα την ειχα ακουσει στερεοφωνικα μια φορα...

Ρανια αυτα που σου προτινε στην προηγουμενη σελιδα ο νικος δες, απλα ξεχνα αυτο του φιλου σου. Ειναι οτι πρεπει να ξεκινησεις, μην πας μονο σε καμια nobacco και σου δειξουν αλλα, μεινε σε αυτα που λεμε και να προσεχεις τι σου λενε οι πωλητες. Αν θελεις μπορεις να παρεις και κατι οπως το evic basic για mod μια που ειναι αρχη, μεινε παντως σε αυτον τον ατμοποιητη (nautilus 2). Τα ΑΙΟ επισης πολυ καλα απλα ειναι για αρχη, αν εχεις σκοπο να το κοψεις σοβαρα, σε βαθος χρονου ειναι καλυτερες οι πρωτες επιλογες. Διαλεγεις και παιρνεις, ελπιζω να σε ξαναδουμε εδω.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
αδερφέ μου δεν κοροιδεύω...απλά το να λέμε παθαίνεις δηλητηρίαση με πάνω απο 0.6 νικοτίνη...μου ακούστηκε κάπως...
και 3άρα να βάλεις σε 180 βαττ θα την ακούσεις μέγαρο μουσικής αλλά έχουμε ξεφύγει μάλλον....

Δεν να γίνεται να μην συμφωνήσω με αυτό που σου έγραψε ο billythekid

ξέρεις να στήνεις επισκευάσιμους; να στρίβεις σεαξονάκια σύρματα, να περνάς βαμβάκια κλπ? Θα στα φτιάχνει ο φίλος σου;
Ομολογώ πως δεν έχω ιδέα από αυτά... Του έχω πει ήδη ότι δε θα το χρειαστώ. Έχω ήδη αρχίσει να κοιτάω τις προτάσεις και κατέληξα στο Aspire PockeX. Σας ευχαριστώ όλους σας για τη βοήθεια και σιγουρα θα είμαι εδώ γύρω να με ενθαρρύνετε, γιατί βλεπω πως γνωρίζετε πολλά!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2017, 18:50 από Ράνια »

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Κριμα Νικο, νομιζα κοροιδευες!  ;)

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Ομολογώ πως δεν έχω ιδέα από αυτά... Του έχω πει ήδη ότι δε θα το χρειαστώ. Έχω ήδη αρχίσει να κοιτάω τις προτάσεις και κατέληξα στο Aspire PockeX. Σας ευχαριστώ όλους σας για τη βοήθεια και σιγουρα θα είμαι εδώ γύρω να με ενθαρρύνετε, γιατί βλεπω πως γνωρίζετε πολλά!
Μια χαρά είναι για αρχή το pockex. Να ξέρεις πως στο ηλεκτρονικό τσιγάρο, τίποτα δεν είναι δεδομένο. Κάλλιστα μπορεί όλες οι λύσεις που σου έδωσαν τα παιδιά να “δουλέψουν” πάνω σου (εκτός από αυτό που σου πρότεινε ο γνωστός σου ) ή μπορεί να μην δουλέψει και καμία.
Μπορεί μεθαύριο να ψαχτείς για κάτι άλλο πιο αναβαθμισμένο, αλλά μπορεί να μείνεις και για πολύ καιρό με αυτό. Δεν υπάρχουν πάγιες καταστάσεις. Έχω γνωστό που από το 2013 ατμίζει στον ίδιο ατμοποιητή (έναν protank) και ούτε κουβέντα δεν θέλει να ακούσει για κάτι άλλο. Καλή αρχή!  

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Υπαρχει και η αποψη να παει κατ ευθειαν καποιος νεος ατμιστής σε ένα από τα πολλα, οικονομικα, καλα , φθηνα μοντ που κυκλοφορουν μαζι με 1-2 καλους ργοστασιακούς ατμο , και να αποφυγει τα διαφορα pocket, aio κλπ.

Και καλυτερη ατμιστική απολαυση θα εχει και μακροβιότερο ατμιστικό εξοπλισμο.....
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 20, 2017, 16:33 από spykal1 »

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα. Θα σας πω την δικιά μου ιστορία, μπορεί να δώσει έναν μπούσουλα. Όταν σκέφτηκα να δοκιμάσω το η.τ. είπα να πάρω κάτι  αξιοπρεπές και σε μια μέση τιμή ώστε να έχω μια σχετικά καλή άποψη αν μου πάει. Δοκίμασα το Joyetech eGo ONE Starter Kit 2,5ml 2200mAh με Tribeca στα 12mg/ml. Μου άρεσε και στο 2μηνο πήρα τις επισκευάσιμες κεφαλές και άρχισα να "παίζω". Πήρα και μια 2η μπαταρία για λόγους ασφαλείας. Επειδή μου άρεσε το concept diy με τις αντιστάσεις, πήρα έναν HD Bellus με Joyetech vtc mini, αλλά δεν μου έκατσε ο Bellus γιατί είχε πολύ αεράτη τζούρα ότι κι αν έκανα. Μετά και λόγω τρέλας με τα συναρμολογούμενα(!) πήρα έναν Kayfun 4 (κλώνο) και έπαιξα αρκετό καιρό με αντιστάσεις και διαρροές αλλά τον έστρωσα! Μετά ήρθε ο έρωτας :-* Άρχισα να παίζω με πλεξίματα αντιστάσεων, μαγειρέματα υγρών και σταδιακά έγινε τρελό χόμπυ :D Πήρα το Joyetech vtwo mini (τα έπαιξε στο 9μηνο) για να έχω 2 mods(!) και πάει λέγοντας. Τώρα έχω διάφορα (γνήσια και κλώνους, φτηνά και ακριβά και καμια 60αριά αρώματα για diy) που "φοβάμαι" ότι ακόμα και να πάω στο 0 νικοτίνη, το χόμπυ είναι τόσο ισχυρό που δεν πρόκειται να το κόψω (καλό ή κακό δεν ξέρω). Και οι πιό αποτυχημένες αγορές: Joyetech Supreme mod, Joyetech Delta 3 atomizer, Joyetech Ocular-C (κόλλημα με την joyetech έτσι; )

Το συμπέρασμά μου: παίρνεις ένα starter kit και αν σου κάτσει, παίρνεις έναν ατμοποιητή με έτοιμες αντιστάσεις (τσιγαρίσιο αλλά όχι πολύ σφικτό (πχ Joyetech cubis pro) με ένα εξιοπρεπές mod (πχ Eleaf iStick Pico). Αν συνεχίζει να σου αρέσει και ανάλογα τα κέφια περνάς σε επισκευάσιμους ατμοποιητές ή μένεις στους έτοιμους (την κατασκευή αντίστασης σε μη επισκευάσιμο με το σχετικό κιτ δεν την θεωρώ καλή ιδέα). Η συνέχεια it's up 2U ;)  Αν μπορείς μην καπνίσεις ούτε ένα τσιγάρο, οι πιό πολλοί που ξέρω που χρησιμοποιούσαν παράλληλα κ.τ. και η.τ. νωρίτερα ή αργότερα γύρισαν στο κ.τ. Μην χρησιμοποιήσεις το η.τ. σαν μέθοδο διακοπής αφού δεν θα έχεις αληθινή αίσθηση καπνού, αλλά σαν εναλλακτική μέθοδο με πολλά πλεονεκτήματα και πολύ ωραιότερη γεύση  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 20, 2017, 14:37 από redortho »

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Ομολογώ πως δεν έχω ιδέα από αυτά... Του έχω πει ήδη ότι δε θα το χρειαστώ. Έχω ήδη αρχίσει να κοιτάω τις προτάσεις και κατέληξα στο Aspire PockeX. Σας ευχαριστώ όλους σας για τη βοήθεια και σιγουρα θα είμαι εδώ γύρω να με ενθαρρύνετε, γιατί βλεπω πως γνωρίζετε πολλά!
ρίξε μια ματιά κι εδώ https://www.dotshop.gr/category-7/zelos-50w-kit-aspire/

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Το κάπνισμα το έκοψα με δανεικη ego 650mah  και ατμοποιητη aspire των 7€ στην Ελλαδα. Μετά από έξι μήνες μου έκαναν δώρο το 20αρακι istick και μετά από άλλους έξι μήνες αγόρασα το mini Nautilus. Τι θέλω να πω: η απόφαση προέχει και μετά έρχεται ο εξοπλισμός. Θυμάμαι ότι θεωρούσα γολγοθά την αλλαγή της αντίστασης bdc και το γέμισμα. Ας μην σπρώχνουμε τους νέους σε δύσκολες λύσεις που για εμάς είναι τώρα παιγχνιδι.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Τα είπες συνοπτικά, ωραία και νοικοκυρεμένα....:)
 :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 34 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8754 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181226 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537761 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60229 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16545 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085802 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro