vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

304 επισκέπτες, 8 χρήστες
tibolaso, Jorge, Stedorian93, vag21, nightdream, manoslykos, Tem, djfloor

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας

Αυτό όμως εχει ισχυροτερη μπατ( 2300) και μεγαλύτερης χωρητικ. ατμοποιητη

Original Joyetech eGo AIO Pro Starter Kit  -  BLACK 193533401
USB Charging / 2300mAh / 0.5 ohm/ 4ml / 22mm Base Diameter for E Cigarette

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Για σένα και για μένα ,είναι καλύτερο αυτό που λες :thumpup:.  Για την κοπέλα που θέλει να κάνει δώρο ο Sam89, σίγουρα προτιμά να είναι κάτι ομορφότερο, όπως αυτό που πρότεινα. Το θέμα της μικρότερης μπαταρίας λύνεται με αυτό http://www.e-shop.gr/esperanza-xmp101r-extreme-power-bank-quark-2000mah-red-p-TEL.028117 και της χωρητικότητας με 1 10μελο στην τσάντα. Εξ΄ άλλου δεν φαντάζεσαι τί χωράει σε μια γυναικεία τσάντα :))

Αποσυνδεδεμένος dartman1980

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • SmokTech Alien 220W + Ijoy Limitless Classic
    • Darts Team ReBeLs
Προχθες πήρα στη γυναίκα το Aspire PockeX σε ένα ωραίο ροζάκι. Έχω κάνει και εγώ και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος για αυτό που είναι. Νομίζω είναι απο τα καλύτερα αυτή τη στιγμή στην αγορά. Η μπαταρία κρατάει περίπου δύο μέρες. 

Αντιστάσεις παίρνει του Nautilus X συν μία 0.6 που έχει βγει για το συγκεκριμένο. 

http://www.smokecentre.gr/products/pockex-aio-aspire-1500mah/

Αποσυνδεδεμένος Sam89

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • RΕSISTANCE IS FUTILE if <1Ω
Σας ευχαριστώ πολύ, όλους, για τις απαντήσεις και τις καινούριες προτάσεις! :thumbsup_move_1:

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Σκέφτηκα, αρχικά να κάνω αυτήν την ερώτηση στο thread του melo, γιατί τον αφορά εν μέρει, αλλά πιστεύω θα βοηθήσει καλύτερα εδώ, ειδικά νέους ατμιστές που θα έχουν και αυτοί παρόμοια ερώτηση.
1)Έχω πάρει το κιτ του pico με το melo mini, τον οποίο δουλεύω με την 1,8 αντίσταση του triton μετά από τις συμβουλές που βρήκα στο φόρουμ και ισχύει πως είναι εντυπωσιακή η διαφορά. Η ερώτηση έχει ως εξής: Αξίζει να συνεχίσω να δουλεύω το melo me 1,8 αντ. για τσιγαρίσια τζούρα, ή το συντομότερο δυνατόν να κάνω κίνηση για καθαρά τσιγαρίσιο ατμοποιητή (π.χ. nautilus 2) και να κρατήσω τον melo για όταν ξαναπάρω κουράγιο να δοκιμάσω πνευμονική (όντως παιδιά, με 12άρα νικοτίνη ήταν όλεθρος αυτό το πράγμα  :yes:) Δηλαδή θα δω σημαντική  διαφορά;

2) Βλέπω κατα κοινή παραδοχή η πρώτη πρόταση για τσιγαρίσιο ατμοποιητή στους newbies να είναι ο ναυτίλος 2, (όπως παλιά ο ναυτίλος, το θυμάμαι από το πρώτο πέρασμά μου στο η.τ.) Ο triton mini ας πούμε που έχει και γέμισμα από πάνω (πολύ πιο βολικό) θα ικανοποιήσει ένα νέο ατμιστή; Γιατί δεν τον ακούω συχνά. Τι άλλες δοκιμασμένες εναλλακτικές σε ατμο μπορείτε να προτείνετε για αυτό το σκοπό; (πρώτος τσιγαρίσιος ατμο)

Τέλος, θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους έχουν ασχοληθεί τόσον καιρό για να είναι ζωντανό αυτό το φόρουμ. Με το κατάλληλο ψάξιμο βρήκα σχεδόν όποια απάντηση ήθελα, ενώ όποτε έχω ρωτήσει κάτι μέχρι τώρα βρήκα άμεση βοήθεια. Σε μια δύσκολη πρώτη βδομάδα χωρίς τσιγάρο, διαβάζοντας το φόρουμ το άτμισμα έγινε για μένα ενδιαφέρουσα ενασχόληση από ένα απλό μέσο διακοπής καπνίσματος, πράγμα πολύ σημαντικό. Συγγνώμη αν βγήκα off topic με το τελευταίο, αλλά κάπου έπρεπε να το γράψω.   :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Πρόσθεσε και τον kabuki

Αποσυνδεδεμένος dimokritos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
2) Βλέπω κατα κοινή παραδοχή η πρώτη πρόταση για τσιγαρίσιο ατμοποιητή στους newbies να είναι ο ναυτίλος 2, (όπως παλιά ο ναυτίλος, το θυμάμαι από το πρώτο πέρασμά μου στο η.τ.) Ο triton mini ας πούμε που έχει και γέμισμα από πάνω (πολύ πιο βολικό) θα ικανοποιήσει ένα νέο ατμιστή; Γιατί δεν τον ακούω συχνά. Τι άλλες δοκιμασμένες εναλλακτικές σε ατμο μπορείτε να προτείνετε για αυτό το σκοπό; (πρώτος τσιγαρίσιος ατμο)
τον triton mini τον πηρα στην κοπέλα μου αμέσως μετά την πρώτη εφιαλτική μέρα με cubis pro. ένα μήνα τώρα δεν έχει ακουμπήσει τσιγάρο. απροβλήμάτιστος, εύκολος και στο γέμισμα και στην αλλαγή αντίστασης και ωραίος σε γεύση. εξαιρετικός για πρώτη επαφή με το ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος Sauron3256

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Γενικά η σειρά Triton έχει βγει τίμια. Εγώ χτες αποχωρίστηκα το σετάκι μου Triton & Aster για να βάλω και τη μάνα μου στο τρυπάκι μπας και ξεκόψει από τους καρκινοσωλίνες, οπότε πάω να πάρω καινούριο εξοπλισμό σήμερα.

Καλησπέρα! Καπνίζω εδώ και πέντε χρόνια και θέλω να το ελαττώσω και στη συνέχεια να το κόψω. Σκέφτομαι να πάρω ηλεκτρονικό. Τι συμβουλές μου δίνετε για να γίνει ομαλή η μετάβαση και να μην ξαναγυρίσω στο κανονικό τσιγάρο; γιατί ακούω απο γνωστούς ότι τα παρατάνε και δε θέλω.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
καλησπέρα και καλώς ήλθες
πέρνα κι απο εδώ (αυτοπαρουσίαση μελών)μια βόλτα να σε γνωρίσουμε :)

Εγώ θα σου πρότεινα ένα σετ ως εξής

1.  (mod) Eleaf pico 75w
2.  μπαταρία Sumsung 30Q 3000mah
3.  ατμοποιητή aspire nautilus 2

Είναι άριστο σετ για να ξεκινήσεις και να συνεχίσεις άνετα ακόμη κι όταν αποκτήσεις εμπειρίες στο άτμισμα.


Εναλλακτικά αν θες να πας σε κάτι αρχικό απλό και φθηνότερο
μπορείς να πας σε κάτι τέτοιο

1. aspire pockex

2. joyetech AIO

3. Joyetech AIO Box


Τα καταστήματα είναι ενδεικτικά, μπορείς ανάλογα την περιοχή σου να επιλέξεις κάποιο κατάστημα.

Αν έχεις υπομονή μπορείς να τα αγοράσεις και απο web sites εξωτερικού
φθηνότερα μεν αρκετά, αλλά με ρίσκο και χρόνου παραλλαβής αλλά και πέρασμα απο τελωνείο με κάποιο κόστος.
(συν το κόστος των τσγάρων που θα αγοράζεις μέχρι να έρθουν - κάνα εικοσαήμερο και... ;) )
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 19, 2017, 01:20 από nikosallos »

Αποσυνδεδεμένος ChristosN

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Καταρχάς χρειάζεται αποφασιστικότητα γιατί ενώ και τα υγρά για το ηλεκτρονικό τσιγάρο περιέχουν νικοτίνη ο ρυθμός πρόσληψης δεν είναι ο ίδιος αλλά και η ποσότητα που καταλήγει στον εγκέφαλο είναι μικρότερη (τα συμβατικά τσιγάρα περιέχουν χημικά που διευκολύνουν την ταχεία μετάβαση της νικοτίνης στους υποδοχείς του εγκεφάλου - ειδικά αυτά με χαμηλή περιεκτικότητα σε νικοτίνη - ώστε να διατηρηθεί η εξάρτηση). Από εκεί και μετά ξεκινάτε με υγρά γεύσης καπνού με περιεκτικότητα σε νικοτίνη από 1,2 έως 1,8% (αναλόγως της περιεκτικότητας των τσιγάρων που ήδη καπνίζετε) και αγοράζετε έναν ατμοποιητή που να προσομοιάζει κατά το δυνατόν καλύτερα την τσιγαρίσια τζούρα (π.χ. ο Ναυτίλος 2 της Aspire όπως προτείνει και ο φίλτατος από πάνω). Σε κάθε περίπτωση μην τα παρατήσετε γιατί σίγουρα θα βρείτε υγρό που να ικανοποιεί τους γευστικούς σας κάλυκες καθώς και το αισθητό «χτύπημα».   

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
καλησπέρα και καλώς ήλθες
πέρνα κι απο εδώ (αυτοπαρουσίαση μελών)μια βόλτα να σε γνωρίσουμε :)

Εγώ θα σου πρότεινα ένα σετ ως εξής

1.  (mod) Eleaf pico 75w
2.  μπαταρία Sumsung 30Q 3000mah
3.  ατμοποιητή aspire nautilus 2

Είναι άριστο σετ για να ξεκινήσεις και να συνεχίσεις άνετα ακόμη κι όταν αποκτήσεις εμπειρίες στο άτμισμα.


Εναλλακτικά αν θες να πας σε κάτι αρχικό απλό και φθηνότερο
μπορείς να πας σε κάτι τέτοιο

1. aspire pockex

2. joyetech AIO

3. Joyetech AIO Box


Τα καταστήματα είναι ενδεικτικά, μπορείς ανάλογα την περιοχή σου να επιλέξεις κάποιο κατάστημα.

Αν έχεις υπομονή μπορείς να τα αγοράσεις και απο web sites εξωτερικού
φθηνότερα μεν αρκετά, αλλά με ρίσκο και χρόνου παραλλαβής αλλά και πέρασμα απο τελωνείο με κάποιο κόστος.
(συν το κόστος των τσγάρων που θα αγοράζεις μέχρι να έρθουν - κάνα εικοσαήμερο και... ;) )
+100000 ακριβως,ψηφιζω ναι σε ολα

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Το βασικότερο από όλα είναι η θελήσή σου. Θα συμφωνήσω με τις προτάσεις των παιδίων και το μοναδικό που θα προσθέσω είναι ότι άμα πας στα πιο φθηνά όταν τελίκα θα είσαι ατμίστρια θα θέλεις το πιο καλό σίγουρα.
Να θυμάσαι ότι όλα είναι απλά και καμία απορία δεν είναι χαζη και ότι βοήθεια χρειαστείς όποία και να είναι θα βρεις πολλούς εθελοντές εδώ μέσα

Αποσυνδεδεμένος xristinager

  • *
  • 45
  • Φύλο: Γυναίκα
 Ράνια
Καλημέρα, συμφωνώ σε όλα με τους προλαλήσαντες  ;) Χθες έκλεισα 1 μήνα σαν ατμίστρια (μόνο !!! χωρίς Κ.Τ), μετά από 30 χρόνια καπνίσματος, έχοντας στη κατοχή μου και Nautilus 2 (2  ;D) & PockeX θα ήθελα να σου πω ότι ο Nautilus 2 είναι τέλειος για τη μετάβαση και για να συνεχίσεις όμως, το PockeX είναι πάρα πολύ καλό για μέτρια προς ανοιχτή τζούρα με πάρα πολύ καλή γεύση και αυτονομία μπαταρίας!

Σήμερα ένας γνωστός μου είπε ότι έχει ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο, είναι αυτό. Μου το πουλάει 30 ευρώ γιατί είναι μεταχειρισμένο. Δεν ξέρω στο πόσο κυμαίνονται οι τιμές. Πιστεύεται αξίζει να το πάρω? Και ως τιμή άλλα και ως προϊόν? 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8726 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537672 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60189 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16507 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136813 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085736 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35681 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12