vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

309 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, teo77, mathimatikos1966, Jorge, Xxristos

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
...που θα έρθει σε ένα μήνα και βάλε....και θα έχει χαλάσει 150 ευρώ σε τσιγάρα... ;)

ο΄ποτε συμφέρει απο εδώ....εκτός αν τον τσοντάρει ο φίλος του εργαλείο
μέχρι να έρθει το άλλο απ' έξω... :)

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Αν δεν εχει καθόλου εξοπλισμό πραγματι είναι πρόβλημα.... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
συν το θεμα να σου σκασει καμμια σφαλιαρα απο το τελωνειο οπως εχουν γινει τα πραγματα και να σου ερθει η μια η αλλη

Αποσυνδεδεμένος ftsftm

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα! Ειμαι νεος στο ατμισμα και θα θελα μια βοηθεια,ενδιαφερομαι για το mod eleaf istick QC και για ατμοποιητη ειμαι αναμεσα σε melo 300 και smok tfv8 και θα θελα να ακουσω καποιες γνωμες. Ευχαριστω πολυ!

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
καλός όρισες. Δες τις επισκοπίσεις και για τους δύο με φωτό να πάρεις μια πρώτη προσωπική άποψη

Melo
http://vaping.gr/index.php/topic,25223.0.html

Smok
http://vaping.gr/index.php/topic,30555.0.html


Πέρνα και από εδω να σε γνωρίσουμε

http://vaping.gr/index.php/topic,1888.0.html

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Γειά σας παιδιά,με λένε Ντίνο, είμαι νέο μέλος και επανέρχομαι στο άτμισμα μετά από μια τρίμηνη προσπάθεια που έκανα πριν από δύο χρόνια. Ξέθαψα τον βετεράνο Epsilon-S BVC  της NOBACCO ( το πρώτο μου ηλεκτρονικό τσιγάρο), αλλά σίγουρα χρειάζομαι κάτι καλύτερο από αυτό αν δεν θέλω να ξαναπέσω στο κ.τ.. 

Μετά από μια σύντομη έρευνα που έκανα με άξονα 1)να πάρω ένα κιτ όπου mod και ατμοποιητής δε θα ξέφευγαν από τα 55 με 60 ευρώ, και 2) αυτό το κιτ να ταιριάζει σε νέο ατμιστή, και να έχει καλές κριτικές κατέληξα σε τρεις επιλογές. Παρόλα αυτά έχω ακόμα κάποιες απορίες.

1) https://www.fasttech.com/products/0/10020352/6686102-authentic-smoktech-smok-al85-85w-tc-vw-apv-box 
(από κινεζοσάιτ γιατί ελλάδα είναι πολύ ακριβός)

2)https://www.fasttech.com/products/0/10020352/7226501-authentic-smoktech-smok-g80-kit-w-spirals-sub-ohm
(από κινεζοσάιτ γιατί ελλάδα δεν υπάρχει το mod)

3)http://www.skroutz.gr/s/9466753/Eleaf-Istick-Pico-Kit.html
(από ελλάδα γιατί είναι αισθητά φθηνότερος στην ίδια ( ; ) απόδοση watt)

Οι ερωτήσεις μου είναι: 1) οι 2 smok είναι τόσο καλύτεροι από τον eleaf ωστέ να παίζει ρόλο στην επιλογή μου; κι αν ναι ποιον smok και γιατί
2) ο e-leaf  μαζι με ατμοποιητή είναι πολύ φθηνότερος στο πρώτο μαγαζί του scroytz (45 ευρώ) σε σχέση με τα επόμενα. Υπάρχει περίπτωση να είναι κλώνος; Αυτό τον κάνει πολύ χειρότερη επιλογή;
3) Γενικά για τα kits που βρηκα στο scroytz  (πχ al85 με μινι beast) έχουν απόκλιση οι τιμες. Αυτό είναι γιατί είναι κλώνοι τα φτηνά;
4) Για το smok g80 έχω βρει ελάχιστες αναφορές στο forum και κανένα review. Είναι καλό mod; Γιατί με ψήνει αρκετά

Όπως καταλαβαίνετε, αν είναι αυθεντικό το eleaf pico με το mini melo στα 45 ευρώ το τσιμπάω και μην τον είδατε(ούτε χρόνος αναμονής, ούτε μεταφορικά)
Σκεφτομαι κάτι πολύ λάθος;
Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποιον μπει στη διαδικασία να βοηθήσει!!

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Μην περιμένεις. Χτύπα το pico, πιστεύω θα σε βολέψει!

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
+1 και από μένα για το Pico. Για το αν είναι κλώνος κανείς δεν ξέρει να σου πει.

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
και εγω pico προτεινω. τον melo να τον δοκιμασεις πριν τον παρεις , να δεις αν σου ταιριαζει η τζουρα του

Αποσυνδεδεμένος xxlclock

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Γεια σου Ντίνο
θα πρότεινα να πάρεις ένα καλό mod από εξωτερικό για να σου βγει και πολύ φθηνό σε σχέση με ελλάδα όπως και επίσης έναν καλό ατμοποιητή όπως της smok για να σου μείνει πρώτον και δεύτερον για να μπορείς να βάζεις και αρκετά ml υγρού.

οι επιλογές είναι πολλές. κοίτα τουλάχιστον ό,τι και να διαλέξεις πάση θυσία να μείνεις μακριά από το τσιγάρο, εξάλλου αυτός είναι και ο σκοπός του ατμίσματος 8) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Σχετικά με το αν ένα mod είναι μαϊμού-κλώνος.....
Αν το κατάστημα είναι αξιόπιστο υπάρχουν ελάχιστες ή μάλλον μηδενικές πιθανότητες αγοράς κλώνου. Από εκεί και πέρα ακόμα και ανάμεσα στα καταστήματα αυτά υπάρχουν αποκλίσεις τιμών, μερικές φορές εντυπωσιακά μεγάλες. Επομένως η διαφορά τιμής δεν αποτελεί ασφαλές κριτήριο για το αν το mod είναι μαϊμού. Δεν αποκλείεται μάλιστα και το ενδεχόμενο να πωλείται κλώνος στα επίπεδα τιμής του αυθεντικού.

Αποσυνδεδεμένος koukouvaou

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζειν εστί φιλοσοφείν
Pico melo 3 και από εμένα.Εχει και ένα σκαζμο αντιστάσεις για να δεις ποια σου κάνει.Τωρα για το γνήσιο η μη,  μια άμεση αναβάθμιση του firmware θα σου τα πει όλα.Αν σε βλέπει κανονικά το site τις eleaf όλα καλά.Αν οχι, του βάζεις βαζελίνη και........... ξέρεις τι θα κάνεις στο κατάστημα. :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
και γω τα ιδια
pico και παλι pico.
Τωρα για το εαν ειναι κλονος ειναι απλο να το καταλαβεις.
Ο κλονος του πικο εχει διαφορες απο το γνησιο.Εαν το κοιταξεις απο κατω θα δεις τρυπες και το logo της εταιριας.Στο γνησιο ειναι ωραια καληγραφικα και οι τρυπες εχουν την διαμετρο καρφιτσας,
ενω στον κλονο το logo ειναι ποιο εντονο σαν bold και οι τρυπες σαν προκα 9/12
κοιτα εδω και θα καταλαβεις



Απ: Eleaf iStick Pico (eCig eBox 75W)
« Απάντηση #2818 στις: Απρίλιος 20, 2017, 23:52 »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
2) ο e-leaf  μαζι με ατμοποιητή είναι πολύ φθηνότερος στο πρώτο μαγαζί του scroytz (45 ευρώ) σε σχέση με τα επόμενα. Υπάρχει περίπτωση να είναι κλώνος; Αυτό τον κάνει πολύ χειρότερη επιλογή;
Δεν ισχύει αυτό. Το φθηνότερο έχει 44,κάτι και υπάρχουν άλλα 6 κάτω από 50€, άρα δεν τίθεται θέμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 07, 2017, 10:01 από Doubt »

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες παιδιά, μάλλον για τον pico με βλέπω :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 76 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181247 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537817 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16570 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138118 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085846 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro